Şimdi Ara

Sigarayı azaltmak ya da bırakmak için 'Sigara Sayacı' Uygulaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
7.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uygulama ücretsiz ama İngilizce. Lakin İngilizce bilmeyen biri bile zamanla kullanımına alışabilir.

Günlük sigara içme hedefinizi giriyorsunuz. Ben 20 sigara yani 1 paket olarak belirledim çünkü normalde 2 paket içiyordum(maalesef).

Hedefim zamanla 10 sigaraya ve ardından becerebilirsem 5 sigaraya düşürmek. Hatta komple kesmek. Ama aceleci olmayacağım bu konuda. Kademeli olarak düşüreceğim dediğim gibi.

Günlük hedefinizi girdikten sonra her sigara yakışınızda uygulamaya girip butona tıklıyorsunuz. Butona tıkladıkça içtiğiniz sigara sayısı artıyor. Kalan günlük hakkınızı da görebiliyorsunuz.

-Bu sigaraya ne kadar ihtiyaç duydunuz?
    -Size ne kadar keyif verdi?
    -Neden bu sigarayı yaktınız?..
    Gibi sorular var. Ben oralara dokunmuyorum. Sadece direkt sayacın artmasını sağlıyorum.

Diyelim ki saat 16:10'da bir sigara içtiniz ve butona tıkladınız. Saat 16:30'da tekrar uygulamaya girdiğinizde "En son sigarayı 20 dakika önce içtiniz" yazıyor. Oradan takip edebiliyorsunuz.

Ayarlardan 1 sigara paketinin fiyatını da girebiliyorsunuz.

Sağ üst köşeye tıkladığınızda istatistikler karşınıza çıkıyor.

Ne kadar az içsek kardır, zihniyeti ile hareket edelim. Bırakalım şu illeti. Aklımıza geldiğinde erteleyelim. Saat başı içiyorsak, iki saatte bir içelim.

Birden kesmeyi denedim olmuyor. Bir de bu şekilde deneyeceğim.

Üç sene içmediğim oldu tekrar başladım.

Türlü türlü yöntemler denedim.

Allah şifa versin cümlemize :)

Tatiana Berezovsky:

Cigarette Counter - Analyze smoking and spending!
    https://appsto.re/tr/aDuRdb.i

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kırmızı çekiç -- 8 Mart 2017; 13:41:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Birbirimizi gaza getirelim :)
    Sabah 06:30'da kalktım. Saat şu anda 13:40 ve şimdiye kadar 8 sigara içmişim. Bu bile çok ama gelişme var. Günde iki paket içen birine göre.
  • Güzel uygulama bende 1.5 paket içiyorum kurdum uygulamayı bakalım :))
  • İnşallah faydasını görürsünüz :)

Sabahları bazen metrobüs ile Anadolu yakasından --> Avrupa yakasına geçiyorum.

Babam Kadıköy'de çalışıyor. Ben Gayrettepe'de çalışıyorum.

Babamın işyeri metrobüsün ilk durağına yakın, kendisi işe arabayla gidiyor, beni de arabayla bırakıyor metrobüse.

Arabaya binmeden önce evde 1 sigara, arabada 1 sigara, metrobüse binmeden önce 1 sigara, metrobüsten indikten sonra 1 sigara, işyerine girmeden önce 1 sigara, işyerine girdikten sonra 1 sigara içerdim. Yani 1,5 saatte 6-7 sigara içmiş olurdum. Şimdi arabada 1 sigara içiyorum. Bir de işyerine vardığımda 1 sigara içiyorum.

İşyerinde mola verdiğimde her seferinde 2 sigara üst üste yakardım. Şimdi her sigara içmeye çıktığımda 1 tane içiyorum.

Dün 17 sigara içmişim mesela. İstatistiklerden görebiliyorum.

Kendi kendimize telkinde bulunalım. İçimizden tekrar edelim:
    -Ne kadar az içsek kardır :)

• Bu tip bişeyin türkçe olanı vardı kullandım ama şu kadar saattir içmedin filan diye bildirim geldikçe aklıma geliyordu daha çok içmeye başladım, sonunda sildim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu şekilde bırakılmaz arkadaşlar profesyonel destek almalısınız, Allen Carr'ı öneriyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allen Carr'ın "Sigarayı bırakmanın kolay yolu" kitabını okudum. Ayrıca Allen Carr'ın Türkiye temsilcisi Emre Üstünuçar'ın 2,5 saatlik bir filmi var, onu izledim. Sinemalarda da gösterildi bu film. Maddi durumunuza göre orjinal ya da korsan DVD alıp izleyebilirsiniz. Bende işe yaramadı her ikisi de.

Bio-rezonans denedim. Akapunktur denedim. Champix adlı ilacı kullandım. Nikotin bandı/sakızı denedim. Elektronik sigara içtim 4-5 ay. İsteyene elektronik sigara setimi satabilirim :)

Bu uygulamayı kullanmanın faydasını gördüm. 2 paket yerine 1 paket içiyorum şu anda. Sizde olumlu etkisi olmayabilir, bir şey diyemem. Sizi zorlayamam. Tamamen size kalmış.

Denemediğim Abrahamson metodu kaldı. Biyoenerji ile bıraktırıyorlarmış. Tek seansta bıraktırıyorlarmış, %80 başarı oranı varmış. 1500 lira ücreti var. Kararsız kaldım. Aradım konuştuk. Aramızda şöyle bir diyalog geçti:

-Seansa gelmeden önce kafaca kendimizi hazırlamamız mı gerekiyor?

-Kesinlikle. İstemelisiniz. Siz istemedikten sonra kimse size bir şey yapamaz. Kimsenin elinde sihirli değnek yok.

Bu diyalogtan sonra Abrahamson metodundan vazgeçtim.

Fark ettim ki, her şey kendimizde bitiyor.

• cabriolet1981 kullanıcısına yanıt
    Türkçe uygulamanın ismi nedir? App Store'da göremedim böyle bir uygulama.

• kırmızı çekiç kullanıcısına yanıt
    Bunu kullanmıştım, bıraktıktan sonra kaç lira kar ettiğini de gösteriyordu galiba:

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Günde 2 paket içiyorum elektronik sigaraya geçtim ve o gün bıraktım, sigarayı irade ile bırakabilen 100 de yalnızca 2 kişi... sorularınız olursa elektronikle ilgili cevaplayamayacagim konu yok yardımcı olmaktan mutluluk duyarım yeterli sundan kurtulun dostlar.

• deejaycluber kullanıcısına yanıt
    Elektronik sigara sigaraya göre çok daha az zararlı ama onun da zararları var.

Likit (yani nbase) palm yağından üretiliyor çoğunlukla ve palm yağı 200 derecenin üzerine çıktığında kanserojen bir madde ortaya çıkıyor.

Ayrıca likit (nbase) %100 saflıkta değil. Dikkat ederseniz %99,7 ya da 99,6 saflıkta olduğu yazar. Geri kalan şeyler nelerdir? Formaldehit, aseton, ağır metaller gibi kimyasallar.

Elektronik sigara ilk olarak 2003 yılında bir Çinli tarafından geliştirildi. Hala araştırmalar sürüyor. Zararları tam olarak bilinmiyor. 1930'lu yıllarda ABD'de sigara hastalara doktorlar tarafından önerilirmiş. Zararları bilinmiyormuş.

Elektronik sigara konusunda "kobay" konumundayız kısacası.

Tamam kabul ediyorum. Sigara gibi içinde 3000-4000 çeşit zararlı madde yok.

Elektronik sigara bir ikame aracı değil. Zamanla elektronik sigarayı da bırakmalısınız. 3 ay ya da 6 ay bir periyot belirlemelisiniz. Zamanla nikotinin miktarını düşürmelisiniz. En son 0 mg'a düşüp bırakmalısınız. Sürekli içilecek bir şey değil.

• Kullanılan ürünler saf seçildiği kısacası paraya kıyıldığı surece bahsettiğiniz ağır metal vb riski yoktur... örneğin. Palm değil Hindistan cevizinden üretilen 99.9 saf 0.01 su oranlı vg ler tercih edilebilir... şunu da belirteyim söyledikleriniz de haklısınız... bizim vatandaşımız sabun yapimi icin kullanılan vg kullanabilir, üreticilerimiz duyarsız da olabilir veya tarımsal nic kullanılabilir... (ağır metal vb riski) ayrıca nic bir zehirdir arkadaslar tarımsal yada sentetik insana herhangibir faydası yoktur! fakat sigarada bagimlilik yapan nic zehirleyen katrandır diyelim. E cig - geleneksel sigaraya göre %95 daha ad zararlı olmakla beraber uzun donem çalışmaları da mevcut değildir yanı evet yaklaşık 1 senelik bulgular ile zararsız etkisiz ve bizim icin ok denebilir fakat ileride ne olacağını hep beraber göreceğiz tıpkı arkadasında dediği gibi zamanında sigarayı önerdikleri gibi, dileyen olursa BBC nin konu ile ilgili belgeseli ayni samanda bulguları ( tıbbi/bilimsel ) mevcut internette arayabilirsiniz. Saygılar sevgiler.

• Sigarayı bırakmak için 10 yıl kadar evvel bir psikolog'a gitmiştim.
    'Aniden dolu paketi buruşturup atın' demişti, 'bir daha içmeyeceğim diye kendi kendinize söz verin' dedi. 3-4 gün zor gelmişti fakat bir hafta sonra hiç sigara aramıyordum.
    10 yıldır hiç içmedim. Nefes alışım düzeldi, merdiven çıkarken bile farkediyor.
    Bence bir psikolog veya Sigara bırakma kliniklerinden de destek alın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frux -- 21 Mart 2017; 13:28:24 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.