Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ FİYATLARI - TEKLİFLERİ - STOK BİLGİSİ PAYLAŞIMLARI 2023 (1933. sayfa)

5 sn
288.845
Cevap
4.623
Favori
47.003.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1050 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
1. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 19311932193319341935
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Galerici para kazanmak ister, bayi para kazanmak ister, tüketici uygun fiyata bulmak ister.

Doların 7-7.5 seviyesi olduğu dönemleri de gördük, ötvsi kdvsi vs revizyona da girdi. Şu anki döviz kurları maximum seviyelerin altında olmasına rağmen her yıl araba fiyatları sıfır ya da ikinci el olsun yükseldi.

Bu piyasada bu üçgene baktığımız zaman her açıyı kendi içinde değerlendirmek lazım.

1. Galericilik de bir meslek serbest piyasa, vergisini öder ya da ödemez beni alakadar etmez. Son bir yılda çok iyi para kazandılar, fiyata 5 artırayım bakim satılıyor mu ? Satılıyor abi. Arabaya bir 10 daha artırayım diyerekten piyasa yükseldi hem kazandılar hem de araba stoklarını yaptılar şuan tok satıcıya oynuyorlar.

2. Geçen yıl ocak ayında sinek avlayan bayiler devletimizin yapmış olduğu kampanyaların, kredi indirimlerinin avantajıyla araba satmaya başladılar. O eski günlerdeki gibi bayiye koy 5 araba 10 arabayı da arka otoparka satılsın gibi olmasa da abi biz 2-3-4-5 araba getirelim bunlar satılsın denildi, satılırken de eskisi gibi 10 15 arabada kazandığımızı yok satıyoruz edasıyla sınırlı getirdikleri araba fiyatlarına zam yaparaktan aynı karı elde ederiz mantığıyla satışa başladılar.

3. Tüketici de şu piyasada fiyatların artacağı alışkanlığına alıştığı için bir an önce fiyatlar artmadan ne kadar erken alırım derdine düşüp imkanı doğruştusunda kimisi ikinci elin yükselen piyasasına müşteri oldu, kimisi kaporasını verip erkenden arabasını alma derdine düştü, kimisi de ya bu araba bayiye gelene kadar fiyatlar artar beklemeyim diyip halihazırda araca 15-20 verip aldı, kimisi de bir umuttur yaşamak ya sabır belki ötv kdv indirimi olur deyip beklemeye geçti.

Gerçek şu ki; biz yeri geldiğinde galericiyiz, yeri geldiğinde bayiyiz yeri geldiğinde tüketiciyiz.

Biz yeri geldiğinde yaya geçidinde karşıdan geçene yol veren ya da vermeyeniz, yeri geldiğinde karşıdan karşıya geçen yayayız.

Ama unutmamak lazım hepimiz insanız.

Sonuç olarak şuanda bir kısır döngünün içerisindeyiz. Bu nereye kadar böyle gidecek kimse kestiremiyor.

Ama

Er ya da geç bu kısır döngü bozulacaktır. Ya buna bizler insan olarak bir el atacağız bir direnç koyacağız( ki zor bir ihtimal ) ya da devletimiz bir düzenleme yapıp dur diyecek.

Allah hayırlısını eylesin.

Kendi şahsi görüşümdür, istemeden yazdıklarımdan dolayı kırdığım olduysa affola, hayırlı günler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• eapantherea kullanıcısına yanıt
    Bence verilir performansı yeter sadece gerisi cabasi bu arada 1.5 tsı tutmadı demek çok komik 1.4 tsi nin gelişmişi ve artık hep 1.5 mecbur satilacak

• yeniserdar Y kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum kesinlikle 1.0 kullanan arkadaşların hayali 1.5

• Kesinlikle katılıyorum millet sıraya girmiş ötv den bahsediliyor komik gerçekten

• Equris kullanıcısına yanıt
    2020 model araclar neredeyse 1 aydir satiliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vergi uzmanı Nedim Türkmen bloombergte 2 el fiyatların çok şiştiği için Maliye Bakanlığında Ötv ile ilgili bir çalışma olduğundan bahsetti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Equris

Bu mesajın 2-3 mesaj üstünde bir mesajım daha var ve orda galericilerin ve al satçıların elinde patlayacak o araçlar diyorum. Sizce galerici ya da alsatcı olma ihtimalim var mı?

Devlet vergi gelirinden az araç satışı ile mahrum kalıyor ve 2. el fiyatlarının yükselmesi de devleti rahatsız ediyor.

Bu yüzden vergi dilimlerinde bir oynamaya gideceklerini tahmin etmek güç değil.

Ayrıca bunu ben değil Vergi Uzmanı Nedim Türkmen Bloomberght'de canlı yayında söyledi. Yayının tekrarını izleyebilirsiniz youtube'den.

Ayrıca dün İzmir Volkswagen'e gittik Mart başında gelin Polo, Golf, Passat, Tiguan araçlarımız bol olcak dediler. Ne passatına mayıs kaporası? İnanmazsanız arayın sorun.

İnanmıyorsanız sanırım siz al satçı ya da galericisiniz:)

Alıntıları Göster
    mart başında o araçlarda bol bol nasıl oluyormuş merak ettim size her kim dediyse bunu direk dalga geçmiş...

Mart başında olacak olan Belki sisteme araç düşecek nisan,mayıs teslimat için,

Araç olacak dediği sisteme düşecek daha üretilmemiş araç yanlış anlamışsınız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Luuca -- 15 Şubat 2020; 9:27:59 >

• azreften A kullanıcısına yanıt
    Motor tutmadi degil, motor 3 yildir kronik sorunlu (hatali). Ama cozuldu deniyor sorunlar

• Copyright61 C kullanıcısına yanıt
    Tiguan yeni kasa çıkartmadı,makyajlandı.
  • 26_____ kullanıcısına yanıt
    Satış temsilcisine öğretin;
    2019 ve 2020 modeller 7 ileri.
    2018 ve altı 6 ileri.
  • aydancan A kullanıcısına yanıt
    Hepsi islak tip mi?

• Sadece tiguanda mi islak tip, yoksa vw grubundaki tum 1.5 motorlarda mi?

• eapantherea kullanıcısına yanıt
    Bildiklerimi yazayım,diğerlerini bilenler ekler:

Golf 1.5TSİ 7 ileri kuru tip
    Audi A3 1.5TFSİ 7 ileri kuru tip
    Tiguan 1.4 TSİ 6 ileri yağlı tip
    Tiguan 1.5 TSİ 7 ileri yağlı tip
    Audi A4 1.4 TFSİ 7 ileri yağlı tip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydancan -- 15 Şubat 2020; 10:16:58 >
  • Arkadaşlar a3 1.5
    Superb benzinli veya dizel elite
    Karoq dizel
    Ateca dizel

Tercihiniz ne olurdu

Sizce

• Pes gerçekten. Ben eylul de araç aldım inan tüm bayiler Full du arabaların yüzüne bakan yoktu. Polo bakıyordum 108000 her renk, Corolla bakıyorum aynı. Ne olduysa Son 4 ayda bir anda oldu

• azreften A kullanıcısına yanıt
    Çocuklu aile iseniz A3 almayın,arkası küçük ve klostrofobik. Bagajı yetersiz.
    Bu durumda superb iyi seçim gibi duruyor.

Ama en fazla 2 kişi kullanacak iseniz ve 214'lere bulabilirseniz A3 alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevozgur

Pes gerçekten. Ben eylul de araç aldım inan tüm bayiler Full du arabaların yüzüne bakan yoktu. Polo bakıyordum 108000 her renk, Corolla bakıyorum aynı. Ne olduysa Son 4 ayda bir anda oldu
    Çünkü faizler düştü.

Önceden paranız cebinizde kalıyordu ama şimdi?

Araç alırken 1 tane kendinize alıyorsunuz, 1 tane devletimize alıyorsunuz ve artık bankalardan kredi çekip 1 tanede bankaya alıyorsunuz:)

Benim çok yakın arkadaşım Polo ya da Golf alacak alma diyorum ama ısrarla alacağım çünkü çocuk varken olmuyor diyor. E haklı maddi durumuda var alsın bakalım.

Araçlar çok pahalı ama parası olan ve ona koymayacak olanlar alsın binsin sonuçta hayat bu ne olacağı belli olmaz fakat ben şuan istediğim otomobili alabilecek duruma sahip olmama rağmen bana göre çok çok uygun fiyatlara gelmediği sürece şuan ki aracımı satıp sıfır bir otomobil almam.

• quote:

Orijinalden alıntı: sofist67

Vergi uzmanı Nedim Türkmen bloombergte 2 el fiyatların çok şiştiği için Maliye Bakanlığında Ötv ile ilgili bir çalışma olduğundan bahsetti.
    Bende bundan bahsediyorumda forum bunu anlamakta nedense güçlük çekiyor. Sadece duyduğum bir haberi paylaştım ama insanlar bana saçma sapan cevaplar veriyor.
  • Arkadaşlar günaydın. Konya Renault bayisinde 1.0 icon clio 5 ile test sürüşü yaptım. Fiyat donanım gibi konulara girmeden net olarak söyleyeyim bu arabanın motoru berbat afedersiniz aynı eşek gibi. Konya gibi yokuşu olmayan yerde bile sıkıntı çıkarıyor. Alırken bunu göz önünde bulundurarak alırsanız sıkıntı yaşamazsınız. 1.0 motordan ne bekliyorsunuz filan gibi muhabbetlere hiç girmeyelim net söylüyorum 1.3 motoru tercih edin yada dizelini yoksa kısa süre sonra pişman olursunuz.

• aydancan A kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler. keske vw bizlere sanzimani secme sansi da sunsa... verir farkini islak tip secerdik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eapantherea -- 15 Şubat 2020; 11:22:18 >
  • 
Sayfa: önceki 19311932193319341935
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.