Şimdi Ara

National Geographic Mega Yapılar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler ben inşaat müh. öğrencisiyim 4.sınıf bişey merak ediyorum. bu nat.geo.'da mega yapılarda kullanılan bina tasarım programları ne acaba? mesela bizde Türkiye'de 3 farklı program kullanılıyor.

1) Sta4CAD
    2) IdeCAD
    3) Probina

Şimdi bizde hangisi en çok kullanılıyor bilmiyorum hem bunu öğrenmek hem de mega yapılarda elemanların kullandığı programların adını merak ediyorum. Bileniniz var mı?

• Paint

Şaka bir yana bence onlar kendilerine özel milyon dolarlık yazılım kullanıyorlardır.
  • Hacı ne bilim lu en son yapılan arap ülkesindeki dünyanın ilk eğri gökdeleninde kullanılan programı BIM( Building Information Modelling ) imiş. Programın youtube vidyolarını izledim deli manyak bişe. Bulonlara kadar detay çizebiliyor ya bakabiliyorsun bile dibinden o derece
  • autocad
  • bbbbbbbbbbşşşşşşşş yok artık ne autocad'i ya autocad ile betonarme analiz yap ta bana da öğret
  • quote:

Orijinalden alıntı: aMaNté

bbbbbbbbbbşşşşşşşş yok artık ne autocad'i ya autocad ile betonarme analiz yap ta bana da öğret

paintten daha mantıklı de mi ? sadece dalga geçiyorum. ama neden olmasın belki de yapılıyordur.
    edit : belki de 3ds max kullanıyorlardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaFleur- -- 19 Temmuz 2011; 18:56:11 >
  • Ya hocam dalga geçme benim için çok önemli bi konu bu arada imzan 10 numara neyse yok hacı ya 3d max falan deil herifler inanılmaz denişik bi program kullanıyorlar. neyse onları boşverelim de Türkiye'de en çok hangi program kullanılıyor bu saydığım 3 program içinden?
  • idecad benim bildiğim
  • Adana'da yaşıyorum burada ve mraş bölgesinde en çok sta4cad kullanılıyor. Acaba yöresel olarak değişimin sebebi nedir?
  • bence kolay kolay bulabileceğin programlar değildirler.hem bu kadar detaylı olup ,hemde göze bu kadar hoş gelen tasarımlar fazlaca profesyonel gözüküyor.
  • Acaba neyle yapıyorlar merakımdan çatlicam o kadar araştırdım bişeler bulamadım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.