Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ FİYATLARI - TEKLİFLERİ - STOK BİLGİSİ PAYLAŞIMLARI 2023 (6322. sayfa)

13 Kayıtlı Üye (8 Mobil) ve 69 Misafir (10 Mobil) - 64 Masaüstü18 Mobil1 iOS3 Android
5 sn
288.804
Cevap
4.623
Favori
46.998.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1050 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 63206321632263236324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benzinli tercih edin derim,hem daha sessiz hemde vergi avantajı var
    Ayrıca allure de saydıklarınıza ek olarak
    +elektronik el freni
    +kablosuz şarj
    +ön park sensörü var
  • lionscoach L kullanıcısına yanıt
    Evet hocam onlar aklıma gelmemiş 😊 inanın yorumlarınız benim için çok değerli şu aşamada.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ladinkayin L kullanıcısına yanıt
    Allah sizden razı olsun. El birliğiyle karar verdiysek arayıp söyliyim çocuğa kararım bu diye ☺️

• İnşallah hocam bakalım ne zaman verecekler

• quote:

Orijinalden alıntı: ladinkayin

Şurda bir anket yapsak mesela ve sorsak

-Binek araç seçeneklerin ; Passat, İnsignia, Superb Corolla, Civic

-SUV seçeneklerin (full donanım) ; Peugeot 3008, VW R Line Tiguan , Kia Sportage , Ford Kuga, Seat Ateca

- Kompakt hatchback seçeneklerin (full) ; 308, R Line Golf, Leon

Ve deselerki istediğin kategoriden bir aracı sana bedava vereceğiz, hangisini seçersiniz?

Tüm kategorilerde VW araçların en çok tercih edilenler olacağını biliyoruz değil mi?

Ee nedir o zaman bu DSG vites kötülemesi ? 😀

Ben söyleyeyim sebebi. VW fiyatları kendi sınıfında yüksektir ve premiuma yakındır. Bu sebeple VW alamayan ya diğer araçların donanım zenginliğini öne çıkartır veya DSG şanzımana sataşır. Hadi gelin kendimizi kandırmayalım 😀
    İyi forumlar

dünyanın en büyük otomobil pazarı ABD'ye bakarsan vw ve diğer markaların fiyatları benzerdir hatta vw bir nebze daha ucuzdur.bak bakalım orda en çok hangi araç satılıyor.230 bine 208, corsa , 250 bine corolla,civic, 350 bine 3008 alanların olduğu forumda vw almaya gücü yetemeyenler demek de sanki biraz şey gibi..cahilce..sanane aradaşım insanlar illa vw almak zorunda mı?illa beğenmek zorunda mı?kaldı ki savunduğun şanzımanın üreticisi bile vw değil..klasik vw fanboyusun alışmışsınız vw'e gücü yetmeyen diye cahil cahil yorum yapıyorsun.taptığın marka clio parasına golf dağıttı neyine gücümüz yetmeyecek..350 bin vermiş adama 400 bin veremiyor demek nedir?peki sen hiç düşündün mü 350 bin vermiş adam neden 50 bin daha verip senin mantelitenle teneke arabadan premium'a neden geçmiyor diye?herkes salak bi siz vw fanboyları akıllı olmadığınıza göre cevap belli.çünkü o arabalar o para etmez.insanlar deli gibi para verip aldığı arabanın yolda kalmasını istemiyor.10 sene sizi yetkili serviste yolan markanın bozuk şanzımanı iyiniyet diye tamir ederken hem işçilik alıp hem de yıllarca yetkili servis bakımından o parayı çıkarttığını anlıyor insanlar.aferin bu kafayla devam.

• ladinkayin L kullanıcısına yanıt
    Söylediklerinize katılıyorum haklısınız. Bende vw e genel anlamda laf söyleyeni anlayamam. Dsg ye laf söyleyenlere hak verebilirim. Her aracın kusuru var. Kiminde malzeme kalitesi kötü, araç sağlam ve dayanıklı değil. Kiminde iç dizayn kötü. Kiminde şanzıman sorunlu.

Özet olarak vw çok iyi araçtır. Dsg biraz şans ve kullanım işidir :)
  • emre1234emre E kullanıcısına yanıt

Kimse değinmemiş ama active pakette perde hava yastıkları yok diye biliyorum . Bu bile almamak için sebep .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Var hocam ya

• emre1234emre E kullanıcısına yanıt

merhabalar,

vergiden dolayı 2008 1.2 puretech eat8 active aldım, önceki aracım dizel peugeottu

(dizel severim aslinda, donanımla işim olmaz, ortalamanın üzeri hizlarda kullanırım )

2 ay oldu 5000.km de 150-170 km ortalama hızlarda 8-8,5 litre yakıyor

suanda yakıt üzmüyor ama benzin fiyatları çok ucuz kaldı bu şekilde kalacağını sanmam.

ben yılda 30.000-35000 km yaptığımdan dizel tercih ederdim.(aynı paraya verselerdi)

ama ben ben hiz sabitleyici, yağmur sensoru vs bu tarz şeyleri kullanmam, siz donanım seviyorsanız o başka

bir de dizellerde adblue sorunu vardı o noldu bilmiyorum

• Shelby_ kullanıcısına yanıt
    Hocam 150km hızda 8 litre çok iyi değil mi bence muazzam 110da baya düşer. Dediğiniz gibiyse şehir içi normal kullanımda 6.5 yakmadı lazım hadi en fazla 7 yaksın??

• quote:

Orijinalden alıntı: emre1234emre

Hocam 150km hızda 8 litre çok iyi değil mi bence muazzam 110da baya düşer. Dediğiniz gibiyse şehir içi normal kullanımda 6.5 yakmadı lazım hadi en fazla 7 yaksın??

Bu sayfa nin iyice seviyesi dustu. Baksananza trafik canavarlari bile hic yuzleri kizarmadan buraya gelip yorumda bulunabiliyorlar. Admin artik bu sayfayi kilitlesin zira bilgilendirme forumundan cikmjstir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ladinkayin

Bu mesaj silindi.

kardeş vw alamayan markaya sataşma şanzımana sataşma derdinde diyen sensin.anlaman gereken çok şey var da öncelikle şunu anla.insanlar vw alamıyor değil ALMIYOR ALMIYOR.ortada gerçekler yaşananlar davalar şikayetler varken biz tüketiciler neden bir markaya sataşalım durup dururken?

senin dünyanda parası yetmeyen markaya sataşıyor demek nezaketse konuşacak bir şey yok seninle zaten.

• Hachiroku_86 H kullanıcısına yanıt

Kaşınıyorum 0 civic almak varken 2011 model mercedes bakiyorum daha önce bindim cok konforluydu yaşam kosullari suan puntoya biniyorum dosta dusmana yine alasim varda dur bakalim

• 2 araba fiyatı bakalım diye konuya geldik her araba konusunda olduğu gibi konu yine DSG, VW çöplüğüne dönmüş.

• quote:

Orijinalden alıntı: 0nime-N0-Kyo

Kaşınıyorum 0 civic almak varken 2011 model mercedes bakiyorum daha önce bindim cok konforluydu yaşam kosullari suan puntoya biniyorum dosta dusmana yine alasim varda dur bakalim

Facebook grubuna gelin alayı eski mercedes ve bmw'ci, bence kaşınmayın. 2018 falan olsa tamam diyeceğim de ,sıfır araç her zaman öndedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: sari tilki

Ikinci el otomobil satışları düştü öldü diyenler insanlarda para kalmadı diyen değerli arkadaşlar bu ülkede milyonlarca memur var, taş gibi para kazanan insan var, babadan zengin var, kurumsal firmalarda çalışan insanlar var ve bu insanlar olduğu sürece araba da bir ihtiyaç olduğu sürece hem 0 km hem ikinci el araç satılır. Donem donem dalgalanma olsa da araba her zaman talebi olan bir maldır sadece fiyat dalgalanmalarında talebi geriler ya da artar.

Ikinci el satılmıyor diyenler yanılgısı şu tok satıcı, kasasında parası olan galerici talep düşmelerine aldırmadan fiyatlarında aşağı yönlu esneklik yapmıyor. 45 gün once honda civic almak icin 2015 model dizel otomatik kazasız servis bakımli tertemiz arabamı 1 günde sattım. Muadillerinden 5.000 TL düşüğe mırın kırın etmeden nazlanmadan sattım. Alan kişi de öğretmendi 1 gün müsade istedim ama ihtiyacım var acil dedi adam onu bile beklemedi. Kısacası doğru fiyat doğru alıcı bu piyasada her zaman olur. Vergiler ya da kur düşmeden de otomobil fiyatları düşmez.

2.el olayı sizin dediğiniz gibi değil tam olarak. Km ve yıl olarak muadillerine göre 25 bin aşağısında duran aracımı 4,5 aya sattım. Etrafımda aracının fiyatını düşürmesine rağmen satamayan da insanlar var. Ha malum sitede araçların değeri şişirilmiş vaziyette olabilir eyvallah ama piyasa maalesef şu an böyle. Sizin nasibiniz varmış erkenden satmışsınız genele yayılamaz yaşadığınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: emre1234emre

Bende aynı motor şanzıman 308 allure sport var.

Fazla yakmadığı kesin. Ben de eski dizelciyim, yılda 30 bin km yapardım pandemiden önce. Hala da dizel bulsam dizel tercih ederim çünkü zevki başka bence.

Ama 1.2 eat8 araçlar da ekonomik.

eHdi Dizelde ş.içi 6.5, genel ortalamam 5.8 idi (%50-50 ş.içi ve ş.dışı).

1.2 eat8 ile ş.içi 7.5, genel ortalama 7.1 şu an. Ama yine pandemi nedeniyle ş.dışı ağırlığı baya azaldı, çoğunluğu ş.içi. %50-50 olsa 6.8 gibi oturacağını tahmin ediyorum.

Dizelin zevki şurada ki basarken düşünmüyorsunuz. 0-100'ler falan önemli değil, etrafınızda hızlı giden ışıklarda hızlı kalkan falan bir araç varsa büyük ihtimalle dizeldir   Teoride benzinli daha peformanslı iken reelde dizeller daha hızlı ve performanslı kullanılıyor.

Ama alımda fark 20-30 bin tl gibi ise şu an için buna değecek bir durum yok gibi görünüyor.

Ayrıca benzin fiyatlarının buralarda kalmayacağı öngörüsüne ben de katılıyorum.

1.2 130 eat8 ile ilgili spesifik örnekler vermem gerekirse:

100-110 bandında kullanım ile 2 kişi+100kg yük ş.arası 400km git-get 5.2 lt,

120-130 kmh ile 4 kişi, bagaj yok, klima kullanımı dahil 800km git-gel 6.0 lt.

Ş.içi trafiksiz, tek kontak ile ortalama 10 km yapıyorsanız 7.3 lt ile depo bitirilebiliyor.

(Not: bu rakamlar araç 3000 km'yi geçmeden önce 0.5-1 lt daha yukarıda idi)

Son depo tüketimim;

Konu dışı olsa da bu kombinasyonun tüketimi ile ilgili fazla kaynak olmadığı için paylaşmak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkeril -- 12 Mayıs 2021; 13:8:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sungur16

Aynı numarayı defalarca yutan ahmaktır. Burada düşecek diyenler , araç almak için bakınan insanların belki de son alım fırsatını ziyan ettiler .

240 dan eco elegance civic
    225’den dizel otomatik megane joy
    200’den corolla vision oto
    230’dan kamiq elite
    230’dan dizel otomatik crossland edition
    320’den 1.2 active prime 3008,360’dan 1.6 allure 3008
    360’a shine bold c5aircross
    205’den feel otomatik C3Aircross ve nice fırsatlar kaçtı . Şu an gördüğüm tek kalan fırsat C3Aircross 1.2 shine 235 civarı kaldı ki o da yakında makyajlanacak kasa.

Keşke aşağı doğru düşse fiyatlar , hepimiz adam gibi arabalara binsek . B segment bile %80 ÖTV çıkmaya başladı örnek 208 GT. Bu kur oranıyla böyle giderse sene sonunda gelecek otomatik egea %50 ÖTV de durmaz .
    Şimdi forumda alma diyenler çıkmıyor
    Nedense😅
    O zamanlar alsakmi almasakmi diye konuşuyordum
    Almak en akıllıca olan davranismis şimdi daha iyi anlıyorum
    İhtiyacım çok olmadı için almadım arabam var zaten zamanında burasını dinlemeden almışım iyiki
    Burda kimsenin gazına gelmeyin ihtiyacınız varsa düşünmeden alın derim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Araba arayışımı 2021 Peugeot 308 1.2 Allure Sport alarak sonlandırıyorum. Herkese iyi forumlar.

• İ20 güçlü atmosferik motor ve tam otomatik şanzıman sunan sınıfında nadir araçlardan

1.4 100 HP

• 
Sayfa: önceki 63206321632263236324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.