Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

SERIAL-ATA HARDDISK İYİ Mİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
12
Cevap
0
Favori
199
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> SERIAL-ATA HARDDISK İYİ Mİ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    258 Mesaj
    Ben de 2 sene önce aldığım bi maxtor 40gb lık harddisk var. 80gb lık bi harddisk alsam yükleme süreleri çok gelişir mi? Farkı nedir serial ata disklerin. En önemlisi HİSSEDİLİR bir farkmıdır gerçekten.

|
    |
  • Yüzbaşı
    488 Mesaj
    1-senin anakartın sata desteği var mı

2- çok fazla hız farkı var ama değiştirmesende olur
    |
    |
    |
    |
    AMD PHENOMII X6 1090T ~ GIGABYTE GA-890GPA UD3H ~ ZOTAC 760GTX 2GB ~ KINGSTON HYPERX 2x2GB DDR3 1600 ULV ~ SANDISK ULTRA PLUS 256GB SSD ~ LG 32LW4500 3DTV MONITOR ~ CREATIVE X-FI TITANIUM FATALITY PRO ~ CREATIVE MEGAWORKS 5+1 THX ~ GIGABYTE 3D MARS FULL TOWER ~ HIGH POWER ABSOLUTE 600W ~ PLEXTOR CDRW PX-W5224A ~ ASUS DVDRW 1814BLT
  • Yarbay
    2967 Mesaj
    Sata harddisk almak için acele etme.
    Teknoloji daha oturmadı ama illa alacağım diyorsan sata alabilirsin.

2. harddisk olarak kullanacaksan çaılışırken takıp sökebiliyorsun,
    daha ince kablolu olduğu için kasa içi havalandırmasını engellemiyor.

Satanın tam performansını almak biraz zor harddisklerin daha çok gelişmesi lazım.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    258 Mesaj
    anakartım asusA7N8X-X, 9600xt asus ekran kartı, amdexp2600 işlemci 40gb maxtor var benim pc de
    |
    |
  • Binbaşı
    1265 Mesaj
    160gb Samsung SATA aldım 1 hafta oldu bundan önce bende de Maxtor vardı 60gb lık arada hem ses hemde hız olarak baya bi fark var tavsiye ederim
    |
    |
    |
    |
    Sırf hızlanır diye sata disk almana gerek yok. Artık eski hdd iş gormuyor degiştirmem gerek diyorsan satadan şaşma. Anakartın desteklemese bile pata-sata çeviriciler var onlardan yararlanabilirsin. Çok büyük boyutlu verilerle çalışmıyorsan pek bir şey farketmez. Topu topu %10!luk bir performans farkı var.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    726 Mesaj
    Şimdilik baya paha
    quote:

var
    lı.Hem ide ler 8mb cachleriy ve 10000 rpm hızları ile neye yetmiyoki
    |
    |
    |
    |
    bencede alacaksan SATA al. ama anakrt SATA desteklemiyorsa SATA alip PATA-SATA cevirici kullanmak sacma deliyor bana. bosuna fazladan para vermis olursun. PATA ile SATA arasindaki fark PATA larda random read(rastgele okuma) 90MB/sn kusur SATA larda ise 120MB/sn kusurlerde. performans farkini sen tahmin et artik. ayrica SATA olsun PATA olsun Samsung dan sasma derim ben. en sorunsuz ve hizli hdd ler Samsung.
    quote:

Orjinalden alıntı: TEKnaKILLAH

sırf kablosu yeter zaten

evet ayrica su buyuk ide kablolarindan kullaniyorsan kasa ici hava dolasimi artar ve sogutmaya buyuk yayari var
    |
    |
    GIGABYTE GA-8IPE1000G //P4 2.8HT 1mb 800mhz prescott//2x512MB Kingston DDR400@Dual Channel//160GB Samsung SATA7200//128MB Asus Ati Radeon 9550GE/TD//Creative Audigy LS+Inspire 4400 4+1////Lg 16X Black DVD-RW
    HP Pavilion DV6296// Intel Core2Duo T7200 2.0GHZ//2 GB DDR2 667 MHz//256MB GeForce 7400
  • Yarbay
    2513 Mesaj
    Epox 8KRAI boardun varsa Xp de sorun yapıyor Sata Hdd ler benim basıma geldi aynısı bi arkadasa daha olmus
    |
    |
    şu anda ihtiyacın yok bence
    o kadar performans farkı yok
    |
    |
Sayfa:
1
Reklamlar
google reklamları
Masal
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.