Şimdi Ara

Spor Toto Süper Lig | 8.Hafta | Galatasaray - K. Karabükspor | 19.10.13 | Saat:19.00 (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
667
Cevap
0
Favori
16.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Takım daha hareketli olmalı, çok çakılı oynuyoruz. Bu yüzden paslar ileri değil, geriye doğru oluyor.

Dünkü sistemde ki gibi takımın kanatsız oynaması kötü oluyor. Kötü Aydın bile faydalı olabiliyor. Bu sene lig de Bruma-Aydın ikilisini sıklıkla görebiliriz.

Defans için, Semih bu sene hiç iyi değil. Kafa başka yerde. Silkelenmesi gerek. Öyle bir oyun oynuyor ki zannedersin 33 yaşında Real Mad. den gelme. Böyle devam ederse Gökhan Zan o formayı alır. Devre arasında Ömer Toprak transferi yapılabilir ama maliyeti fazla olacaktır. Chedjou bu takımın defans lideri o belli ama yanında oynayanlar da iş yok. Bence bir ara lü defans (Chedjou-Gökhan-Danny) denenebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kubilay baykal

Takım daha hareketli olmalı, çok çakılı oynuyoruz. Bu yüzden paslar ileri değil, geriye doğru oluyor.

Dünkü sistemde ki gibi takımın kanatsız oynaması kötü oluyor. Kötü Aydın bile faydalı olabiliyor. Bu sene lig de Bruma-Aydın ikilisini sıklıkla görebiliriz.

Defans için, Semih bu sene hiç iyi değil. Kafa başka yerde. Silkelenmesi gerek. Öyle bir oyun oynuyor ki zannedersin 33 yaşında Real Mad. den gelme. Böyle devam ederse Gökhan Zan o formayı alır. Devre arasında Ömer Toprak transferi yapılabilir ama maliyeti fazla olacaktır. Chedjou bu takımın defans lideri o belli ama yanında oynayanlar da iş yok. Bence bir ara lü defans (Chedjou-Gökhan-Danny) denenebilir.

Chedjou-Gökhan-Dany ile bir kadro kurar mısın?

• Muslera

Chedjou Gökhan Dany

Melo
    Hamit Selçuk
    (Engin-Yekta)
    Amrabat Wesley Bruma
    (Aydın)
    Drogba
    (Umut)

Yabancı sınırını dikkate alma, avrupa için diyelim. Bence denenebilir, olmaz ise vazgeçersin. Gökhan ağır kalabilir belki, onun yerine Chedjou koyarsın, sağa Eboue koyabilirsin ancak o da sağlam girmiyor.
  • yabancı sınırından dolayı kadro istemiştim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daniel Agger

yabancı sınırından dolayı kadro istemiştim

Yabancı sınırından dolayı sol açıkta sıkıntı oluşuyor. Hamit-Engin sağ açık, Bruma yerine Aydın sol açık yaparsan olur. Ancak çok tat dökmez, ama işler.

Bu takımın günümüz yabancı sınırında yerli olarak Ömer Toprak ve bir sol açık oyuncusuna (Gökhan Töre gibi) ihtiyacı var. O zaman her sistemde, her koşulda oynayabilirler.
  • quote:

quote:

Yabancı sınırından dolayı sol açıkta sıkıntı oluşuyor. Hamit-Engin sağ açık, Bruma yerine Aydın sol açık yaparsan olur. Ancak çok tat dökmez, ama işler.

Bu takımın günümüz yabancı sınırında yerli olarak Ömer Toprak ve bir sol açık oyuncusuna (Gökhan Töre gibi) ihtiyacı var. O zaman her sistemde, her koşulda oynayabilirler.

Onun yerine Semih-Chedjou-Gökhan kurmak daha mantıklı değil mi?

Muslera

Semih-Gökhan-Chedjou

Hamit-Melo-Selçuk-Engin-Bruma

Sneijder

Drogba

şeklinde?

• quote:

quote:

quote:

Onun yerine Semih-Chedjou-Gökhan kurmak daha mantıklı değil mi?

Muslera

Semih-Gökhan-Chedjou

Hamit-Melo-Selçuk-Engin-Bruma

Sneijder

Drogba

şeklinde?

Evet, bu şekilde olabilir. Ben 3 lü defans da Dany ile çok daha iyi olacağını düşündüm çünkü Dany top tekniği yüksek ve hızlı bir oyuncu, o yüzden Dany yazdım. İyi bir Semih de iş görebilir. O zaman ileri uç da oyuncu tercihleri daha özgür olur.

Bu üçlü defansın önüne Melo, onun önüne Hamit ve Selçuk koyacaksın ki aynı zamanda Hamit sağ bek gibi oynayabilsin. Engin daha hareketli ve hızlı olduğu için sağ açık olarak değerlendirmek mümkün. Onun dışında yazdığın gibi bir format olabilir. Hatta güzel olur.

Bu takım Drogba-Wesley-Burak ile saha çıktığı sürece 10 kişi gibi oynamaya mahkum. O yüzden ilerde tek forvet, arkası Wesley ile oynanmalı. Burak topsuz oyunda hiç yok ayrıca Adam ofsayta düşmekten kurtulamıyor, halbuki fazladan iki adım atıp defansa paralel yalancı koşu yapsa ofsayta düşmeyecek. Zaten top kontrolü de sıfır, oynaması yersiz. Rotasyon belki.

Macini bazı şeyleri düzeltecektir. Ama tamamen adam etmesi uzun bir süreyi alır. Şu an bekleyip görecez, ve 1-0 olsun bizim olsun demekten başka çaremiz yok.

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.