Şimdi Ara

Sıfır Km Araç Aldım Hasarlı ve Komple Boyalı Çıktı(Mais Çözdü)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
11
Favori
22.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sevgili Dostlar merhaba.Tavsiye niteliğinde ama üzücü de olan bir durumu sizlerle paylaşmak istedim.

18/07/2017 tarihinde telefonla görüşmek sonucunda İstanbul'daki...bayisinden dacia marka araç satın aldım.Parasını 18 Temmuzda gönderdim.19 Temmuzda tescili yapıldı ve 20 Temmuz günü de gidip aracı teslim aldım.

Yolda verdiğim bir mola sonucu gözle bir incelemede bulunmak istedim.Sol ön çamurluk ucunda(yarısı sayılır) lokal boyadan şüphelendim.Çünkü plastik parçalarda boya kalıntısı,tabaka katman çizgisi ve çamurluktaki sinyal lambasının ucunda aşınma(polisaj yapılmış yedirilmiş) tespit ettim.Aynı gün gece Fethiye'ye vardım.Ertesi sabah boya ölçerle çamurluğu kontrol ettim ve acı tabloyu gördüm.Aracın diğer parçalarında da olur şüphesiyle komple kontrole başladım.Maalesef araç komple iki kat boyalı çıktı.Çamurluktaki boya lokaldi(Ayıplı mal/Sahtekarlık) ama diğer parçalar fabrikasyon olarak komple iki kat boyanmış görünüyordu.(GİZLİ KUSUR )

Markanın distribütörünü aradım ve ön inceleme istedim.Fethiyedeki servis aradı ve aracı götürdüm.Hasar uzmanı ve usta ,boya ölçerle ve gözle incelemede bulundu.Usta da iki kat boya olduğunu ve çamurluğun lokal boyandığını söyledi.Ayrıca bayideki yine aynı aracın sıfır olanı vardı ölçtük ve ondaki değerler 100-110-120 çıkıyordu.

Satıcı arkadaşı aradım.Kesinlikle bilmediğini,suçun fabrikada olduğunu söyledi.Bana sorarsanız fabrika da suçlu ,satıcı bayi de suçlu.Lokal boya fabrikada olmaz bu yüzden yalan söylüyorlar.

21 Temmuz günü distribütörün farklı bir numarasını arayarak şikayet dosyası oluşturdum ve beklemeye başladım.Arkadaşımın eniştesi avukattır ve konuyu anlattım.7 gün içinde cayma hakkımız olduğunu söyledi.Yarın distribütörle tekrar görüşeceğim.24 Temmuz Pazartesi günü bana bir cevap vermezlerse avukat aracılığıyla ve mahkeme tespitiyle cayma hakkımı kullanacağım.

Resimler.
    Çamurluk(Sol parçadaki plastikle boyanın birleşim yerine dikkatli bakarsanız katman çizgisini görürsünüz.)

Sinyal lambasının ucu aşınmış polisaj yapılmış.

Kaput

Tavan

Ön sağ çamurluk

Ön sağ kapı

Sağ arka kapı

Sağ arka çamurluk

Sol arka çamurluk

Sol arka kapı

Sol ön kapı

Ayrıca 65 bin tl ödeme yaptım ama bana kestikleri fatura bile eksik kesilmiş.Aramızda maliyeci arkadaş varsa bu durum normal midir?Açıklamasını yapabilirse sevinirim.

GELİŞMELER:

1) 24/07/2017 de noterden cayma hakkımı kullandığıma dair ihtarname çekildi ve 7 gün süre verildi.

2) Fethiyedeki servis arandı ve bu bölgeye bakan boya uzmanı koordinatörün gelmesi bekleniyor,denildi.

3) 26/07/2017 de 4446622 nolu telefon arandı ve dosyanın akibeti soruldu.İşlemlerin hızlandırılması istendi.
    4) 03 Ağustosta Yetkili servis arada ve aracı 04 Ağustosta inceleyeceklerini belirttiler.
    5) Araç yetkili serviste incelendi.Boya ölçüm kağıdı ve resimler genel merkeze gönderildi.
    6) Konu Fransa'ya iletilmiş cevap bekliyor.

Güncelleme:

Sevgili Dostlar.Sıkıntılı ve sinir bozucu iki ayın ardından bugün iyi haberi aldık.Bölge yetkilisi Hatice Hanım arayarak değişim talebimin onaylandığını söyledi. 
    Buradaki bayi benim aracımı yarın teslim alacak ve iki haftalık ikame bir araç verecekler.En erken gelecek aracın rengi ise bordo olduğu için kabul ettim. 
    Buradaki bayiye bugün uğradım.Sipariş geçildi.Araç geldiğinde inceleyeceğimi talep ettim olumlu karşıladılar. 

Kaporta bölümündeki müşteri temsilcisi hanım aracın geçmişe dönük incelendiğini fabrika boya mikron değerleriyle oynandığını(nasıl oluyorsa,artık :) ) söyledi.Fakat benim ön sol çamurluğundaki lokal boyayı pek önemsemiyorlar sürekli araçtaki boyanın fabrikasyon olduğunu ve hatalı olduğunu söylediler.Bende ilk mesajdaki resmi akıllı telefondan büyüterek gösterdim öyle inandılar. :)

Bu sıkıntılı süreçte birkaç kelam cümle ile bu konu altında yardımcı olmaya çalışan siz sevgili dostlara teşekkür ederim. 

İnşallah bu süreçten sonra en başta ben ve sizler olmak üzere sıfır km araç bile alıyor olsalar dahi en yakınımızdan en uzak çevremize kadar herkesi araç alımından önce insanlara güvenmeme konusunda uyarmayı bir borç bilmemiz gerekiyor. 

Eee Atalarımız ne demiş:Sütten ağzı yanan,yoğurdu üfleyerek yer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M-A-S -- 26 Eylül 2017; 15:41:12 >

• Tek kelimeyle Allah belanizi versin!!!Memleketteki hukuk sistemi tüketici lehine olsa bunları yapabilecek ,ayıplı malı satabilecek cesaretleri olamaz!!!Yasal olan bütün haklarınızı arayınız umarım en kısa sürede leyhinize sonuçlanır.Arac indirirken düşürülmüş ve boyayıp kakalamaya calismislar
  • Marka nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok çok geçmiş olsun .Allah'tan avukat tanıdığınız var. aradaki 1.300 lira trafik tescil işlemleri için diye tahmin ediyorum.
  • İnşallah en kısa sürede lehinize hallolur, insan böyle şeylerle uğraşmamak için sıfır alıyor buna rağmen bunlarla uğraşmak zorunda kalabiliyor maalesef, sıfır araç alırken de boya ölçüm cihazıyla gitmek en iyisi. Bu arada araç sandero stepway sanırım.
  • Marka model birazdan bulunur nasılsa

çok çok geçmiş olsun .. Yazıklar olsun ..
    Bu ülkenin insanını deney faresiyle bir tutan tutuma da sisteme de yazıklar olsun .
  • Öncelikle geeçmiş olsun.

Aralık ayında, sıfır aldığım aracımı teslim almak için gittiğimde, satış temsilcisi aracı tanıttı falan, sonra şuraya bir imza alabilirmiyim teslim aldığınıza dair dedi.

Bende, boya ölçme cihazını alabilirmiyim imzadan önce dedim? Tabi hemen getiriyorum dedi. (Belki alınır diye düşünmüştüm açıkçası) Cihazı getirdi, heryerini yanımda tek tek ölçtü ve sonra teslim etti aracı.

• Konusun, sucu kabul etmezlerse hic ugrasmayin davayi acin. Onlar ugrassin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tek kelimeyle Allah belanizi versin!!!Memleketteki hukuk sistemi tüketici lehine olsa bunları yapabilecek ,ayıplı malı satabilecek cesaretleri olamaz!!!Yasal olan bütün haklarınızı arayınız umarım en kısa sürede leyhinize sonuçlanır.Arac indirirken düşürülmüş ve boyayıp kakalamaya calismislar

• quote:

Orijinalden alıntı: Vincent54

Çok çok geçmiş olsun .Allah'tan avukat tanıdığınız var. aradaki 1.300 lira trafik tescil işlemleri için diye tahmin ediyorum.

Evet haklısınız.Trafik işlemleri olabilir.Fakat aracı geri alırken yapılan bu masrafları da onların üzerine yıkacağım.65 bin tl ödeme yaptım hepsini kuruşuna kadar alacağım inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

İnşallah en kısa sürede lehinize hallolur, insan böyle şeylerle uğraşmamak için sıfır alıyor buna rağmen bunlarla uğraşmak zorunda kalabiliyor maalesef, sıfır araç alırken de boya ölçüm cihazıyla gitmek en iyisi. Bu arada araç sandero stepway sanırım.

Teşekkür ederim.Boya ölçer cihazım vardı ama ne de olsa sıfır km alıyorum,diye insanlara güvendim.Sonuç ortada maalesef.
  • Bu ne ya!

Çok geçmiş olsun.20 sene sonra falan artik boyali sifir araclar standart hale gelir.O derece keriz yerine koyuluyoruz.Yazik gunah paraya vallaha ya!

Allah bir daha düsürmez inşallah.Vallaha takipte kalmaya calisacagim.Bu arada Marka ve modeli merak ettim.

Allah böyle saticilari beter etsin!!

• quote:

Orijinalden alıntı: alks

Öncelikle geeçmiş olsun.

Aralık ayında, sıfır aldığım aracımı teslim almak için gittiğimde, satış temsilcisi aracı tanıttı falan, sonra şuraya bir imza alabilirmiyim teslim aldığınıza dair dedi.

Bende, boya ölçme cihazını alabilirmiyim imzadan önce dedim? Tabi hemen getiriyorum dedi. (Belki alınır diye düşünmüştüm açıkçası) Cihazı getirdi, heryerini yanımda tek tek ölçtü ve sonra teslim etti aracı.

Teşekkür ederim.Cihaz bende vardı ama insanlara güvendik götürmedik işte,hata ettik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Konusun, sucu kabul etmezlerse hic ugrasmayin davayi acin. Onlar ugrassin.

Yarın avukatla görüşüyorum zaten.Araya hafta sonu girdi maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paco-De Lucia

Tek kelimeyle Allah belanizi versin!!!Memleketteki hukuk sistemi tüketici lehine olsa bunları yapabilecek ,ayıplı malı satabilecek cesaretleri olamaz!!!Yasal olan bütün haklarınızı arayınız umarım en kısa sürede leyhinize sonuçlanır.Arac indirirken düşürülmüş ve boyayıp kakalamaya calismislar

Amin kardeşim.Bilerek yapıldığı kanısındayım zaten.
  • Tebrik ederim vallahi, işten anlayan dikkatli bir kullanıcı olarak hemen farkedebilmişsiniz. İnsanlarda vicdan kalmamış, geçmiş olsun. Plastik çamurluk kenarlarından anlaşıldığı üzere araç Sandero stepway. Bayiyi de deşifre edinki, böyle insanlar para kazanmasınlar. Bakalım bayinin ve markanın tavrı ne olacak merak ettim...

• quote:

Orijinalden alıntı: teneke1236737

Bu ne ya!

Çok geçmiş olsun.20 sene sonra falan artik boyali sifir araclar standart hale gelir.O derece keriz yerine koyuluyoruz.Yazik gunah paraya vallaha ya!

Allah bir daha düsürmez inşallah.Vallaha takipte kalmaya calisacagim.Bu arada Marka ve modeli merak ettim.

Allah böyle saticilari beter etsin!!

Teşekkür ederim.Hasarlı ya da hatalı boyalı aracı bu şekilde satmaları zaten onların dürüst olmadığını gösterir.
    Model konusunda bir-iki ip ucu bıraktım zaten :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M-A-S -- 24 Temmuz 2017; 19:46:44 >
  • Yok artık ya daha neler. Sıfır araç alırken yanımızda boyaölçer mi götürelim? Pes yani ortaya çıkmaz mı sanıyorlar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: LENCER

Valla tebrik ederim. Fark etmeseydiniz yıllarca sıfır arabam var diye kullanirdiniz. Geçmiş olsun. Inşallah çözülür.

Teşekkür ederim.Boya koruma konusunda biraz bilgi sahibiyim.Bundan dolayı inceledim zaten.Allah sonumuzu hayır eylesin.
  • Sahtekarlik çok yaygin.Geçmiş olsun.

• Araç Dacia Stepway. Benim aynı markayla süren davam var. Umarım siz davaya gerek kalmadan sonuç alırsınız. İyi şanslar.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.