Şimdi Ara

Shingeki no Kyojin (Attack On Titan) (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.500
Cevap
26
Favori
118.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sezon 3' ü bitirdim, keşke endinge bakmaz olaydım
    Tam ilk kez bu sezon hiç kimse ölmedi, bütün işler yolunda gitti diyordum oysaki.
    3.Sezon artıları:+Opening ve ending daha iyi(Hele en son ending)
    +2.Sezonda edinilen bilgiler anlamlandırılmış ve yenileri 3.sezonda eklenmiş.
    + Historia açık ara sezonun en sağlam karakteri. 2. sırada da Kasap Kenny geliyor adam sağlam bir amca
    Son anda vereceği kararda eski kral beni bile kandıracak şekilde kelimelerini seçerek kullandı. Historia son anda arkadaşının"Asla pişman olma" sözünü hatırladı da herkesi kurtardı. Aksi halde her şey başa dönüyordu.(O kadar izledim hiçle bitseydi baya bir söverdim)

+
    Eren'in kendi ezikliğini kabul etmesi(Hepimiz birsek anlamlıyız)

+ İnsanlara karşı olan savaşların psikolojik gerilimi
    + Levi'nin liderlik yeteneği
    + Vatandaşın Askeriye ve Anny Leonhartın arkadaşlarının gerçeği öğrenmelerindeki şokları
    +Grafiklerdeki artış( Daha fazla grafik artışı olursa iş gerçeklikten hayale kaçabilir)
    + Mikasa'nın Historia' ya karşı Eren'i kıskanması
    +
    Erwin kaptanın insanlık yerine bodrumdaki gerçeği öğrenmek istemesinin oluşturduğu soru işareti

Eksiler: - Fazla eksi değil de galiba şiddete alışmamış neticesinde fazla şoka giremememiz
    - Bilimsellikten çok uzaklaşıp tamamen Mite doğru ilerleyen gelecek sezon ihtimali.
    - Gelecekte karanlık bir gerçek final görme ihtimalimizin fazlalığı( Death note gibi olursa Eyvallah da en şeytani son da olmasın, insanız biz de yani
    Sezon 3.5 için bir iki hafta bekleyeceğim. 2.Sezona göre çok daha dengeli bir sezondu. Sezon 3.5 yaklaşırken anladığım kadarıyla Sezon 4'ü beklemek size sağlam sabır gerektiriyor

• kty28 kullanıcısına yanıt
    Güzel yazmışsınız. Spoiler olmasın diye bir şey demek istemiyorum şimdilik :) bu arada ovalara da baktınız mı? Ovalarda Annie için olsun Levi için olsun çok güzel sahneler var.

• maybe4you kullanıcısına yanıt
    Hocam sezon 1 ovalarını izlemiştim, sezon 2 ve 3 içinde ovalar var mı?
    Bir de Lost Girl diye bir movie var kapağında Annie Leonhearth var onu izleme zamanı ne zaman gelecek? Şimdi mi izleyeyim sezon 3.5 sonrası mı izleyeyim?

• Az önce sezon 3'ü bitirdim. 2 günde sezon 2 ve sezon 3 bitti, sezon 3 mükemmeldi bence olaylar nasıl buraya geldi noldu kimin aklına gelirdi böyle olacağı

iki gün önce bu female titan olayı ne filan diyodum şuan olaylar nereye geldi.
    Armin benim favori karakterim bu arada "Hero" bölümü benim için efsaneydi reis ölcek diye çok üzüldüm, son sahnede de denizi görmesi filan çok güzeldi

Demek istediğim buydu işte. Ben de izlerken hızımı alamayıp ovaları atlamıştım. Tabi o zamanlar ova nedir onu bile bilmiyordum da orası ayrı. Neyse bu "lost girls" 3 bölümlük ova ve 1. sezondan sonra izlemek lazım. Kapağında zaten Annie var. İlk 2 bölümü Annie'den bahsediyor. 3. Bölümü ise Mikasa'dan. Böylece onların duygularını biraz daha anlayabiliyoruz.

• Sezon 3.5'u bitirdim. Benim için anime sona erdi çünkü devamı ''UYUMSUZ (VERONİCA ROTH)'' isimli bir kitap okumuştum orada da distopik bir dünya ve duvarlar vardı. Benzerlikler benim için çok fazla o sebeple heyecanım söndü.

Eren'in takımının hayali gerçekleşti, denizi gördüler, öğrendikleri gerçek özellikle Eren'i alt üst etti. Armin ve Komutan Erwin arasındaki seçim üzücüydü. Sezonun kahramanı tartışmasız komutan Erwin, Armin ikilisiydi ikisi de ölümü göze alarak kazandılar.
    Ervin hayalini gerçekleştiremedi ancak tahmini doğru çıktı.
    Deniz'in keşfindeki Hanji, Mikasa, Armin çok tatlıştılar gözlerinin parlaması çok mutluluk verdi.
    Eren az daha pot kırıyordu ve Historia'yı cehpeye çekiyordu son anda durumu kavradı.Saygı duydum.
    Eren'in babasının anılarını alırken orada Armin ve Mikasa'nın isimlerinin geçmesi iyice Mit'e bağlayacakları fikri oluşturdu.
    Gelecek sezona asker de kalmadı, Erwin de yok anlaşılan casusluk oyunları başlayacak çünkü aradan 2 ay geçti ve Eren bazı bilgileri paylaşmayı kesti. Muhtemelen kendisi de farkında artık kayıp veremeyeceklerinin.

Gelecek sezon Historia,Armin,Eren,Mikasa casusluk oyunu şeklinde geçeceğine inanıyorum.
    Sezonun zirvesi
    Levi'nin intikam saldırısıydı. VUUUUURRR be LEVİ KAPTAANNN diye içimden bağırdım

Yazar kötü bir son yapılabileceğini belirtmişti uyarıdır: Kötü son görmek istemeyenler burada bıraksınlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kty28 -- 12 Temmuz 2020; 1:5:10 >

Artık söyleyebilirim sana da. Birçok kişinin dediği gibi ben de karakter gelişimini çok sevdim animede.
    Eren'in ilk sezon bütün devleri öldüreceğim sözünü hatırlarız. Ama bu son bölümde deve dokunuyor, o da bizden biri. Bir insan diyor. Tabi öğrendiği şeyler de etkili ama artık eskisi gibi değil. Öfkeli yerinde duramayan mantıksız Eren gitti olgunlaşmış Eren geldi. Bu gelişme sürecinde ise birçok şey yaşadı. Macera daha bitmedi. Eren'e çok iş düşecek daha. Karakter gelişimi deyince Historia'yı da es geçmemek lazım. En büyük fark belki de onda oldu. Armin özgüveni olmayan zeki bir çocuktu. Özgüveni de olunca çok daha iyi işler başardı. Her zaman aynı olan ise sadece Mikasa var. Mikasa Eren ile karşılaştığı ilk gün değişti tamam ama sonra hep aynı kaldı. Zaten yeterince iyi ama yine de onda da bir karakter gelişimi görmek isterdim. Sezona asıl damgasını vuran ise Erwin'in ölümü oldu tabi. Bi de animede dram yok derler. Daha ne olsun!

Aslında ben mangasını okuyacaktım ama ayda 1 çıktığı için hiç başlamayım dedim. Mangası bitince başlamak istiyorum. Birileri haber verirse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maybe4you -- 12 Temmuz 2020; 2:58:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: maybe4you

Artık söyleyebilirim sana da. Birçok kişinin dediği gibi ben de karakter gelişimini çok sevdim animede.
    Eren'in ilk sezon bütün devleri öldüreceğim sözünü hatırlarız. Ama bu son bölümde deve dokunuyor, o da bizden biri. Bir insan diyor. Tabi öğrendiği şeyler de etkili ama artık eskisi gibi değil. Öfkeli yerinde duramayan mantıksız Eren gitti olgunlaşmış Eren geldi. Bu gelişme sürecinde ise birçok şey yaşadı. Macera daha bitmedi. Eren'e çok iş düşecek daha. Karakter gelişimi deyince Historia'yı da es geçmemek lazım. En büyük fark belki de onda oldu. Armin özgüveni olmayan zeki bir çocuktu. Özgüveni de olunca çok daha iyi işler başardı. Her zaman aynı olan ise sadece Mikasa var. Mikasa Eren ile karşılaştığı ilk gün değişti tamam ama sonra hep aynı kaldı. Zaten yeterince iyi ama yine de onda da bir karakter gelişimi görmek isterdim. Sezona asıl damgasını vuran ise Erwin'in ölümü oldu tabi. Bi de animede dram yok derler. Daha ne olsun!

Aslında ben mangasını okuyacaktım ama ayda 1 çıktığı için hiç başlamayım dedim. Mangası bitince başlamak istiyorum. Birileri haber verirse sevinirim.
    İlk sezonun dramatikliği ve karanlığı daha önce bu tarz anime izlemeyen izleyicilere çok beklenmedik geldi o sebeple ilk sezon benim için unutulmazdır. Diğer sezonlarda genel olarak direk ölüme at sürmeleri herhalde bizde beklenti oluşturdu o sebeple ciddi bir şok içine giremedik.
    Şahsen sezon 4'ün soz sezon olması çok erken olacaktır. Zira Eren'in tartıştığı, Mikasa'ya aşık çocuk vardı o hâlâ kendisini gösteremedi; daha sırlar yeni ortaya çıktı, sırların ortaya çıkma hızı genel olarak yavaş.
    Son sezon En az bi' 25 bölümden oluşacaktır.

Bu arada hepsini izlediğine göre 12 bölümlük Shingeki! Kyojin Chuugakkou animesine de bakmak isteyebilirsin belki. Ama sever misin bilemem. Seri ile hiçbir bağlantısı yok. Komedi, parodi ve okul türüne giriyor bu anime. Ben sevdim. Özellikle cesaret testi bölümü çok keyifliydi. Shingeki no Kyojin karakterleri güzel yansıtılmış.
    https://myanimelist.net/anime/31374/Shingeki_Kyojin_Chuugakkou

• quote:

Orijinalden alıntı: maybe4you

Bu arada hepsini izlediğine göre 12 bölümlük Shingeki! Kyojin Chuugakkou animesine de bakmak isteyebilirsin belki. Ama sever misin bilemem. Seri ile hiçbir bağlantısı yok. Komedi, parodi ve okul türüne giriyor bu anime. Ben sevdim. Özellikle cesaret testi bölümü çok keyifliydi. Shingeki no Kyojin karakterleri güzel yansıtılmış.
    https://myanimelist.net/anime/31374/Shingeki_Kyojin_Chuugakkou
    Yok hocam, tavsiye için teşekkürler.
    Gelecek seneye kendime yeni bir şeyler katıp rahatlıkla yeni sezonu izlemek çok daha iyi olacaktır.

• İngilizce olarak mangayı nerden indirebilirim bilen var mı? 0-60 arasını bulabildim sadece
  • En sevdiğim. Mangasına başladım niye şimdiye kadar beklediysem
  • 4.sezon ne zaman gelecek?

• quote:

Orijinalden alıntı: ModelX

4.sezon ne zaman gelecek?
    Çok büyük ihtimalle 2021 ertelenicek. (Bazı kaynaklar 2021 ertelendiğini sızdırmış)
    https://www.reddit.com/r/anime/comments/iv9eup/nhk_removed_the_message_saying_that_attack_on/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 19 Eylül 2020; 1:7:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okeanix

Çok büyük ihtimalle 2021 ertelenicek. (Bazı kaynaklar 2021 ertelendiğini sızdırmış)
    https://www.reddit.com/r/anime/comments/iv9eup/nhk_removed_the_message_saying_that_attack_on/

Alıntıları Göster
    Sağolun

• 7 Aralık'ta başlıyor.

• Eski fragman. Ama birkaç iyileştirme var gibi. Yine de kesinlikle bir WIT-Production IG kalitesinde değil. Belki manganın bu kısmında çizimler değiştiği için stüdyo değişmiştir bilemiyorum.

Mappa kötü bir stüdyo değil kesinlikle zaten elinden geleni yapmış gibi duruyor. Yine de WIT-Production IG ile beraber 4 sezon boyunca çalışıp son sezon stüdyo değişmesi bir güvensizlik hissi veriyor. Çünkü örneklerini yakın zaman da gördük

WIT'nin animasyon tekniği biraz daha sert. Mappa da ise baya bir yumuşaklık var. Aynı Clone Wars-Star Wars Rebels gibi.

Ayrıca şunu anlıyoruz: manga çoktan tamamlanmış ki anime çıkıyor. Umarım herkesi tatmin eden bir son çıkar ortaya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Are You Hitting On Me -- 25 Eylül 2020; 16:30:14 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Bu arada WIT fırsattan istifade Great Pretender adlı bir anime üzerinde çalışmış. Netflix'te de var. Bir göz atın :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Are You Hitting On Me

Eski fragman. Ama birkaç iyileştirme var gibi. Yine de kesinlikle bir WIT-Production IG kalitesinde değil. Belki manganın bu kısmında çizimler değiştiği için stüdyo değişmiştir bilemiyorum.

Mappa kötü bir stüdyo değil kesinlikle zaten elinden geleni yapmış gibi duruyor. Yine de WIT-Production IG ile beraber 4 sezon boyunca çalışıp son sezon stüdyo değişmesi bir güvensizlik hissi veriyor. Çünkü örneklerini yakın zaman da gördük

WIT'nin animasyon tekniği biraz daha sert. Mappa da ise baya bir yumuşaklık var. Aynı Clone Wars-Star Wars Rebels gibi.

Ayrıca şunu anlıyoruz: manga çoktan tamamlanmış ki anime çıkıyor. Umarım herkesi tatmin eden bir son çıkar ortaya
    Bu sezonda Part 1 ve Part 2 olarak bölünceği için zaten sıkıntı olmaz. Manga Part 2'nin sonlarında. Part 2 en az Part 1 bittikten 6-12 ay sonra gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 25 Eylül 2020; 17:11:10 >

• 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.