Şimdi Ara

Sence ! Dünyadaki En iyi 5 korku Filmi ! (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
287
Cevap
6
Favori
100.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ilkerring

ben seve seve önerebilirim. kendimi uzakdoğu korku filmlerine adamış birisi olarak

Karanlık sular filmi uzak doğu versiyonunu mutlaka izle.
    Cevapsız arama 1.
    zaten halka garez demiyorum izlemişsindir sanırım.

halka ve garezin çakmalarını izlemiştim şimdi sende akıl edince hemen orjinal filmlerini arıyorum

diğer filmleride arıyorum bakalım bulabilirsem bu akşam karanlıkta altıma etmek istiyorum

ayrıca yukarda imdb linkini verdiğim filmide izlemediysen kaçırma hocam tayland yapımı bi film ve tek kelime ile

tavsiyeler için sağol aklına gelirse ben buralardayım

• shutter i izlemiştim. güzel filmdi. bu arada halka ve garezin japon versiyonu değilde hollywood versiyonları daha çok hoşuma gitmişti. bunun zıttı olarak ta karanlık sular ve cevapsız aramanın da japon versiyonu daha iyi gibi geldi bana. benzer filmlerden hoşlanıyor gibiyiz. türk yapımı küçük kıyametide izlemeni öneririm.
  • birde aklıma geldi gizli gerçek filmini mutlaka izleyiniz. oda baya gerilimli idi. ama yüksek sesli ve dikkatli izlemenizi öneririm.

Sence ! Dünyadaki En iyi 5 korku Filmi  !
  • listeyi daha önce vermiştim ama yine yazıyım istedim

1. The Ring 1-2 (Hollywood versiyonu)
    2. Dark Water (Japon versiyonu)
    3. Küçük Kıyamet
    4. Gizli Gerçek
    5. The Descent
    6. Rec (İspanyol versiyonu)
    6. Garez
    7. Semum
    8. The Orphan (Evdeki düşman)
    9. Yetimhane
    10. Sixth sense
    11. Emily Rose
    12. Merdiven Altındakiler
    13. Vacancy (Boş Oda)
    14. Open Water (Açık Deniz)
    15. The Others
    16. Kabuslar Evi (Film değil ama Çağan Irmağın 7 bölümden oluşan korku dizi serisi)
  • Semum korku değil komedi filmiydi resmen,yani iron maiden maskotunu filmde görünce ve sonundaki jedi tarzı numara yapan hocamız yerlere yatırmıştı gülmekten herkesi
  • POLTERGEIST/KÖTÜ RUH (1982)

• Korku filmleriyle aram pek iyi değildir ama Şeytanı ben beğenmiştim
  • EVIL DEAD fanlarına müjde yeniden çevriliyor.

EVIL DEAD (2013)
  • Evil dead su birkac gencin bir orman evine gittikleri film degilmi? Kotu ruhtu turkce adi
  • A Tale Of Two Sisters

bu filmin bir kore bir de hollywood versiyonu var. elbette orijinalini tavsiye ediyorum.

film çok ağır ilerliyor.
    adeta bir nuri bilge ceylan filmi izliyormuşcasına sanatsal bir havası var.
    fotoğraf karesini andıran pek çok görüntü var filmde.

korku unsuru yavaş yavaş damarlarınıza işliyor ve bunu ancak film bittiğinde fark edebiliyorsunuz.

bu fimi izlediğim gece hayatımın en berbat gecelerinden birini geçirdim diyebilim. çok zor uyumuştum o gece

farklı bir korku deneyimi, tavsiye ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lost highway -- 16 Ağustos 2011; 17:37:23 >

• a tale of sisters. begendiğim tarz ve bir uzakdoğu filmi ama ben ya bu filmi anlamadım ya da zamansız bir anda izledim. beğenmemiştim o dönemde.
  • quote:

Evil dead su birkac gencin bir orman evine gittikleri film degilmi? Kotu ruhtu turkce adi

Aynen öyle ama bir farkla! Sinemalarda gösterimdeyken izlemiştim ilk olarak bu filmi.O dönemi düşünürsek hala en iyi korku filmlerinden biridir benim için ve çoğu kişi adını yanlış biliyor.Türkiye'de The Evil Dead: "Şeytanın Ölüsü" olarak vizyona girmiştir. 2. filmi yani The Evil Dead 2: korku-komedi şeklindedir.Şeytanın Ölüsü-2 veya Vahşet olarak da geçer.Serinin son filmi ise; The Evil Dead-3 Army of Darkness; "Karanlığın Ordusu"dur(benim gözümde tamamen komedi filmidir).

Son olarak da şunu söylemeliyim;

Nasıl birçok filmin yeniden çekimi yapılıyorsa(The Hills Have Eyes gibi) Şeytanın Ölüsü'nün de yeni çekimi mutlaka yapılmalıdır.Bu benim temennim tabi ki...Sonrasında da The Evil Dead:4 çekilebilir

http://www.imdb.com/title/tt1288558/

• Jhon Carpenter ustadan the thing ile in mouth of a madness'ı kimse tavsiye etmemiş yazıklar olsun
  • Halka
    garez
    evil dead
    seytan
    dark water(japon versiyonu)

birde ekstra olsun cevapsiz arama 2
  • quote:

a tale of sisters. begendiğim tarz ve bir uzakdoğu filmi ama ben ya bu filmi anlamadım ya da zamansız bir anda izledim. beğenmemiştim o dönemde.

neyini anlamadın ki.
  • Anlamama demeyelimde korkmadim desem daha iyi olur sanirim.
  • MARTYR muazzam bir gerilim-korku filmi konusu ise dehşet, ilk 5 te olmalı bence izlemeyenler lütfen gündüz izlesin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Out Of OrdeR

İlk 5'imi oluşturmakta gerçekten zorlanıyorum fakat REC'in gereğinden fazla abartıldığını düşünen tek kişi benmiyim?

dandik ötesi kötü bir film desem az kalır
    o derece kötü bir film hiç bir anlamı olmayan
  • quote:

Orijinalden alıntı: jrazrael

Emily Rose iyidir, en azından izlerken gerçek bir olay olarak düşünürsek daha etkileyici geliyor bana.

zaten yaşanmış bir olay o

ve bence korku türünün en iyi filmi
    kesinlikle 1 numara da emily rose olmalı
    2 numarada bana göre mirrors (aynalar )
  • quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

rec diyenler şaka yapıyor sanırım.

cidden şaka gibiler
    aynı kişiler birde emily rose filmini beğenmediklerini söylemezler mi cidden koptum
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.