Şimdi Ara

Sıcaklık maddeyi neden genleştirir? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Bu makaleyi okumuştum ve bilimin neyi inceleyip incelemediğini de biliyorum. Demek istediğim bilimin her şeyi çözemeyeceği. Analitik felsefenin ve günlük bilim anlayışının aşırı rasyonalist bakış açısı doğru değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgunozgur -- 26 Şubat 2017; 20:43:28 >
  • maddenin içindeki tanecikler ortam sıcaklaşınca yandım anamm diyerek hoplar zıplar birbirini iter bu yüzden genleşme olur. seni sıcak demirin üstünde yürütsek sende hoplar zıplarsın mesela.
  • dogac-gs kullanıcısına yanıt
    Güzel mantık ama gerçek cevabı bilim bile bilmiyor kardeşim. Üstelik konu çok saptı.
  • aldığı enerjiyi hacmini genisletmekte kullanir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgunozgur

Güzel mantık ama gerçek cevabı bilim bile bilmiyor kardeşim. Üstelik konu çok saptı.

Sen bir iki kitap okuyup ygs lys ogrencilerine biraz bilgelik tasliyim bir iki alinti yapiyim diye gelmissin buraya. Ne bok oldugunu sen de biliyorsun.

• soru sorup cevabı yok demişsin.bize sormanın amaci ne o zaman? ne desek inanmazsin

• MrJunkrat M kullanıcısına yanıt
    Aksine bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Neden böyle bir tepki verdin anlamadım.
  • geekon kullanıcısına yanıt
    Kimse bir şey söyleyemeyince ve araştırmalarım sonucunda onu söyledim.
  • ozgunozgur kullanıcısına yanıt
    oyalama bizi. Git arastir.

• Bak şimdi sana kolay yönden açıklıyım. Bu atomlar var ya aynı insan gibi. Şimdi senin popona çakmak çaksam şekilden şekle girersin. Onlarda öyle yapıyor.

• kardeş ezberle geç napacan mantıgını
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.