Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ ALANLAR YA DA FİYAT TEKLİFİ ALANLAR

Koronavirüs Özel
52.445
Cevap
1.218
Favori
3.304.117
Tıklama
Popüler Konular listesinde 3. Sırada  bugün en iyi #2
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> SIFIR ARAÇ ALANLAR YA DA FİYAT TEKLİFİ ALANLAR
Giriş
    5045 Mesaj

2017 model falan mı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    lymph kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

2018 mart girişli idi, artı hız sabitleyicisi.

|
    |
    trust06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: ysf87

Vw Caddy exclusive Dsg mavi 135.000₺
    Başka bir bayide Caddy Comfortline Dsg beyaz 130.000₺
    fakat kapora almıyorlar, pazartesi eylül listesine göre fiyat revize olabilirmiş.
    Her iki araç da 2.0Tdi
    Hangi bayi?

Orijinalden alıntı: ugarb

Hangi bayi?

Alıntıları Göster
    Comfort olan İstanbul Acarlar’da. Exclusive olanı yarın söyleyeyim. Alma ihtimalim var.

Fiyatlar artınca tabi burası öldü Arkadaşlar C sınıfı donanımlı benzinli otomatik vites hatta örnek vereyim Toyota Corolla 1.6lt Advance otomatik ÖTV sıfırlansa bile gelecek ay KDV dahil 100 bin TL bandını büyük ihtimalle geçecek. Şu anda 92 bin TL civarında KDV dahil. Buna göre hesabınızı kitabınızı yapın. Araç alacağım yok ya birileri almaz düşer diyenlere selamlar,saygılar

Orijinalden alıntı: ysf87

Comfort olan İstanbul Acarlar’da. Exclusive olanı yarın söyleyeyim. Alma ihtimalim var.

Alıntıları Göster
    125 e kadar verirler diye düşünüyorum comfortu.

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Fiyatlar artınca tabi burası öldü Arkadaşlar C sınıfı donanımlı benzinli otomatik vites hatta örnek vereyim Toyota Corolla 1.6lt Advance otomatik ÖTV sıfırlansa bile gelecek ay KDV dahil 100 bin TL bandını büyük ihtimalle geçecek. Şu anda 92 bin TL civarında KDV dahil. Buna göre hesabınızı kitabınızı yapın. Araç alacağım yok ya birileri almaz düşer diyenlere selamlar,saygılar
    2017 seviyesi yeterli.

Ertelenen çok araç var.Ama 2 ay öncesinin fiyatı olursa(bu buda aslında ciddi indirim olur)hurda indirimi gibi kadük kalır
    Ama bu işe firmalarında yardımcı olması lazım.200 bine golf 180 bine Astra olacak şey değil.Herkes elini taşın altına koymalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemy -- 2 Eylül 2018; 20:52:57 >

• Binbaşı
    1150 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: icemy

2017 seviyesi yeterli.

Ertelenen çok araç var.Ama 2 ay öncesinin fiyatı olursa(bu buda aslında ciddi indirim olur)hurda indirimi gibi kadük kalır
    Ama bu işe firmalarında yardımcı olması lazım.200 bine golf 180 bine Astra olacak şey değil.Herkes elini taşın altına koymalı

Alıntıları Göster
    Hocam haklısın firmalarda abuk fiyatlar koyuyor ama asıl sorun ÖTV belası!

Hiçbir haklılık payı yok gözümde!

Yahu fiyata göre ötv dilimimi değişir!

Enflasyon, dolar vs var!

Neye göre belirledin bunu?

Akıllara zarar!!!

Neyse...

|
    |

• Yarbay
    3646 Mesaj

o zaman ötv kalksa bile sifir araba, demek hayal...
    |
    |
    tenekekutu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    quote:

Orijinalden alıntı: ozay06

Yaklaşık 2 yıldır araçlara sürekli zam geliyor ve her zammın ardından hemen hemen sizin mesajınızla aynı mesajlar yazılıyor Satışlar eskiye göre düşse de yine de araç satışı ciddi miktarda var

Bayiler önceden bizim bakış açımızdan zam yapmaya gerek olmadığını düşündüğümüz zamanlarda zam yaptılar evet ama şimdi kur çok çok ciddi bir baskı oluşturuyor Zararına satış yapmayacaklarına göre kur farkını yansıtacaklar

Birçok kişinin unuttuğu şu noktada var Hükümet sanırım 1,5 2 yıl önce vergilendirme sistemini aracın çıplak fiyatı üzerinden yapmaya ve kademeli olarak arttırmaya başladı Örneğin 46.000 tl ye kadar çıplak fiyatı olan bir aracın vergisi %45 iken 46.000 80.000 tl arası olanlarda %50 80.000 tl üzeri %60 vergilendirme var Yani bayi araca zam yaptığı zaman bazı araçlar hem zam hem de devletin vergi diliminde bir üst dilime giriyor ve ayrıca bir zam görüyor

Herkesin beklediği şu Bayiler zam yapsın, satamasın, batsın, çöksün, işsiz kalsınlar vs

Bu durum zaten ekonominin de battığının göstergesi olur Firma satış azalırsa bayilerini azaltır, çalışan eksiltir, maliyetlerini düşürür ve kriz dönemini atlatana kadar böyle devam eder

Alıntıları Göster
    Bana göre ülkemizde tüketim çılgınlığı yaşanıyordu halen yaşanıyor.

Bugüne kadar satışların devam etmesine esas sebep “aman daha da artar,bir an önce alayım” düşüncesidir. Ancak satın alımlarda bu ne kadar acil/ne kadar gerekli sorgulamaları çok fazla yapılmıyordu zira bazı forumlarda/anketlerde aylık gelirinin 50 katına kadar fiyata araç alan tüketiciler olduğunu fark ettim.

Bu zamana kadar öyle/böyle bu satışlar/alımlar devam etti ancak bana göre artık zor. Borçlanma maliyetleri de fiyatlarda çok yüksek.

Aylık gelirinin 50 değil 70 katı fiyatına da olsa araç alıcam diye hedef koyan birinin yüksek faizlerle bunu sağlayabilmesine imkan yok.

Burada ne faizi ne fiyatı ne de dövizi savunuyorum. Esas savunduğum konu tüketimde gerektiği kadar tüketmek/gerektiği kadar-gerekli ise satın almak. Böylece piyasada gerçek alıcı/gerçek satıcı/gerçek fiyatlar-koşullar olur.

|
    |

• Binbaşı
    1571 Mesaj
    Türkiye 'de dolar düşse bile fiyatlar hiçbir şekilde düşmez.

|
    |

Orijinalden alıntı: ugarb

125 e kadar verirler diye düşünüyorum comfortu.

Alıntıları Göster
    Zor gibi. Zira exclusive için bir kaç bayi aradım en düşük 157bin verdiler. Sembolik bir indirimden öteye geçmez gibi.

Bitti beyler otomobil devri bitti verdiğiniz paranın yıllık maliyetini hesaplayın faiz akaryakıt yedek parça bakım giderleri mtv kasko trafik sigortası 2.el değer kaybı işsizlik korkusu bu fiyatlara araba almak için asgari ücret 1000$ olmalı ben köye dönermiyiz onu düşünüyorum hiç hayatımda çobanlık da yapmadım. Uber konfor süper.

Arkadaşlar en çok aracın satıldığı dönemde bile otomobillerin ithalat maliyeti ülkeye 10 milyar dolar bile değil. Artık şu ezber kalıplardan bir çıkın. Yok tüketim çılgınlığı,yok araba satılmazsa ülkeden döviz çıkmayacak über zengin olacağız vs vs.

Tüketim çılgınlığına tutulmadık fırsatı değerlendirdi çoğu vatandaşımız. Faizler düşükken borçlanıp ev ve araç almadık diyelim. Bugün ne alacaksınız peki? Parayı zamanında dolara yatırırdı demeyin peşin parası olan kaç kişi vardı? Sen almadın diyelim devlet bu faizi düşük tutmayacak mıydı? Tutacaktı bu sefer yandaşlarını daha da zengin edecekti. Olmadı kendileri alırdı.

Ülkemizde yok muydu iki üç güne araç değiştiren vardı tabi ama kaç kişiler ki bunlar? Ülke nüfusu 80 milyon. Sadece üç beş caddeden ibaret değil. Ayrıca bu kişiler sayesinde şu anda ikinci el araç stoğu bol.Hala ucuza ikinci el araç bulabiliyorsak ekonomik ömrünü doldurmadan araçlarını satan bu kişiler sayesinde.

Son olarak gelişmiş diyebileceğimiz Almaya,Fransa,Japonya gibi ülkelerin araç parkları bizim 5 katımızdan fazla. Bizde örneğin 15 milyon araç varsa onlarda 75 milyon var. Toplu taşıma bizden kat kat daha iyi yine o ülkelerde. İki trafik oluştuğu zaman vay be millette para var geyiğinden de bir kurtulun artık. Ne şehirlerin şehir, ne yolların yol. Tabi tıkanacak, alt yapın yok ki.

Kimse araç almasın ama ülkenin hedefi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisi olsun. Gelişelim,zengin olalım. Böyle saçma fikirleri nereden ediniyorsunuz hakikaten hayret edici. Mümkün mü bu?

Ülkenin ekonomisini bozan ne ithalat,ne otomobil ekonomiyi bozan yeni dükkan açmış herkesin en çok zorlandığı ve öğrendiği şey olan karlı ürün satışı yapamaman. Turizm olur,tarım-hayvancılık olur,inşaat olur,imalat olur önemli değil neyi iyi yapıyorsan yap ama karlı satman lazım. İkinci olarak da bunu halkın tabanına doğru yayman yani düzgün bir vergi ve adalet sistemin olmalı. Bunları yap istersen bütün otomobillerin ithal olsun sorun değil çıkartırsın parasını.

Yazacak çok şey var da yazık hakikaten, eğer ülkeyi gelecekte yönetecek kişiler yukarıdaki yazdığım hurafeler ile hala hareket ediyorsa daha çok çekeriz.

• Teğmen
    144 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: uçanadam

şuan ki fiyat derken zamların yansıldıgı rakamlar diyorsanız.fiyatlar 2.ele yansırsa ve suan ki aracımı daha değerli satabilirsem şuan ki yeni rakamlardan alırım.ama 2.el aracımı eski kura göre satıp diğerini de yeni fiyattan almayı düşünmüyorum.onun için iddaaya gerek yok :)
    aracımı satısa cıkardım.malum sitede ki en yuksek rakama yakın yazdım.eğer ki ciddi alıcı cıkarsa ararım bayılerı uygun fıyat bulursam satar alırım.yoksa normal fiyatına aracını sat sonra sıfır arac bakayım dersen yaya kalırsın.anca sıfır ve 2.elde fiyatlar eskisi gibi yavas seyir ederse olabılır.

edit:ayrica alamayacagina yazmissin yeni fark ettim
    elinde dedektor falan mi var
    kimde ne kadar iman ne kadar para var gosteriyor mu :) dikkat fakir dikkat fakir diye sinyal mi verdi.tam isabet yapmis
    can sikintisi yaziyorum iste.araba eglencemiz yoldan gecen arabalara bakmak

Alıntıları Göster
    Fiyat anlaminda dedim hocam

Poloya vs 160 vermem icin sabanci kadar falan zengin olmam gerekir normal zengin olsamda almam

|
    |

• Çavuş
    79 Mesaj
    Bu ay nissan pulsara iyi indirim yapmışlar gerçekten.Pulsar için hiç teklif alan varmı acaba? Eğer liste fiyatından da indirim yapıyorlarsa baya uyguna gelebilir..

Hcm bende bir zamanlar Pulsar düşünüyordum ancak ne hikmetse tutmadı bizim ülkede.ikincieli çok zayıf aslında motoru ve yakıt tüketimi konusunda da baya iyi olsa da 2.eli çok zayıf olduğundan vazgeçip Corolla geçtim ve iyikide Corolla almışım diyorum şimdi Pulsar bir Corolla kadar rağbet görmediğini görüyorum piyasada.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    dartanyan30 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: dj.trust.06

Hcm bende bir zamanlar Pulsar düşünüyordum ancak ne hikmetse tutmadı bizim ülkede.ikincieli çok zayıf aslında motoru ve yakıt tüketimi konusunda da baya iyi olsa da 2.eli çok zayıf olduğundan vazgeçip Corolla geçtim ve iyikide Corolla almışım diyorum şimdi Pulsar bir Corolla kadar rağbet görmediğini görüyorum piyasada.
    Hocam pulsarın tutmadığını bende biliyorum ama otomatik c sınıfı bir aracı şuan 110 binden aşağı kolay kolay bulamazsın.pulsarın otomatik visia liste fiyatını 94 bine çekmişler.Hurda indirimi filan derken yaklaşık 90 bine alırsın diğerleri ile arasında 20 bin tl fark var aşağı yukarı..Zaten böyle bir indirim olmasa kimse rağbet etmez ama bu ortamda bence iyi bir indirim..
bankalar.org
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,641
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.