Şimdi Ara

Q9650 ile ilgili bakar mısınız?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şu an core 2 duo e7400 işlemci kullanıyorum

Sıkıntım oyunlardaki yükleme ekranları ve özellikle gta 5 teki kaplama sorunu

Eğer q9650 alırsam bu sorunlar ortadan kalkar mı ve division oynatırmı
    Hemen cahil demeyin sistemin diğer bileşenlerini yazıyorum

R7 250 2gb
    4gb ram
    Anakartın modelini hatırlamıyorum ama lga 775 oduğunu biliyorum ve bu soketin en iyi işlemcisi q9650 imiş bu yüzden soruyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msemirhan -- 24 Mayıs 2016; 0:34:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Q9650 farkını hissettirecektir.Anakartın biosu bu islemciye destek veriyorsa kullanın.Ben tecrube ettim.Bu farkı q9650 den i5 e gectigimde de bariz gordum.Ayrıca hdd yukleme ekranlarında gayet yetersiz.Care ssd
    Ekran kartınız gta5 gibi bellek canavarı oyunlar icin yetersiz..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: awaqado

Q9650 farkını hissettirecektir.Anakartın biosu bu islemciye destek veriyorsa kullanın.Ben tecrube ettim.Bu farkı q9650 den i5 e gectigimde de bariz gordum.Ayrıca hdd yukleme ekranlarında gayet yetersiz.Care ssd
    Ekran kartınız gta5 gibi bellek canavarı oyunlar icin yetersiz..

Çok teşekkürler yorumunuz için...
    Ekran kartımın oyun test lerine baktığımda bana yetecek sonuçlar çıktığını görüyorum sizce kaplamaların yüklenmeme sorunu büyük ölçüde hdd den mi yoksa işlemciden mi kaynaklıdır?
  • oncelikli olarak islemci faktoru etkin.Aslında hepsi bir butun ve tabi ki oyunun surumu ve donanım suruculerinin uyumu da soz konusu
    Oyunu kopya olarak oynadıgınızda ne yazık ki guncellemelerinden iyilestirmelerinden faydalanamıyorsunuz.Donanım yeterli oldugu halde yazılım kurbanı oluyorsunuz..
    Size tavsiyem donanım suruculerini anakart vga vs..guncel tutun sonra donanım testlerini gerceklestirin..oyunların minimum maximum donanım ihtiyaclarını baz alın..

• awaqado kullanıcısına yanıt
    Hocam tekrar tekrar teşekkürler
    İlk olarak oyunlarım kopya değil
    Yazılımlar güncel
    Birkaç sorum daha var

1 - Anakart biosumun istediğim işlemciye uyup uymadığını nasıl öğrenirim ve eğer uymuyorsa son bios sürümünü indirdiğimde kesin olarak o işlemcinin desteğini almış olur mu?

2 - İşlemcide ikinci el ne kadar güvenlidir? (bkz;Forumun ikinci el bölümü, sahibinden.com) Çünkü q9650 sıfır bulmak çok zor bulsamda çok pahalı olacağını tahmin ediyorum.

• Kimse mi hala bilmiyor ya? LGA775 platformu öldü yatırım yapmak anlamsız artık ancak LGA771 server işlemcileri kullanabilirsiniz $30 dolara QX9770 performansı alırsınız. Açtığım konulara bakın göreceksiniz orada.

Bu bile kurtarmıyor ama çoğu yeni nesil oyunda yinede darboğaz alacaksınız, bundan kurtulmak için i5 platformuna geçmeniz şart. Ama $30'a bence şansınızı deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

Kimse mi hala bilmiyor ya? LGA775 platformu öldü yatırım yapmak anlamsız artık ancak LGA771 server işlemcileri kullanabilirsiniz $30 dolara QX9770 performansı alırsınız. Açtığım konulara bakın göreceksiniz orada.

Bu bile kurtarmıyor ama çoğu yeni nesil oyunda yinede darboğaz alacaksınız, bundan kurtulmak için i5 platformuna geçmeniz şart. Ama $30'a bence şansınızı deneyin.

Haklı yurt dışından xeon işlemci almanızı tavsiye ederim bende türkiyede q9550 gibi işlemcilerin ikinci eli 170-180 lira civarında bu paraları dökmek çok saçma olacaktır...
  • msemirhan kullanıcısına yanıt
    Anakart destek sayfasından destekledigi islemcileri bios versiyonlarıyla gorebilirsiniz.Bios update te gerek kalmıyabilir.Anakart modeli nedir
    Q9650 Q9550 Q9450 aynı oyun performansını verir.
    Forumdan referanslı uyeleri tercih edebilirsiniz..150-200 tl arasında seyrediyor

• X-FI X kullanıcısına yanıt

• quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

Kimse mi hala bilmiyor ya? LGA775 platformu öldü yatırım yapmak anlamsız artık ancak LGA771 server işlemcileri kullanabilirsiniz $30 dolara QX9770 performansı alırsınız. Açtığım konulara bakın göreceksiniz orada.

Yatırım yapmıyacağım 3-4 ay götürsün yeter testleride tamin edici benim için

• quote:

Orijinalden alıntı: awaqado

Sizede tekrar teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.