Şimdi Ara

Sese duyarlı fan ıle oda aksesuarı...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar resımde gordugunuz gıbı bır plexı tabaka hazırlayıp bunun ıcıne armut koltukların ıcındekı ( beyaz esyaların ıcınden cıkan yuvarlak kucuk ) bu kopuklerı uv boya ıle boyayıp ıcıne koymayı dusunuyorum. ancak sızlere essas sorun sesu duyarlı led yapıp bnu hoparlore baglıyabılıyoruz pekı bu sıstemı fan dada uygulayabılırmıyız ? Benım amacım sese gore bu kopuklerın yukarı dogru hareket edıp guzel bır goruntu sergılemesı. veya bana ne tur bı tavsıyede bulunursunuz sımdıden tesekkur edıyorum yardımlarınızı beklıyorum...

Sese duyarlı fan ıle oda aksesuarı...

• Güzel proje kardeşim
  • saolun. bundan zaten 2 tane yapıp yatagın kenarına koymayı dusunuyorum ama bılgısı veya dusuncesı olan arkadas varsa yardım etsın lutfen.
  • kardeşim fanların devresiydi sese göre dönmesiydi felan uğraşmak yerine ses sistemin varsa 2 tane kompenat alıp bağla daha iyi olur. Nasıl yapacağım dersen 2 tane kompenata pleksiden yada mdf den kutu yapacaksın. Kutunun üzerine 2 3cm çaplı delik açacaksın. Bu delikten kompenatların yaptığı hava çıkacak. Bu deliğe ızgara benzeri bişey yapıp köpüklerin içeri kaçmasını engelleyeceksin. Kompenatlarıda ses sisteminin basına bağladın mı tamamdır. Biraz maliyetli oldu ama değeceğine eminim.
    Eğer bilgisayar bulabilirsem şeklinide çizdim nasıl olacağını felan onuda konuya atarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet akif boz -- 26 Ekim 2011; 15:09:25 >
  • kasa fanı olmaz. kısa süreli seslerde ise yaramaz. fan devirlenene kadar ses biter.
  • :) bas ın önünü kapatırsan akustiği bozarsın.

Güzel projeymiş bu arada.
  • Eğer sese öyle bişe yapıcaksan ışık devresine yaptığın gibi bi TİP 31 de fana bağlarsın ama pek sonuç vereceğini sanmıyorum bass lar fan dönene kadar bırakacaktır denemekte fayda var yanlız
  • Servo motor falan kullanabilirsin bu iş için. İstediğin gibi zıplatırsın o köpükleri..
  • www.3gp.ag/b98/91502462.jpg
    Bahsettiğim şeklin resmi fikir olur en azından.
    Telefondan yükledim tıklayıp bakarsın kusura bakma. :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet akif boz -- 26 Ekim 2011; 17:07:01 >
  • Hocam o bass lar özel olarak o şekilde tasarlanıyor. Önünü kapatırsanız sağlıklı ses alamazsınız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: icphedia

Hocam o bass lar özel olarak o şekilde tasarlanıyor. Önünü kapatırsanız sağlıklı ses alamazsınız..

kardeşim önünü kapatmaktan kastını bi türlü anlayamadım ama üst tarafa havanın atılacağı bi yer diyorsan haznenin üstüne sağına soluna neresine isterse havanın atılacağı bi yer koyabilir. Ayriyeten yazın ses sisteminde çalıştım kompenatlar tamamen kapalı bi kutuya delik açıp tak yinede çalışır. Sadece büyük baslarda litre sorunu olur o kadar kompenat yada oval kabinlerde öyle bi sorun söz konusu değil.
  • aarkdaslar bn bu kompenata olayini anliyamadm bu sistemi illa hoparlorun ustndemi kurmam gerekiyor. Ayrica bu kompenatanin maliyeti ne kadar ? Bu arada 5+1 ses sistemi kullanmaktayim. Aklima bole bir proje geldi umarim yardimlarinizla bu isi gerceklestirecegim.
  • http://youtu.be/b4HtUwAkVDg su vıdeoyu sımdı gordum arkadaslar bakın bu arkadas vumeter tarzında yapmıs ama benım ıstedıgım sadece bu kopuklerın sese gore hareket etmelerı. ve bunu ucuz malıyetle tamamlamak ıstyoruz.
  • fan videodaki gibi müzik yokken düşük devirde çalışırsa olur bence, müzik artınca ani bir hızlanmayla köpükleri uçurur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.