Şimdi Ara

Shazam resmen Apple iştiraki oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Apple müzik sektöründe önemli hamlelerden birisine imza atıyor. Müzik arama devi Shazam resmen Apple bünyesine katıldı. Satın alma haberini bizzat Apple verdi.

Müzik sektörüne katkısı büyük

1999 yılında kurulan Londra merkezli Shazam Entertainment, dinlediği melodileri hızlı bir şekilde bulabilen sistemi ile dikkat çekmişti. Kafede, restoranda ya da televizyonda dinlenilen bir müziği saniyeler içinde tanıyarak müziğin ismini kullanıcıyla paylaşan Shazam, ilk etapta SMS üzerinden paylaşım yapıyordu.

2008 yılında App Store’da yerini alan platform hızlı bir büyüme yakaladı ve 190 ülkede bir milyardan fazla indirildi. Shazam Entertainment zaten uzun süredir Apple ile iş birliği içerisindeydi.

App Store’da yayınlandıktan sonra iPhone 3G modeli ile birlikte iTunes üzerinden şarkı satın alma imkanı sunmaya başlayan Shazam, iOS 8 ile birlikte de Siri dijital asistanına entegre edilmişti.

Ayrıca Bkz.Google’ın bulduğu açık iOS 11 için jailbreak imkânı verebilir

Shazam’ı önemli kılan sadece müzik tarafındaki yetenekleri değil elbette. Televizyon dizilerini tanıyabilmesi, film posterlerini ve magazin reklamlarını göstermesi yanında zengin gerçeklik konusunda da platformun önemli yatırımları mevcut.

Apple’ın Shazam’ı bünyesine katmayı ne kadar çok istediğini resmi açıklamadan da anlıyoruz. Genelde Apple satın alımlar konusunda ayrıntılı açıklama yapmıyor ve genel ifadelerle geçiştiriyor. Shazam konusunda ise uzun süredir gözlemlediğini belirten resmi bir açıklama yaptı.

Shazam ekibi Apple’a ne tür katkılar yapacak bilemiyoruz. Açıklama etkileyici projelerin yolda olduğunu gösteriyor. Satın alımın 400 milyon dolar civarında olduğu iddia ediliyor. 

• Artık huzur içinde Soundhound'a geçebilirim :)

• Önüm arkam sağım solum Apple

• Vay ve zamanında Ülker reklamında sayesinde 1 paket çikolata kazanmıştım. O değilde uygulama mağazalardan kaldirilmaz değil mi sık sık olmasa da arada bir kullanıyordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerim5100

Artık huzur içinde Soundhound'a geçebilirim :)

• quote:

Apple’ın Shazam’ı bünyesine katmayı ne kadar çok istediğini resmi açıklamadan da anlıyoruz. Genelde Apple satın alımlar konusunda ayrıntılı açıklama yapmıyor ve genel ifadelerle geçiştiriyor. Shazam konusunda ise uzun süredir gözlemlediğini belirten resmi bir açıklama yaptı. Shazam ekibi Apple’a ne tür katkılar yapacak bilemiyoruz. Açıklama etkileyici projelerin yolda olduğunu gösteriyor.

Bu heyecan verici açıklamanın ne olduğunu da habere eklemeye tenezzül etseydiniz keşke Ekrem Bey, editörsünüz ya hani siz. Belki bizler de bu bilgiyi almaya okumaya değerizdir.

• R.I.P. Shazam (1999-2017)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ucuza gitmiş bence...

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Vay ve zamanında Ülker reklamında sayesinde 1 paket çikolata kazanmıştım. O değilde uygulama mağazalardan kaldirilmaz değil mi sık sık olmasa da arada bir kullanıyordum.

Kaldırılacak olsa Apple Music hiçbir zaman Android'e gelmezdi.
  • Umarım Spotify bağlantısını kaldırmazlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • nForcer N kullanıcısına yanıt
    Apple müzik geldi ama bir işe yaramıyor Spotify daha kullanışlı. Apple resmen bakın ama beğenmezseniz iPhone alın öyle kullanın diye yapmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazık oldu shazam'a track id kapanınca mecbur shazam'a geçmiştim.

• RIP Spotify

• Yazık oldu. Pek kullanmıyordum, ama yüklüydü. Kaldırıyorum Shazam'ı telefonumdan.
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D50B08F8B -- 23 Aralık 2020; 13:3:1 >
  • quote:

Hocam memnun musunuz soundhound dan? Shazam kullanıyorum da bulamayınca bir şarkı sallıyor Apple düzeltir umarım. Düzeltmezse ben de geçmeyi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wernher von Braun

quote:

Hocam memnun musunuz soundhound dan? Shazam kullanıyorum da bulamayınca bir şarkı sallıyor Apple düzeltir umarım. Düzeltmezse ben de geçmeyi düşünüyorum.

Remix leri daha kolay buluyor Shazam'a göre bence. Ama türkçe şarkılar konusunda biraz eksikliği var. Hoş Shazam'a o konuda biraz destek de veriliyor normal bence ama olsun. Gene hızlı Soundhound. Ayrıca çevrimdışı şarkıyı dinlettikten sonra çevrimiçine geçince de aratabiliyorsunuz Soundhound'da :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.