Şimdi Ara

Şifrelenmiş dosyaları kurtarma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Herşey laptopla üniversitede internete girmek istememle başladı bilgi işlem sorumlusu arkadaş bilgisayarı domaine tAnıtmamız lazım dedi ve yeni bir kullanıcı açtı. Daha sonra bilgisayarı açtığımda baktım açılışta iki kullanıcı seçme ekranı çıkıyor bende bu durumdan rahatsız oldum açılış süresini geciktiriyor diye tuttum eski kullanıcıyı sildim. Şimdide eski kullanıcımdayken yüklemiş olduğum bir sürü fotoğraf açılamaz duruma geldi. Hepsi yeşil renkli olarak gözüküyor.

Bu konu hiç bilmediğim bir konu biraz kurcaladım ama yapamadım eski kullanıcı ismimin aynı adıyla bir kullanıcı açtım ama yine olmadı. Henüz format atmadım bütün dosyalar aynı disk ve aynı işletim sistemi üzerinde. Bu konuda neler yapabilirim?

• domain deki ve sonrasında domainden silinen kullanıcın dosyalarına erişebilen bir program vardı bu program domainden k.adıını dosyalarını taşıyarak başka bir kullanıcıya gönderiyordu basit bir kullanıcı açtıktan sonra işlem tamamdı. bu durumda pcleri kurtarmıştım ama programın ismi neydi bir araştırayım sizin için
    evet haklısınız bu arada domaine üye olmak açılış süresini yavaşlatır çünkü o domaine girmeye ve login (oturum açmak) olmaya çalışmaya çalışıyorki o anda wireless falan yavaşsa bu daha da yavaşlayabiliyor.( ama domain cok lazım birşey bu arada özellikle böyle yoğun internet kullanımlarında istediginiz kadar pc ye istediginiz kadat yetkiyi konumlandırabiliyorsunuz. her bilgisayara local yetki vermek yerine vir policy oluşturup 100 lercesine aynı yetkiyi yada daha fazlasını verebilmek)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alpernet

Merhaba,

Herşey laptopla üniversitede internete girmek istememle başladı bilgi işlem sorumlusu arkadaş bilgisayarı domaine tAnıtmamız lazım dedi ve yeni bir kullanıcı açtı. Daha sonra bilgisayarı açtığımda baktım açılışta iki kullanıcı seçme ekranı çıkıyor bende bu durumdan rahatsız oldum açılış süresini geciktiriyor diye tuttum eski kullanıcıyı sildim. Şimdide eski kullanıcımdayken yüklemiş olduğum bir sürü fotoğraf açılamaz duruma geldi. Hepsi yeşil renkli olarak gözüküyor.

Bu konu hiç bilmediğim bir konu biraz kurcaladım ama yapamadım eski kullanıcı ismimin aynı adıyla bir kullanıcı açtım ama yine olmadı. Henüz format atmadım bütün dosyalar aynı disk ve aynı işletim sistemi üzerinde. Bu konuda neler yapabilirim?

Dosyalar yeşil renkte görünüyorsa büyük ihtimalle şifrelenmiştir. Yani kurtarabilmek pek mümkün değil. Eski kullanıcı hesabı silinmeden önce o kullanıcıya ait sertifika bilgilerini yedeklemek gerekiyordu. Yönetici hesabıyla dosyalara ulaşsanız bile şifrelli dosyaları açamazsınız. Fakat eski kullanıcı hesabının sertifikaları bi yerlerde yedekleniyorsa kurtarılabilir.

• Yeni yani şuanda kullandığım kullanıcı hesabı domain üzerinde ama eski yani silmiş olduğum domainde değildi.

Sertifikayı microsoft'un sitesinde belirtilen yöntemle (çalıştırdan .msc uzantılı bir iki yer açıp kurcalayarak buldum) export ettim ama yeni kullanıcıya ya import edemedim ya da ettim ama işe yaramadı. :(
  • bir çözümü olan yok mu:(
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.