Şimdi Ara

Siemens REV 24 RF Kablosuz, Dijital, Progralanabilir Oda Termostatı hakkında yorumlarınız!!! (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
350
Cevap
22
Favori
34.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Quadrifoglio159

quote:

Orijinalden alıntı: xpress34

quote:

Orijinalden alıntı: besyolu66

Arkadaşlar rev24 ün derece hassasiyetini ve ısı kalibrasyonunu nasıl ayarlıyoruz. arkasında küçük bir kapak var orada reset tuşunun yanında küçük küçük sanırım 1 den 9kadar pin gibi sıralı şeyler var bunlar nedir? Sanırım bunlarla ayarlanıyor sma cesaret edemedim. Yapmam gerekenler nedir?
    kullanma klavuzu ilaç reçetesi gibi...yardımcı olursanız çok memnun olurum

rev24 ısı kalibrasyon ayarı için 1 nolu DIP anahtarını açın ve DIP anahtarı sıfırlama butonuna bir kez basıp bırakın. ekranda CAL yazısı görünecektir.Mevcut oda sıcaklığı değeri yanıp söner. bu aşamada + veya - tuşlarını kullanarak istediğiniz değere kalibre edin. Ayar sonrası 1 nolu DIP anahtarını kapalı konuma alın ve yaptığınız değişikliği kaydetmek için DIP anahtarı sıfırlama butonuna bir kez basıp bırakın ve üniteyi tekrar yerine takın işlem tamamdır.

Yaptigimiz kalibrasyonu geri döndürme-sıfırlama şansımız var mı acaba Rastgele degerlerle degistim simdi napmam gerekiyor bilmiyorum😐

sanırım düzgün çalıştığını bildiğiniz bir termometreyi referans olarak kullanarak tekrar ayarlayabilirsiniz. sadece şehsi görüşüm, henüz o kısmıyla oynamadım

• Merhabalar,

bende termostatımı bağladım, kullanmaya başladım. aklıma takılan bir kaç sorum var.

- bu öğrenme modunu nasıl kullanıyoruz bilen var mıdır acaba? veya internette yazan okuyabileceğim bir yazı?
    - diğer bir sorum (her ne kadar kişiden kişiye göre değişeceğini bilsemde) komfor sıcaklığınız ve enerji tasarruf sıcaklığınız nedir?
    - enerji tasarruf sıcaklığı kullanımın modunun avanajı nedir? (enerji tasarrufu elvetteki ancak nasıl kullanacağız)
    - gün içerisinde 3 farklı program yaptık diyelim. (sabah 6-7 arası, oglen 13-15 arası ve gece 20-24 arası). bu 3 program dışındaki saat aralıklarında evin ısısını 17 nin altına düşürme me modu var mı?

şimdiden teşekkür ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanuçar

Rev 24 RF kullananlara bir şey sormak istiyorum. Bu modelde 3 tane program olması yeterli oluyor mu? Örneğin Program 1’i (P1) saat 6-8 arasında ve 24 dereceye ayarladık diyelim. P2’yi de evde kimsenin olmadığını düşünerek 8-16 saatleri arasında 22 derece yapsak. P3’ü de 16- 22 saatleri arasında 23.5 ya da 24 derece yaptığımızı düşünelim. saat 22’den sonra gece sıcaklığını girmek için (23 derece mesela) P4’ün olmayışı eksiklik değil mi. Bu durumda gece sıcaklığı için “enerji tasarrufu” moduna istediğimiz sıcaklık değerini girerek ve uyumadan önce bu butona basarak mı ayarlama yapacağız.
    Bir de Program1, 6-8 saatleri arasında ve 8’de bitti diyelim. P2’de 11-12 saatleri arasında ve saat 11'de başlıyor ise. Yani P1’in bitişi ile P2’nin başlaması arasında 3 saat fark var. Bu durumda program arasındaki boşluklarda termostat hangi ayarda ve hangi derece ısı ile çalışıyor.
    Cihazın 868 MHz ile çalışması sinyal gücü açısından mı önemli. Birçok oda termostatı 433 mhz ile çalışıyor sanırım. Rev 24’ün daha yüksek frekansla çalışması insan sağlığı açısından bir sorun teşkil eder mi?

bu sorunun ilk kısımları benimde ihtiyacım olan bilgileri içeriyor. bir arkadaş yardımcı olsa harika olacak

• Arkadaşlar merhaba, rev 24 rf aldım fakat montajını bir türlü yaptıramadım tüm servisler yoğunmuş . Bugün kendimiz yapmayı düşünüyoruz kullanmış olduğum kombi ferroli diva f24. Termostatta ki L2 Lx L1 yerlerini kombideki köprüyü çıkardıktan sonra neyi nereye bağlıcaz? Ayrıca termostatda ki N L elektrik bağtısı sanırım bunu ayrıca kablo çekip boşta olan prizi bağlasam sıkıntı olur mu? ( kombi için voltaj regülatörü kullanıyorum yani kombinin fişi direk regülatöre bağlı)

yardımcı olursanız çok sevinirim:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arif05x

Arkadaşlar merhaba, rev 24 rf aldım fakat montajını bir türlü yaptıramadım tüm servisler yoğunmuş . Bugün kendimiz yapmayı düşünüyoruz kullanmış olduğum kombi ferroli diva f24. Termostatta ki L2 Lx L1 yerlerini kombideki köprüyü çıkardıktan sonra neyi nereye bağlıcaz? Ayrıca termostatda ki N L elektrik bağtısı sanırım bunu ayrıca kablo çekip boşta olan prizi bağlasam sıkıntı olur mu? ( kombi için voltaj regülatörü kullanıyorum yani kombinin fişi direk regülatöre bağlı)

yardımcı olursanız çok sevinirim:)

Hocam bağlaması gercekten çok kolay, ben de çekindim ilk önce ama burdan bir arkadas yardımcı oldu. 7-8 yorum önce Zebra arkadasla mesajlaşmalarımıza bakabilirsiniz. L1 ve Lx i köprüye bağlıyorsunuz burda sıralama önemli değil. N ve L i de elektirige bağlıyorsunuz. Burda da L kahverengi kabloya N de mavi kabloya bağlanarak prize bağlanabilirsiniz. Resimleri bir türlü yukleyemiyorum nedense. Eğer soracağınız başka seyler olursa elimden geldigi kadarıyla yardımcı olurum. Elektirigi ve gaz i kesmeyi unutmayın !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HTCA -- 3 Kasım 2015; 17:58:16 >

• HTCA H kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam anladığım kadarıyla termostatda ki L2 boş kalıyor diğer ikisininde sıralaması önemli değil.

Ayrıca swich ler hakkında sorularım var ama önce bi takalımda :) teşekkür ederim tekrardan.

• Rica ederim, benim de swich ler hakkında çok bilgim yok ama bi sekilde çözeriz umarım. Iki haftadır kullanıyorum şimdilik memnunun. Tabi kışı beklemek lazım :) .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HTCA -- 3 Kasım 2015; 21:34:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HTCA

Rica ederim, benim de swich ler hakkında çok bilgim yok ama bi sekilde çözeriz umarım. Iki haftadır kullanıyorum şimdilik memnunun. Tabi kışı beklemek lazım :) .

hocam selamlar,

öğrenme modunun çalışma mantığı nedir, çözebildiniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yemreg1

quote:

Orijinalden alıntı: HTCA

Rica ederim, benim de swich ler hakkında çok bilgim yok ama bi sekilde çözeriz umarım. Iki haftadır kullanıyorum şimdilik memnunun. Tabi kışı beklemek lazım :) .

hocam selamlar,

öğrenme modunun çalışma mantığı nedir, çözebildiniz mi?

2-3 gün oldu 4. ve 5. Pinleri acali, ancak birebir kontrol etme şansım olmadı kaçta acıyor kaçta kapatıyor diye. Konforlu olduğu kesin ayarladigim dereceyi geçmiyor. Gerçi dediğim gibi kışı beklemek lazım su anda kombi çok fazla devreye girmiyor ( 22,8 C' ayarlı ).

Hocam montajı hala yapmadık ama şöyle bir endişemiz var n ve l girişini kobloyla direk fiş ile prize taktığımızda kombiye bi zarar vermez di mi. İlla sigortaya mı bağlamak lazım.

• quote:

Hocam montajı hala yapmadık ama şöyle bir endişemiz var n ve l girişini kobloyla direk fiş ile prize taktığımızda kombiye bi zarar vermez di mi. İlla sigortaya mı bağlamak lazım.

Sigortaya bağlamazsanız da olur bence, burda bir iki arkadas yorumlardan okuduğum kadarıyla fişe takarak kullanıyorlar. Kombinizi sağlıklı kullanmak icin sigorta taktirmaniz iyi olacaktır, ben de sonradan taktirim sigortayı. Burda elektrik çok gelip gidiyor ve baktım cogu kişinin sigortası var ( bulunduğum sehirde genelde balkonda bulunuyor kombi) ben de taktirmaya karar verdim. Ama sigortasiz da kullanabilirsiniz dediğim gibi.
    Öğrenme modunu aktif kullanıyorum çok faydalı ayarladigim degere gelmeden kombi kendini kapatıyor, sıcaklık farkı yasamıyorum. Kolay gelsin hocam taktığınızda gercekten çok memnun olacaksınız.

Teşekkür ederim hocam sigorta yerine regülatör kullanıyordum. Bi abimiz sıkıntılı olur deyince korktuk açıkcası ama az önce direk prize gelen kabloya bağladık. Şuan otomatik modda kullanıyorum. Öğrenme modu tam olarak ne işe yarır hocam ayrıca arkadaki pinleri açtınız mı?

• quote:

Teşekkür ederim hocam sigorta yerine regülatör kullanıyordum. Bi abimiz sıkıntılı olur deyince korktuk açıkcası ama az önce direk prize gelen kabloya bağladık. Şuan otomatik modda kullanıyorum. Öğrenme modu tam olarak ne işe yarır hocam ayrıca arkadaki pinleri açtınız mı?

Arkadaki 4. Ve 5. Prinleri yukarı kaldırıyorsunuz, termostat 0.1 hassasiyet ile çalışıyor. Ayarlanan dereceden 0.1 derece düştügünde devreye giriyor ve istenilen dereceye gelimden kombi kapanıyor ve kapali olmasına rağmen hala sıcak olan radyatorler sayesinde istenilen sıcaklığa ulaşıyor ve böylece ayarlana sıcaklık üstüne çıkmıyor. 4 ve 5 pinleri yukarı kaldırdıktan sonra yanındaki reset düğmesine basmayı unutmayın!

oda sıcaklığı 22.8 ıcın su sıcaklığını kacta tutuyordunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: metheen

oda sıcaklığı 22.8 ıcın su sıcaklığını kacta tutuyordunuz

54 derecede tutuyorum ama doğru mu yapıyorum bilmiyorum açıkcası

• bende kablolu REV 24 var öğrenme modu sıcak havalarda sapıtıyor gerçi hiç 0.1 derece farkla sabit kaldığınıda görmedim. +- 0,5-0,6 derecede verim alabildim öğrenme modunda.
    pompa dervreye girme süresi falan var bunlarla daha hassa ayar yapılırmı acaba?
  • Arkadaşlar Siemens REV24 FR'yi Buderus GB062 Logomax ile kullanabilir miyim? Servis uymaz, dedi.

• OZAlper O kullanıcısına yanıt
    Başka marka aç-kapa (on-off) oda termostatını sorunsuz çalıştıranlar oldu bu durumda her türlü uyar.

quote:

Orijinalden alıntı: hasan_talha

Arkadaşlar selamlar.

Buderus gb062 kombiye servisi on/off termostat olmaz demişti. Kendi imalatım olan oda termostatını

bi arkadaşın kombisine taktım. Sorun yok çalışıyor. Takılan oda termostatı aşağıdaki linkte mevcuttur.

Buderus gb062 oda termostatı bağlantı yeri aşağıdaki resimde kırmızı daire içinde görülüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 17 Kasım 2015; 16:42:51 >

• Merhaba arkadaşlar,

Bende Siemens rev24 rf model oda termostatı aldım ve bağlantıları yapıp çalışır vaziyete getirdim. Alıcı ve verici modüller birbirini buluyor ve buluştuktan sonra led yeşil yanıyor, kombiyi yakıp söndürüyor.
    Deneme amaçlı sigortadan elektiriği kestim ve geri açtım; elektrik gidince kablosuz bağlantı koptu, led kırmızı yanmaya başladı. Bir süre (5dak) bekledim bağlantı tekrar kurulurmu diye ama bağlantı kurulmadı. Ancak RF modülün üzerindeki mod düğmesine basınca tekrar bağlandılar. Kullanma kılavuzunu okudum ama elektrik kesintisinden sonra ne olacağına dair bir not göremedim.

Kısaca elektrik gidip geldiğinde ne olacak? Bir süre sonra bağlantı kendi kendine kurulacak mı yoksa illa elle müdahale etmemiz gerekiyor mu? Bu modeli kullanan tecrubeli bir arkadaş cevap verebilirse çok sevinirim.

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: blasto

Merhaba arkadaşlar,

Bende Siemens rev24 rf model oda termostatı aldım ve bağlantıları yapıp çalışır vaziyete getirdim. Alıcı ve verici modüller birbirini buluyor ve buluştuktan sonra led yeşil yanıyor, kombiyi yakıp söndürüyor.
    Deneme amaçlı sigortadan elektiriği kestim ve geri açtım; elektrik gidince kablosuz bağlantı koptu, led kırmızı yanmaya başladı. Bir süre (5dak) bekledim bağlantı tekrar kurulurmu diye ama bağlantı kurulmadı. Ancak RF modülün üzerindeki mod düğmesine basınca tekrar bağlandılar. Kullanma kılavuzunu okudum ama elektrik kesintisinden sonra ne olacağına dair bir not göremedim.

Kısaca elektrik gidip geldiğinde ne olacak? Bir süre sonra bağlantı kendi kendine kurulacak mı yoksa illa elle müdahale etmemiz gerekiyor mu? Bu modeli kullanan tecrubeli bir arkadaş cevap verebilirse çok sevinirim.

Teşekkürler

Merhaba hocam,

Ben de sizin gibi bu durumu cok merak ediyordum zira bulunduğum şehirde elektirik kesintisi çok oluyor. Bir iki denemende gördüm ki hiç bir şeye dokunmadan geri çalışmaya başlıyor. Büyük ihtimal sizin 5 dakika beklediginiz zaman içinde, oda sıcaklığı ayarladığınğız derecenin altına dümeşdiğinden termostat sinyal göndermedi verici kırmızı sinyal kaldı. Eğer oda sıcaklığı düşük olsaydı termostat sinyal gönderecektı ve vericide yeşil yanacak ve daha sonra kombiyi çalıştıracaktı. Emin olmak için kombi çalışırken yada termostatda oda sıcaklıgını ıyıce yukseltın) elektirği kesin ve biraz bekledıkten sonra tekrar acın, kombi devreye girecektir hemen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HTCA -- 19 Kasım 2015; 10:31:05 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.