Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (4442. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: FixbL00d , FixbL00d Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 14 Misafir (1 Mobil) - 14 Masaüstü2 Mobil
5 sn
91.113
Cevap
1.445
Favori
4.852.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
229 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 44404441444244434444
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam hangi marka soruyorsunuz?
    Markalara göre işleyiş değişebiliyor?
  • Teknosa'dan Philips aldım hocam. Ama marka derken servisten ziyade satıcının tutumunu merak ediyorum. Yukarıda Vatan'ın kutu açıldıktan sonra iade kabul etmediği yazılmış mesela, Teknosa'da böyledir o halde değil mi? Bir standardı yok mudur yani?

• saig10 kullanıcısına yanıt
    Hocam aynen Teknosa aynı durum var diye biliyorum.

Aslında genel olarak iyi bi tv ama uydu yayinlarinda HD kanal bile olsa yayın kalitesi çok kaliteli degilse pek güzel görünmüyor (TRT iyi mesela).. ikincisi yan acidan diğer renkler pek sıkıntı olmasa da siyah renkler kararma yapiyo .. tvnin üstünden bakarsanız yine siyah renkler griye çalan parlamali görünüyor mat ekranlı ips panel notebook ekrani gibi.. diger konu görüntü ayarı için her defasında ana menüye dönüp üst köşedeki ayar simgesine tiklamam gerekiyor ve bunu yaparken ilgili görüntüyü goremiyom sadece ana menü görüntüsü var.. yada ben bulamadim bi çok tuşu denedim.. bunlar olumsuz kısmı ancak hdr goruntude canlı moda alırsanız renkler ve görüntü oldukça hoş oluyo tv burda yapabilceklerini gerçek anlamda gösteriyor..

Dogrumudur bilmem ama Teknosanin sitesinde memnuniyet değişiminden bahsediyor.. kullanmis olsanız dahi 30 gün içinde aynı bedel veya üzerinde başka bir ürünle degistirebilirsiniz diyo.. (bu hak yılda 1 kez kullanilabiliyormus) bence iyi bişey .. vatan bilgisayar örnek alsın...

• orthos123 kullanıcısına yanıt

Merdivenden çıkardım arkadaşlar 98inch falan alanlar müstakil evde yaşamıyorsa çok sıkıntı taşıma işi.

• orthos123 kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun.. ancak salonun okadar büyükmüki .. aşırı büyük tv almışsın sanki..

• anemonX A kullanıcısına yanıt

35 metrekare bir salon. Ne kadar büyük TV o kadar izleme zevki. Zamanında oturma odasına herkes 55 alırken 65 almıştım iyi ki almışım diyorum.

• Merhabalar, OLED televizyon bakıyorum 55”. Üç model arasında kaldım. Hangi modeli önerirsiniz. Ya da önerdiğiniz başka bir model var mıdır 45-55 bin bandında.

Teşekkürler

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]
  • Th3oRy kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam,
    SAMSUNG 55S90C
    Diğer 2 modelin üzerinde bir ürün bilginiz olsun
    SAMSUNG 55S90C 50.000 geliyor 3.000 paracard var 47.000 gelmiş olur (Bizdeki ürün gen2 yeni üretim)
  • Burak_Keskin06 kullanıcısına yanıt

Teşekkürler Hocam, ancak bir sorum olacak. Bildiğim kadarıyla Samsungda Dolby Vision desteği yok. Bu sizce önemli bir fark mıdır? Yoksa Samsung mevcut özellikleriyle zaten bundan çok iyi bir görüntü sunuyor mu?

Açıkçası merak ettiğim Samsung’ı ön plana çıkaran fark nedir?

Teşekkürler tekrar

• Th3oRy kullanıcısına yanıt
    Hocam bizim şirketimizde baktığınız 3 marka bayilikleri ve mağazaları var LG-SAMSUNG-PHİLİPS 3 markayıda satıyorum,
    Ürün olarak, parlaklık olarak, performans olarak baktığınız modeller arasında SAMSUNG daha iyi bir ürün çok detaylara takılmayın derim
  • Zaten Samsung'ta da DV'nin karşılığı var: HDR10+.

Sorun yaratan konu, HDR10+'nın DV kadar yaygın olmaması. Netflix ve Disney+ sadece DV ve normal HDR10 destekliyor. HDR10+ desteği sadece Prime Video ve Apple TV'de var.

İçeriklerde de HDR10+, DV kadar yaygın değil.

Tabi DV yerine HDR oldu diye, S90C'nin 2015-2016 model TV'ler gibi kuru HDR açacağı düşünülmesin. TV kendi işlemcisiyle sahneyi analiz edip, DV'yi bazen telafi edebilir. Güncel TV'lerde HDR için farklı seçenekler oluyor.

Kısaca, DV desteği panelden taviz verdirecek bir şey değil. Mesela MLA katmanlı LG G3-G4 ile Samsung arasında kalsanız, o zaman DV biraz daha anlam ifade eder. Veya Sony A95L ile Samsung arasında kalınsa önemli olabilirdi (Sony görüntü işlemesi + DV + Samsung gibi QD-OLED).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 25 Mayıs 2024; 6:34:53 >
  • Bu pml9008 hakkında yurtdisi avforumda yorumlar buldum sonunda... sanki test cihazi gibi piyasa sürülmüş bu ürün .. cihaz %100 e ulaşmadan %90 şeklinde piyasa sürülmüş.. her bi yandan tamamlanmamis eksikler var çünkü... misal benim gorduklerim; amblight ta ara ara göz kirpmasi oluyo.. değişken görüntülere adapte olmak için parlaklığını artirirken bunu farkediyosunuz.. local dimming kapaliyken daha fazla parlaklik sunarken açıkken parlaklik azalıyor.. yan acilardan siyahlar karariyor ve parliyor.. uzun lafın kisasi bence 25 bile çok bu cihaza.. ederi 20 filan .. belki ilerde bu fiyatada iner.. amblight olmazssa olmaz diyenlerdenseniz alinabilir ama bunun dışında onermiyorum.. bi renkleri cok canli ve güzel okadar.. (siyahlar kötü) .. şahsen şimdiki durumda 33 bine düşmüş olan lg 48c3 oledi alırdım.. yanarsa yansın en azından görüntü kusursuz.. hem led tvlerdede bi tomar sorun cikabiliyor..

Hocam OLED kalitesi çok başkadır bunu bilen bilir
    Ben de bu seriyi çok araştırdım. İps ekrandan ötürü bulutlanmalar mı dersin, işlemci güçsüzlüğünden tvnin kasılıp donması kendiliğinden kapanması mı dersin (yabancı forumlarda sıkça konuşulan sorunlar)
    O yüzden ben tavsiye etmiyorum.
    Görüntüsü iyi mi iyi, fakat geri kalan hiç bir şey iyi değil
  • bilgennyk kullanıcısına yanıt

Bulutlanmadan kasıt ledlerin ışık sizmazsi huzmesi gibi seylerse bende minimal düzeyde var.. ilerde artmiyodur demi?

Artacağını sanmıyorum hocam.
    Minimal düzeyde olması gayet normal. Çok yoğunsa kusuru var demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgennyk -- 25 Mayıs 2024; 12:4:16 >
  • psikozg kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam,
    Baktığınız LG 2 sene önceki model stok bulma şansınız yok bence direk SASMUNG alabilirsiniz.
  • Merhaba, bugün Tcl C845 i çıplak gözle görmek için avm yollarına düştüm. Tabi yine oled tv ler insanı kışkırtıyor 😊

Fakat geçmişte ekran yanığı sorunu yaşamış biri olarak çekincelerim var. Özel nedenlerden dolayı evde tv 15-16 saat açık maalesef. O nedenle her ne kadar satıcı arkadaş ( lg c serisiydi sanırım ) 5 yıl panel garantisi var zaten kolay kolay da yanmıyor artık dedi. Tabi gerçek hayatta bu işler böyle olmayabiliyor.

Gerçekten durum böyle mi? O eski yılların sorunları ve mağduriyetleri ortadan kalktı mı?

Kullanan arkadaşlar bilgi verirse çok memnun olurum.
  • 
Sayfa: önceki 44404441444244434444
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.