Şimdi Ara

CHEVROLET CAPTIVA BU LAMBA NE LAMBASI ACİL YARDIM LÜTFEN !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
4
Cevap
0
Favori
17.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arac 70 80 km hızla giderken 40 km hızlara düştü bir süre gaz yemedi boşa atınca stop etti otomatik araç

Ekleme: Stop etmeden önce titreme oldu

Yuvarlak içine aldığım lamba yandı

2 3 dk sonra ışık söndü araba eski haline geldi

Yarın da uzun yola gidicez

Bu isik nedir? Tekrar eder mi uzun yolda ?
     CHEVROLET CAPTIVA BU LAMBA NE LAMBASI ACİL YARDIM LÜTFEN !

Aracın bakımları da 3 gün önceydi filtreler falan değişti yani

Normalde babam her zaman 100 liralık mazot alır

Bu gün ilk defa ben 200 liralık aldım o sıkıntı yapmaz büyük ihtimal ama belirteyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi algülümvergülüm -- 26 Haziran 2016; 19:33:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Chevrolet Captiva Arıza Lambası: Ne Anlama Geliyor?

Chevrolet Captiva aracında görünen bir arıza lambası, aracınızda bir sorun olduğunu gösterir. Bu lamba, çeşitli sorunların bir göstergesi olabilir ve göz ardı edilmemesi önemlidir.

Captiva Arıza Lambasının Olası Nedenleri:

• Motor Arıza Lambası: Bu lamba, motor yönetim sisteminde bir problem olduğunu gösterir. Arızalı sensörler, buji sorunları veya emisyon kontrol sorunları gibi çeşitli nedenlere bağlı olabilir.
    • ABS (Kilitlenmeyen Fren Sistemi) Arıza Lambası: Bu lamba, ABS sisteminde bir sorun olduğunu gösterir. Bu, fren hidroliği seviyelerinin düşük olması, sensör sorunları veya sistem arızalarından kaynaklanabilir.
    • Hava Yastığı Arıza Lambası: Bu lamba, hava yastığı sisteminde bir sorun olduğunu gösterir. Hava yastığı sensörleri, kablolama sorunları veya sistem arızaları bu soruna neden olabilir.
    • Lastik Basıncı Gösterge Lambası: Bu lamba, bir veya daha fazla lastiğinizin önerilen basınç seviyelerinin altında olduğunu gösterir. Lastik delinmeleri veya düşük lastik basıncı bu soruna neden olabilir.
    • Partikül Filtresi Arıza Lambası: Bu lamba, dizel motorlu Captivalarda bulunur ve partikül filtresinde bir sorun olduğunu gösterir. Filtre tıkalı olabilir veya hasar görmüş olabilir.

Ne Yapmalısın?

Bir arıza lambası gördüğünde, aşağıdaki adımları izlemelisin:

• Aracını güvenli bir şekilde durdur.
    • Kullanım kılavuzuna bakarak arıza lambasının neyi gösterdiğini belirle.
    • Sorunu kendin çözebiliyorsan (örn. lastik basıncını kontrol etmek), öyle yap.
    • Sorunu çözemiyorsan, aracını bir tamirciye götürmelisin.

Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Arıza lambasını görmezden gelme. Küçük bir sorun gibi görünse bile, daha ciddi bir soruna dönüşebilir. Arıza lambası yanıyorken aracını kullanmaya devam etme. Bu, aracına zarar verebilir. Arıza lambası yandıktan sonra aracını tamir ettirmek için mümkün olan en kısa sürede bir tamirciye götür. Düzenli araç bakımı, arıza lambalarının görünme olasılığını azaltmaya yardımcı olur.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Up

• Dizel partikül filtresi(tahmin ediyorum) lambasi olmasi lazim dpf tıkanmıştır genelde biraz devirli kullanırsanız temizlenir

• Partikül filtresi lambası. Işığın sönmesi filtrenin tamamen boşaldığı anlamına gelmez. Uzun yola gidecek olmanız isabet olmuş tamamen temizlenir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.