Şimdi Ara

HOME TUSU BASMAYANLAR BURAYA!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
3.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    BAZI ARKADAŞLARDA DAHA ÇOK BOZULMAYA YOL AÇMIŞ.
    BU NEDENLE UYARMAK İSTEDİM.
    BENİM TELEFONUMUN TUŞU DÜZELDİ.
    BU NEDENLE İSTEYEN DENEYEBİLİR...

Arkadaslar cok uzun suredir ip4 kullaniyorum ve birkac aydir tusum iyice islemez olmustu.
    Artik home tusuna basmak icin parmak calismam gerekliydi.
    O derece sert basiyordum.
    Dun yeter artik dedim kafama gore birseyler yapayim duzelir belki dedim.
    Aldim elime kolanya sisesini doktum home tusunun ustune iyice bi yedirdim tusa basili tutup aradan sizmasini falan sagladim.
    Sonra bir bastim tusa algiladi hemen.
    O kadar yumusak dokunuyorum ki artik hic teklemeden hepsini algiliyor.
    Cok rahatladim ve paylasmak istedim.
    Kolanya simdilik en kisa cozum gibi duruyor.
    İyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ryan Oreily -- 17 Temmuz 2012; 13:54:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben de geçen hafta bu sorun yüzünden genpaya verdim hala onarılmak üzere bekliyor yazıyor.
  • Öyle bir hataya düşmeyin bence, senin sorunun belki tozdan kaynaklı bir durumdur ve araya sıvı girdiği için toz temizlendiğinden böyle bir etkiye sebep olmuş olabilir, fakat bu ilerde sorun açabilir, tamamen bozulma gibi veya, sıvı başka yere kaçar ise ciddi sorunlara sebebiyet verebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UltrAslan MCMV

Öyle bir hataya düşmeyin bence, senin sorunun belki tozdan kaynaklı bir durumdur ve araya sıvı girdiği için toz temizlendiğinden böyle bir etkiye sebep olmuş olabilir, fakat bu ilerde sorun açabilir, tamamen bozulma gibi veya, sıvı başka yere kaçar ise ciddi sorunlara sebebiyet verebilir.

Sanmiyorum kolanya cok ucucu birsey su gibi degildir.
    Hemen havaya karisir...

• bunu kaç defa yazdım bilmiyorum ama bir kere daha yazayım
    alkol- eczaneden
    sulu boya fırçası- kırtasiyeden
    fırçanın ucunu makasla biraz kes sert olsun
    alkole batır ve tuşun etrafını sert bir şekilde fırçala
    alkolu bol kullan korkma
    15-20 dk bekle sonra tekrar home tuşunu kontrol et

not: home tuşunun sert basma ve ses yapma sorunları için geçerli bir yöntemdir tutukluk yapma sorunlarında işe yaramaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ryan O'reily'

quote:

Öyle bir hataya düşmeyin bence, senin sorunun belki tozdan kaynaklı bir durumdur ve araya sıvı girdiği için toz temizlendiğinden böyle bir etkiye sebep olmuş olabilir, fakat bu ilerde sorun açabilir, tamamen bozulma gibi veya, sıvı başka yere kaçar ise ciddi sorunlara sebebiyet verebilir.

Hemen havaya karisir...

O miktarı iyi ayarlamak lazım yanlışlıkla kolanyayı boşaltmasın millet diye dedim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ryan O'reily'

quote:

Hemen havaya karisir...

O miktarı iyi ayarlamak lazım yanlışlıkla kolanyayı boşaltmasın millet diye dedim

Haklisiniz iste kafi miktarda yeterli yahu.
    Yapar herkes diye dusunuyorum pamuk gibi oldu tus masallah:)

• Ne kadar alternatif olur bilmiyorum ama
    Ben genel ayarlardan erisilebiliikten assistive touch secenegini kullaniyorum gerci ekranda devamli dolanan bir nokta ilk basta pek tad vermese de zamanla alisiyorsunuz ve home tusunu cok daha az kullaniyorsunuz denemenizi tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: donjose

Ne kadar alternatif olur bilmiyorum ama
    Ben genel ayarlardan erisilebiliikten assistive touch secenegini kullaniyorum gerci ekranda devamli dolanan bir nokta ilk basta pek tad vermese de zamanla alisiyorsunuz ve home tusunu cok daha az kullaniyorsunuz denemenizi tavsiye ederim.

Valla hocam aslinda onu kullanmana hic gerek yok jb var ise ayarlardan activator diye bir tus var ona girdim

Ust bar cubuguna bir kez basmk ---) ana ekrana donme (uygulama icindeyken ses acma tusu ile donme ayarli)

Ust bar cubuguna iki kez dokunmada ----) arka planda calisan uygulamalari kapatiyor.

Ust bar cubuguna saga dogru kaysirmada ----) power tusu gibi ekrani kitliyor.

Ust bar cubugunu sola dogru kaydirma ----) 3g yi acip kapatiyor.

Ve boylelikle sadece ekrani acmak icin tuslari kullaniyorum boylece elranda beyaz noktadan bi kac yere girip bu islemleri yapmaya gerek kalmadan pratik hallediyorum... Bnce super sende denemelisin...

• haklısınız bende activator u kullanıyorum fakat uygulamadan çıkışlarda yan tuşları v.s kullanmak istemiyorum.
    ayrıca home tuşunun bozuk olması sinir bozucu bir durum.
    kolanya iyidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ryan Oreily -- 15 Temmuz 2012; 14:03:21 >
  • quote:

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnr.kh

quote:

Orijinalden alıntı: donjose

Ne kadar alternatif olur bilmiyorum ama

Valla hocam aslinda onu kullanmana hic gerek yok jb var ise ayarlardan activator diye bir tus var ona girdim

Ust bar cubuguna bir kez basmk ---) ana ekrana donme (uygulama icindeyken ses acma tusu ile donme ayarli)

Ust bar cubuguna iki kez dokunmada ----) arka planda calisan uygulamalari kapatiyor.

Ust bar cubuguna saga dogru kaysirmada ----) power tusu gibi ekrani kitliyor.

Ust bar cubugunu sola dogru kaydirma ----) 3g yi acip kapatiyor.

Ve boylelikle sadece ekrani acmak icin tuslari kullaniyorum boylece elranda beyaz noktadan bi kac yere girip bu islemleri yapmaya gerek kalmadan pratik hallediyorum... Bnce super sende denemelisin...

Herkes activator kullanamayı sevmeyebilir. benim gibi. şahsen hiç sevmiyorum o illeti. Et ete değecek mantığı ben o tuşa basacam arkadaş :D

• www.buyincoins.com da 1.5$ a ve sıfır kargoyla. getirttim ve arkadaşıma taktırdım. ama iphone söküp takması epey bir zormuş. kolonya bence de riskli. bir arkadaş buharlaşır demiş ama sonuçta bu sıvı hidrojen değil, anında buharlaşmaz. ayrıca kolonyanın da %20 si su.
  • Telefonun üzerine bir sivi dökmek kesinlikle cok sakıncalı .
    Ben telefonun üzerindeki tozları kaldırmak icin üzerine kolonya damlattim biraz, ekran nokta nokta oldu. Noktalar biraz hafifledi ama halen duruyorlar.

• saf alkol dökeceksiniz kolonya değil.Uçup gidiyor ben 3-4 ayda bir yapıyorum düzeliyor sonra tekrar tutukluk yapınca yeniden uyguluyorum.
  • İletken olmayan sıvı kullanılırsa sorun olmaz.
  • @jackal73
    Tekila olur mu hocam baya alkol orani yuksek.

@Isaac Newton's Apple
    Onu nerden buluruz hocam?
  • arko traş kolanyası olurmu yoksa saf kolanyamı kullanmak lazzımmm
  • Ben votka dökmüştüm, kafası güzel cihazın
  • çek yapımı absithe de en yüksek alkol oranı var...illa saf alkol olmaz derseniz %85 oran ile idealdir..
    en iyisi garanti bittiyse cihazın içini açıp temizlemek..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.