Şimdi Ara

DİSCOVERY KİTKAT HATALARININ ÇÖZÜMLERİ [SS'Lİ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
3
Favori
11.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar bu konuda sizlere Discovery için yayınlanan 4.4.2 Kitkat [BETA] versiyonunun hatalarının çözümlerini sizlere aktarmaya çalışacağım. İnşallah yardımcı olurum. Zaten beta sürümü olduğu için böyle hatalar doğal. Bu hatalar inşallah ileri zamanlarda düzelecektir. Geribildirim zaten yaptık. Dediğim gibi bu çözümler GM firmasının hataları düzenlemesine kadar olan geçici çözümlerdir.

NOT: KONUMUZ KİTKAT BETA SÜRÜMÜ İÇİNDİR. KİTKAT FİNAL SÜRÜMÜ İÇİN DE KONUMUZDA YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIRIZ. KONU ESKİ ÇÜNKÜ KİTKAT FİNAL GELELİ AYLAR OLDU...

ZİL SESİNİ DEĞİŞTİRME
    Zil Sesini değiştirmek için Google Play Store'den Poweramp adlı programı indirmeniz yeterlidir. İstediğiniz müziği açtıktan sonra ayarlar (telefonun en solundaki kapasitif tuş) menüsünden zil sesi yap bölümüne tıklamanız yeterlidir. İsteyenler tabiki lisanslı versiyonunu da indirebilir ama bu versiyonuda işinizi görür. Başka bir yol olarak Google Play Store'den Zedge adlı uygualamayı indirebilirsiniz. Buda işinize yarayacaktır.
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maxmpz.audioplayer
    https://play.google.com/store/apps/details?id=net.zedge.android

DİSCOVERY KİTKAT HATALARININ ÇÖZÜMLERİ [SS'Lİ]  DİSCOVERY KİTKAT HATALARININ ÇÖZÜMLERİ [SS'Lİ]

ALARM MÜZİĞİNİ DEĞİŞTİRME
    Alarm müziği de bildiğiniz gibi sadece sistem müziklerinden seçiliyor. Bunun için Google Play Store'den Alarmlı Saat adlı uygulamayı indirmeniz yeterlidir. Telefonun kendi alarm ve saat uygulamasından daha kullanışlıdır. Farklı özellikleri vardır. Gayet güzel bir uygulama ve bu sayede telefonun alarm müziğini de değiştirebiliyorsunuz.
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.macropinch.axe

DİSCOVERY KİTKAT HATALARININ ÇÖZÜMLERİ [SS'Lİ]  DİSCOVERY KİTKAT HATALARININ ÇÖZÜMLERİ [SS'Lİ]  DİSCOVERY KİTKAT HATALARININ ÇÖZÜMLERİ [SS'Lİ]

SESİ DTS YAPMA
    Telefondaki Google Play müzik programına girip oradan ayarlar bölümünden ekolayzer'i seçiyoruz. Daha sonra sol üst'ten ekolayzer'ı FX booster olarak değiştiriyoruz. Küçük bir DTS değişimi olacaktır. Yine aynı şekilde Poweramp programı ile de DTS sound özelliğini ayarlayabiliyoruz.

DİSCOVERY KİTKAT HATALARININ ÇÖZÜMLERİ [SS'Lİ]  DİSCOVERY KİTKAT HATALARININ ÇÖZÜMLERİ [SS'Lİ]  DİSCOVERY KİTKAT HATALARININ ÇÖZÜMLERİ [SS'Lİ]

KAMERA ve OTOFOCUS SORUNU
    Telefonda güncellemeden sonra kamerada otofocus sorunu oluştuğunu gözlemledim. Bunun için Google Kamera uygulamasını indirip daha iyi fotoğraf çekim kalitesi alabiliriz.

TEMA DEĞİŞTİRME ve KLASÖR EKLEME
    Go Launcher'ı indirerekte istediğiniz temayı seçebilir ve klasör oluşturabilirsiniz. Nova Laucher indirerek de kendi temanızı oluşturabilirsiniz.

KISAYOL MENÜSÜNE 3'ten FAZLA SAYFA OLUŞTURMA
    Bunun için yapmanız gereken şey çok basit sadece ana menüden (program menüsü) herhangi bir programa basılı tutuyoruz. Kısayol ekleme menüsü açıldığında sağ tarafa doğru sürüklüyoruz. Böylece 4. kısayol menüsü oluşuyor.

DİSCOVERY KİTKAT HATALARININ ÇÖZÜMLERİ [SS'Lİ]  DİSCOVERY KİTKAT HATALARININ ÇÖZÜMLERİ [SS'Lİ]

HD VİDEOLARDA (Youtube vs) TAKILMA ve DONMA
    Öncelikle çözümü bulan 0z0z hocama teşekkürler. Sorunun çözümü geliştirici seçeneklerden Dalvik i değiştirip ART yapmak'mış. Tekrar teşekkürler :)

TAVSİYE PROGRAMLAR
    BSPlayer
    Mx Player
    Poweramp
    Zedge
    Es Dosya Yöneticisi
    CCleaner

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L. Kilmister -- 6 Mayıs 2015; 13:27:53 >

• Hd video oynatırken donuyor ona bir çözüm var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0z0z

Hd video oynatırken donuyor ona bir çözüm var mı?

Mx player programını bir deneyim derim. İşe yarayabilir.
  • Denedik babo olmii. Bütün codec playerleri denedim. Kulaklık sesi için BS player en iyisi gibi geldi. Hd video larda codec sorunu olduğunu düşünmüyorum artık bence problem kısıtlanmış cpu ekranda. Sorunu düzeltmeleri şart. Yoksa ne hd film seyredilebiliyor ne de oyun oynanabiliyor antutu değerleri hikaye altta yazan ekran fps değerlerine bakın eskiden 25-30 fps alınırken şimdilerde 15-17 fps zar zor görüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0z0z -- 5 Temmuz 2014; 14:48:19 >
  • quote:

Denedik babo olmii. Bütün codec playerleri denedim. Kulaklık sesi için BS player en iyisi gibi geldi. Hd video larda codec sorunu olduğunu düşünmüyorum artık bence problem kısıtlanmış cpu ekranda. Sorunu düzeltmeleri şart. Yoksa ne hd film seyredilebiliyor ne de oyun oynanabiliyor antutu değerleri hikaye altta yazan ekran fps değerlerine bakın eskiden 25-30 fps alınırken şimdilerde 15-17 fps zar zor görüyor.

Anladım hocam düzeltilir inşallah.
  • Hocam ellerinize sağlık. Benim de iki sorunum var. Birincisi ekran görüntüsü alamıyorum ekran görüntüsü alınamadı depolama birimi kullanılıyor olabilir diyor. İkincisi bildirim geldiğinde bildirim çubuğunu indirmememe rağmen telefon sallanınca tüm bildirimler gidiyor. İkisi de kitkat ile geldi daha önce yoktu. Yardımcı olabilirsen sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Santuri Efendi

Hocam ellerinize sağlık. Benim de iki sorunum var. Birincisi ekran görüntüsü alamıyorum ekran görüntüsü alınamadı depolama birimi kullanılıyor olabilir diyor. İkincisi bildirim geldiğinde bildirim çubuğunu indirmememe rağmen telefon sallanınca tüm bildirimler gidiyor. İkisi de kitkat ile geldi daha önce yoktu. Yardımcı olabilirsen sevinirim.

Sağolun hocam. Ayarlar > Depolama > Öntanımlı Disk'i bir değiştirip deneyin. Belki işe yarar. Diğer sorun için bişey diyemeyeceğim sorunun nedenini bilmiyorum hocam :)
  • google playe giremiyorum sizdede sorun varmı.

• quote:

Orijinalden alıntı: AndroidWT

google playe giremiyorum sizdede sorun varmı.

Bende çalışıyor hocam. Ayarlar > Uygulamalardan Google Play Store'yi bulunuz hocam. Sonra Önbelleği temizle, Verileri temizle, Durdurmaya zorla gibi seçeneklere tıklayıp tekrar bi deneyin belki işe yarar.
  • Hd videolarda (youtube vs) takılma donma ve oyunlarda takılma sorunu çözümü: geliştirici seçeneklerden Dalvik i değiştirip ART yapmak. Sonunda buldum. Herkese hayırlı olsun.

• quote:

Hd videolarda (youtube vs) takılma donma ve oyunlarda takılma sorunu çözümü: geliştirici seçeneklerden Dalvik i değiştirip ART yapmak. Sonunda buldum. Herkese hayırlı olsun.

Sağolun hocam teşekkür ederiz çözümünüz için
  • Kulaklık sesi konusunda da ayarlarda ses profilleri altında yazan BesAudEnh tıklı olacak. Ayrıca BS player şiddetle tavsiye ederim google play den indirip kurun, google play müzik ten çok çok başarılı.

• quote:

Kulaklık sesi konusunda da ayarlarda ses profilleri altında yazan BesAudEnh tıklı olacak. Ayrıca BS player şiddetle tavsiye ederim google play den indirip kurun, google play müzik ten çok çok başarılı.

Teşekkürler konuya ekliyorum.
  • Estfrllh sizin kadar yardımcı olamayız ama beta sürüm problemlerini çözdükçe telefon insana daha bir iyi ve hoş geliyor bizler teşekkür ederiz

• quote:

Estfrllh sizin kadar yardımcı olamayız ama beta sürüm problemlerini çözdükçe telefon insana daha bir iyi ve hoş geliyor bizler teşekkür ederiz

Aynen hocam. Gerçi doğru söylüyorsunuz beta sürüme göre iyi bile. Birkaç küçük sorun var. Küçük yazılım güncellemeleriyle çözülecek sorunlar bunlar :)
  • Arkadaşlar öncelikle teşekkür ederim bunları paylaştığınız için. Ben Dalvik seçeneğini Art yaptım fakat sorun aynı şekilde devam ediyor. Yani youtube videolarındaki ses ve görüntü kayması yine var

• quote:

Orijinalden alıntı: WanPorsia

quote:

Estfrllh sizin kadar yardımcı olamayız ama beta sürüm problemlerini çözdükçe telefon insana daha bir iyi ve hoş geliyor bizler teşekkür ederiz

Aynen hocam. Gerçi doğru söylüyorsunuz beta sürüme göre iyi bile. Birkaç küçük sorun var. Küçük yazılım güncellemeleriyle çözülecek sorunlar bunlar :)

Aynen katılıyorum. Bu arada sırf beta sürümü nasıldır diye kullanmadığım discovery i kutusundan çıkarıp kullanma fırsatım oldu tekrar. Bu telefonun seriliğini yeniden görme fırsatım oldu. Yani aslında o anlamda fena değilmiş çoğu marka modelin kasılan şaşıran arayüzünden katkat seri ve çabuk cihaz bir daha farkettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tiredman

Arkadaşlar öncelikle teşekkür ederim bunları paylaştığınız için. Ben Dalvik seçeneğini Art yaptım fakat sorun aynı şekilde devam ediyor. Yani youtube videolarındaki ses ve görüntü kayması yine var

Ben bayağı denedim bendeki takılma donma kalmadı. Bence bir kere daha kapatıp açın telefonu derim. Youtube dan örnek video verin takılan bir de ben deneyeyim. Yalnız youtube eski arayüzüne döndüm ben. O da var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0z0z -- 5 Temmuz 2014; 16:25:46 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: WanPorsia

quote:

Aynen katılıyorum. Bu arada sırf beta sürümü nasıldır diye kullanmadığım discovery i kutusundan çıkarıp kullanma fırsatım oldu tekrar. Bu telefonun seriliğini yeniden görme fırsatım oldu. Yani aslında o anlamda fena değilmiş çoğu marka modelin kasılan şaşıran arayüzünden katkat seri ve çabuk cihaz bir daha farkettim.

Doğru söylüyorsunuz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tiredman

Arkadaşlar öncelikle teşekkür ederim bunları paylaştığınız için. Ben Dalvik seçeneğini Art yaptım fakat sorun aynı şekilde devam ediyor. Yani youtube videolarındaki ses ve görüntü kayması yine var

Ben bayağı denedim bendeki takılma donma kalmadı. Bence bir kere daha kapatıp açın telefonu derim. Youtube dan örnek video verin takılan bir de ben deneyeyim. Yalnız youtube eski arayüzüne döndüm ben. O da var.

Hm ondan olabilir hocam. Ben eski arayüzüne dönmedim yani şuanki güncellenmiş hali sanırım ve eski haline nasıl dönerim hiçbir fikrim yok?

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.