Şimdi Ara

Sigortasız araba satışı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle merhaba 3 gün önce araba aldım sigortasını yapmadım daha şimdi pazartesi arabanın satışını başkasına vereceğim sigorta yapmadan arabamı satabilir miyim ? Yardımcı olurdanız sevinirim

• Merhaba,

Aracı alırken plaka değişikliği yaparak almadıysanız, 15 güne kadar sigorta yaptırmadan satabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SigortaTower -- 16 Ocak 2021; 19:10:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SigortaTower kullanıcısına yanıt
    Yok plaka değişikliği yapılmadı aynı plaka. Peki ben o aradaki beş gün için herhangi bir sigorta parası ödeyecek miyim?
    Cevabınız için teşekkür ederim
  • hayır hocam, ödemeyeceksiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: SigortaTower

Merhaba,

Aracı alırken plaka değişikliği yaparak almadıysanız, 15 güne kadar sigorta yaptırmadan satabilirsiniz.

üstad konuyla alakalı değil birşey soracaktım. Diyelim bizim araç 100.000 tl değerinde , birisi geldi bize çarptı ve aracımız pert oldu. Karşı tarafın trafik sigortası yaptığı şirket aracın bedelinin tamamını mı öder yoksa sigorta poliçesinde yazan teminat 43.000 lirayımı öder.

Çarpan kişiyle alacak verecek konusunda muhattap oluyormuyuz kısaca. teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0145B01C9 -- 18 Ocak 2021; 11:34:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0145B01C9

üstad konuyla alakalı değil birşey soracaktım. Diyelim bizim araç 100.000 tl değerinde , birisi geldi bize çarptı ve aracımız pert oldu. Karşı tarafın trafik sigortası yaptığı şirket aracın bedelinin tamamını mı öder yoksa sigorta poliçesinde yazan teminat 43.000 lirayımı öder.

Çarpan kişiyle alacak verecek konusunda muhattap oluyormuyuz kısaca. teşekkürler

Alıntıları Göster

Karşı tarafın kaskosu varsa gerisini kaskosu öder. Aksi halde pert olan aracın satışından bir tutar kalacaktır, bunu siz alırsınız, trafik sigortası aşağıdaki bedellerle sizi teminat altına alır, gerisi sizinle karşı taraf arasındadır.

2021 yılı teminatları:

• Araç Başına Maddi Giderler 43.000
    • Kaza Başına Maddi Giderler 86.000
    • Kişi Başına Sağlık Giderleri 430.000
    • Kaza Başına Sağlık Giderleri 2.150.000
    • Kişi Başına Sakatlanma Ve Ölüm 430.000
    • Kaza Başına Sakatlanma Ve Ölüm 2.150.000

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.