Şimdi Ara

Şehir Tur Bisikleti (City-Touring) Bisiklet?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
2.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce sorulmuş olabilir güncel ne alınabilir?
    -Butce max 1500-1700₺
    -Jant 28 (700)-29-27.5 olabilir
    -Fren V fren
    -Vites 27 veya 24

Yani
    24-26 jant olmayan
    21 vites ve Tourney vites sistemi olmayan
    Zoom maşa olmayan bisiklet

not;Bozuk yollar sebebiyle önde maşa (suspansiyon) olması iyi olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 27 Ekim 2016; 19:38:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yokmu yakın zamanda Şehir bisikleti alan yorum yapabilecek olan?

• 2 aydır aktif bir şekilde Carraro Sportive 225 kullanıyorum. Tavsiye ederim kesinlikle.

Daha önce Kron XC1000 modelini kullanmıştım 1 ay kadar. Şehir içinde MTB resmen hamallık. Patlamaya karşı dirençli Michelin Protek taktırdım, pedalları ve elcikleri değiştirdim şimdi daha iyi. Bu fiyata Zoom marka maşalar var. Zoom ise piyasanın en berbat maşalarını üretiyor. Tourney o kadar da kötü değil ama bir Deore de değil. Tourney, Claris ve Acera zaten aynı kulvarlarda. O yüzden çok sorun yaşatacak türden değil. Kaldırımdan dikkatli inmezsen, atlayıp zıplarsan 1 aya kalmadan Deore'yi de dağıtırsın. Bir de muadil Sram var. Ona hiç girmiyorum. Kronik sorunları var.

Hidrolik disk fren +200 TL civarında fark ettiriyor ama yağmurlu havalarda tutuşu gayet iyi. 1 dönemde balataları ve 1000 KM üstünde hidrolik yağı değiştirtirsin bunun da sana masrafı 100 TL civarında olur.

Bir ara satılığa çıkarmıştım ama bulabilirsen kaçırma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Victor Branco -- 28 Ekim 2016; 20:28:48 >

• Araştırmalarım sonucu 5 farklı markadan;
    -max 1700tl fiyat
    -21 vites ve zoom maşa olmayan
    -28-29jant modelleri buldum

Salcano-Kron-Sedona-Carraro-Bianchi
    Salcano
    -Astro (mtb)=29jant-24vts-1.220 (V)/1.429(H.D)
    -Ng 350(mtb)=29jant-27vts-1.500(HD)
    -City Sport40= 28 jant-24vts-1.175(V)
    -City Sport 30=28 jant-27vts-1.340(V)
    -City Sport 20=28 jant-24vts-1.395(V)
    -City Sport 10=28 jant-27vts-1.545(HD)
    -İstanbul =28 jant-27vts-1.430(V)-1.660(HD)

Bianchi;
    -Touring 727=28 jant-27vts-1.556(HD)
    -Touring 713=28 jant-24vts-1.395(HD)
    -Afx 7029 =29 jant-24vts-1.683(HD)
    -Arx 629 =29 jant-24vts-1.530(HD)

Carraro;
    -Sportive 224=28 jant-24vts-1.200(V)
    -Sportive 225=28 jant-24vts-1.417(HD)
    -Big 829=29 jant-24vts-1.575(HD)
    -Big 629=29 jant-24vts-1.125(V)
    -804 Elite=28 jant-24vts-1.602

Kron;
    -Tx 300=28 jant-24vts-1.225(V)-1.465(HD)
    -Tx 500=28 jant-24vts-1.295(V)-1.766(HD)
    -Tx 450=28 jant-27vts-1.430(V)-1.570(HD)
    -XC 450=29 jant-27vts-1.590(HD)
    -Xc 300=29 jant-24vts-1.495(HD)
    -Xc 500=29 jant-24vts-1.795(HD)

Sedona;
    -320=24vta-1.715
    -910=24vts-1.565(HD)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 30 Ekim 2016; 8:13:53 >

• Bütçeye uyan Merida Crossway,Giant Escape veya Scott Sub serilerinden biri

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asdfg945671

Bütçeye uyan Merida Crossway,Giant Escape veya Scott Sub serilerinden biri

-Giant escape serisi önde Suspansiyon yok 1650-2000 kusur tl civarı eledim
    -Merida nakit alirsam bütçe daha dusuk olacağından eledim
    -Bianchi-Carraro ve Salcano taksitle alabilirim 1.100-1.700₺ kadar fakat Kron-Sedona vb alirsam 1.000-1.400₺ zorlayabilirim

• Dediğim bisikletler seçtiğin bisikletlerden 1-2 gömlek daha üstün kadroya sahip..

• quote:

Orijinalden alıntı: asdfg945671

Dediğim bisikletler seçtiğin bisikletlerden 1-2 gömlek daha üstün kadroya sahip..

Avusturya daki arkadaşım İstanbul dan bursa ya Bianchi 2 suspansiyon lu bisiklet ile geldi yani sürmesini bilene 700tl lik bisiklet ile 1000km yol gider ama Bursa ili Nilüfer ilçesinde yim yollar hep bozuk hep çalışma var bu nedenle önde suspansiyon olan şehir bisikleti bakıyorum evet kaliteli markaların kadrosu 9-11kg diğerleri 14-16kg hatta bazı markalar ısrarla ağırlığı yazmiyor!!!

Kendim motor kuryeyim ne kadar iyi olursa olsun bir Bisiklet e 2000-3000₺ veremem,vermem bütçe nakit olursa 1200-1500₺ gecemem taksitle olursa senetle işime gelir
    1700₺ ye kadar Bianchi-carraro-Salcano alabilirim..beko bayisine gidip 1000₺ verip 200-300₺ kask+ çanta+ pompa+suluk+yol kilometre gösterici alabilirim...
    Teşekkürler yardımlarınız için
    Salcano-Carraro-Bianchi max 1.700₺
    Kron-Sedona-Whistle max 1300₺ veya 1500₺ aksesuar malzemesiz alabilirim

• http://www.bikeandoutdoor.com/merida-crossway-40-d-sehir-ve-tur-bisikleti1

Ee buyurun.

• asdfg945671 A kullanıcısına yanıt
    Selam,
    Önerdiğiniz bisiklete benzer
    http://www.bikeandoutdoor.com/merida-crossway-40-d-lady-sehir-ve-tur-bisikleti
    Kızıma almayı düşünüyoryum. Haftada 20-25 km şehirde -bisiklet yolunda- gezmeyi seviyor. Başka bir öneriniz olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: demirer1

Selam,
    Önerdiğiniz bisiklete benzer
    http://www.bikeandoutdoor.com/merida-crossway-40-d-lady-sehir-ve-tur-bisikleti
    Kızıma almayı düşünüyoryum. Haftada 20-25 km şehirde -bisiklet yolunda- gezmeyi seviyor. Başka bir öneriniz olur mu?

Marka olarak iyi güzel ustelik hafif 13-14kg
    Ellerinde sadece 46cm kadro boyu var buda 175-1.80m boyu varsa kullanabilir demek daha ufak tip kısa ise (1.60-1.70m gibi fazla büyük gelir)

• ibo83 kullanıcısına yanıt
    Hızlı yanıt için teşekkürler. Boyu 172 cm. Olmazsa önceden bir yerde deneriz. Pekihttp://www.bikeandoutdoor.com/merida-crossway-100-lady-sehir-ve-tur-bisikleti
    bunun 42 cm kadro boyu da var. Bu bisikleti daha çok mu önerirsiniz? Aradaki 150 TL farka değermi? Forumlarda Crossway 100 sanki daha çok bahsediliyor.
  • demirer1 kullanıcısına yanıt
    Aslında V frenli 24 veya 27 vites 1000-1400₺ arası başka modelde olabilir
    Kron Tx serisi
    Carraro City Sport serisi
    Sedona gibi

Başlangıç için V fren hem ayar hem temizlik ve değişim çok kolay 1 pabuç ve alyanla basit ama bu 2 model hidrolik disk fren var
    Crossway 100 modeli Alvio vites set grubuna sahip diğerine göre malzeme kalitesi bir ust seviye de yani tercih size kalmış

• quote:

Orijinalden alıntı: ibo83

Aslında V frenli 24 veya 27 vites 1000-1400? arası başka modelde olabilir
    Kron Tx serisi
    Carraro City Sport serisi
    Sedona gibi

Başlangıç için V fren hem ayar hem temizlik ve değişim çok kolay 1 pabuç ve alyanla basit ama bu 2 model hidrolik disk fren var
    Crossway 100 modeli Alvio vites set grubuna sahip diğerine göre malzeme kalitesi bir ust seviye de yani tercih size kalmış

V frenin devri kapandı artık. Günde 15-20 KM kullanan insanlar, 2-3 ayda bir fren patlatıyor veya pabuçları değiştiriyor. Shimano çift pabuç ve tel 30 TL civarında. Ben 2 aydır kullanıyorum ve balatalarımda henüz bir erime olmadı. Eskiden mekanik diskler vardı ve bunlar da ulaşılabilir fiyatlarda değildi veya eski bisikletlere bu parçalar monte edilemiyordu. Ayrıca hidrolik disk fren, daha sağlıklı. Fren mesafesi daha kısa. Yağmurlu havalarda tutmama gibi bir durum yok. 2-3 ayda bir balata eskitme veya patlama gibi bir durum da yok. Diske yağ bulaştırılmadığı sürece, fiziksel olarak darbe görmediği sürece bakım istemez. Bakımı da zor değil. Youtube'dan iki video ve bir alyan anahtarı ile bakım yapılabilir. Keza ilk zamanlarda ben de öyle yaptım. Bisikletten anlayan insanlar, hidrolik disk fren kullanılmasından yana. Her iki freni tecrübe etmiş birisi olarak da aynı şeyi söylüyorum. V fren hamallıktır ve pişmanlıktır. Akort ayarının bozulmasıyla, frenleme gücü de azalır ve ses yapar. Hidrolik disklerde böyle bir durum söz konusu değil. Keşke 200 TL daha fazla para verip hidrolik alsaydım diyen adam çok...

Özellikle bisikletten anlamayan insanları yanlışa yönlendirmeyin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Victor Branco -- 2 Kasım 2016; 0:38:50 >

• Victor Branco V kullanıcısına yanıt
    İsviçre den 7000km yol 3 ayda bursa ya gelen arkadaşım var Specialized özel kadro toplama bisikleti "V fren" var reto bruner ismi ondan daha bilgili tecrübeli Türk kullanıcısı oldukça azdır en son asya kıtasında ordan uçakla Meksika tarafına geçti hala "V frenle " yolda

Bana açıklaması 1 alyan 2 fren pabuç at cebine kolayca değiştirmek için dedi galiba hidrolik bakımı V frene Gore maddiyat ve zaman olarak daha uzun

• quote:

İsviçre den 7000km yol 3 ayda bursa ya gelen arkadaşım var Specialized özel kadro toplama bisikleti "V fren" var reto bruner ismi ondan daha bilgili tecrübeli Türk kullanıcısı oldukça azdır en son asya kıtasında ordan uçakla Meksika tarafına geçti hala "V frenle " yolda

Bana açıklaması 1 alyan 2 fren pabuç at cebine kolayca değiştirmek için dedi galiba hidrolik bakımı V frene Gore maddiyat ve zaman olarak daha uzun

Iyi balata kullabilirsa bunlarin omru 1 yil kadar. Toplamda 4 adet balata ve hidrolik yaglari (Shimano) 100 TL'yi asmiyor. Hidrolik yag ise 1000 km'den sonra degisiyor. 2-3 ayda pabuc degistirenlere gore daha ucuz oluyor. Disk fren nasil sokulur, balata nasil takilir, hidrolik yagin havasi nasil alinir kismini bilmeyen bir bisikletcide bakim yaptirirsaniz da masraf 2-3 kat artar. Zaten yilda bir kez bakim yapilmasi uygun bu frenler icin. Tasra bir yerde yasaniliyorsa, profesyonel bisikletci yoksa V fren yeterli...

• Victor Branco V kullanıcısına yanıt
    Peki Jant akort ayarı neden?
    Ne sıklıkla? Neye göre yapılıyor?
    Salcano gibi jant telleri orumleri farklı jantlar da daha sık akort gerekli diyorlar ama bozuk yollarda mtb kullanan biri 1 sene sonunda yaptırdım demişti? Yol'mu kullanıcı ağırlığı mı frenleme mi etki ediyor akort bozulmasına?

• quote:

Peki Jant akort ayarı neden?
    Ne sıklıkla? Neye göre yapılıyor?
    Salcano gibi jant telleri orumleri farklı jantlar da daha sık akort gerekli diyorlar ama bozuk yollarda mtb kullanan biri 1 sene sonunda yaptırdım demişti? Yol'mu kullanıcı ağırlığı mı frenleme mi etki ediyor akort bozulmasına?

Bazi jantlar tek katli bunlar genellikle yol ve yaris bisikletlerinde oluyor. Cift katlilar agirligi artiriyor. Profesyonel yol ve yaris bisikletlerinin jantlari da genellikle karbon fiber oluyor. Ozellikle dag ve tur bisikletleri cift katli guclendirilmis aluminyumdan yapiliyor. Asiri yuk, dusuk hava basinci ile kullanma ve amacina uygun kullanmamak jantlarda yamulmaya neden oluyor. Tur bisikletiyle araziye cikarsaniz gunu tamamlayamazsiniz. Ayni zamanda yanlis lastik secimi ve jantin kalitesi bu durumu etkiliyor. Lastigin salinimi haricinde jantin 8 cizerek yalpalamasindan ve genellikle kadroya surtmesinden yamuldugunu anlayabilirsiniz. Profesyonel bisikletciler bunu lazerli aletler ile yapiyor. Dogru egim ve ayar tutturulmus oluyor. Ayari tam yapilirsa ve asiri yuk yuklenmezse akort ayari uzunca bir sure goturur. Ornegin dag bisikletlerinin jantlari ve kullanilan lastik, sehir bisikletine gore daha kalin ve daha agir. Yol bisikletlerinde daha ince ve daha hafif jant seciliyor...

• Merhaba,

Şehir içi günlük kullanıma vites kutusu kapalı bisiklet tavsiye ederim. Bakım yapmadan uzun yıllar kullanırsınız. 7-8 vitesli olanlar ideal. 20 küsür vitese ihtiyaç yok bence.

Yaşadığım yerde yaygın olduğu için gazelle, 7 vites, kapalı vites kutusu kullanıyorum. 4 mevsim, yağmur çamur kar güneş farketmeden Günde ~30 km yapıyorum. 3 senedir lastik patlamaları dışında arıza olmadı. Memnunum. Bisikleti görmek isteyenler için şurada:

http://www.parahanim.com/2016/10/16/5-adim-ulasim-masraflari-nasil-sifirlanir/

Saygılar

Para Hanım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Touring 713 tavsiye ederim hocam 413 modelinide alabilirsin ama 21 vites
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.