Şimdi Ara

Şelale filtre

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Az önce akvaryum kurdum 15 litrelik falan küçüm bi akvaryum. 2 tane japon koydum içine. Ona görede bi motor aldım. Hem hava hortumuyla hava püskürtüyor, hemde şelale şeklinde oluyor. İçeri püskürtünce acayip ses oluyo bende şelaleyi ayarladım. Şelale yeterli oksijeni sağlar mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2 Japon yerine 1 beta koysanız ve şelale fitre ile beraber hava taşı kullanırsanız daha sağlıklı olur.

• -WhiteKnight- kullanıcısına yanıt
    Betayı sevmiyorum hocam ölü gibi

• Betaların yavaş olmalarının en büyük sebeblerinden biri bulunduğu suyun soğuk olması.Özellikle kış aylarında bildiğiniz donmuş balık gibidirler,eğer akvaryumunuza ısıtıcı koyarsanız bu sorununuz azalabilir.

Ayrıca japon balıkları çok fazla atık üreten balıklardır.Üretim hafuzlarında bile japonları zapdetmek için gelişmiş cihazlar kullanılıyor.2 tane japon balığı 1-1.5 haftada o akvaryumun suyunu rahatlıkla bozabilir.5-6 japonun 125 litrelik akvaryumun suyunu 2 haftada mahfettiğine şahit olmuştum.

Yavrular daha hocam en ufaklarından. Bugün yeterince harcadım ısıtıcı alıp, farklı tür balıklar almak isterdim ama. Beta balık aldığım yerde 13tlydi yanlış hatırlamıyosam. O uyuz balığa o kadar vereceğime ısıtıcı alır çok güzel balıklar atarım

https://i.hizliresim.com/7gRlOL.jpg

Hocam doğru mu duruyor filtre?

• Japon balığının ısıtıcıya ihtiyaci yok ki.Japon balığı soğuk su sazangiller sınıfındadır.

Isıtıcıya 25 lira dedi adam, dedimya o kadar harcamak istemedim bugün bende japon aldım. Sadece japon yaşarmış zaten soğuk suda, adamın dediğine göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirBey. -- 7 Mayıs 2016; 14:28:43 >
  • Balıklardan birinin karnında çöküntü var gibi geldi bana.İç parazit belirtisi olabilir.

Suyu 24-48 saat dinlemdirdiniz mi ? Akvaryuma biraz daha su ekleseniz daha iyi olacak bence.

Dinlenmiş su bu kadardı evde ondan eksik oldu, daha 2 saat önce aldım geldim petshoptan.

• Tamam.O zaman ilk 24 saat yem vermeyin,zaten yerlerine daha alışmadıkları için yemeyeceklerdir.Akvaryumu çok kurcalamamaya dikkat ederseniz daha hızlı alışırlar.

Teşekkürler

• 15lt japonlara eziyet olur. Biraz daha araştırın, daha uygun hemde görsel olarak tatmin edecek türler bulursunuz. 15ltlik nano akvaryum örnekleri oldukça çok. Birçok tür var beslenen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DnzIrmk

15lt japonlara eziyet olur. Biraz daha araştırın, daha uygun hemde görsel olarak tatmin edecek türler bulursunuz. 15ltlik nano akvaryum örnekleri oldukça çok. Birçok tür var beslenen.

kardeşim nano akvaryumla kafayı bozmuşsun =) diğer konudada sana yazdım =)
    15 lt eziyet olur değil, belki eziyet olabilir yazman gerekirdi, kendinden bu kadar emin olman düşündürücü =)
    nano akvaryumunda bir yerinde uyumsuzluk olabilir. aldığınız balıklar sağlıklı değildir ölürler, nano akvaryum fayda etmez =)
    sonuçta doğada göllerde akarsularda yetişen balıklar hangi kafayla 15 litrelik akvaryuma sığdırabiliyorsunuz ? tüm şartları sağlasanız bile bir yerde bir olumsuzluk çıkacaktır... buradada sizin lüks - gereksiz hatta marka aldırma spekülasyonuz ortaya çıkıyor.
    kimse 1 liralık japon için gidipte 200-300 liraya nano akvaryum almaz.

biliyorum hayvanları seviyorsunuz, ama herşeyi ticaret dökmüşler =)
    diğer konuda ne yazmıştınız ? 200 liraya mal ettiğim akvaryumu 600 liraya sattım ? sizde bu işin ticaretindesiniz belli =)
    birşeyleri değiştirmek istiyorsanız elinizdeki kullanmadığınız nano akvaryumunuzu konuyu açan arkadaşa ücretsiz olarak gönderebilirsiniz mesela =)

300 liraya 15 litre akvaryum satılan böyle bir sistemde eleştirmeye kesinlikle hakkınız yok. akvaryumcularda o balıkların hali zaten ortada. eğer derseniz ki akvaryumcular bitsin kapansın herkes elden alışveriş yapsın o zamanda 200 liralık akvaryuma 600 çeken elemanlar bulunuyor, işte bende bu düzeni istemiyorum =)

sıfırı 50 lirayken içine taş koydu motor koydu toplamda 100 liraya mal oldu =) ama adamın haberi yok tabiki bu benim malım 150 lira eder diyip ilana koyuyor =) bu şartlar altında akvaryumcudan sıfırını 100 liraya alabiliyorken sizin ev yetiştiricilerinden almak saçma sapan oluyor =)

hayvanları sevin diye duyar kasan adamlar gider sokak köpeğini evine alır besler, sırf seceresi vs vs diye 3000 lira bir köpeğe vermez.
    balığı hiç evinde beslemez gider denize yem atar.
    iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi camlicaibrahim -- 27 Eylül 2016; 3:47:35 >

• camlicaibrahim kullanıcısına yanıt
    600 liraya sattığım akvaryum için alacak kişiler sıraya girdi. Piyasada aynı akvaryum 1000 liradan aşağı yok. Benim 200liraya mal etmem, tamamen tanıdıklarım olmasından ve elimden iş gelmesinden ötürü. Elimden iş geliyor diye, günlerimi harcayıp yaptığım bir şeyi piyasanın yarı fiyatına satmam, gayet etiktir. Şuan 20 litre bir akvaryum, balığı ile birlikte 100 liraya mal edilebilir. Piyasadan alarak hemde, fiyatları abartmayın. 10 sene 120 litre akvaryumuma dış filtre aldığımda 9-10 taksit yapmıştım. Şimdi 50 liraya dış filtre var, hemde oldukça başarılı bir filtre. benim ayrı ayrı konularda mesajlarımı alıntılayıp, garip garip mesajlar yazmanızdaki sebep ne acaba çok merak ettim? ben 1000 küsür liralık akvaryumu 600 liraya sattım. alanda teşekkür etti. birşeyler ürettim en azından, boş boş konuşup sadece laf üretmiyorum.
  • quote:

600 liraya sattığım akvaryum için alacak kişiler sıraya girdi. Piyasada aynı akvaryum 1000 liradan aşağı yok. Benim 200liraya mal etmem, tamamen tanıdıklarım olmasından ve elimden iş gelmesinden ötürü. Elimden iş geliyor diye, günlerimi harcayıp yaptığım bir şeyi piyasanın yarı fiyatına satmam, gayet etiktir. Şuan 20 litre bir akvaryum, balığı ile birlikte 100 liraya mal edilebilir. Piyasadan alarak hemde, fiyatları abartmayın. 10 sene 120 litre akvaryumuma dış filtre aldığımda 9-10 taksit yapmıştım. Şimdi 50 liraya dış filtre var, hemde oldukça başarılı bir filtre. benim ayrı ayrı konularda mesajlarımı alıntılayıp, garip garip mesajlar yazmanızdaki sebep ne acaba çok merak ettim? ben 1000 küsür liralık akvaryumu 600 liraya sattım. alanda teşekkür etti. birşeyler ürettim en azından, boş boş konuşup sadece laf üretmiyorum.

50 liralık dış filtreden ne çıkar ? ayrıca varsa link at.

100 liraya toplayacağın nano akvaryumuda linkini buraya atacaksın bilader =)

fiyat abartması demişsin ama yazdığın şeyler çok saçma sapan!

• quote:

https://amazonpetcenter.com/sun-sun-hw-602b-akvaryum-mini-dis-filtre?gclid=Cj0KEQjwsai_BRC30KH347fjksoBEiQAoiaqsQd7g2jJMDxX2Oe9GXA58zM15J-wXuPTjZwZUxSabYMaAjKk8P8HAQ
    http://www.hepsiburada.com/sunsun-dis-filtre-400-lt-h-6w-pm-ptm740hw603b

benim anlamadığım niye fake hesaplarla yazıyorsun? niye forumu trollüyorsun.

trollemeyi görmemişsin sen daha. eğer istiyorsan trollerizde sorun değil...
    seninle ilgili bir sorunum yok ama senin zihniyetindeki insanlara doğruları burada yazdıracağım!
    nano akvaryum bekliyorum sizden...

50 liralık dış filtreyi bende gördüm ama internetten birşey alınmaz malesef o yüzden en ucuzuna 75-100 lira diyorum. 75 liraya en kötü dış filtre alınır. diyorum. en kötüsünün en sorunlusunu buraya atmışsınız. ama böyle bir hesap yok malesef, çok ucuz olan ürünlerin altından elbet birşey çıkıyor... düz hesap telefon kargo parası derken, birkaç aparat daha derken en kötü filtre 100 liraya geliyor,,, 200 liraya orta halli birşey alınabilir... yazdıklarımın arkasındayım... hepsi buradayı bilmem nereyi baz almam... bugün olan indirim yarın boş çıkar... 1 ay paran oralarda bekler... o yüzden herşeyin normalini yazmalısınız... sırf bir fikri savunuyorsunuz diye böyle oyunlarla boşa gideremezsiniz... ortalama 200 liraya dış filtre alınabilir =) 200 lira.

ayrıca sizden 100 liralık nano akvaryumuda bekliyorum atın lütfen yukarıda yazdığınız modeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hybrid_İbrahim -- 27 Eylül 2016; 21:54:38 >

• Hybrid_İbrahim kullanıcısına yanıt
    diğer üyeliğinle beraber bunuda blokluyorum. trollük konu dışında falan yaparsan daha çok dikkat çeker. illa 100 liraya nano akvaryum istiyorsan, eminönüne git, waveler bile 100 lira. hadi bye.
  • quote:

diğer üyeliğinle beraber bunuda blokluyorum. trollük konu dışında falan yaparsan daha çok dikkat çeker. illa 100 liraya nano akvaryum istiyorsan, eminönüne git, waveler bile 100 lira. hadi bye.

yav yürü git... herkes eminönündemi yaşıyor ? türkiyede 70 tane il var. istanbulun bilmem ne pazarına gidip mi alacağız ?
    iyice kıvırdın ha... 100 liraya nano akvaryum falan yok milleti boş mesaj atıp trolleme...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hybrid_İbrahim -- 27 Eylül 2016; 22:06:59 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.