Şimdi Ara

Bağımsız anahtarlı priz şeması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Her biri birbirinden bağımsız anahtarlarla kontrol edilen 6 tane priz yapmak istiyorum. Elektrikle alakalı uzman olmadığım için bir bilene danışmak için buraya yazıyorum. Şema aşağıdadır. Herhangi bir sorun olup olmadığını varsa düzeltmemde yardımcı olursanız sevinirim.

Anahtarlar 4 bacaklı ışıklı anahtarlar 16 amper.

• Çizim doğru ama ifadeler yanlış

piriz diyorsanız alternatif voltaj demek yani 220v o zaman (+) (-) olmaz (F) (N) olur siz fazı ve nötürü anahtalamışsınız doğru bu şekilde yaparsanız sorun olmaz ama 6 pirizi aynı anda kallanacaksanız bir şartla anahtarlara gelen faz ve nötür kalblusu 6 tane pirizi destekleyecek şekilde kalın olmalı ayrıca bağlantılar kesinlikle çok sağlam yapılmalı gevşeklik olmamalı.Ayrıca bunu bir tek pirizden alıp yaparsanız sorun çıkar bağlantıyı direk buhattan yapmalısınız

Hayırlı geceler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savsat2000 -- 24 Kasım 2021; 22:52:50 >
  • amaç ne ne çalıştıracan

Bağımsız anahtarlı priz şemasıwww.roboshop.com.tr
    Geniş On-Off Power Switch Anahtar 4 Pin - SiYAH - SATIN AL
    https://www.roboshop.com.tr/switch-buton-anahtar/rocker-anahtar/genis-siyah-on-off-anahtar

Bağımsız anahtarlı priz şemasıgittigidiyor
    AXIS 5'Lİ Uzaktan Kumandalı Priz Set 1150 W Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
    https://www.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/axis-5-li-uzaktan-kumandali-priz-set-1150-w_pdp_635901710

• savsat2000 S kullanıcısına yanıt

Yanıt için teşekkürler. Tek prizden epey kalın bir kabloyla beslenecek fakat 6sı aynı anda kullanılmayacak. Hatta en fazla aynı anda 2 tane kullanılacak şekilde planladım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.