Şimdi Ara

SHELL'DEN PETROLOFİSİ'NE (KİLOMETREDE 22 KURUŞ?) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
3.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • petrol ofisinden mazot alınca aracımın sesi değişiyor titreşimler artıyor. Benzer bir durum yaşayan oldu mu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Shell katkili oluyor genelde,ondan daha fazla yakiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benzinde Shell
    Motorinde BP

LPG bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Benzinde Shell
    Motorinde BP

LPG bilmiyorum
    Sen öğrenciydin sanırım halife hocam, LPG düşünmeye başla bence..
  • quote:

Benzinde Shell
    Motorinde BP

LPG bilmiyorum
    Sürekli Shell Vpower Diesel kullanıyorum arada Total evcelium aldığımda en az %10 tüketim azalıyor ve performansta fark hissetmiyorum. Ama BP Opet özellikle PO motora dizgin vuruyor. Sizde bu fark olmuyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: freemangroovy

Sen öğrenciydin sanırım halife hocam, LPG düşünmeye başla bence..

Alıntıları Göster
    Yok öğrenci değilim. Bu aralar toplu taşıma kullanıyorum ama onda da katil olmamak için çok zor tutuyor insan kendini. Zamandan tasarruf edicez diye metro kullanıyoruz onda da bir kere karakolda tanıklık da yaptık 3-4 saat sürdü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 17 Temmuz 2019; 14:10:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Lagun@

Sürekli Shell Vpower Diesel kullanıyorum arada Total evcelium aldığımda en az %10 tüketim azalıyor ve performansta fark hissetmiyorum. Ama BP Opet özellikle PO motora dizgin vuruyor. Sizde bu fark olmuyor mu?

Alıntıları Göster
    Birkaç depodur petrol ofisinden alıyorum hocam, çekişte herhengi birşey farketmedim, zaten normal kullanırım, abartmam..

Arasıra seri sürmem gerekiyor, o durumlarda da çekiş düşüklüğü vs hissetmedim diyebilirim..

Ankarada benim eve yakın total olsa, hiç düşünmem totalden alırım, eski araçlarımın hepsi dizeldi ve en uzun menzili herzaman total excellium ile yapardım.. (Tabii o zaman istanbulda yaşıyordum, bu ..............&^+//^%&/%(é=$$....... ankarasında yaşamıyordum..)

• quote:

Orijinalden alıntı: Lagun@

Alıntıları Göster
    Şöyle biz kredi kartı kampanyaları takip ediyoruz yani Shell den alayım şundan alayım yok ama gözlemlediğim kadarıyla dizelde en uzun mesafe BP gibi. Yani performans değil sadece menzil odaklı konuşuyorum.

Shell'de de Nitro ile normal benzin 25-35 km fark ettiriyordu 100 TL aldığın zaman ki o zaman 100 TL 21-22 litre ediyordu. Sonra menzil kovalamayı bıraktım çünkü daha az kullanıyorum aracı bu sene 2000 km görmedim.

• quote:

Birkaç depodur petrol ofisinden alıyorum hocam, çekişte herhengi birşey farketmedim, zaten normal kullanırım, abartmam..

Arasıra seri sürmem gerekiyor, o durumlarda da çekiş düşüklüğü vs hissetmedim diyebilirim..

Ankarada benim eve yakın total olsa, hiç düşünmem totalden alırım, eski araçlarımın hepsi dizeldi ve en uzun menzili herzaman total excellium ile yapardım.. (Tabii o zaman istanbulda yaşıyordum, bu ..............&^+//^%&/%(é=$$....... ankarasında yaşamıyordum..)

Alıntıları Göster
    Sahibini tanıdığım yenilenen bir total var evime yakın onu bekliyorum ama yine de ara sıra shell kullanmaya devam ederim.

• quote:

Şöyle biz kredi kartı kampanyaları takip ediyoruz yani Shell den alayım şundan alayım yok ama gözlemlediğim kadarıyla dizelde en uzun mesafe BP gibi. Yani performans değil sadece menzil odaklı konuşuyorum.

Shell'de de Nitro ile normal benzin 25-35 km fark ettiriyordu 100 TL aldığın zaman ki o zaman 100 TL 21-22 litre ediyordu. Sonra menzil kovalamayı bıraktım çünkü daha az kullanıyorum aracı bu sene 2000 km görmedim.

Alıntıları Göster
    Ayda 2000 km yol yapıyorum ve menzil gittikçe daha önemli olmaya başladı..

22 yıllık uzman doktorum ve ben gayet yüksek bir maaşla bu hesapları yapıyorsam gariban ne yapıyor bilmiyorum..

• quote:

Ayda 2000 km yol yapıyorum ve menzil gittikçe daha önemli olmaya başladı..

22 yıllık uzman doktorum ve ben gayet yüksek bir maaşla bu hesapları yapıyorsam gariban ne yapıyor bilmiyorum..

Alıntıları Göster
    Hani gariban için benzin önemli değil desek yediğimiz içtiğimiz her şeye zam geldi. Ülkedeki insanların çoğu hayatı iş - ev olarak görüyor. Hobi desen TV izlemek diyorlar. Elalemin emeklisi Dünya'yı gezerken bizimkisi bir iş arıyor çünkü maaş yetmiyor.

Neyse bunlar şey konular ben artık sıkıldım millet kendini düşünmüyor ben niye düşüneyim

• quote:

Alıntıları Göster
    Benim için ilk sırada motorun sağlığı gelir, yılda 20,000 kmden fazla yol yapmama rağmen temiz olduğuna inandığım yakıt>yüksek performans>ekonomi şeklinde beklenti sıralamam. Vpower ve Excelium haricindeki yakıtlardan pek memnun kalmadım.

• Sheelin mazotu tam facia benim için. Bp en iyisi mazotta bana göre.
    Lpg ise toyota araca opetten alırız.

• 1 seferlik değil 3er aylık denedim hiçbirşey fark etmiyor hepsi socardan alıyor bazıları içine katkı katıyor ama onların çoğu emisyon için ve yanma odasını temizlemesi için

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Hocam senin tüketim verileri istanbul içi sanırım, benimki ankara, trafik yok gibi birşey..

Alıntıları Göster
    Evet istanbul sehirici

• benzer tüketim farkını ben benzin alırken de yaşadım. 3er defa hem petrol ofisi hem shell benzin ile depoyu fulledim. pompa hesabına göre her defasında petrol ofisi %5 ile %10 arasında daha fazla mesafe götürdü. araç çekişleri arasında da bir fark hissetmedim.

• şimdi lpg de performans yaptıran gazlar çabuk biter ama bunlarda aracın çekişi ve gitmesi daha rafine ve pürüzsüzdür.uzan giden gazlar da performans azdır araç bağırır ve daha yavaş devirlenir.po gaz bende bu yüzden nefret uyandırdı hayatta almam 3 kez aldım benim aracıma yaramadı arkadaş. resmen eşşek gibi anırdı motor ve performans yerlerde süründü.benzinle giderim yine almam.kullandığım gazlar ise aytemiz ağırlıklı olarak kullanıyorum sonra shell ve bp üçlüsü dür.
  • Dün yine petrolofisinden LPG aldım, performansı denemek amaçlı yer yer seri kullandım, performansta herhangi düşüklük sezmedim fakat tüketim 24kuruşa çıktı.. Totali denemek istiyorum ama ankarada total bulmak yerde 200 tl lik banknot bulmak gibi birşey..
  • quote:

Dün yine petrolofisinden LPG aldım, performansı denemek amaçlı yer yer seri kullandım, performansta herhangi düşüklük sezmedim fakat tüketim 24kuruşa çıktı.. Totali denemek istiyorum ama ankarada total bulmak yerde 200 tl lik banknot bulmak gibi birşey..
    hocam total ler demirören gurubuna geçtiğinden dolayı milangaz satıyor.herhangi bir milangaz bayisi bulursan da denersin yolda görürsen.aynı neticede.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpikom

hocam total ler demirören gurubuna geçtiğinden dolayı milangaz satıyor.herhangi bir milangaz bayisi bulursan da denersin yolda görürsen.aynı neticede.

Alıntıları Göster
    Sağolun hocam, denerim..
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.