Şimdi Ara

SİLİNSİN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dubbed -- 16 Mayıs 2021; 0:27:4 >

• Alt alta yazması uzun oluyor yuotube kanalınız hayırlı olsun
  • Dj_Gençkan D kullanıcısına yanıt
    Sen kanalın yazıcan senden sonraki hayırlı yazacak, bir başkası da olsun yazacak ama kanal benim değil
  • Hocam forumdan bir arkadaş kaza yaptı, arabasında ben bazı rakamları çok ucuzdan aldığım, bazı kalemleri hiç hesaplamadığım halde 9300 lira hasar çıkardım. Yani o araçta 15 bin lirayı geçik hasar kaydı çıkabilecekti.

Ben size "Sol ön çamurluk ve kaput değişik" diyecektim ilanda mesela. Sonra da "Sigorta şişirmesi nedeniyle 15 bin lira hasar kaydı" diyecektim. Araç ise şu konudaki olacaktı:
    https://forum.donanimhaber.com/kaza-yaptim-pert-olur-mu--136633858#136633858

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goodorevil -- 19 Ocak 2019; 0:46:17 >
  • dubbed kullanıcısına yanıt
    Adettendir :D
  • Bi de böyleleri var....

Sigorta şirketi ile anlaşmışlar da aracı verip yenisini almışlar falan felan yalan dolan...

Yavvv hangi sigorta şirketi sağlam aracı senden alıp yenisini versin...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bmw-m_550-xdrive-borusan-cikisli-sadece-36-bin-kmde-780288421/detay
  • Geçen haftasonu kaza yaptım. Geldi yandan bir araç yolda kayıp bana dokundu. Çarptı demiyorum dokundu resmen. Çamurluk yamuldu kapı biraz çizildi marspiyel plastik kırıldı . Araba yeni olduğu için mecburen servise götürdüm. Hepsini değiştiler. 15 bin lira hasar kaydı oluştu. Dışarıda yaptırsam en fazla çamurluk değişirdi üç dört bin ile biterdi. Şimdi bu sigorta sisirmesi değil de nedir? Boya işçiliği ve normal işçilik üç bin lira tutmus. Parçalar iki bin beş yüz ile bin beş yüz arası. Klipsler 150 lira. Böyle saçma sapan kalemler ekleyip on beş bin lira hasara ulaşmış. Herkes çakallık peşinde değil. Mağdur olanlar da var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PrinceOfPersia kullanıcısına yanıt
    bu şişirmedir maalesef.

o klips dediğiniz 5 tanesi ya da en pahalısı tanesi 1 lira çarşıda. geçenlerde aldım birkaç tane.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PrinceOfPersia

Geçen haftasonu kaza yaptım. Geldi yandan bir araç yolda kayıp bana dokundu. Çarptı demiyorum dokundu resmen. Çamurluk yamuldu kapı biraz çizildi marspiyel plastik kırıldı . Araba yeni olduğu için mecburen servise götürdüm. Hepsini değiştiler. 15 bin lira hasar kaydı oluştu. Dışarıda yaptırsam en fazla çamurluk değişirdi üç dört bin ile biterdi. Şimdi bu sigorta sisirmesi değil de nedir? Boya işçiliği ve normal işçilik üç bin lira tutmus. Parçalar iki bin beş yüz ile bin beş yüz arası. Klipsler 150 lira. Böyle saçma sapan kalemler ekleyip on beş bin lira hasara ulaşmış. Herkes çakallık peşinde değil. Mağdur olanlar da var.
    Hocam ürünler orjinal olarak yetkili serviste değişti. Yansanayi parça ile değişip bazı parçalarında tamirini mi isterdiniz?

• quote:

Geçen haftasonu kaza yaptım. Geldi yandan bir araç yolda kayıp bana dokundu. Çarptı demiyorum dokundu resmen. Çamurluk yamuldu kapı biraz çizildi marspiyel plastik kırıldı . Araba yeni olduğu için mecburen servise götürdüm. Hepsini değiştiler. 15 bin lira hasar kaydı oluştu. Dışarıda yaptırsam en fazla çamurluk değişirdi üç dört bin ile biterdi. Şimdi bu sigorta sisirmesi değil de nedir? Boya işçiliği ve normal işçilik üç bin lira tutmus. Parçalar iki bin beş yüz ile bin beş yüz arası. Klipsler 150 lira. Böyle saçma sapan kalemler ekleyip on beş bin lira hasara ulaşmış. Herkes çakallık peşinde değil. Mağdur olanlar da var.
    hocam araca yetkili servis 8000 tl istedi kasko karşılamadı pert e çıkarırız dedi,dışarıda 4000 tl ye yaptılar.kendim yaptırsam 4 bile vermezdim.

• şişirme olayı var malesef sen servise götürüyorsun aracı adamlar gerekli gereksiz herşeyi değiştirip boyuyorlar işcilik yazıyorlar

normalda 3-4bin liraya çıkacağın hasardan 6-7bin liraya çıkarıyorlar

tek elindeki tutar olay fardı aynaydı değişimleri orjinal oluyor

olan benim gibi aracına temiz bakan insanlara oluyor bir tane hırt geliyor aracınızda hasar açıyor orjinal diye servise bırakıyorsunuz servis şişirdikçe şişiriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kickergls -- 29 Ocak 2020; 17:36:6 >
  • 2016 Ocak ayında, 2015 qq aracıma pek halindeyken birisi sağ arka stop lambadan başlayarak sürtüp kaçmış. Lamba kırılmış ve baştan sona sürtme izi mevcuttu. İzmirde rs auto, autoking ve Nissan servise gittim 3 yerden de arabanın boyası iti bari ile lokal boya olmaz parçaların komple boyanması lazım şeklinde dönüş aldım. sonuçta servise yaptırdım yaptırmadan önce de bu durumu sormuştum şişirme hasar kaydı meselesini gülmüştü görevli arkadaş “abi ne şişirmesi gramı gramına veriyor ücreti sigorta şirketi “ diye. 4 parça boyadan boya+işçilik 1300, stop lambası 600 TL olmak üzere 1900 hasar kaydı oluştu. Direk önden ya da arkadan darbe olduğunda büyük kayıtlar oluşuyor, çok fazla değişen parça çıkabiliyor bu tip kazalarda. Ama ben şahsen önden darbeli 15 bin hasar kaydı olup, tüm işlemlerin serviste değiştiğiYa da boyandığı aracı, önden 2 parça değişenli, 1 parça boyalı fakat hasar kayıtsız araca tercih ederim.

• Bence kasko serviste orjinal parça ile değişim yapsın bırakın hasar kaydı şişik olsun...

• Benim aldığım araçta böyle yetkili serviste orjinalleriyle değişmiş haliyle 18 bin tramer gözüküyor direklerde sasede podyede hiç bir şey yok hepsinin faturaları kayıtları elimde var ilerde olur ya satarsam sıkıntı olacağını sanmam yan sanayi kullanılacağına orjinal olsun serviste olsun alırken de bu mantıkla almıştım suanlik çok şükür pişman değilim.

• quote:

yetkili servis işin içine girdi mi malesef,tramer artıyor.burada sigorta şirketinin fazla yapabileceği birşey yok, yetkili servis "sanaiyi esnafı" değil ve onarım/düzeltme yerine değişim ilk plandadır onlar için ki maliyet artsın.sigorta eksperi ihtimal içindeyse ilk düzeltme ister ama degisim isterseniz ya da yetkili servis isterse (ki ister) ona gore hareket eder.

• sml_akyz S kullanıcısına yanıt
    Arabayı satarken adamlar çakallıga yatıyor dediğin gibi olmuyor o işler. Fabrikada ne takildiysa aynısını geri taktılar demiyorlar. Bu değişmiş orjinal degil diyorlar. tramere baksan on beş bin lira gözüküyor sanarsin araba takla attı. Kazanın fotosunu koysam şuraya dersin zaten ne varki bunda.Arac servise bırakılınca onlar da sigortadan alabildiğimiz kadar para alalım kafasına giriyorlar. Her şeyi değiştirmişler. Alıcı da ileride bakınca sanıyor ki bu adam üç kağıtçı kesin bu araba yandan sert bir darbe almıştır. Serviste aracı duzelttiler. O korkuyla araca bakmıyor bile. Ama alt üstü cıvata söküldü yerine yeni cıvata ile orjinal ürünler takıldı. Ne sasede bir sıkıntı var ne motorda. Boya olmasındansa orjinali ile değişti daha faydalı işlem yapıldı. Bunun ben de farkındayım. Macun üstü boyaların kaçınılmaz sonu bu çatlayıp aracı yaşlı göstermek. Ama piyasada o kadar hırsız var ki ister istemez insanlar şüphe ile yaklaşıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PrinceOfPersia -- 30 Ocak 2020; 15:6:34 >

• PrinceOfPersia kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam. Ama biraz da iş biz alıcılara düşüyor. Eğer satıcı güven veriyorsa fotoğraflarla destekliyorsa dediklerini, iyi bir ekspere de baktırdığında söylendiği gibiyse alırdım ben. Hasar kaydı yok ama değişen olan araçlar daha tehlikeli. Ama bizim halkımızı yok orasında bu var diye galericiler fiyat kıra kıra halkımızda bunu yapar oldu.

• quote:

Arabayı satarken adamlar çakallıga yatıyor dediğin gibi olmuyor o işler. Fabrikada ne takildiysa aynısını geri taktılar demiyorlar. Bu değişmiş orjinal degil diyorlar. tramere baksan on beş bin lira gözüküyor sanarsin araba takla attı. Kazanın fotosunu koysam şuraya dersin zaten ne varki bunda.Arac servise bırakılınca onlar da sigortadan alabildiğimiz kadar para alalım kafasına giriyorlar. Her şeyi değiştirmişler. Alıcı da ileride bakınca sanıyor ki bu adam üç kağıtçı kesin bu araba yandan sert bir darbe almıştır. Serviste aracı duzelttiler. O korkuyla araca bakmıyor bile. Ama alt üstü cıvata söküldü yerine yeni cıvata ile orjinal ürünler takıldı. Ne sasede bir sıkıntı var ne motorda. Boya olmasındansa orjinali ile değişti daha faydalı işlem yapıldı. Bunun ben de farkındayım. Macun üstü boyaların kaçınılmaz sonu bu çatlayıp aracı yaşlı göstermek. Ama piyasada o kadar hırsız var ki ister istemez insanlar şüphe ile yaklaşıyorlar
    parça ve işçilikte bir standart bir fiyat olmalı.4 parça değişen araç vardı galerici fiyat kırmak için neler neler söylüyordu.aracın direklerde-tavanda-şasede nokta hasar-boya yok adamlar sanki pert kazalı araç alıyor gibi fiyat söylüyorlardı.macunla düzelteceğine değiştirsin daha iyi ama piyasada değişen olmasın diye düzeltmeyi tercih ediyorlar

• Tramer varsa 5.000 TL üzeri tramer sıkıntıklı. . .
  • Sigorta şişirmesi diye bir olay var.Ama tabir hatalı. Bunu sigorta değil servisler yapabilir. Benim bir önden hasarlı kaza vardı 2 far ön kaput ön panel değişecekti radyatör tamiri vs eklemişler 15.000 liraya yaklaşmış. Normalde megane 3 için 2far(1500tl)+ön kaput(850tl)+kaput boyama(500tl)+ön panel(800tl)+hadi radyatörde tamiri bırak yeni takılsa(400 tl)toplam 4050 lira 5000lira da işçilik alsa 9050 lira.
    Araçta ağır bir hasar olsa zaten kendim binmem ucuza da olsa satar yenilerim ama yok öyle birşey.
    Fakat piyasadaki çakallar pert veya ağır hasarlı araçları sigorta şişirmesi diye durumdan vazife çıkararak satmaya çalışıyor o ayrı mesele.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fxmaster -- 30 Ocak 2020; 21:26:35 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.