Şimdi Ara

E46 330xd mi e46 320d mi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
3.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 2004 model 330xd almayı düşünüyorum.sizce nasıl bir araçtır alırken nelere dikkat etmeliyim?değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

• Beyler bu konuyu ben de merak ediyorum. 320 dizel yada 330xd ... Fikri olan yok mu ?
  • Forumdaki ilk mesajimi bu konuya yazmak nasib oldu vira Bismillah. Degerli arkadaslar 2 senedir aktif olarak avatarimdaki 2005 model e46 320d kullanmaktayim. Araba ile ilgili yeterince bilgi birikimim oldu. Kasa olarak cok guzel bir araba ic mekan olarakda alacaginiz arabanin ekstra ozelliklerine gore konforlu yada standart bir araba sahibi olabilirsiniz bu size kalmis. Motor gucu gayet yeterli 2000 motor 150 beygirdir. Burda 2.0 motorlar icin dikkat etmek gereken 6 vites olmasi ve 150 beygirlik olmasidir. 135 beygirlikler hem biraz daha hantal hem yakit tuketimi daha fazladir. Yakit tuketimi 6 vitesler icin konusuyorum sehir ici 7 8 litre arasi uzun yol 5 6 litre arasidir. (140 km ortalama hiz ile ) yol tutusu ve dsc( yol tutus sistemi) cok basarili. Cok ariza cikaran bir araba degildir ancak alirken en cok dikkat ediomesi gereken elektrik ve elektronik sistemleridir. Direksiyon aci sensoru dsc sistemiyle ilgili kronik sorunlarindandir. Motor kisminda ise egr ve egr sogutucusu kronik sorunludur. Alirken 2004 model ve ustu modelleri almanizi tavsiye ederim daha onceki modellerde turbo kronik sorunludur. 330 xd ler 4 ceker olduklarindan ve bu sistemi yine elektonik kontrollu oldugundan muhakkak kontrol edilmelidir. 3000 motorlari sehir ici 8.5 civari yakit tuketir sehir disi yine 6 litre civaridir.

• Hocam bana BMW dizel alma temiz bulamazsın diyorlar.her sorduğum kişi bunu söyleyince bende 2010 Opel insignia ya kaydım.ama gönlümde hala 330xd var.
  • Dizel 320 den ben de caydım
  • Temizi illaki bulunurda o temizine isteyecekleri para nekadardir Allah bilir benimki 10 bin lira :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arabasının çok temiz olduğunu iddaa eden biri 2003 330xd için 45500 tl istiyor sizce mantıklımı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muratkati

Forumdaki ilk mesajimi bu konuya yazmak nasib oldu vira Bismillah. Degerli arkadaslar 2 senedir aktif olarak avatarimdaki 2005 model e46 320d kullanmaktayim. Araba ile ilgili yeterince bilgi birikimim oldu. Kasa olarak cok guzel bir araba ic mekan olarakda alacaginiz arabanin ekstra ozelliklerine gore konforlu yada standart bir araba sahibi olabilirsiniz bu size kalmis. Motor gucu gayet yeterli 2000 motor 150 beygirdir. Burda 2.0 motorlar icin dikkat etmek gereken 6 vites olmasi ve 150 beygirlik olmasidir. 135 beygirlikler hem biraz daha hantal hem yakit tuketimi daha fazladir. Yakit tuketimi 6 vitesler icin konusuyorum sehir ici 7 8 litre arasi uzun yol 5 6 litre arasidir. (140 km ortalama hiz ile ) yol tutusu ve dsc( yol tutus sistemi) cok basarili. Cok ariza cikaran bir araba degildir ancak alirken en cok dikkat ediomesi gereken elektrik ve elektronik sistemleridir. Direksiyon aci sensoru dsc sistemiyle ilgili kronik sorunlarindandir. Motor kisminda ise egr ve egr sogutucusu kronik sorunludur. Alirken 2004 model ve ustu modelleri almanizi tavsiye ederim daha onceki modellerde turbo kronik sorunludur. 330 xd ler 4 ceker olduklarindan ve bu sistemi yine elektonik kontrollu oldugundan muhakkak kontrol edilmelidir. 3000 motorlari sehir ici 8.5 civari yakit tuketir sehir disi yine 6 litre civaridir.

bu arabanın kaskosu ne kadar ort ?

• arkadaşlar yeni başlık açmak istemiyorum sanırım benzer konular olacak. 3.30 d 2003 model bmw almka istiyorum ama bu aracın bakım masrafları ne kadar olur, kronik sorunu varmıdır, çıkaracağı en büyük arızanın maliyeti ne olur yardımcı olabilecek varmı acaba?
  • zingfth kullanıcısına yanıt
    malesef bulgaristanda yasadigimdan turkiye kasko fiyatini bilemiyorum burda vergisi sigortasi vs yillik 400 lira :) e kendisi de 10.000 liralik araba sonucta.
  • 00emre.emre 0 kullanıcısına yanıt
    bakim masraflari cok agir degil standart bir dizel araba kadar. 15.000 km de yag yag filtresi degisir 150 160 lira. Diger bakim malzemeleri de cok pahali degil. Dikkat etmeniz gereken gerekirse 3-5 daha fazla verip gercekten temiz kullanilmis bakimli bir araba almaniz zira BMW nin dizeli egerki problemlere baslarsa arkasi kesilmeyecektir bu yuzden alirken dedigim gibi iyi incelenmeli profesyonel servislerce kontrol edilmeli temiz bir arac buldugunuzda bakimlar disinda masraf yapmadan cok uzun sure kullanabilirsiniz. Bu arabanin cikaracagi en buyuk ariza beyin ya da turbodur (Allah korusun )

bu da edirne otobanindaki yakit tuketimi videom

http://www.youtube.com/watch?v=oB2Xt173ViQ

• 400 iyiymis ya hem kredi hem kasko biraz sıkıntı olabilir. Cevrmede de yok kullanann ben özellikle 2005 kasa istiyorum. Öyle olunca da yaş 9 oluyor arabanın. Bu kasko şirketi tarafından ,9 yaş çok yansır mi acaba fiyata bunu çözemedim..2.000 tl ye kadar razıyız da, tutup 2800-3000 gibi bi kasko bedeli koyarlarsa araba hayal olur. Zaten uygun bulursam almadan bilgisayara sokturmak lazım sorun var mi diye..

• 23.000 TL lik 3,16 compact a 5500 TL kasko ücreti istediler düşünün artık

• quote:

Orijinalden alıntı: E39

Dizel 320 den ben de caydım

TEMIZ BULDUGUMU SANDIGIM ARACI HASAR A SORDURDUM..110 BIN TL LIK AGIR HASAR EXPERTIZ CEVABI GELDI ..DİKKAT EDIN..3.20D TEMIZ 3 AYDIR BULAMADIM BULAN VARSA ALNINDAN ÖPECEM ARKADAŞI
  • quote:

Orijinalden alıntı: drselcuk

quote:

Orijinalden alıntı: E39

Dizel 320 den ben de caydım

TEMIZ BULDUGUMU SANDIGIM ARACI HASAR A SORDURDUM..110 BIN TL LIK AGIR HASAR EXPERTIZ CEVABI GELDI ..DİKKAT EDIN..3.20D TEMIZ 3 AYDIR BULAMADIM BULAN VARSA ALNINDAN ÖPECEM ARKADAŞI

AYNEN

• Temiz 320d yoksa 330xd hiç yoktur.bmw hayal oldu artık
  • e46 kasa kesinlikle bmw'nin en güzel kasası bence. 7 senedir e46 kullanıyorum, 3 ayrı e46ya bindim. 3.16i, 3.20d ve 3.30d. dizel konusunda söylenenlere katılıyorum ama 3000 motor dizellerde bir sorun yok diye biliyorum. 2000 motor dizeller sorunluydu. 2005 model 3.20d olanlarda gaz kelebeği sorunu çözülmüş daha sorunsuz bir araba olmuştu.

temizlik konusunda 4 çeker modeller daha temizdir, arkadan itiş modeller çok hor kullanılıyor çünkü. bir de 3.30lar 3.20lere göre daha temizdir, 3.20ler yine hor kullanılan ve daha sorunlu modeller.

neden 4 çeker almak istediğinizi sorabilir miyim? ben şahsen 4 çeker bir e46 istemezdim, arkadan itiştir bu aracı keyifli kılan
  • Muratkati kullanıcısına yanıt
    Peki turbo yada beyinin fiyatı ne kadar olabilir?
    Ya da kasko ücreti ne kadardır?

• 00emre.emre 0 kullanıcısına yanıt
    Bulgaristanda yasadigimdan tr fiyatlarini bilmiyorum turbo 2500 lira civari olmasi lazim beyin ise cok nadir sikinti yapar onu ornek wermemin sebebi en pahali masraf bazindaydi suana kadar beyinden sikinti yasayan bmw duymadim :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muratkati

malesef bulgaristanda yasadigimdan turkiye kasko fiyatini bilemiyorum burda vergisi sigortasi vs yillik 400 lira :) e kendisi de 10.000 liralik araba sonucta.

Hocam 10.000TL'ye varsa 3er tane alalım hemen
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.