Şimdi Ara

Sedici kullananlar buraya (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
17.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ankarada trafikte 1 adet gördüm sadece.
  • quote:

Orjinalden alıntı: lebu

ankarada trafikte 1 adet gördüm sadece.

ben hiç gömedimde ondan sordum.
  • hafta içi sediciyi görmek için bir bayiye gitmeyi düşünüyorum. bu araç alınabilirler listemde .
    olur da smart01 gibi ,birinden denk gelirse kaçırmayalım.
  • Umarım sedici nin dizeli de ülkemize gelir.
  • sıfır fiyatları bir kaç ay öncesine göre büyük miktarda düşmüş

http://www.fiat.com.tr/Pages/tr/otomobiller/sedici_fiyat.aspx

quote:

SEDICI 1.6 4X4 DYNAMIC 4AB ABS AC 33.110 YTL
    SEDICI 1.6 4X2 DYNAMIC OTOMATİK 4AB ABS AC 33.110 YTL
    SEDICI 1.6 4X2 EMOTION OTOMATİK 6AB ESP ABS ECC 36.110 YTL
  • quote:

Orjinalden alıntı: isikayhan

sıfır fiyatları bir kaç ay öncesine göre büyük miktarda düşmüş

quote:

4x4'ünü 40 küsür bin ytl diye hatırlıyorum ben de. Baya düşürmüşler fiyatını...

• quote:

Orjinalden alıntı: isikayhan

sıfır fiyatları bir kaç ay öncesine göre büyük miktarda düşmüş

quote:

aracın fiyatları çok düşmüş
    satamadıkları için bayiler kendi karlarını düşürmüş olabilirler..

• arabanın ikizi olan sx4 sediciden fiyatı çok düşüktü bence fiyatları eşitlemek için geriye çekmişler bu fiyatı çok iyi olmuş.

Bu arada araba ile ilk uzun yolculuğuma çıkıp döndüm 2.500 km yaptım her gittiğim yere göre yakıt tüketimini sıfırladım ortalama 5.8- 6.2 değerleri arasında sehirden şehire değişip durdu. Ve türkiyenin yollarını bilirsiniz çok kötü bu yola bu araba iyi gidiyor diyebilirim

fark ettimğim bir şeyde; diğer yeni model arabalar gibi boyası çok hassas yolda 1-2 çakıl taşı çarpmış çarptığı yerin boyası zedelenmiş bence bir arazi aracı yapılıyorsa boyasınıda sert yapmalılardı bu araç araziye çıktığında 2 debirde taş yiyeceğini düşünmelilerdi nerede o torosların doganların boyaları ah ah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart.001 -- 21 Ağustos 2008; 15:30:46 >

• Donanımın biraz daha artırsalar daha çok satar. ( sunroof, deri koltuk gibi )
  • quote:

Orjinalden alıntı: GöKHaN 35

Donanımın biraz daha artırsalar daha çok satar. ( sunroof, deri koltuk gibi )

Arabanın satıp ve ya satmaması tamamen Bayi stratejisinden kaynaklanıyor Türkiyede öyle bi durum varki Bayiler saglamlığa bakmıyor alıcıyı yanlış yönledirip en çok kar sağlayan aracı satmaya çalışıyorlar.

Evet sunroof çok iyi olurdu. Bazen düşünüyorumda iyiki tutulmayan bi araç almışım hergün dışarıda megane, fokus, albea görmekten tiskinmiştim. aracı gören fiatın böyle bi aracı varmıydı diyip duruyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart.001 -- 20 Eylül 2008; 22:05:37 >

• sedici için üzücü haber.
    bugün bu aracı görmek için gittiğim ankara bayilerinden biri , artık Sedici gelmeyeceğini, satılmayacağını, çünkü pazarda istenilen satışı yakalayamadıklarını söyledi . bunu tüm türkiye için geçerli olacak şekilde genelledi .

yani bu durumda sedici aşkımız başlayamadan bitti . suzuki SX4 e niyetlenip , donanım ve 4*4, otomatik şanzuman farkı nedeniyle sediciye yönlenmiştik.

şimdi ikinci elde bulsak alsak , parça ve bakımlar için sıkıntı yaşama riskimiz olduğunu düşünüyorum . mesela değişecek parçayı raftan alıp takmak yerine , istanbuldan yada yurt dışından sipariş verip gelene kadar bekleme durumu yaşanabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: lebu

sedici için üzücü haber.
    bugün bu aracı görmek için gittiğim ankara bayilerinden biri , artık Sedici gelmeyeceğini, satılmayacağını, çünkü pazarda istenilen satışı yakalayamadıklarını söyledi . bunu tüm türkiye için geçerli olacak şekilde genelledi .

yani bu durumda sedici aşkımız başlayamadan bitti . suzuki SX4 e niyetlenip , donanım ve 4*4, otomatik şanzuman farkı nedeniyle sediciye yönlenmiştik.

şimdi ikinci elde bulsak alsak , parça ve bakımlar için sıkıntı yaşama riskimiz olduğunu düşünüyorum . mesela değişecek parçayı raftan alıp takmak yerine , istanbuldan yada yurt dışından sipariş verip gelene kadar bekleme durumu yaşanabilir.

gerçekten çok kötü haber parça sıkıntısı konusunda umarım suzuki parçaları karşılar.
    fiyatların geriye çekilmesinin altında bi bit kemigi varmış. Fiatın satış stratejisi işte belliydi böyle olacağı bu aracı en başta bu fiyattan satsaydı baya tutulurdu. desenize sedicinin sonuda stilo gibi oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart.001 -- 23 Eylül 2008; 20:49:22 >

• evet forumda daha önce de vardığımız kanı bu aracın lansmanı ve fiyatının sıkıntılı olduğuydu. suv yada jeep gibi pazarlayıp yüksek fiyattan girmişlerdi. tabi ne araç o imajı gösterdi nede bu fiyata hatchback araç satışını gösterebildi. belki bu da stilo gibi alabilenin elinde yıllarca sevgiyle kullanılacak . suzuki biraz donanımı ve çeşidi artırırsa fiatın gösteremediği performansı gösterir diye umuyorum.

36 000 ytl lik üst versiyonu , yılbaşından sonra suzuki amblemiyle 30 000 -32 000 arası alabiliriz diye düşünüyorum.
  • fiat sediciyi türkiyede batırdı. umarım suzuki sx4 ün donanımı sedicininki ile yanı olur ve düşük fiyattan satarlar. ne diyim artık
    lebu arkadaşım yaznı okudaktan sonra acaba satsammı dedim ama benim işimi görecek araç bu. en az 4-5 sene kullanmayı düşünüyorum bu arlar servise uğrayıp klima polen fitresini değiştirecem bide parça konusunu konuşacam adamlarla bakalım ne diyecekler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart.001 -- 25 Eylül 2008; 14:04:51 >
  • Sedici gidiyor SX4 gücleniyor

http://www.suzuki.com.tr/otomobil/index.asp?sayfa=haberler&idbak=42&

SUZUKI YENİ MODELLERİYLE 2009’A İDDİALI GİRİYOR... / Tarih : 25.09.2008
    Suzuki Türkiye Murahhas Azası Ali Savcı: “Bugün 4 model 15 versiyondan oluşan ürün gamımızı 2009’da 6 model 43 versiyona çıkarıyoruz”
    Türkiye pazarına sunacağı Splash, Alto, Swift dizel, SX-4 HB dizel ve SX 4 HB otomatik vites versiyonlarıyla sektördeki iddiasını güçlendirmeyi hedefleyen Suzuki; Rönesans projesiyle yakaladığı yükseliş trendini 2009’da da sürdürecek.

• int. rasgele dolaşırken ''Lancia Pangea'' adında bitane daha sedici gördüm bu araçı 3 firma birdenmi üretiyor?

Link;http://www.allaguida.it/foto/lancia-pangea/2/

Sedici kullananlar buraya
  • lancia pangera fiat group otomobilidir...nasılki lancia musa-fiat idea,lancia delta-fiat bravo,lancia ypsilon-fiat punto platform ve mekaniği üzerine kurulmuşsa lancia pangera da fiat-sedici platformu üzerine suzuki'nin macaristan fabrikasında lüx model olarak üretilmektedir..
  • arkadaşlar konuyu tekrar açıyorum ama sedıcı kullanlar var mıdır hala yardımcı olursanız sevınırım.
  • Ben kullanıyorum. Aracı 3 ay önce aldım. Gayet memnunum. Aracım Fiat Sedici 1.6 16V 4x4 107hp Benzin+LPG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeavyChainmail -- 8 Mayıs 2020; 14:1:7 >
  • ÖNCELIKLE DONUS YAPTIGIN ICIN TESEKKUR EDIYORUM BAKIMLARINI YEDEK PARÇASINI DUSUNDUNUZ MU SUZUKI ILE PARÇALAR UYUMLUMUDUR DENEYIMINIZ OLDU MU.
    ARACIN OZELLIKLERI TAM ISTEDIGIM GIBI FAKAT YETKILI BAYI ILE KONUSUNCA KARAMSAR KALDIM DANISMAK ISTEDIM
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.