Şimdi Ara

]ÖNEMLİ] İngilizcede Cümle Okuma Sırası [ÖNEMLİ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
2.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Bu Konuda İngilizcedeki Cümlelerin Okunma Sırasını Hepsinin Az Çok Biliyorum Fakat Yanlışlarım Varsa Yada Diğer Arkadaşlara Yardımcı Olsun Diye Yazıyorum.

Başlayalım

When - When'li Cümlelerde İlk önce When'den Sonraki Cümle Sonra When'den Önceki Cümle Okunur. Örn : Be Careful When Playing Football

While - While'li Cümlelerde İlk Önce While'den Sonraki Cümle Sonra While'den Önceki Cümle Okunur.

For - For'lu Cümlelerde İse Yine Aynen İlk önce For'dan Sonraki Cümle Sonra Fordan Önceki Cümle Okunur. Örn : I Came For You

With - With'li Cümlelerde İlk önce With'den Sonraki Cümle Sonra With'den Önceki Cümle Okunur. Örn : I Came With Car

Arkadaşlar Eklemek İstediğiniz Şeyler Varsa Ekleyin Ve Yukarda Yanlışlarım Olabilir Eğer Düzeltirseniz Çok Sevinirim

Ve Birde Sizde Bunlar Gibi Çoğu Şey Eklerseniz Çok Güzel Olur
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Game-R -- 5 Eylül 2010; 13:21:47 >

• dostum kurallar bir yere kadar
    yeri gelir doğaçlama yapman gerekebilir
    o bakımdan bunu sureklı okuyarak gorerek cozebılırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: brooklynn

dostum kurallar bir yere kadar
    yeri gelir doğaçlama yapman gerekebilir
    o bakımdan bunu sureklı okuyarak gorerek cozebılırsın
    Kesinlikle .Bunlar yanlış demiyorum ama zamanla diğer kullanımların daha yaygın olduğunu bile görebilirsin.
  • when sadece cümle ortasında iki cümleyi birleştirmek için kullanılmaz. geçmişi anlatmak için cümle başına koyabilirsiniz.
    örneğin klasik bir kalıp ile: when i was a child...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.