Şimdi Ara

Varsayılan Program Kurulum Dizinini Değiştirmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
2.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bilgisayarımda orjinal win 7 kurulu (yerel disk c:'de) olup, tex print (ayrıca programın dongle yazılımı) adlı program win 7 uyumlu olmadığından ayrıca win xp (yerel disk f:'de) kurdum. İkisinide aktif olarak kullanabiliyorum sorun yok. Fakat adı geçen programın dongle yazılımını win xp'de setup yaparken direkt olarak yerel disk C: yi aramakta fakat xp yerel disk f: de kurulu olduğundan program kurulamamaktadır. İnternette aşağıdaki bilgileri buldum denedim fakat yine aynı hatayı vermektedir.

Bu konuda acil yardımcı olabilir misiniz? fikri olan var mı?

Teşekkürler.

"1- Başlat Menüsü arama satırına regedit yazın ve Enter'a basın.

2- Kayıt defterinde HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion yolunu izleyin.

3- Sağ tarfta ProgramFilesDir anahtarına çift tıklayın ve varsayılan adres olan C:\Program Files yerine istediğiniz adresi yazın. (Örneğin, D:\Program Files)

4- Sağ tarfta ProgramFilesPath anahtarına çift tıklayın ve varsayılan adres olan %Program Files% yerine 3. adımda yazdığınız adresi yazın. (Bütün bu adımları en alttaki resimde görebilirsiniz)

5- Kayıt defterini kapatın ve bilgisayarı yeniden başlatın."

• Bunu uygularsan regedit birdaha çalışmayabilir. ( win 7, 8 denedim çalışmadı.... )
    Tavsiye edilen birşey değildir.
    Windows birdaha güncelleme almayacaktı ( eski kurulanlarıu )
    O yuzden bu yöntemi unut.
  • Bu yontemi denedim pc de sorun olmadi ama ise de yaramadi, baska bir yontemi varsa onu da bekliyorum.
  • Kimsenin fikri yok mu? eskiden format atın falan diye saçma, basit yorumlar yapılırdı.
  • Bilgisayarın hdd'sini tamamen sil daha sonra c ve d olarak ikiye ayır c'ye windows xp'yi d'ye ise windows 7'yi kur.
  • Dahiyane fikir, kimsenin aklina gelmez. Eskiden bu tur format at, ugrasma yorumlari hemen gelirdi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.