Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ FİYATLARI - TEKLİFLERİ - STOK BİLGİSİ PAYLAŞIMLARI 2023 (3341. sayfa)

5 sn
288.885
Cevap
4.622
Favori
47.010.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1052 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
5. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 33393340334133423343
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayırlı olsun iyi günlerinizle kullanın. Aracın 1.5 motoru güncellenerek 165hp ye yükseltildi ve çift kavrama şanzıman yerini tam otomatiğe bıraktı. Bu değişim çok da iyi oldu. Böylelikle zaten bir konfor aracı olan Mondeo'nun konfor seviyesi daha da yükselmiş oldu.

Powershift şanzımanlı Mondeo ile Muğla-Ankara arasında tam yükle 7.5l gibi bir yakıt ortalaması ile seyahat etmiştim. Sizin de şehirdışı tüketiminiz zamanla 7-8 litre arasında olacaktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysf87

1.5 Turbo isteyenleri ayrı tutalım lütfen :)
    Benim derdim lpg değil, alana saygı duyarım ama yıl olmuş 2020 bu saatten sonra atmosferik araba almam. Ben 1.5 Turbo 182ps’in peşindeyim.
    Hocam atmosferik diyip geçmeyelim lütfen. Benim iki gözümün cicegi caanım CH-R da atmosferik ancak hibrit olunca iş değişiyor. Önceki arabam tsi motordu beygir hızlanma on numaraydı. Ancak ben hızlı araba kullanan birisi degilim. Uzun yolda 110-120 yi geçmem. Şehir içinde kavşaklarda durma noktasına kadar yavaslarım. Atmosferik motora ben su yüzden karsıydım.Hem performans yok hem de inanılmaz çok yakıyor. Sonra düşündüm ben dedim hız yapan birisi degilim. Sakin kullanan konfora önem veren birisiyim. Az yaktıktan sonra atmosferik alınır. Hibrit olmasaydı bu alacağım araç muhtemelen almazdım ama. O yüzden bu saatten sonra benim için araç ya turboludur, ya atmosferiktir veya hibrit olan atmosferiktir :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: salsalonia

Bu bana da ilginç geliyordu, bakalım deneyimleyeceğiz bi 8-10 güne.. 1.2 Puretech 110 hp EAT6 kullanan Citroen C3 için çok yakıyor deniyor, 1.2 Puretech 130 hp EAT6 kullanan onun abisi C3 Aircross SUV olmasına rağmen daha az yakıyormuş.. Sebebi nedir ne değildir çok derinlemesine bilgi sahibi değilim bu konuda.. Bilen aydınlatsın..
    1.2 130 puretech eat8 consumption videosu yeterince mevcut değil youtube'da. Ama 120-130'dan sonra pek az yakmadığı görüşü var. Hafif gazla eko kullanımda sonuçlar ekonomik görünüyor, performans ya da trafik pek yaramıyor sanırım.

• Yeni aracınız hayırlı olsun.

Benim dış görünüş olarak en beğendiğim D sınıf araçların başında geliyor. İç tasarım konusunda ise maalesef aynı şeyi diyemeyeceğim, özellikle ford un direksiyon seçimleri gerçekten vasat. 1.5 ecoboost (160bg olan) 6 ileri tork konvertörlüsünü kullandım, kendimce yorumlamak isterim.

Artı yanları:

- Araç konforu, ses izolasyonu.
    - Tam otomatik olmasının verdiği güven.
    - Ford garanti bozmadan kendisi lpg montajı yapıyor.
    - İlk alım maliyetinin rakibi passat a göre düşük olması.

Eksi yanları:
    - Şehir içi sakin kullanım 9-10lt arası tüketim. (8lt diyenler kesinlikle gaza basmadan kullananlar)
    - Lpg uygulamasının pahalı, verimliliğinin ise düşük olması. (karma sistem)
    - Tork konvertör şanzıman ve araç ağırlığı nedenli 165bg bir araca göre düşük performans. (0-100km 11.x saniyeler civarı. Aynı sınıf passat 1.5tsi 150bg 8.6sny)
    - Sınırlı sayıda donanım ve motor seçeceği sunması. VW grup bu konuda en geniş yelpazeyi sunuyor, passat ta 4 çeşit donanım paketi ve bugünkü durumu saymazsak 4 farklı motor seçeneği sunduğundan kullanıcı tercihi konusunda ilk sırada gelmesine olanak sağlıyordu.
    - Alırken düşük fiyat olması, satarken de aynı durumu oluşturduğu için bunu avantaj görmek doğru değil. Bugün rakibinden 100k ucuza alınıyorken, 2.el satarken de bu fark korunuyor. Sadece ilk alım maliyeti avantajı var, bu da sınırlı bir bütçeye sahip olunan durumlarda avantaj.

Ford aslında Avrupa pazarında 1 yıl önce mondeo yu sonlandırma kararı aldı, Amerika da fusion olarak devam edecektir. Bu nedenle Ford Türkiye yerine Ford un Avrupa ayağının başarısızlığı demek daha doğru olacaktır.

Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.

• Arkadaslar clio5 dizel manuel icon paket+rs line+ ön park sensörü+arka park kamerası+ ön sis fari+ yedek lastik+ kablosuz şarj+ parlak dış sütünlar+mercan turuncu
    Aracın liste fiyati 279 bin lira.. arac arkadasımın siparişi sizce ne kadar vermeliyim araç sıfır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deathrider13 -- 26 Eylül 2020; 21:26:32 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Zerathull kullanıcısına yanıt
    Hocam hayırlı olsun. Ben bugün bir opel bayisine gittim. Ya bir test aracı vardı, içine falan bi bakıyım dedim, yeni corsada fotoğraflarda gördüğüm gibi değildi, içinin plastik malzemesi sürücü kapısındaki cam düğmelerinin plastiği çok kalitesiz geldi. Yetkiliye sordum bu hangi model diye, bu avrupa için üretilen seri 75 beygir dedi bu. Türkiye için üretilenler haftaya gelecek onlara gelin bakın dedi. Halbuki yeni corsanın 100 beygirden aşağı arabası yok. Yani çok heves etmiştim ama cidden midemi bulandırdı bu durum. Aracın içini canlı göremedim henüz.

Ben de ultimate almayı düşünüyorum. Cam tavanı da açılmıyormuş değil mi? Sadece görüntü olarak var yani cam tavanı açılsaydı içeriye hava girseydi daha anlamlı olurdu. Siz nasıl aldınız cam tavanlı mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: DeGrEeZeRo

.
    Hocam benzinli mi 300 kusur ?

• TITANSTYLE T kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam. Bende polo 1.6 tdi var, bagaj konusuna baktım şuanki aracımın bagajı 280 litre. Corsanın 309 du yanlış hatırlamıyorsam sizin dediğiniz gibi. Valla çok kararsızım ama corsayı tercih edeceğim gibi.

• deathrider13 kullanıcısına yanıt
    Bi 15 düş. Bayiler de o kadar düşüyor genelde.

Bir ikinci sorum da rengi konusu. Bu aracın en çok tercih edilen rengi hangisidir? Metalik renk almayı düşünüyorum, kuvars gri rengini beğenmiştim reklamlardan, ağır başlı duruyordu. Fakat karar veremedim renk konusuna.

• jetgil kullanıcısına yanıt
    Teşhir araçlarında hiç üst model yok bayilerde.
    O yüzden kapı içleri, piano black dekor, koltuk kumaşı gibi şeyler farklı. Ultimate alırsanız ekleniyor, alttaki modellerin malzemesi biraz farklı.

• DeGrEeZeRo kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, bu kasa ilk çıktığı zaman kullanmıştım kiralık. Performansı, konforu, iç hacmi başarılıydı. Ama diğer arkadaşların dediği gibi yakıt fazlaydı. 130k yakıt parası cebimde diye düşünmeyin satarken de ona göre satacaksınız. Ford bu araçta küçük hacimli dizel motorda otomatik şanzımanı sunsaydı şu an etrafta daha çok görüyor olacaktık.
    Yakıtı düşünmüş ona göre almışsınızdır zaten, güle güle kullanın güzel araba.

Valla hocam ben beyaz buldum beyaz aldım. Her rengi güzel, fakat çift renk tavan benim pek hoşuma gitmiyor. Kuvars gri de güzel gerçekten.
  • turkeril kullanıcısına yanıt
    1.2 130hp EAT6 bizim aldığımız araç..

Cam tavan bizimkinde yok bilmiyorum hocam. Siz Avrupa paketlerine bakmayın. Ultimate'in içi gayet güzel. 75 beygir araba var Corsa'da en alt pakette.
    Haklısınız en boş paketi 75 beygirmiş. Renk olarak ne tercih ettiniz hocam?

• Halit G H kullanıcısına yanıt
    Alış veriş nasıl oldu parayı bir gün sonra veriyor dediler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeGrEeZeRo

.
    Bosu bosuna beklemissin onca zaman
    325.000 falan rahat alirsin bunu

• deathrider13 kullanıcısına yanıt
    Manuel clio ve 279 bin tl yi bir arada gördüm ya artık ölsem de gam yemem.

• BABASCARFACE kullanıcısına yanıt
    Otoboom kullanmak bence yüzde 80 vergi dilimine giren araçlarda şimdilik mantıklı. Zaten alt dilimde araç yok bu araçlar için teklif verebiliyorsa tadından yenmez. Deneyen var mı acaba?

• 
Sayfa: önceki 33393340334133423343
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.