Şimdi Ara

Tavsiyelere bir süreliğine ara veriyorum. Lütfen Özel mesaj ile tavsiye istemeyiniz. (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.544
Cevap
24
Favori
104.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hoparlörde sıkıntı yok ses az gelen hoparlörü öbür tarafa taktım düzeldi çizgili kablo eksimi artımı onu tam bilemedim birde ayarlarını kontrol edeyim tşk ler
  • quote:

Orijinalden alıntı: triatum

hoparlörde sıkıntı yok ses az gelen hoparlörü öbür tarafa taktım düzeldi çizgili kablo eksimi artımı onu tam bilemedim birde ayarlarını kontrol edeyim tşk ler

çizgili + dır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ecrasniann kullanıcısına yanıt
    Hocam oval de değişiklik yapsak olurmu bütçeyi aştı çünkü mesela bu ovalde olabilirmi. https://m.n11.com/cadence-acoustics-q693-300w-6-x-9-3-yolu-q-serisi-kayik-hoparlor-P206829963

• quote:

Orijinalden alıntı: life_is_good

Hocam oval de değişiklik yapsak olurmu bütçeyi aştı çünkü mesela bu ovalde olabilirmi. https://m.n11.com/cadence-acoustics-q693-300w-6-x-9-3-yolu-q-serisi-kayik-hoparlor-P206829963

cadence cvl 69 lara kefilim, yılların ürünüdür. ama cadencenin bu tarz alt seviye modellerini bilmiyorum, bunu alacağına 2 takım orjinal olduğundan emin olduğunuz pioneer 6996s alın daha iyidir.

Hepsiburada da mevcut o model orjinaldir herhalde değilmi

• quote:

Hepsiburada da mevcut o model orjinaldir herhalde değilmi

elime alıp incelemeden kesin bişey diyemiyorum.

İnfinity ovalleri önermissiniz bazı arkadaşlara, benim sistemimle uyum sağlayacaksa infinityde olur bence sizce uygunmu

• quote:

Orijinalden alıntı: ecrasniann

quote:

Orijinalden alıntı: Candarby

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Üstad tekrar merhaba Mercedes Viano aracıma İPad Mini takmak istiyorum ön konsolda tak çıkarlı olacak İpad in altında sadece Bluetooth özelliği olan veya aux dan İpad in sesini verebileceğim küçük bir teyb ihtiyacım var İpad i kaldırdığımda teyb görünecek isteğim kumandadan ses açıp kapatacağım ve arabayı çalıştırdığımda açılıp kapattığımda kapanması tabi teyb dışında Bluetooth lu amfi de önerebilirsiniz böyle bir sistemi nasıl kurmamı önerirsiniz

Sony A400bt işini görecektir. cd çaları olmayan, usb, aux, Bluetooth özelliği olan, 2 çift anfi çıkışlı kısa ve tek dinn bir modeldir. evet Bluetooth lu anfiler var, soundmagus et90.4 gibi. ama sen ne besleyeceksin, comp sub vs ayrıntılı yaz. tabi bu anfinin Bluetooth ile çalışması için teybinin bu özelliği desteklemesi gerekiyor, yoksa Bluetooth ile anfiyi kontrol edemezsin. hangi teypler bu çeşit anfileri destekler bilgim yok, biraz daha bu bluetoothlu anfi işini yabancı forumlar dahil araştırmanı öneririm.

Ben İPad miniyi double gibi ön konsola takıp kullanmak istiyorum amacım temiz net bir ses almak mahalleye dinletme gibi bir niyetim yok araç Viano olduğu için önde ve arkada net bir ses almak istiyorum bunun için amfi gerekiyorsa alabilirim veya sadece şuanda üzerindeki 10 yıllık kolonları değiştirerek çözebilirsem oda olur şuan sadece İpad aldım diğerlerini sizin söyleminizle alacağım

kaç cm ve kaç tane hoparlör var sizin vianoda. şuan orjinal hoparlörlerinde sesi baya açtığınızda patlak ses gibi ses varsa değişecek, ama seste bozulma yoksa orjinal hoparlörleri değiştirmenizi ilk etapta önermiyorum. Sony a400bt sizin işinizi görecektir, 2 çift anfi çıkışı vardır, ileriye dönüktür, 4 kanal anfi bağlanır bu teybe. ilk etapta teybi değiştirin. eğer ses tatmin etmezse ön kapılara component, arkalara biyere 30cm kabinli subwoofer, ve bütçenize göre 4 kanal anfi öneririm.

Tekrar merhaba

Üstat teybi aldım (sony a400bt) servisdeki arkadaşlar arka kolonlarında patlak olduğunu söylediler şimdi ön ve arka hoparlörleri ne almalıyım (arkadaki eski hoparlörler 14 cm) ayrıca küçük bir sub da alabilirim

hayırlı olsun, ön kapı kolonları 16cm, arka kolonlar 13cm mi tam ölçü lazm. ön kapıları anfiye girersen kalite daha da artar. subwoofer için bütçen nedir? alpine swe 815 var, aktif subwoofer ama 550tl civarı fiyatı. ölçüleri netleştirelim, birde aşağı yukarı bir bütçe belirtin, ona göre devam edelim

Üstad merhaba

Ön ve arkalar 13 cm lik miş

alpine swe-815 tavsiyeniz için bütçe uygun

Hoparlörler için bildiğim bir piyasa olmadığı için bütçe belirtmem mümkün değil sizin tavsiyenize uyarım

2 takım alpine 13c2

http://www.hepsiburada.com/alpine-spg-13c2-13-cm-din-koaksiyal-2-yollu-200w-hoparlor-50-watt-rms-p-OTALPSPG-13C2?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.tum.genel-mobil.pla&gclid=EAIaIQobChMIzZ7ToezK1gIVypAYCh3cRAgOEAQYASABEgJGEvD_BwE

alpine Swe 815

http://www.ereyon.com.tr/urun/alpine-swe-815-20cm-dahili-amfili-aktif-subwoofer.aspx?gclid=EAIaIQobChMIvvaw2-zK1gIVGIuyCh23KgxDEAQYAiABEgJYePD_BwE

Üstad Bu sistemde amfiye gerek duymuyorsunuz değil mi

subwoofer da zaten anfi mevcut. diğerleri direk teyp çıkışından beslenecek. sizin için yeterli olur.

Üstad çok teşekkür ederim zahmet oldu

Sony A400bt

alpine swe-815

2 takım Alpine Spg-13C2

Alarak sistemi Tamamlıyorum

Mümkünse Bunları taktırabileceğim İstanbul’da bir yer tavsiyesinde özelden bulunabilisrseniz çok sevinirim tekrar teşekkür ederim

bişy değil, yazıyorum özelden

Üstad tekrar merhaba

Bu sistemi birde amfili varyasyonla seçeneklendirecektik

mrb tekrar, ön ve arka kısma Alpine spg 13cs component toplam 2 takım olacak

vianonun bagajı büyüktür. Alpine sbg 1244bp 30cm kabinli subwoofer.

anfi bütçe ile alakalı. alpinenin 5 kanal anfileri mevcut, pdr v75 modeli. 1500tl civarı, bütçeyi aşabilir bu anfi.

bütçe ile uyumlu olsun dersen Pilippo Po 1080 modeli olabilir. 4 ohm 4x60 + 1x220w gücünde. componentlerin ile dengeli olur.

Qline qs.5 modelide olabilir. 500-600tl arası fiyatlardadır.

anfiyi arka koltuğun arka sırtına montajlattırın, en güvenli yer orasıdır. koltukların altı ergonomik değil bence.

Tamamdır üstad hepsini belirledik

Amfide fiyatlar aynı gibi son kararın nedir

Pilippo Po 1080

Qline qs.5

• quote:

150 160 tl civarı pioneer 6976s de bakabilirsiniz 90rms evde jbl 1004 ile kullanıyorum çok memnun kaldım tavsiye ederim

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Üstad tekrar merhaba Mercedes Viano aracıma İPad Mini takmak istiyorum ön konsolda tak çıkarlı olacak İpad in altında sadece Bluetooth özelliği olan veya aux dan İpad in sesini verebileceğim küçük bir teyb ihtiyacım var İpad i kaldırdığımda teyb görünecek isteğim kumandadan ses açıp kapatacağım ve arabayı çalıştırdığımda açılıp kapattığımda kapanması tabi teyb dışında Bluetooth lu amfi de önerebilirsiniz böyle bir sistemi nasıl kurmamı önerirsiniz

Sony A400bt işini görecektir. cd çaları olmayan, usb, aux, Bluetooth özelliği olan, 2 çift anfi çıkışlı kısa ve tek dinn bir modeldir. evet Bluetooth lu anfiler var, soundmagus et90.4 gibi. ama sen ne besleyeceksin, comp sub vs ayrıntılı yaz. tabi bu anfinin Bluetooth ile çalışması için teybinin bu özelliği desteklemesi gerekiyor, yoksa Bluetooth ile anfiyi kontrol edemezsin. hangi teypler bu çeşit anfileri destekler bilgim yok, biraz daha bu bluetoothlu anfi işini yabancı forumlar dahil araştırmanı öneririm.

Ben İPad miniyi double gibi ön konsola takıp kullanmak istiyorum amacım temiz net bir ses almak mahalleye dinletme gibi bir niyetim yok araç Viano olduğu için önde ve arkada net bir ses almak istiyorum bunun için amfi gerekiyorsa alabilirim veya sadece şuanda üzerindeki 10 yıllık kolonları değiştirerek çözebilirsem oda olur şuan sadece İpad aldım diğerlerini sizin söyleminizle alacağım

kaç cm ve kaç tane hoparlör var sizin vianoda. şuan orjinal hoparlörlerinde sesi baya açtığınızda patlak ses gibi ses varsa değişecek, ama seste bozulma yoksa orjinal hoparlörleri değiştirmenizi ilk etapta önermiyorum. Sony a400bt sizin işinizi görecektir, 2 çift anfi çıkışı vardır, ileriye dönüktür, 4 kanal anfi bağlanır bu teybe. ilk etapta teybi değiştirin. eğer ses tatmin etmezse ön kapılara component, arkalara biyere 30cm kabinli subwoofer, ve bütçenize göre 4 kanal anfi öneririm.

Tekrar merhaba

Üstat teybi aldım (sony a400bt) servisdeki arkadaşlar arka kolonlarında patlak olduğunu söylediler şimdi ön ve arka hoparlörleri ne almalıyım (arkadaki eski hoparlörler 14 cm) ayrıca küçük bir sub da alabilirim

hayırlı olsun, ön kapı kolonları 16cm, arka kolonlar 13cm mi tam ölçü lazm. ön kapıları anfiye girersen kalite daha da artar. subwoofer için bütçen nedir? alpine swe 815 var, aktif subwoofer ama 550tl civarı fiyatı. ölçüleri netleştirelim, birde aşağı yukarı bir bütçe belirtin, ona göre devam edelim

Üstad merhaba

Ön ve arkalar 13 cm lik miş

alpine swe-815 tavsiyeniz için bütçe uygun

Hoparlörler için bildiğim bir piyasa olmadığı için bütçe belirtmem mümkün değil sizin tavsiyenize uyarım

2 takım alpine 13c2

http://www.hepsiburada.com/alpine-spg-13c2-13-cm-din-koaksiyal-2-yollu-200w-hoparlor-50-watt-rms-p-OTALPSPG-13C2?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.tum.genel-mobil.pla&gclid=EAIaIQobChMIzZ7ToezK1gIVypAYCh3cRAgOEAQYASABEgJGEvD_BwE

alpine Swe 815

http://www.ereyon.com.tr/urun/alpine-swe-815-20cm-dahili-amfili-aktif-subwoofer.aspx?gclid=EAIaIQobChMIvvaw2-zK1gIVGIuyCh23KgxDEAQYAiABEgJYePD_BwE

Üstad Bu sistemde amfiye gerek duymuyorsunuz değil mi

subwoofer da zaten anfi mevcut. diğerleri direk teyp çıkışından beslenecek. sizin için yeterli olur.

Üstad çok teşekkür ederim zahmet oldu

Sony A400bt

alpine swe-815

2 takım Alpine Spg-13C2

Alarak sistemi Tamamlıyorum

Mümkünse Bunları taktırabileceğim İstanbul’da bir yer tavsiyesinde özelden bulunabilisrseniz çok sevinirim tekrar teşekkür ederim

bişy değil, yazıyorum özelden

Üstad tekrar merhaba

Bu sistemi birde amfili varyasyonla seçeneklendirecektik

mrb tekrar, ön ve arka kısma Alpine spg 13cs component toplam 2 takım olacak

vianonun bagajı büyüktür. Alpine sbg 1244bp 30cm kabinli subwoofer.

anfi bütçe ile alakalı. alpinenin 5 kanal anfileri mevcut, pdr v75 modeli. 1500tl civarı, bütçeyi aşabilir bu anfi.

bütçe ile uyumlu olsun dersen Pilippo Po 1080 modeli olabilir. 4 ohm 4x60 + 1x220w gücünde. componentlerin ile dengeli olur.

Qline qs.5 modelide olabilir. 500-600tl arası fiyatlardadır.

anfiyi arka koltuğun arka sırtına montajlattırın, en güvenli yer orasıdır. koltukların altı ergonomik değil bence.

Tamamdır üstad hepsini belirledik

Amfide fiyatlar aynı gibi son kararın nedir

Pilippo Po 1080

Qline qs.5

qline qs5

• quote:

İnfinity ovalleri önermissiniz bazı arkadaşlara, benim sistemimle uyum sağlayacaksa infinityde olur bence sizce uygunmu

infinity de 2 ohm 100w rms dir. bu hoparlörler daha canlı çalar. fazla yüklenmemek gerekir, tizlerin yanma ihtimali var 4 ohm 100w rms anfi ile tam yüklenmede. infinty düşünebilirsiniz, 300tl lik fiyatını hakediyor.

• https://youtu.be/j0of8P_3sUw

Su öneriye ne diyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: FearMachine

https://youtu.be/j0of8P_3sUw

Su öneriye ne diyorsunuz

önermiyorum, sana dls önermişim daha napıyım. eleman anfi kullanmamış, subwoofer kullanmamış, diyo ki gerek yok, müzik dinlediğini sanıyor ben başka bişey demiyorum, beni böyle gereksiz insanlarla meşgul etmeyin. bütçeniz 500tl ise alın, ama siz 2000tl bütçe demişsiniz mesajınızda.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • iyi akşamlar benim bir tesisat niyetim var ama araca değil eve =)

şöyle sorayım tv ünitesi yaptırıyorum bunun 4 köşesine hoparlör bağlamak istiyorum tv de maç falan seyrederken daha etkili olsun diye tabi birde amfi lazım galiba bu konuda bilgisi olanlar ne tavsiyelerde bulunur? marka model? yada başka fikri tavsiyesi olan varmıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rachy

iyi akşamlar benim bir tesisat niyetim var ama araca değil eve =)

şöyle sorayım tv ünitesi yaptırıyorum bunun 4 köşesine hoparlör bağlamak istiyorum tv de maç falan seyrederken daha etkili olsun diye tabi birde amfi lazım galiba bu konuda bilgisi olanlar ne tavsiyelerde bulunur? marka model? yada başka fikri tavsiyesi olan varmıdır?

5+1 ev sinema sistemi alıp tv ye bağlayın, hiç oto anfisi , oto hoparlörünü eve uyarlamaya çalışmaya falan gerek yok, bütçenize uygun hazır sistemleri değerlendirin.

• Her bir rca sı 4v veya 4v+ olan bir ana ünite önerirmisiniz? Yani 2 ses anfisi takdıgımda 2v ön 2v arkaya ayrılmayacak hem öne 4v hemde arka hoparlörlere 4v olacak sekılde tabi bide bass var.

Pionner 7250sd kullanıyordum gayet güzel tonlu calıyordu ki tonlu calması benim icin daha güzel.

Bu teypten sonra alpine cde 195 bt modeline gectim bunun rca cıkısları 2v mıd agırlıklı calıyor ve kulaklarım pioneere alısık oldugu ıcın bunu begenmedım degiştirmek istiyorum . alpine 178 bt modelini alsam 4v rcası var beni tatmin edermi? Yada saglam bir ana ünite önerirmisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ciaco

Her bir rca sı 4v veya 4v+ olan bir ana ünite önerirmisiniz? Yani 2 ses anfisi takdıgımda 2v ön 2v arkaya ayrılmayacak hem öne 4v hemde arka hoparlörlere 4v olacak sekılde tabi bide bass var.

Pionner 7250sd kullanıyordum gayet güzel tonlu calıyordu ki tonlu calması benim icin daha güzel.

Bu teypten sonra alpine cde 195 bt modeline gectim bunun rca cıkısları 2v mıd agırlıklı calıyor ve kulaklarım pioneere alısık oldugu ıcın bunu begenmedım degiştirmek istiyorum . alpine 178 bt modelini alsam 4v rcası var beni tatmin edermi? Yada saglam bir ana ünite önerirmisiniz.

Pioneer Deh 80prs

• MACOUSTİC MSQ 402 10 CM 90 WATT RMS KOMPONENT ön yuvalar için poposu büyük ama arka direklere takılabilir aracın direkler de olsa ses için 1 sıkıntı olur mu öne de uysa idi 4 lü şekilde anfisiz iş görür mü
  • quote:

Orijinalden alıntı: haakan33

MACOUSTİC MSQ 402 10 CM 90 WATT RMS KOMPONENT ön yuvalar için poposu büyük ama arka direklere takılabilir aracın direkler de olsa ses için 1 sıkıntı olur mu öne de uysa idi 4 lü şekilde anfisiz iş görür mü

10cm güçlü istediğiniz için iş görecektir, arka yuvalar için 1 çifti şimdiden alın. ürünler geldiğinde ön tarafa deneyin, eğer önlere sığarsa 1 takım daha alırsınız. eğer önlere sığmazsa aldıklarınızı arkaya takıp önler içinde pioneerın 10cm lik 1045 r modeli önlere kesin sığacaktır. macousticler anfisizde ses verir, sesi belli seviyeden sonra bozacaktır. anfi takarsanda ses biraz daha yükselir. 10cm hoparlör denemek lazım.

• Arkadaşlar bi sorum olacak evde teyp den Amfiye remote aldım sorunsuz çalışıyordu müzik dinlerken amfi korumaya geçti biranda teyp in remote kablosunu iptal edip 12v dan remote bağlantısı yaptım çalışıyor sorunsuz tekrar teyp den aldım amfi korumaya alıyor kendini şimdi sorun teyp remotesinde gibi gözüküyor başka teyp olmadığı için deniyemiyorum fikri olan varmı bu konu ile ilgili

• 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.