Şimdi Ara

sezen aksu sarı odalar sarkısında sarı odalar derken ne kastediyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
17.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: TipsizSap

bu nasıl bi issizliktir ya rabbim

işsiz degil hepsi önde gelen kodamanlardan baslarında rockefeller var bilmem tanır mısınız varyemez rockefeller diye bilinir illüminaticilar arasında
  • quote:

Orijinalden alıntı: A2ad

quote:

Orijinalden alıntı: Revv.0

illüminatiyi kastediyor

toplantıların yapıldığı odalar sarıdır.

daha derine inmek isterseniz anlatırım

ben ineyim de gençler aydınlansın:

bilindiği üzere illüminati ayinlerinde insan idrarını ana metafor olarak kullanır sezen hanımın bahsettiği bu sarı odalar da işte o illüminaticilerin idrarlarıyla boyanmış pis şehvet yuvasıdır. ülkemizde öne çıkan bütün sanatçılar bu sidik kaplı duvarlardan oluşan sarı odalarda(sarı sidik sarısı) yüzleri ağızları duvarlara sürtülmek suretiyle terbiye edilirler. sezen hanım da bu şarkısında toplumun bu kanayan yarasına değinmiş ve başkaldırışını bir ileriki seviyeye taşımış.

teşekkürler minik serçe

Şunu da cevaplarımsın
    Bil ki sebebim çok beni kaybettin. Artık duvarlarım cebimde değil

Artık duvarlarım cebimde değil derken ne kastediyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: krkmz1666

quote:

Orijinalden alıntı: A2ad

quote:

Orijinalden alıntı: Revv.0

illüminatiyi kastediyor

toplantıların yapıldığı odalar sarıdır.

daha derine inmek isterseniz anlatırım

ben ineyim de gençler aydınlansın:

bilindiği üzere illüminati ayinlerinde insan idrarını ana metafor olarak kullanır sezen hanımın bahsettiği bu sarı odalar da işte o illüminaticilerin idrarlarıyla boyanmış pis şehvet yuvasıdır. ülkemizde öne çıkan bütün sanatçılar bu sidik kaplı duvarlardan oluşan sarı odalarda(sarı sidik sarısı) yüzleri ağızları duvarlara sürtülmek suretiyle terbiye edilirler. sezen hanım da bu şarkısında toplumun bu kanayan yarasına değinmiş ve başkaldırışını bir ileriki seviyeye taşımış.

teşekkürler minik serçe

Şunu da cevaplarımsın
    Bil ki sebebim çok beni kaybettin. Artık duvarlarım cebimde değil

Artık duvarlarım cebimde değil derken ne kastediyor

bunu anlatmaya tenezzül bile etmiyorum cebimde değil derken ne kastettiğini çok iyi biliyorsun arpayı kesmişler hanımefendiden

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • up

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • up

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Renklerin anlamları vardır. Sarı sonbaharın, hüznün ve ihanetin rengidir. Şair burada, hercai, sadakatten yoksun bir aşk anlayışın vardı ama benden sonra böyle kalamayacaksın, sana bunu öğrettim, artık eskisi gibi olamazsın demek istiyor.

Şarkının klibinin çekildiği yer, Arnavutköy. O esnada 3. köprünün yapımı için tüm o yerleşim bölgesinin yıkılması söz konusuydu. Klipte ateş etrafında dans eden insanlar ve klibin sonundaki selam ifadesi, bu eylemin protestosudur.

Devlet neden Sezen Aksu'nun protestosunu önemsesin derseniz de, Sezen Aksu'yu, en azından o dönemdeki Sezen Aksu'yu tanımıyorsunuz demektir.

Kendisi Sabetay Sevi'nin soyundandır ve bağlantıları geniştir. Kendi kitlesinin bir mesajını iletmiş de olabilir, sadece kendisi insani anlamda bunu yanlış bulduğu için böyle derin bir protesto yapma ihtiyacı olmuş da olabilir. Orası bir muamma.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.