Şimdi Ara

Sıcaklık Değerleri Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • E8500 İşlemcim var. Stock soğutucu takılı.
    Fabrika hızı 3.16 ghz.
    BUS Speed'i artırarak 360 x 9,5= 3.42 ghz'ye çıkardım.
    Voltage 1.28'den yukarı çıkmıyor (Oto 1.08v - 1.28v)
    Çekirdek ısıları ise:
    -%100 kullanımda 68/73 derece
    -Normal kullanımda 30-50 derece

Daha fazla aşırtma yapabilir miyim?

• Sıcaklık değerleriniz limitte (%100 kullanım için). Macunu kurumuştur, yenilerseniz duruma göre 5-10 derece fark edebilir. Daha fazla overclock için anakart chipseti, güç kaynağı da önemli. G31, G41 chipset çok hız aşırtmaya izin vermez ama P35/P43/P45 chipset ile şans daha fazla. Güç kaynağı 300-350 watt teneke psu'lardan ise çok zorlamayınız.
    Ne kadar hız aşırtma da yapsanız 2 çekirdekli bir işlemciden bir 4 çekirdekli işlemci performansı alamazsınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Performans için Açıkçası i7 4790K dan e8500 e düştüm, performans olarak aşırı uçuk bir fark yok. Bunu Unity, AndroidStudio ve her türlü oyun için söylüyorum. After Effects vs için değil. Dersen ki neden OC yapıyorsun, sırf merak.
    Macun eski işlemcinin üstünden sıyırdığım macun.
    Bu arada daha fazla oc için soğutmayı değiştirmek yeterli zannediyordum. Teşekkürler.
  • daha fazla aşırtma tabikide yapabilirsin ama arkadaşlarında dediği gibi stock soğutucu ile o iş yaş gözüküyor masrafsız olsun dersen min 50 tlye ikinci el az kullanılmış bir ısı borulu soğutucu alırsan ve macunu yenileyip p45 çipset bi anakart alırsan gideri olur :D başarılar dilerim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.