Şimdi Ara

Sevgiliye (şiir) ***Yeni şiirler ekledim*** (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    gerçek aşkı öğretti.
    Sen onu hep sevecek
    ve sevilmenin mutluluğunu tattıracaksın.
    O, hiç sen olmasan bile,
    seni bir parça sevmese bile.
  • quote:

Orjinalden alıntı: protherm

çok güzel olmuş ama kaafiye düzenine uymaya özen göster ozaman çok daha güzel olur

Kafiye düzenine özen göstermek, duyguları perdelemekle eşdeğerdir bence. Kafiye olmazsa şiir o zaman güzel olur bana göre. Bu arada 'aşk' konusundan başka bir duygu işlediğiniz şiirleriniz de varsa onları da paylaşın lütfen, zaten yavaş yavaş şiir demek, 'aşkla ilgili birşeyler yazmak' a dönüyor, canımı çok sıkıyor.
  • sayın kara-kule ;

şiirleriniz gayet güzel.Şurdaki konuya ekleme yapında bi tek ben paylaşım yapmış olmayayım.

http://forum.donanimhaber.com/m_28890425/tm.htm
  • Sevdiğini ne kadar düşünürsen düşün onun beni, benim düşündüğüm kadar düşünmediğini öğrendim..En fazla önemsediğim kişilerin benden hep uzaklaştığını öğrendim, kalbimin ne kadar kırılmış olursa olsun dünyanın benim acılarımdan dolayı durmayacağını öğrendim..
    Ve en son;
    Kalbimin asıl acıtanın yine kendim olduğumu öğrendim...
  • helal ola
  • arkadaşlar konumu yeniden canlandırmışsınız gerçekten çok teşekkürler. facebook profilimde 140 tane şiir ve 156 tane video vardır sürekli güncelleyerek yenilerini eklerim. facebook'tan eklemek isteyen arkadaşlar pm atabilirler. zaman buldukca eklemeye çalışacağım, hatta bir tane ekleyeyim konuma can gelsin.

Kilit vurdum kalbime,
    umutlarıma. Ne bundan böyle sevdaya dair bir şeyler beklenebilir yüreğimden ne
    de nefret edebilirim birinden. Ben hamal değilim ki; hep kahrını taşıyım ömrün;
    Alın atık üzerimden hayata dair ne varsa. Alın sevdaya dair acıları, paylaşın
    aranızda...

Sen sanıyorsun ki, kolay geliyor gidişin bana.. Arkanı döndüğün ilk andan
    gözlerim gülecek mi yeniden sanıyorsun? Söylesene! Sen ne sanıyorsun aşkı,
    sevgiyi, söylesene! Kolay olan, kaçmaksa, yalansa, vazgeçişse; ben zor olanı
    seçiyorum ve Seni Hala Seviyorum.

Sen öyle san, farzet ki her şey çok kolay... Gittiğini sandığın sen, giderken
    bende kalanlarını, yani seni, yani aşkı, yani bizi alamayacaksın benden.... Geri
    vermeyeceğim onları, benim onlar, bana ait.

Biliyor musun, acı olan asla gidişin değil.. Belki bir gün sevmeyi öğrendiğin de
    yanında ben olmayacağım.. Bir sabah gözlerini yeni doğan güne açtığında başkası
    olacak yatağında.. Benim içinse sadece "sen" var olacak baktığım her yerde... Ve
    işte ilk defa o gün sebepsiz ağlayacağım, o gün yağan yağmur gizlemeyecek
    gözyaşlarımı. Kim bilir belki de aynadaki hayalin ilk kez asacak suratını bana
    ve o sabah sensiz ve üşümüş uyanacağım!

Seni Seviyorum,adım gibi,yüreğim gibi,tarihim gibi,
    İsmini,isimsiz duvarlara yazıyorum.
    Kimsenin bilmediği şarkılarda ağlıyorum,
    Tarih yazıyorum al yazmalım tarih.

Sen dağdaki kartalı sevdin,
    Sana güvercin olduğumu nasıl söylerdim?
    Sen büyüktün,Büyük şehrin insanıydın,
    Sana büyük,kocaman sözler etmem gerekliydi,
    Ama hiç birini edemedim.

Dedim ya;Seni Seviyorum,
    Seni sevmeme neden olan bir şey var,
    Bir şey var bilmiyorum.

Öyle ağırım ki kendime;Sen benden gittin gideli.
    Tenim küs olmuş tenime;Sen benden gittin gideli.

Sensizliğin bilmecesindeyim daha,çözmeye çalışıyorum,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kahtalı_mıçı -- 3 Ocak 2010; 23:07:10 >
  • dostum şiir değil de düz yazı olarak ifade etsen hislerini.
    hem daha özgür hem daha vurucu olabilirsin.

insanlar* genelde 1 ay sonra dönüp baktığında utanır, ben nasıl böyle bir şiir yazdım diye.
    hep olur bu. çünkü heyecanla mısralara dökülmüş düşünceler şiir oluşturmaz.
    şiire benzeyen bir şey çıkar ortaya...

*bu insanlara ben de dahilim

ilave: yorumumu yalnızca ilk şiirine bakıp yaptım, 2. eklediğin çok daha başarılı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emredici -- 3 Ocak 2010; 23:15:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emredici

dostum şiir değil de düz yazı olarak ifade etsen hislerini.
    hem daha özgür hem daha vurucu olabilirsin.

insanlar* genelde 1 ay sonra dönüp baktığında utanır, ben nasıl böyle bir şiir yazdım diye.
    hep olur bu. çünkü heyecanla mısralara dökülmüş düşünceler şiir oluşturmaz.
    şiire benzeyen bir şey çıkar ortaya...

*bu insanlara ben de dahilim

aslına bakarsan ben kafama göre yazıyorum, şöyle oluyor çok duygulandığım zamanlar benim sevdiğim fakat beni sevmeyen kız aklıma geldiği zaman başlıyorum yazmaya.. o anlık ortaya ne çıkarsa işte ister şiir de ister düz yazı de.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.