Şimdi Ara

[Detaylı Çalışma] Iphone 4 Kontratlı mı, Konratsız mı, Hangi Paket?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
3.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle son 1 haftadır fazlasıyla konu başlığı açıldı bir yenisini de ben açıyorum, şimdiden özür dilerim, kusura bakmayın. 2 saatlik bir çalışma sonrası yaptığım bir çalışmayı paylaştığım için diğer her bir soru için konu başlığı açanlarla bu konun bir düşünülmemesini rica ederim(emeğe saygı). İlgili ana konulara yazılabilirdi ama 100lerce sayfa arasında kaybolup gidebilirdi. Eminim bir çok kişinin ihtiyacına yönelik olan bu çalışma amacına ulaşır.

Bu çalışmanın amacı konularda yapılan bazı hesap hatalarını çıkarmak değil, İphone 4 alacak olan ve kontratlı mı kontratsız mı, kontratlıysa hangi paket gibi kafasında soru olanlara yönelik hazırlanmıştır.

Kontratlı paketlerde drek taksit çarpım ay yapıp çok pahalı diyenler oluyor. Sanki kontratsız alınca operatörler hiç para vermeyecek bedava rüşme, sms, internet hizmeti alacaklar. Sonuçta total bakmak gerekiyor. 18 ay yada 24 ay sonunda cebinden toplam ne kadar çıkacak? Çalışmanın asıl çıkış amacı da budur.

---------EDIT--------------04/10/2010-------

Hotfile linki
    http://hotfile.com/dl/73703879/dcbbc7b/iphone_4_turkcell_vodafone.xls.html

--------------------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ERPmühendisi -- 4 Ekim 2010; 17:40:51 >

• Elinize sağlık, şu paket mi bu paket mi olayına noktayı koymuşsunuz Artık herkes kendine göre bu tablodan hesabını yapar
  • elinize sağlık büyük bir tartışmayı başlamadan sonlandırdınız
  • Vodafone'a bir iki ekstra seçenek ekledim.

@musti2004s ve @serhanbahar yorumlarınız için tşk.
  • Süper inceleme bravo.
  • ellerine sağlık...emek dolu bi çalışma olmuşş

• harika bir çalısma olmus emeğe saygı

sanırım voda avantaj olarak bayağı bi onde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coco2 -- 27 Eylül 2010; 17:46:30 >
  • baska bir siteye upload edebilirmisiniz ? Rapid dosyanıza indirme sınırı koymuş. Ve şuanda indirilmiyor. hotfile ' a upload ederseniz daha iyi olur. Teşekkürler .
  • Hangi paketin tercih edilmesi ayrı konuda tarifelere bakıldığında vodafone turkcelle göre bayağ bir avantajlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: irfan666

baska bir siteye upload edebilirmisiniz ? Rapid dosyanıza indirme sınırı koymuş. Ve şuanda indirilmiyor. hotfile ' a upload ederseniz daha iyi olur. Teşekkürler .

Buhttps://dl.dropbox.com/u/11269092/5eu838.jpg

Yada buhttp://i53.tinypic.com/5eu838.jpg

Çalışıyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: gurol

quote:

baska bir siteye upload edebilirmisiniz ? Rapid dosyanıza indirme sınırı koymuş. Ve şuanda indirilmiyor. hotfile ' a upload ederseniz daha iyi olur. Teşekkürler .

Çalışıyor mu?

Resim zaten gozukuyor, Excel dosyasi lazzim :)

• Rapid harici bir siteye upload ederseniz sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuray

quote:

Orijinalden alıntı: gurol

quote:

Çalışıyor mu?

Resim zaten gozukuyor, Excel dosyasi lazzim :)

hehe ben de bir terslik var diyorum ama...

excel bana gönderilirse kalıcı olarak koyabilirim.

• Evet yoğun istek üzerine hotfile'e bir de 2shared'e dosyayı ekledik :) Ayrıca yeni bir sütun daha ekledim, operatöre verilen ücretten, kontratsız 1600 TL'lik cihaz bedeli çıkartıp ay başına düşen miktarı yazdım. Amaç 1600 TL verip kontratsız alacaklar için, ek hizmetlerin aylık değeri görmeleri için yaptım. Böylece mevcut hizmeti kontratsız kaça alabiliyor, kontratlı alsa aylık ne kadara geliyor hesaplamış olacaklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ERPmühendisi -- 4 Ekim 2010; 17:44:08 >
  • Bu cepnet 65 tarifesini bugun vodafone bayisine sordum. Kendisi 65 + baska bir tarife alirsak bu cepnet 65 den yararlanabilicegimizi soyledi. 65tl + baska tarife. ??
    Ne kadar dogru bilemiyorum pek bilgili gibi gelmedi forumdaki yazilari okuduktan sonra. Hala da emin degilim yani.

24 ay, ay`da sadece 65tl odeyerek iphone 4 alabiliyormuyuz ?
  • Mükemmelsin dostum ellerin dert görmesin emi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: PєntaxiaN
    Bu cepnet 65 tarifesini bugun vodafone bayisine sordum. Kendisi 65 + baska bir tarife alirsak bu cepnet 65 den yararlanabilicegimizi soyledi. 65tl + baska tarife. ??
    Ne kadar dogru bilemiyorum pek bilgili gibi gelmedi forumdaki yazilari okuduktan sonra. Hala da emin degilim yani.

24 ay, ay`da sadece 65tl odeyerek iphone 4 alabiliyormuyuz ?

65 TLlik pakete istediğiniz Vodafone faturalı tarifesini neyazıkki alamıyorsunuz. En düşük ücretli olarak aylık 35 TL olan CepAvantaj Midi (Her yöne 400dk) paketini de almanız gerek. Yani özetle, 65x24 TL ödeyerek alamıyor, 65+35 = 100 TL 'yi 24 ay şeklinde ödeyerek alabiliyorsunuz.

Alabileceğiniz paketler:http://www.vodafone.com.tr/Tarifeler/yeni-cep-avantaj.php

BİLGİ:
    http://www.vodafone.com.tr/Cihazlar/iPhone4-kontratli-mobil-internet-paketleri.php
    Esaslar sekmesinde;

Kampanya kapsamında geçerli tarifeler aşağıda verilmektedir; aboneler taahhüt süreleri boyunca bu tarifeler arasında istedikleri gibi geçiş yapabilirler. Paket değiştirmeleri durumunda yeni paketleri dönem sonu itibariyle başlayacaktır.

Bireysel tarifeler:
    - CepAvantaj Midi,
    - Cep Avantaj Vodafone'lularla,
    - Cep Avantaj Her Yöne,
    - Cep Avantaj Her Yöne+,
    - Cep Avantaj Her Yöne Ekstra,
    - Cep Avantaj Her Yöne Ekstra+

• Hocam ellerine sağlık, çok yerinde bir konu olmuş.

Bizzat şu Vodafone'un 99tl +250tl peşin kontratlısından ciddi şekilde almayı düşünüyorum. Artık ilk 12 ayı (1200tl kadar) karttan taksitle ödeyip, kalanını sonrasında devam edebilirim.

Hem zaten 250dk konuşma en az 25tl eder, 1gb internet (benim gözümde) 20tl kadar eder, 150sms de para etmez () desem bile iphone4 1200TL'ye geliyor. Bence oldukça uygun.

Şu anda 20TL veriyorum 200dk gibi bir pakete, zaten iphone aldığım zaman mutlaka internete ihtiyacım olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krandei
    Hocam ellerine sağlık, çok yerinde bir konu olmuş.

Bizzat şu Vodafone'un 99tl +250tl peşin kontratlısından ciddi şekilde almayı düşünüyorum. Artık ilk 12 ayı (1200tl kadar) karttan taksitle ödeyip, kalanını sonrasında devam edebilirim.

Hem zaten 250dk konuşma en az 25tl eder, 1gb internet (benim gözümde) 20tl kadar eder, 150sms de para etmez () desem bile iphone4 1200TL'ye geliyor. Bence oldukça uygun.

Şu anda 20TL veriyorum 200dk gibi bir pakete, zaten iphone aldığım zaman mutlaka internete ihtiyacım olacak.

Sms ben de pek atmıyorum önemsiz diyebiliriz. Ama vodafone paketlerinde 150'nin içinde MMS de dahil. Bu çok kullanılabilir birşey aslında. Bir MMS 0,46 TL, 150 MMS'nin değeri 69 TL eder. Valla bende MMS paketi olsa paso oğlumun fotoğrafını çeker memlekete, aileme gönderirim. Benim için Vodafone'nun SMS/MMS paketi değerli.

• Turkcell Kurumsal hatlara farklı bir seçenek ekledi. Birazdan tabloya bu seçeneği de ekleyeceğim.

-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_

Turkcell link:http://www.turkcell.com.tr/kurumsal/cihazlar/iphone/iPhonepaketleri

Haber Link :http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2010/10/03/istcellden_musterilerine_iphone_4_teklifi

İştcell’den Kurumsal Müşterilere Özel İphone 4 Fırsatı
    Turkcell, Apple'ın 4. Nesil Akıllı Telefonu İphone 4'ü Kurumsal Müşterilerine Çok Avantajlı İştcell Teklifleriyle Sunuyor.

Haber: İştcell’den Kurumsal Müşterilere Özel İphone 4 Fırsatı

Kurumsal müşteriler, 79 TL'den başlayan taksitler ve 12 aydan 30 aya kadar değişen alternatif teklifler sayesinde hem iPhone 4'e, hem de İşTcell'in ses, SMS ve internet paketlerine hiç bir ek ücret ödemeden kavuşuyor
    Türkiye'nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell'in iş dünyasına açılan kapısı İşTcell, Apple'ın son teknolojik mucizesi iPhone 4 için kurumsal müşterilere özel çok avantajlı teklifler hazırladı.

Turkcell'in iPhone 4'e özel tüm bireysel teklifleri aynı zamanda kurumsal müşteriler için de geçerli. İşTcell'lere özel avantajlı kurumsal teklifler ise ödeme kolaylıkları ve beraberlerinde getirdikleri faydalarla akıllı cihazların geldiği son nokta kabul edilen iPhone 4'e sahip olmayı daha da kolaylaştırıyor.
    İşTcell'in 79 TL'den başlayan tüm iPhone 4 tekliflerine akşam 21:00 ile sabah 09:00 arası tüm Turkcell'lilerle ayda 64 saat konuşma, 1000 SMS ve aylık 1 GB internet paketi dahil.

Ayrıca müşteriler için bir bariyer olan ön ödeme koşulu da tekliflerde yer almadığı gibi, Türkiye'de ilk defa, aylık ödemeleri ciddi şekilde düşüren son ödemeli teklifler de kurumsal müşterilerimizin tercihine sunuldu. İşTcell, son ödemeyi yapmak istemeyen müşterilere aynı paketlerle 3-6 ay daha devam etme seçeneği de sunuyor.

Turkcell Kurumsal Müşteriler Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın, konuyla ilgili açıklamasında, teknoloji tutkunu kurumsal müşterilerine Turkcell 3G hızı ve kalitesiyle en üst düzeyde iPhone 4 deneyimi sunmaktan memnuniyet duyduklarını söyledi. Sayın, "Şirketler açısından yeni nesil iPhone, mobil hayatta fark yaratarak rekabette bir adım öne geçme işlevi görecek.

Bizim hedefimiz, kurumsal müşterilerimizin iletişim beklenti ve ihtiyaçlarını en iyi ve en verimli şekilde karşılamak. İşTcell'in iPhone 4'e özel farklı ve birbirinden avantajlı teklifleri bu konuda ne kadar kararlı olduğumuzu bir kez daha ortaya koyuyor" dedi.
    Cep telefonunun tanımını bir kez daha değiştiren iPhone'un 4. nesil modeli iPhone 4, çözünürlük düzeyiyle göz kamaştırıyor.

Dünyanın en yüksek çözünürlüğe sahip telefonu olma ünvanını elinde bulunduran iPhone 4, aynı zamanda HD kalitesinde video kaydetme özelliğine, 5 megapiksel kameraya ve LED flaş özelliğine sahip. 9,3 inç milimetre inceliğiyle en ince akıllı telefon olan iPhone 4, ayrıca performanstan ya da batarya ömründen ödün vermeden aynı anda farklı uygulamaları kullanabilme özelliğini de barındırıyor. 200.000'den fazla uygulamanın depolandığı App Store'da ise iPhone 4'e değer katan yüzlerce uygulama bulunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ERPmühendisi -- 4 Ekim 2010; 15:16:20 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.