Şimdi Ara

SEYRANTEPE IHALESI IPTAL EDILDI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: metinyurdaer

Beyler tuğla örmeyi bilen, harç karmayı bilen, en önemlisi eli kazma-kürek tutan taraftarları akşam saat 8 de seyrantepede bekliyorum.

Bari biz yapalım stadı, kendi kafamıza göre yaparız.

He valla, kendi kafamıza göre yaparız plansız projesiz. Sonra ilk derbide uA yıksın stadı demi
  • quote:

Beyler tuğla örmeyi bilen, harç karmayı bilen, en önemlisi eli kazma-kürek tutan taraftarları akşam saat 8 de seyrantepede bekliyorum.

Bari biz yapalım stadı, kendi kafamıza göre yaparız.

Ben tuğla örerim
  • Zaten tribünler yapılmış biz içini ve dışını istediğimiz gibi yaparız, belki kapasiteyi arttırırız
  • TOKİ insanların gözünde düşmeye başladı, umarım bundan haberleri vardır.

Siyah Kalem şirketininde sırf reklam yapmak amacıyla bir teklifte bulunduğunu anlamış olduk.
  • sıkmayın canınızı yüklenici firma bulunmadığı takdirde toki kendi başlayacağına dair madde koymuştu

toki başlayacaktır şimdi
  • Ölmeden şu stadın bitimini görsem bari
  • gs oolarak 2 olaydan çok çektik

1-lincoln

2-seyrantepe
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniz c

sıkmayın canınızı yüklenici firma bulunmadığı takdirde toki kendi başlayacağına dair madde koymuştu

toki başlayacaktır şimdi

iyide gene toki yapmıyorki taşeron firmalara yaptırıyor.yaptığı toplu kontları biliyoruz her tarafı dökülüyor

• Tekrar açılacak ihaleye girmeyi düşünüyorlarmış.

Siyah Kalem Mühendislik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi İş Geliştirme Direktörü Yusuf Özkan, iptal edilen Seyrantepe ihalesi ile ilgili olarak, ''Biz bu projeye inandığımız için girmiştik. Tekrar ihale olursa girmeyi düşünebiliriz'' dedi.

Seyrantepe ihalesinin iptal edilmesine ilişkin AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Özkan, TOKİ'nin verdiği karara saygılı olduklarını belirtti.

Özkan, ''Biz bu projeye daha önce inandığımız için girmiştik. Tekrar ihale olursa girmeyi düşünebiliriz'' şeklinde konuştu.

Yönetim olarak bu konuda henüz bir karar vermediklerini dile getiren Özkan, ''Düşüncemizde değişiklik olmazsa elbette ki ihaleye katılırız. İhalenin şartnamesini görmek lazım. Onu görmeden bir şey söylemek doğru olmaz'' ifadesini kullandı.

''İHALEDE VARIZ''

Aşçıoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu da, Seyrantepe projesiyle ilgili düzenlenecek yeni ihaleye girmeyi düşündüklerini belirtti.

Seyrantepe'yi yapacak olan şirketin Ali Sami Yen'in yerine de inşaat yapacağını anımsatan Aşçıoğlu, ''Mecidiyeköy'deki Likör Fabrikası arazisi projesi bizde olduğu için ve bitişiği de Ali Sami Yen olduğu için biz burayı almayı istiyoruz. Çok arzuluyuz'' dedi.

Geçen sefer vakit darlığından ihaleye giremediklerini, şimdi likör fabrikası arazisinde İsviçreli ortakları Viatrans ile ilgili sorunun ortadan kalktığını ifade eden Aşçıoğlu, ''Ortağımız tatil dolayısıyla bunu onaylayamamıştı. Yönetimlerinden geçti. Zaten ihaleden bir gün sonra ortağımızdan onay gelmişti. Bu onay hala geçerli. İhalede varız. En güçlü adaylardan birisiyiz'' diye konuştu.

Aşçıoğlu, Seyrantepe projesini kendilerinin alması durumunda 365 günde burasını futbol oynanacak duruma getireceklerini kaydetti.

• Hiç kimse kusura bakmasın ama şunu söylemek istiyorum. (Fenerbahçeli olarak)

Gs klübünün yüklü borcu olduğunu herkez biliyor. Alt yapınızda iyi oyuncular var elinizde Rijkaard gibi bi hoca var. Bence yönetim biraz YILDIZ transferi niyetiyle Elano + Keita transferine verilen yaklaşık 20milyon€ vereceğine kendi stadınızı kendniz yapsaydınız daha iyiydi. Hala yıldız oyuncu alma peşindeki türk klüplerimiz bu hataya çok düşüyor. Dünyada bu işi başarmış en büyük örnek ARSENAL takımıdır. Emirates stadını yaptı, elinde bir çok önemli oyuncusunu kaybetmesine rağmen alt yapısından kurduğu oyuncularla hala Premier Lig ilk 4 e girebiliyor hemde ŞL de en az çeyrek finaller oynayabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seca2

Hiç kimse kusura bakmasın ama şunu söylemek istiyorum. (Fenerbahçeli olarak)

Gs klübünün yüklü borcu olduğunu herkez biliyor. Alt yapınızda iyi oyuncular var elinizde Rijkaard gibi bi hoca var. Bence yönetim biraz YILDIZ transferi niyetiyle Elano + Keita transferine verilen yaklaşık 20milyon€ vereceğine kendi stadınızı kendniz yapsaydınız daha iyiydi. Hala yıldız oyuncu alma peşindeki türk klüplerimiz bu hataya çok düşüyor. Dünyada bu işi başarmış en büyük örnek ARSENAL takımıdır. Emirates stadını yaptı, elinde bir çok önemli oyuncusunu kaybetmesine rağmen alt yapısından kurduğu oyuncularla hala Premier Lig ilk 4 e girebiliyor hemde ŞL de en az çeyrek finaller oynayabiliyor.

Hocam 20 milyona stadın üstünü bile kapatamayız. Bu stadın maliyeti 500 miylon dolar gibi bir rakam. Yani bu kadar maliyetli bir stadı hiçbir kulüp yapamaz (tr de)

Stadı kendimiz yaparsak kulüp tamamen batar, çünkü elinde nakit paran olması gerekiyor olmadığı için borç alacaksın buda intihar demektir.

• 10 senelik kredi bulunup alınsa o stad bizi 5 senede borcu kapattırır, kar'a bile geçirir..
  • bu işe olumlu yöndende bakılabilir ihaledeki firma yetersizmişki iptal olmuş ihale iptal olmayıpda bu firmaya verilseydi ve bu firmada önceki gibi işi yarım bıraksaydı yine en başa dönülürdü şimdi ya stadı biterebilecek sağlam bir firmaya verilir yada toki kendi yapar
  • Stad işinin çözümü için önerim var. Fenerbahçe ve Galatasaray klüpleri güçlerini birleştirsin. Galatasaray kendinde olmayanı Fenerbahçeden tamamlasın. Para, tesisleşme, müteaahhitlik tecrübesi gibi. Karşılığında da Fenerbahçe kendinde olmayanı Galatasaray'dan temin etsin. Tarih, kupa, sportif başarı, avrupa ve dünyada tanınırlık, tevazu, v.s.
  • Aslantepe sadeec futbol stadı değil, spor kompleksi olacak.

500 milyon dolar kesin değil o civarlarda birşey galiba, bende bilmiyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Seca2

Hiç kimse kusura bakmasın ama şunu söylemek istiyorum. (Fenerbahçeli olarak)

Hocam 20 milyona stadın üstünü bile kapatamayız. Bu stadın maliyeti 500 miylon dolar gibi bir rakam. Yani bu kadar maliyetli bir stadı hiçbir kulüp yapamaz (tr de)

Stadı kendimiz yaparsak kulüp tamamen batar, çünkü elinde nakit paran olması gerekiyor olmadığı için borç alacaksın buda intihar demektir.

maliyeti nedir ne kadardı bilmiyorum ama klübün elbette bu konuda bi ihtimalde olsa yapabileceği bişeyler olabilir. bakalım bekleyip görücez. yapılacak stad sadece gs için değil türkiye adınada yararlı stad olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: judith

10 senelik kredi bulunup alınsa o stad bizi 5 senede borcu kapattırır, kar'a bile geçirir..

krizde bankalar kredileri geri çağırırken kimden 10 yıl vadeli kredi alacaz
  • toki bu sefer işi sağlama almaya çalışıyor.
    kendisi yapacak olsa her kalemi bir teşerona verecek, kalite düşecek.
    stad projesinin altında başbakanın imzası var. dandik işçilikle yapılacak kalitesiz bir şeye izin vermek istemiyorlar sanırım.
    bu stad nasıl olsa yapılacak. 21 ağostosta çok uzak bir tarih değil hem.
    olaya sadece stad olarak bakmamak lazım.
    büyük bir komplekds olacak. alışveriş merkezi, spor kompleksi, food courtlar falan.
    yani yaşayan bir mekan olacak. sadece maç zamanı hatırlanacak bir yer değil.
    seyrantepenin çevresine de değer katacağına inanıyorum.
    sadece biraz sabır gerekiyor.

not: uyuz olmuyorda değilim bu arada
  • En buyuk transfer bu stad olacak tabi biterse, benim inancım suruyor
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.