Şimdi Ara

Sıfır araç teslim almadan ekspertiz nasıl yapabilirim? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33
Cevap
3
Favori
1.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Malesef toplum olarak bir sinidirilmişlik söz konusu haklısınız. Tüketici hakem heyetinin bu kadar etkili ve hızlı olduğunu bilmiyordum. Yine dediklerinizde haklı olarak zaten böyle bir durumla karşılaşıldığında bu işlemler dışında başka bir seçenekte kalmıyor zaten.

Deneyiminizi paylaşmanızda başına böyle durumlar gelip araştıranlar içinde emsal teşkil ediyor, teşekkür ederim.

Bende yeni evlendim ve kettle ımızın açma kapama fonksiyonu bozuldu. Prizden çıkarıp takıyoruz her seferinde. Hafta sonu deneyiminizden örnekle karacaya gidip deneme yapacağım 🙂

• tenekekutu kullanıcısına yanıt

Evet, zaten ekspertizin verdiği raporu bu süreçte yalnızca teslim alıp almamak için kullanabilirim sanırım. Sonuçta ürünü zaten sıfır diye alıyoruz.

Bir de sıfır bir araç maksimum kaç km de olmalı. Dayım polo aldı ve yaklaşık 10 km deydi. Normal mi bu durum?

• cybrstn C kullanıcısına yanıt
    10km normal hocam araç fabrikadan gemiye trene tıra showroom’a sonuçta sürüş yapılarak bindirip indiriliyor.

Mesajlarınızı okuyunca aklıma şu deyiş geldi;

“…..’in oğlu olmuş, tutmuş ç.künü kopartmış”  

Bu kadar kasmaya gerek yok, hayırlısı olsun, kazasız belasız güle güle kullanın  

ben de aldığımda 16 km. de idi, fazladan 6 km dolaşmış şerefsizler  

• AirSupport kullanıcısına yanıt

Anladım hocam. Teşekkür ederim yorumunuz için.

• zepharoth kullanıcısına yanıt

Sağolun hocam. Valla oğlum olursa koparırım gibime geliyor  

• degobar kullanıcısına yanıt

Standart bir anksiyete hastası muhtemelen o 6 km yi diğer araçların tescil işlemlerine gidip gelmiş olabilirler mi acaba diye yorumlayabilir hocam 😅

• Kardeş sen araba alma ya. Nolur alma. Araba almanın da bi adabı var ya. Herkes araba almasın
  • Dün sıfır c3 manuel feelbold paket aracımı teslim aldım. Alırken teslim almadan önce kaporta ekspertizi yaptırdım yerinde ve sorunsuzdu. 3.7 km deyken teslim aldım.

Aracı alıp yola çıktıktan sonra 40 km yol yaptıktan sonra 2. viteste 2500 devirdeyken gazı bıraktığımda 1900 devire inene kadar sanki raterdar çekilen otobüs gibi ince bir uğultu sesi farkettim. Tüm viteslerde denedim, sadece 2. viteste bu dediğim devir aralıklarında yapıyor. Servisi aradığımda daha parçalar yeni olduğunu alışma süreci olduğunu 1000 km yaptıktan sonra bakmamızın daha iyi olacağını söyledi ama kafama yatmadı.

Sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir veyahut servis bu mekanik parça alışma süreci (rodaj) konusunda haklı mı?

Var mıdır fikri olan?

• aile dostumuz bir Hakim, sıfır alacagımız araca illa ki ekspertiz yaptırmamızı tavsiye ediyor

sizin var mıdır oneriniz? nasil yapabiliriz ?

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.