Şimdi Ara

silinebilir (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
51
Favori
220.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Coresatin sarı kutulu kremi tavsiye ediyormusunuz?

Kullananlar var mı?
  • ulak1228 U kullanıcısına yanıt
    Adama eksiyi basmıssınız ama dua olayını hafife almayın.Yıllar önce elimde pekde önemli olmayan siğil vardı.Sonradan irili ufaklı dağılmaya başladı.Anneannem gördü bir dua okudu soğan ile bişiler yaptı tam hatırlamıyorum sonra farkettim eser kalmamış çok şaşırmıştım.
    Hatta kendi kendime dalga geçiyordum ulan böyle şeymi olur diye
    Çok geçmiş olsun
  • Ben de geçen hafta kremi aldım yanında da head and shoulders intensive treatment şampuanını. Saçlı deride hafif kaşıntı dışında herhangi bir sorun kalmadı. yüzdeki kızarıklıklarda yüzde 90 gitmiş durumda. Aynada dikkatli baktığımda burun çevresindeki lezyonun haritasını hafif görebiliyorum ama o da geçecek diye umuyorum. Krem cidden etkiliymiş 4-5 gün, gün içinde yüzümde sürekli krem olacak şekilde (yani yüzüm kurumadan tazeledim 3 defa) uyguladım. Yüzüm pamuk gibi oldu. Bunu bizlerle paylaşan arkadaşa da teşekkür ediyorum. İyi forumlar.
  • Crunch. kullanıcısına yanıt
    Hangi krem?
  • takipteyim
  • Prochnow kullanıcısına yanıt
    Yazmamışım. Coresatin- Therapy for Dermatitis

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba bu sıkıntı bende 3-4 yıldır vardı.Ama idare ediyordum.Taki son yıldır çok rahatsız edene kadar.Artık sıklığı arttı ve kaşımaktan ve sızısından duramaz oldum.Kaş,alın,burun,çene,baş ve omuz çevresinde var.Doktor kortizonlu ilaç (TRAVACORT)verdi.Bir hafta kullan dedi sonrasında eczanede olmayan kortizonsuz diğer ilacı kullan dedi.Adını hatırlamıyorum eczane temin edecek.Şampuan olarakta KONAZOL verdi.Benim ayaklarda da tırnak ve parmak araları mantarı mevcut.Onada ilaç verdi.İnşallah iyileşirim.Sizede buradan durumu anlatırım bir yardımı olaması ümidiyle.Allah yardımcımız olsun.Stres çağımızın illeti.Bendede karakterim ve işim dolayısıyla hayli fazla.Umarım faydası olur.Herkese Rabbimden Şifalar diliyorum.
  • ben bu krem sayesinde kurtuldum çıkınca sürüyorum sabaha geçiyor iyi geldi bana almanı tavsiye ederim
  • Selam
    Bu derdi 15 yıldır çekiyorum. Herşeyi denedim ama kesin çözümü sanırım henüz yok.

Benim fark ettiğim bişey var. Bazen uzun süre iyileşiyorum ama limonu kesmiştim. Son dönemde çok sık tekila içmeye başladım ve limonu da serbest bırakınca yüzüm tekrar çok sık kabuklanmaya başladı.

Ayrıca çok su içmeyen biriyim bunun da çok etkisi var gibi geliyor.

Limon olayını deneyen olursa buraya yazmasını rica ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3dpeople 3 kullanıcısına yanıt
    Olay limonla alakalı değil alkolle. Hatta limon asit olduğu için cilde sürünce iyi bile geliyor. Alkol cidden hastalığın akut alevlenmesine neden oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • limon değil de dıştan sürülerek uygulanan %100 doğal (doğal olması önemli) elma sirkesi yararlı oluyor. yukardaki mesajıma bakmanı öneririm.
  • oceqn O kullanıcısına yanıt
    seberoit egzamayim sizin dediginiz ilaci aldim cerosatin dermatit bir faydasini gormedim neden bilmiyorum bu gune kadar cok ilac denedim fakat faydasini goremedim denemeye devam
  • Coresatin gerçekten çok faydalı. Ama hızlı tepki vermiyor geceden sürüp yatmalı

Acil durumlar için dermovat losyon ama kortizonludur çok az sürmek lazım. Bir de saçında olanlar için pro zinc mor kutu şampuan ve bioblas bal özlü anti sebum şampuan çok iyi geliyor

Arkadaşlar yabancı sitede bir yazı okudum ve denemeye karar verdim sizle de paylaşmak istedim

http://www.curezone.org/forums/am.asp?i=2057688

Kendisi kabuklanmaların sebebini mantar enfeksiyonuna bağlıyor ve bu mantar yağdan beslendiği için geçici rahatlatan kremler aslında mantarı besleyen ve yayan özellik gösterir yazmış. Bunu tıbbi reçete olarak değil de zararsız bir kür olarak düşünün. Umarım faydalı olur

bolca deniz tuzunu bir kapta ılık su ile karıştırın ve o karışım kenarda beklerken siz 30 saniye kadar yüzünüze ılık su çaprın (maksat gözenekleri açıp deniz tuzunun içeri işlemesi) sonrasında yüzünüzü deniz tuzu ile bolca yıkayın ve sonrasında yüzünüze soğuk su çarpın (gözeneklerin kapanması için) sonrasında herhangi birşey sürmeyin yazmış. bunu birkaç gün tekrarlayın diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3dpeople -- 2 Nisan 2015; 15:35:52 >

• Arkadaşlarım öncellikle hepinize geçmiş olsun. 2 sene önce ciddi biçimde saç derimde, kulak arkalarında ve kaşlarımda başlayan kızarıklık ve kaşıntı ile birlikte kepeklenme gözlemledim...Hemen internetten araştırmaya girdiğimde, hastalığın seboreik dermatit olduğunu öğrendim. Doktora çıktım. Bir takım ilaçlar kullandım. Sonrası geçici bir süre geçti. Sonra tekrar çıktı. Yurt dışı sitelerinde gezerken, bu hastalığın kafa içi ve kaş bölgesindeki etkisini CLEAR MEN Mentollü ile kontrol altına alındığını okudum. Hemen denedim ve sonuç %100'dü. O gün bugündür çok şükür hiç kafa ve kaş bölgemde sıkıntı yaşamadım. Ama Burun ve çene kısmımda kızarıklık ve kaşıntı devam ediyor. Dün doktora gittim. Güneş'in cildi çok etkilediğini, yediğim baharatların, domates, çilek gibi sebze ve meyvelerin kan dolaşımını hızlandırdığı için yüzde kızarıklık olduğunu söyledi. Fexofen + Allerset adında 2 tane hap ile, Betnovate-C + Hametan + Coresatin merhem verdi. Bu ilaçlarda sıkıntın 10 günde geçecek dedi. Ancak cildiğini bebekler için olan güneş kremi ile koruman gerekiyor dedi... Hepinize Acil şifalar. Gelişmeleri yazacağım buraya.

• arkadaşlar öncelikle size bu hastalık icin hiç bi sekilde kortizonlu krem kullanmamanızı tavsiye ederim ayrıca %100 geçiren bi sampuan söylücem ismi ketoral olarak geciyor her türlü eczaneden temin edebilirsiniz fiyatı 8 tl olması lazım kullanımı öncelikle sacınıza elinize biraz döktükten sonra köpürterek sürün ve aynı sekil yüzünüz icin de sacınıza kullandıgınızdan daha az dökün ve yüzünüze kullanın hastalıklı bölgelere.. saçınızdaki ve yüzünüzdeki su degdirmeden öyle köpürmüş şekilde 3-5 dakika beklettikten sonra hafif ılık su ile durulayın bendede vardı bu hillet inanın ne krem ne bişey kullanıyorum 3 günde bir duş alıyorum yüzüm bebek gibi allah yardmcınız olsun daha geniş bilgi isterseniz özel mesaj atın inanın ki ilgilenirim.. Saygılarımla
  • arkadaşlar öncelikle size bu hastalık icin hiç bi sekilde kortizonlu krem kullanmamanızı tavsiye ederim ayrıca %100 geçiren bi sampuan söylücem ismi ketoral olarak geciyor her türlü eczaneden temin edebilirsiniz fiyatı 8 tl olması lazım kullanımı öncelikle sacınıza elinize biraz döktükten sonra köpürterek sürün ve aynı sekil yüzünüz icin de sacınıza kullandıgınızdan daha az dökün ve yüzünüze kullanın hastalıklı bölgelere.. saçınızdaki ve yüzünüzdeki su degdirmeden öyle köpürmüş şekilde 3-5 dakika beklettikten sonra hafif ılık su ile durulayın bendede vardı bu hillet inanın ne krem ne bişey kullanıyorum 3 günde bir duş alıyorum yüzüm bebek gibi allah yardmcınız olsun daha geniş bilgi isterseniz özel mesaj atın inanın ki ilgilenirim.. Saygılarımla
  • Arkadaşlar çok illet bir şey bu hastalık. Sizlere doktorumun verdiği bir kremi yazmak istiyorum yüz bölgesi için "Nerisona C" kremi Eczanelere sorarsanız bulabilirsiniz benim yüz bölgemi görünmeyecek kadar iyileştirdi ancak kremi sürekli kullanmalısınız yoksa kullanmayı bırakırsanız tekrar oluşur kızarıklıklar. Şampuan olarak da "Tresan" kepek için olanını alabilirsiniz 25 tl civarı fiyatı benim egzamadan olan kepeklenmemi durdurdu gibi ancak %100 gibi bir etki yok onu da diyeyim.
  • Başlıkta onlarca öneri var herkes kendine iyi geleni yazmış ben de yazayım.

Eczaneden kükürtlü sabun, baharatçıdan da kayısı çekirdeği yağı alıyosunuz. Banyodan sonra bi yüzünüzü bu sabunla yıkayıp, bi parça pamukla bu yağı yüzünüzde kızarıklık olan yerlere sürüyosunuz. Akşam bir defa daha yaparsanız daha iyi olur.
    Hem mikroplar ölüyor hem de cildiniz besleniyor.

Ben böyle iyileştirmiştim. Kepek ve döküntü tamamen geçmişti. He sonra noldu, ikide bir yapmaya üşendim şimdi tekrar başladı:) yine de bir deneyin derim.

• Bu hastaligin vucudun genelindeki kurulugun fazla olmasindan oldugu konusunda ne dersiniz
    Sahsen benim cildim cok kuru.Vucut genelindeki kuruluga ne yapabilirim tsk.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.