Şimdi Ara

Ses sitemi konusunda Yardımcı olabilirim (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
611
Cevap
6
Favori
54.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: coskunsaglam

quote:

Orijinalden alıntı: BrAsSs

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ses sitemi konusunda Yardımcı olabilirim

iyi forumlar. bu amfiye bi mid bi oval önerisi söyler misiniz ?

bir takım pıoneer oval 550watt bir adette JBL veya Kicker mid takımı alabilirsiniz bütçeye göre değişir.

beni tatmin etmicek gibi duruyo :) iki takım için 800 lira limit var amfi fiyatı pek önemli deil iki mid takımı önerseniz. suan jbl gto serisi mid var yeterli değil benim için bende bütçeyi arttırdım amfiyide değiştiricem midlere göre tabi amfi önerisi de söyleyebilirsiniz teşekkürler.

O kadar bütçeniz varsa o parayı boşuna mid takımına vermeyin bi sistem kurun derim.
    2 veya 4 adet oval kolon alabilrsiniz bass isterseniz 2 kolon bir adet ba şeklinde de olabilir.

hocam iki tane 35 cm w3v3 jl audio basslarım var jl audio amfisiyle besliyorum. bana iki takım mid yada bi mid bi oval takım birde bunları on numara besliyecek ses amfisi önerisi istiyorum. güzel cevaplarınız için teşşekkürler hocam.

Pardon o zaman şöyle diyim mid takımından bir yere kadar ses çıkar iki adet bassı bastırabilmek için oval kolon alın derim şarkı sözleri daha iyi güçlü ve net duyulur ama tiz isterseniz mid takımı da alabilirsiniz. Karar sizin mid mi kolon mu yoksa ikisi de mi ne tür zevkiniz varsa ona göre seçin bende ona göre mid-kolon takımı öneriyim.
    Rica ederim ben teşekkür ederim.

teşekkürler tekrardan hocam. ben yabancının aksine full slow müzik dinlerim yabancı pek nadir ortamına göre. dediğiniz gibi netliği güçlülüğü istiyorum. önerdiğiniz marka modeller var mı kolon ve amfi ?

Herkese aynı şeyi öneriyorum gibi oluyo ama en iyisi ve ucuzu başka yok size bütçenize göre 1 veya takım pıoneer oval kolon 600 watt önerebilirim bende sizin gibi slow seviyorum ve oval kolonlarla çok iyi olur tiz cızırtı sesleri gelmez. Kolonları seçtikten sonra amfi öneriyim.

İnfinity Reference 6530CS
    JBL GTO938

tercihim bunlardan yana hocam.

İnfinity iyi bir marka değil diye biliyorum yanlışım olabilir.
    JBL iyidir ama oval takımlarda pek tercih edilmiyor baktığınız takımın ses çıkış düzeyi yüksek yani normal ama kalite bakımından bilmiyorum dinleme fırsatım olmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozkan_04

ARKADAŞLAR SEDAN ARABAM İÇİN SES SİSTEMİ TAKTIRDIM.FAKAT BASS SESİ DIŞARDAN DUYULMUYOR.NE YAPABİLİRİM.ARKA CAMIN ORADAKİ PANDİZOTLARI DELDİRİRSEM İŞE YARARMI ACİL CEVAP.

Büyük yazmanıza gerek yok öncelikle bass ınızın marka ve modelini söyleyin daha sonra aracınızın marka ve modelini söyleyin eğer bir anormallik varsa yardımcı olmaya çalışırım.
    Size şunu söyleyeyim bende de 206 sedan 2007 var Kicker comp var ama dışarıdan duyulmuyor çünkü yeni model araçların bagaj lastikleri kalın ve iyi olduğu için ses geçirmiyor.
  • quote:

quote:

ARKADAŞLAR SEDAN ARABAM İÇİN SES SİSTEMİ TAKTIRDIM.FAKAT BASS SESİ DIŞARDAN DUYULMUYOR.NE YAPABİLİRİM.ARKA CAMIN ORADAKİ PANDİZOTLARI DELDİRİRSEM İŞE YARARMI ACİL CEVAP.

Büyük yazmanıza gerek yok öncelikle bass ınızın marka ve modelini söyleyin daha sonra aracınızın marka ve modelini söyleyin eğer bir anormallik varsa yardımcı olmaya çalışırım.
    Size şunu söyleyeyim bende de 206 sedan 2007 var Kicker comp var ama dışarıdan duyulmuyor çünkü yeni model araçların bagaj lastikleri kalın ve iyi olduğu için ses geçirmiyor.

aracım dacia logan sedan 2012 model.jbl 1000 watt subwoofer 1500 watt jameson 4 kanal amfi. cevap bekliyorum hocam.

• Brasss abicim dediğin sistemi ben baba dostu bir abime söyledim olur ama arabaya yazık olur orjinali bozma yapacaksanda pandizotsuz orjinalin yerine sıgan birşeyler yap dedi.
    bende ölçtüm abi bu hoperlörün vidalanan demir kısmını saymıyorum direk silindirin dış çaplarından 10 cm geliyor hem ön hemde arka ve şaşırdım 10 cm lik sistemden böyle sesmi geliyormuş diye basslar güzel ama sessi açınca bozulma oluyordu bende şimdi orjinal teyp kullancam direksiyondan kumanda olayını kaybetmemek için ve zaten aux kendinden özelligi var telefonu baglayınca gayet güzel oluyor.

http://www.eliftuning.com/ALPINE-ALPINE-SXE01025-10CM-COAXiAL-HOPARLoR_10192.html#0

( bunda kendinden titanyum tweet olayı var birazda bu ilgimi çekti bana bu müzik olayını orjinali bozmadan yapalım diyen abimin tavsiyesiydi mümkünse t itanyum tweeter al diye söylemişti )

http://www.eliftuning.com/Sound-Magus-SM-543-10cm-Coaxial-Hoparlor_38256.html#0

http://urun.gittigidiyor.com/garaj/hertz-dcx-100-10cm-coaxial-hoparlor-62580998

Yüksek seste bozulma yapmadan Hangisi orjinal teyple rahat sürülür hem öne hemde arkaya toplam 2 takım alcam.
    Bu arada ben bunları seçtim ama ön tarafta tweeter da var bu durumda aracın kendı anfisimi var ? çünkü bildiğim kadariyla compenantlar anfisiz çalışmaz deniyorduda o yüzden sordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frostbyt88 -- 28 Ekim 2012; 16:59:26 >

• Selamlar. Toyota corolla araç için ses sistemi tavsiye edebilirmisiniz daha 1 yıllık araç ve orijinal sistemi duruyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

aracım dacia logan sedan 2012 model.jbl 1000 watt subwoofer 1500 watt jameson 4 kanal amfi. cevap bekliyorum hocam.

Wooferınız amfiniz gayet güzel bir sıkıntı yok aracınız yeni model olduğu için ses yalıtımı oluyor o nedenle dışarıya çıkmıyor ses eğer illahada dışarıdan duyuldun istiyorsanız 2 bass alıp lastikleri zayıflatmanız gerekir bu da arabanıza zarar verebilir.

• Ya ben? Ben ben :-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jameson js817 indash teyp aldım ama bi türlü bas tiz ayarlarının nerden yapıldığını bulamadım :( ?
  • ve tabi cihaz hakkındaki düşüncelerin neler ? teşekkürler şimdiden
  • quote:

Orijinalden alıntı: frostbyt88

Brasss abicim dediğin sistemi ben baba dostu bir abime söyledim olur ama arabaya yazık olur orjinali bozma yapacaksanda pandizotsuz orjinalin yerine sıgan birşeyler yap dedi.
    bende ölçtüm abi bu hoperlörün vidalanan demir kısmını saymıyorum direk silindirin dış çaplarından 10 cm geliyor hem ön hemde arka ve şaşırdım 10 cm lik sistemden böyle sesmi geliyormuş diye basslar güzel ama sessi açınca bozulma oluyordu bende şimdi orjinal teyp kullancam direksiyondan kumanda olayını kaybetmemek için ve zaten aux kendinden özelligi var telefonu baglayınca gayet güzel oluyor.

http://www.eliftuning.com/ALPINE-ALPINE-SXE01025-10CM-COAXiAL-HOPARLoR_10192.html#0

( bunda kendinden titanyum tweet olayı var birazda bu ilgimi çekti bana bu müzik olayını orjinali bozmadan yapalım diyen abimin tavsiyesiydi mümkünse t itanyum tweeter al diye söylemişti )

http://www.eliftuning.com/Sound-Magus-SM-543-10cm-Coaxial-Hoparlor_38256.html#0

http://urun.gittigidiyor.com/garaj/hertz-dcx-100-10cm-coaxial-hoparlor-62580998

Yüksek seste bozulma yapmadan Hangisi orjinal teyple rahat sürülür hem öne hemde arkaya toplam 2 takım alcam.
    Bu arada ben bunları seçtim ama ön tarafta tweeter da var bu durumda aracın kendı anfisimi var ? çünkü bildiğim kadariyla compenantlar anfisiz çalışmaz deniyorduda o yüzden sordum

Bakın öncelikle arabanızın markasını söyleyin orjinalliği bozulan ama orjinallere taş çıkartan güzellikte sistemler oluyor eğer aracınız pandizot kısmı tamamen düz ve boş ise bozmamak için kendinizi bu kadar üzmeyin derim.
    Ojinal teybiniz kalsın o sorun olmaz bir aparat ile halledilir.
    Mid takımına gelince 10 cm boyut biraz küçük ama ses kötü çıkacak diye birşey yok gayet iyi çıkar bass konusunda biraz zayıf kalabilir ama onunda çözümleri var. Şimdi 3 adet mid takımı göstermişsiniz size şöyle sıralıyım ;

1- HERTZ
    2- Saund Magus
    3- Alpıne

Olabilir kendinden amfili olabilyr araçlar ama eğer iyi ses istiyorsanız bu midlerin bir çiftini teybe bir çiftini amfi alıp amfiye bir çiftte kolon alıp bağlarsanız yüksek ve kaliteli ses alırsınız karar sizin seçiminize göre yardımcı olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: siyahla

Selamlar. Toyota corolla araç için ses sistemi tavsiye edebilirmisiniz daha 1 yıllık araç ve orijinal sistemi duruyor?

Tabiki önce ses sisteminiz nasıl olmasını istersiniz ona göre seçelim.
    kutulu bagajda bass istiyormusunuz ?
    bütçeniz nedir ?
    pandizot kısmına kolon olsun mu ?
    birkaç soru daha var bunlardan başlayalım.
  • quote:

Ya ben? Ben ben :-)

Kusura bakmayın çok sık giremiyorum denk geldikçe cevaplıyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightwish1903

jameson js817 indash teyp aldım ama bi türlü bas tiz ayarlarının nerden yapıldığını bulamadım :( ?

Öncelikle hayırlı olsun biraz özellikleri çok olduğu için karışık sanırım menüye girdiğinzde
    AUDIO SETTİNG yazılarını görürseniz ordan bulabilirsiniz ama bulamazsanız ben biraz daha araştırırırm teyp elimde olmadğı için zor olur ama kitapçığını bulursam ordan yardımcı olurum size.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightwish1903

ve tabi cihaz hakkındaki düşüncelerin neler ? teşekkürler şimdiden

Cihazı daha önce kullanmadım ama orta düzey uygun fiyatlı kalitesi iyi bir ürün diye biliyorum pıoneer alpıne teyplrinden daha ucuz tabi kalitede biraz düşüyor ama piyasadaki çin mallarından çok daha iyidir hayırlı olsun tekrardan.
    Rica ederim.
  • tüm soruları ve cvpları okudum kendimce bilgiler edindim tşk ederm brass

Bir soru da ben sormak istiyorum..

clio arabam var ve tüm herşeyi orjinal..istediğim sesi alamıyorum..işe ilk olarak oto teyibini değiştirerek başlamak istiyorum sonrasında ön kapı hoparlörlerini ve arka hoparlörleri değiştiricem.

oto teyp : Pioneer MVH 1400 UB

Ön kapılar için PIONEER TS-G1322 13cm 2-Yollu Hoparlör(Mid,Tiz), 130 W --- buradan bakabilirsin pioneer ts G1322

ve arka bölüm içinde 1 takım yani 2 adet pioneer ts A6994 s 600w -- pioneer 6994s

taktırmayı düşünüyorumm..sistem bu haliyle nasıl bir performans sergiler ? anfiye gerek var mı ? çok abartılı ses istemiyorum aile arabası olduğu için.Tek başımayken yüüksek sesli dinliyorum.

birde tesisat kabloları filan hep arabanın üretiminde kullanılan orjinal kablolar..bunları değiştirmemin faydası olur mu ?

ön kapı için başka hoparlör tavsiylerin varsa alabilirim.aynı şekilde arka içide öyle..Yanlız pioneer tercihim.madem ki teyp pioneer hepsi aynı marka olsun .
    şimdiden tşk ettim

• quote:

quote:

Selamlar. Toyota corolla araç için ses sistemi tavsiye edebilirmisiniz daha 1 yıllık araç ve orijinal sistemi duruyor?

bütçeniz nedir ?

500 tl bütçem var kaliteli ses istiyorum öyle abartı bas değilde genelde rock müzik dinliyorum.
  • Aracım BMW 116i 2006 model ( 46 amper Akü )
    Brass abi senden ses çıkmayınca bende aramaya devam ettim haliyle eminim yoğun olduğun için ilgilenememişsindir. Vibe Lite air 10 cm lik kompenant takımı var 210 watt \ 70 RMS veriyor bundan 2 takım almayı düşünüyorum bunun yanına beslemesi içinde Vibe Slick A1 Anfi alcam ( 800 watt /4 ohm 4 x 75 rms ) 4 kompenantı buna bağlıcam diye düşünüyorum Deck ceviricisi olarakta Alpine almamı söylediler ( 93 TL ) içeri motor sesi geçiriyormuş 25 TL lik olanlar.
    Eğer Bu sistemten alacağım Bass yeterli gelmiz ise Aktif Basslı 1200 watt \ 400 RMS li Vibe in slick 12 diye kutulu bass ı var onu takmayı düşündüm kapasitör olarakta 2.5 yada - 3.5 lik kapasitör takacam bu kadar yükseğine gerek yok diyeceksiniz ama 3.5 liğin sahibinden deki fiyatı 120 TL gibi bir şey bass vurdugunda düşüyor sonra aküden tekrar hemen dolduruyormuş kapasitör. Bendeki düşüncede kapasitör hepsini boşaltmıyor sonuçta arka arkaya bass vurdugunda kapasitörden devam etsin diye düşündüm Toplamdaki watt değerim
    1200 watt BASS
    420 =210 x 2 watt 4 adet Kompenant
    1620 watt ben buna kapasitör olarak 2.5 lik taksam Candance nin yeter diye düşünüyorum.

Tek sorunum bu sistem benim kesemi zorluyor. 2-3 taksitte alcam mecburen
    Aynı kaliteyi yakalayabileceğim farklı daha cazip fiyatlı bir sistem çıkartırsak ortaya orjinali bozmadan benim için çok daha makbule geçer.

Vibe lite air 1 takım fiyatı = 214 TL 2 takımdan 428 TL x
    Vibe Slick A1 = 334 TL 1Takım 334 TL x
    Alpine Deck = 93 TL 93 TL x
    Kablolar = 50 TL 50 TL x
    Vibe Aktif Bass 30 cm lik = 485 TL 485 TL

Toplam 905 TL + 485 TL
    905 TL lik kısmı bu ay almayı planlıyorum bassda yeterli gelmez ise önümüzdeki ay alcam hayırlısıyla ama daha uygun fiyatlı bir şey çıkarsa daha iyi olur.
    Ben bu ses sistemi işine girerken kafamdaki fiyat 700 TL yi geçmeyecekti güya =) ama yapmışken kaliteli bir ses olsun istiyorum.
    6 Kasım a kadarda vaktim var 6 kasımda siparişi vercem artık o zamana kadar kafamda 40 tane tilki dolaşacak.
    Brass abi daha iyi bir sistem kurarsan makul fiyatlı bu sistemden ucuza daha memnun olurum tek isteğim 10 cm e sadık kalıp orjinal teyple kullanılması
    Electro ve club müzikleri dinleyebileceğim bir sistem.
    Yardımlarından dolayı teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: garip_81

tüm soruları ve cvpları okudum kendimce bilgiler edindim tşk ederm brass

Bir soru da ben sormak istiyorum..

clio arabam var ve tüm herşeyi orjinal..istediğim sesi alamıyorum..işe ilk olarak oto teyibini değiştirerek başlamak istiyorum sonrasında ön kapı hoparlörlerini ve arka hoparlörleri değiştiricem.

oto teyp : Pioneer MVH 1400 UB

Ön kapılar için PIONEER TS-G1322 13cm 2-Yollu Hoparlör(Mid,Tiz), 130 W --- buradan bakabilirsin pioneer ts G1322

ve arka bölüm içinde 1 takım yani 2 adet pioneer ts A6994 s 600w -- pioneer 6994s

taktırmayı düşünüyorumm..sistem bu haliyle nasıl bir performans sergiler ? anfiye gerek var mı ? çok abartılı ses istemiyorum aile arabası olduğu için.Tek başımayken yüüksek sesli dinliyorum.

birde tesisat kabloları filan hep arabanın üretiminde kullanılan orjinal kablolar..bunları değiştirmemin faydası olur mu ?

ön kapı için başka hoparlör tavsiylerin varsa alabilirim.aynı şekilde arka içide öyle..Yanlız pioneer tercihim.madem ki teyp pioneer hepsi aynı marka olsun .
    şimdiden tşk ettim

Tercihlerin güzel değiştirmene gerek yok gayet memnun kalırsın amfiye gerek yok ama alırsanda daha yüksek ses alırsın hoparlörlerden.
    kolonları da pandizota yerleştirdikten sonra sorunsuz olur. O kabloları kullanabilirsin ama yenisi almanı tavsiye ederim çok pahalı değil.

• quote:

quote:

quote:

bütçeniz nedir ?

500 tl bütçem var kaliteli ses istiyorum öyle abartı bas değilde genelde rock müzik dinliyorum.

Anladım o zaman bir amfi 1 mid takımı birde oval takım almanız yeterli olur ürünleri tam karar verdikten sonra önericem eğer hiç bass olmasada olur sadece tizler sağlam olsun derseniz kolon yerine 2 mid takımı tercih edebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: frostbyt88

Aracım BMW 116i 2006 model ( 46 amper Akü )
    Brass abi senden ses çıkmayınca bende aramaya devam ettim haliyle eminim yoğun olduğun için ilgilenememişsindir. Vibe Lite air 10 cm lik kompenant takımı var 210 watt \ 70 RMS veriyor bundan 2 takım almayı düşünüyorum bunun yanına beslemesi içinde Vibe Slick A1 Anfi alcam ( 800 watt /4 ohm 4 x 75 rms ) 4 kompenantı buna bağlıcam diye düşünüyorum Deck ceviricisi olarakta Alpine almamı söylediler ( 93 TL ) içeri motor sesi geçiriyormuş 25 TL lik olanlar.
    Eğer Bu sistemten alacağım Bass yeterli gelmiz ise Aktif Basslı 1200 watt \ 400 RMS li Vibe in slick 12 diye kutulu bass ı var onu takmayı düşündüm kapasitör olarakta 2.5 yada - 3.5 lik kapasitör takacam bu kadar yükseğine gerek yok diyeceksiniz ama 3.5 liğin sahibinden deki fiyatı 120 TL gibi bir şey bass vurdugunda düşüyor sonra aküden tekrar hemen dolduruyormuş kapasitör. Bendeki düşüncede kapasitör hepsini boşaltmıyor sonuçta arka arkaya bass vurdugunda kapasitörden devam etsin diye düşündüm Toplamdaki watt değerim
    1200 watt BASS
    420 =210 x 2 watt 4 adet Kompenant
    1620 watt ben buna kapasitör olarak 2.5 lik taksam Candance nin yeter diye düşünüyorum.

Tek sorunum bu sistem benim kesemi zorluyor. 2-3 taksitte alcam mecburen
    Aynı kaliteyi yakalayabileceğim farklı daha cazip fiyatlı bir sistem çıkartırsak ortaya orjinali bozmadan benim için çok daha makbule geçer.

Vibe lite air 1 takım fiyatı = 214 TL 2 takımdan 428 TL x
    Vibe Slick A1 = 334 TL 1Takım 334 TL x
    Alpine Deck = 93 TL 93 TL x
    Kablolar = 50 TL 50 TL x
    Vibe Aktif Bass 30 cm lik = 485 TL 485 TL

Toplam 905 TL + 485 TL
    905 TL lik kısmı bu ay almayı planlıyorum bassda yeterli gelmez ise önümüzdeki ay alcam hayırlısıyla ama daha uygun fiyatlı bir şey çıkarsa daha iyi olur.
    Ben bu ses sistemi işine girerken kafamdaki fiyat 700 TL yi geçmeyecekti güya =) ama yapmışken kaliteli bir ses olsun istiyorum.
    6 Kasım a kadarda vaktim var 6 kasımda siparişi vercem artık o zamana kadar kafamda 40 tane tilki dolaşacak.
    Brass abi daha iyi bir sistem kurarsan makul fiyatlı bu sistemden ucuza daha memnun olurum tek isteğim 10 cm e sadık kalıp orjinal teyple kullanılması
    Electro ve club müzikleri dinleyebileceğim bir sistem.
    Yardımlarından dolayı teşekkür ederim.

Evet kusura bakmayın çok fazla giremiyorum girdikçe yardımcı olmaya çalışıyorum işte.
    şimdi öncelikle alpıne deck uygundur sonuçta en önemli kısım o onu almanız işinizi görür. Verdiğiniz kompenantları pek duymadım link varsa verirseniz bakıyım bi çok vaktim yok o yüzden şuan inceleyemedim.
    Kapasitöre gerek yok 2-3 tane bass kullananlar kapasitör kullanıyor sizin için amfi yeterli olur.

Evet bayağı pahalıya mal olmuş daha ucuza da olabilir midlere o kadar çok vermeyin ve aktif bass almayın derim 700 e bile olur normal kabinli bass öneriyim size 5 kanal bir amfi 2 takım kompenant birde isterseniz oval kolon.

Bütçeye göre kalite ve ses değişir ama çokta fazla profesyonel sisteme gerek yok.
    10 cm bir veya iki takım kompenant alırsınız birde isterseniz oval kolon alırsınız 5 kanal bir amfi birde kabin bass.
    eğer bu tip bir sistem aklınıza yattıysa ona göre bakalım.

Ne demek rica ederim çok sık giremiyorum kusura bakmayın.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.