Şimdi Ara

sessiz pc topluyorum, görüşleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Normal bir bütçeyle emektar P4 bilgisayarımı emekli etmeyi düşündüm. Sessizlik için bir miktar performansdan ödün vererek çok düşük güç çeken yani ısınmayan bir sistem istiyorum.

RAM: ocz 2GB 800Mhz ddr2 Vista Perf.-Plat.Edition PC2 6400 84YTL
    DISK: samsung 250Gbyte disk (piyasadaki en az ısınan = en az güç çeken disk) 68YTL
    ANAKART: gigabyte EG45M-DS2H (en hızlı onboard grafik kartlı ve en düşük güçlü anakart)
    http://forum.donanimhaber.com/m_25082888/mpage_1/key_//tm.htm#25097917 201YTL
    İŞLEMCİ: intel E8400 45nm 65Watt 273YTL

Bunların toplamı 626 YTL kdv dahil tutuyor. Toplam güç 150W civarında ve bu değer gerçekten çok düşük.
    80 YTL civarında büyükbir fansız işlemci soğutucusu alırsam bu işlemciyi soğutabilir sanırım. Gerekirse kasa kapağını açık kullanacağım. Yetmezse işlemci saat hızını bir miktar düşürmem mümkünmü?

Geriye psu kalıyor. Fansız olanları 300YTL imiş ve hiçbiryerde yok ! Fansız güç kaynağı kullanan varmı? Varsa nerden buldunuz? 350-450 wattlık fansız bir psu benim sistemi çalıştırabilir diye düşünüyorum ama satan yer yok Fansız psu hem çok pahalı hemde bulamadığımdan eniyisi çok sessiz güç kaynağı fanlı hazır bir kasa alıp hiç uğraşmamak.

Normal güçte, sessiz, kaliteli bir kasa önerirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hornet512 -- 7 Eylül 2008; 11:40:28 >

• Psu nun fanlı olanlarından hepsi çok sesli değil. Sessiz olanlardan alabilirsin. Diğer parçalara gelince performanstan ödün vermeden su soğutma kullanmanı tavsiye ederim. Hem daha soğuk hemde daha sessiz bir pc in olur.
  • Su soğutma sessizliğe pek faydası olmuyor; tüm ısının toplantığı radyatör fanı çok ses yapıyor, ayrıca su pompasının inleme şeklindeki sesi iş ortamında duyulmasada evde rahatsız edici.
  • Cooler Master RC-333 olabilir.
  • gerçekten sessiz bir power supply istiyorsan aşağıda linkini verdiğim power sup çok başarılı .60 cm mesafeden çalışıp çalışmadığını anlıyamıyorsun

http://www.moddshop.com/asp/show_stock.asp?product=BN031
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.