Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (2809. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
57.736
Cevap
368
Favori
2.584.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 28072808280928102811
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaslar, 2020 mk3 aracımıza geçen gün arkadan çarptılar, akabinde tampon ve sol arka stopun bi kısmında hasar oluştu. Serviste kaskodan yaptıracağız yasaklardan sonra lakin hasar kaydı tahmini ne kadar çıkar, tecrübesi olanlar bilgi verirse sevinirim.

• gorwell G kullanıcısına yanıt
    Öncelikle çok geçmiş olsun. Maalesef can sıkıcı bir durum. Eğer sadece tamir işlemi yapılacaksa muhtemelen tramere işlemez bile. Kaskolarda yılda bir kere mini onarımdan tramere işlemeden hasar onarımı vardır. Ancak tampon değişecekse o zaman tramere işler. Parça fiyatını bilmek lazım. Plastik aksamlar sarf malzeme olduğu için çok takılmayın. Aracınızı satarken sizi zarara uğratmaz. Olay nasıl oldu bilmiyorum ama eğer hatalı karşı taraf ise sigortadan değer kaybı talebinde bulunabilirsiniz. Ama büyük olasılıkla plastik aksam olduğu için değer kaybı ödemesi yapmazlar. Siz yine de şansınızı deneyin. Tekrar geçmiş olsun.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • lektonstar kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim. Yeşili yakalamaya çalışan sürücünün ani gazlaması sonucu (nereye yetişiyorsa artık..) ben kavşakta hızım düşükken nizami dönüş yaptığım esnada bana arkadan çarpmasıyla oldu olay, tutanak tuttuk suçunu kabul etti kendisi. Kasko poliçemde mini onarım ve ikame araç mevcut ancak kasko şirketi tamir için nereye yönlendirecek bilmiyorum. Değer kaybı büyük ihtimalle talep edemeyeceğiz zira karşı tarafın kaskosu ve muayenesi yoktu sigorta şirketi masrafı onlardan alır büyük ihtimalle diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorwell -- 1 Mayıs 2021; 0:45:14 >
    Hatalı olduğunu resmileştiyse masrafı o öder. Mini onarıma girip girmeyeceği hasarın durumuna bağlı. Sigorta şirketleri, onarımlar için genelde Autoking gibi firmalarla anlaşma yapar. Siz yine de değer kaybı için kendi sigorta şirketinizle görüşün. Bi şansınızı deneyin.

• Merhaba, bagaji acmak icin amblem i kaldirip bagaji tekrar kapattigimda amblem yarım kalıyor bagaj aciyormuş gibi takili kaliyor.

wd 40 ile halledilebilir mi ?

Anladım hocam, evet resmileşti tutanakla. Mini onarıma girip girmeyeceğini eksper mi belirleyecek acaba? Sigortacımı aradım şu yasaklardan dolayı şu an bir işlem yapamıyoruz ama bayramdan sonra bir baksınlar bakalım. Mini onarım klozumda evet Auto king bulunuyor ancak işçilikleri konusunda bir bilgim yok güven vermezlerse burada yaptırmak istemem açıkcası, nedir ne değildir bilmiyorum şimdiye kadar hep yetkili servisleri tercih etmişimdir ancak onlar da mini onarım yapmıyor tramere işleme söz konusu olacak öbür durumda da. Bakalım bir eksper gelsin de görelim. Değer kaybı için de görüşeceğim yine de. Teşekkür ederim tekrardan.

Hocam geçmis olsun, ben de aracımı almadan önce bu act teknolojisini araştırırken orda burda böyle şeyler okumuştum ancak çok üstüne düşmedim daha çok olumlu yanlarından bahsediliyordu. İnşallah kolay çözülen bi sorundur da halledersiniz hemen.

Çok teşekkür ederim. Ben daha önce hiç ACT ile ilgili sorun duymamıştım. Şu kapanma sürecine denk gelmesi kötü oldu. Aracı servise götüremiyorum. Ya da arayıp bir fikir alamıyorum. Araştırdığımda DEĞİŞKEN ZAMANLI EGZANTRİK MİLİ KONTROL VALFİ diye bir parçanın da bu soruna neden olabileceği ihtimalini öğrendim. Artık serviste ne derler bilemiyorum. Ben en çok " beyfendi motoru indirip sökmemiz lazım" demelerinden korkuyorum. Ama yurtdışı forumlarında buna benzer sorunlar yaşayanlar bir sensör ya da dışardan müdahale edilebilir bir parçaların değişimiyle halletmişler. Umarım çok sıkıntı yaşatmaz.

Evet mini onarım kararını eksper belirleyecek. Eğer imkan olur da eksperle beraber aracın başında olursanız, karar aşamasında etkiniz olabilir. Autoking bu işi çok uzun yıllardır yapan bir firma. Onarım kalitesi konusunda sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Ama tekrar söylüyorum, tampon değişse bile çok takılmayın. Sonuçta sarf malzeme. Aracın kaportasına bişey olmadıkça aracın değerine etkisi pek olmaz.

Haklısınız hocam ben de mağdur oldum oto servisleri keşke açık olsaydı sonucta güvenlik açısından da önem arz ediyor. Evet dediğiniz gibi bir sey de danısamıyoruz. Dediğiniz parça ile ilgili bir bilgim yok; ama inşallah motorla ilgili bir sorun ya da işlem yaşamazsınız. Ben de sensörlerle ilgili bir problem olabileceğini düşünüyorum. İnsallah kolaylıkla kurtulursunuz sorundan.

• quote:

Orijinalden alıntı: lektonstar

Çok teşekkür ederim. Ben daha önce hiç ACT ile ilgili sorun duymamıştım. Şu kapanma sürecine denk gelmesi kötü oldu. Aracı servise götüremiyorum. Ya da arayıp bir fikir alamıyorum. Araştırdığımda DEĞİŞKEN ZAMANLI EGZANTRİK MİLİ KONTROL VALFİ diye bir parçanın da bu soruna neden olabileceği ihtimalini öğrendim. Artık serviste ne derler bilemiyorum. Ben en çok " beyfendi motoru indirip sökmemiz lazım" demelerinden korkuyorum. Ama yurtdışı forumlarında buna benzer sorunlar yaşayanlar bir sensör ya da dışardan müdahale edilebilir bir parçaların değişimiyle halletmişler. Umarım çok sıkıntı yaşatmaz.

hocam öncelikle geçmiş olsun.

teknik servislere kapanma yok hocam. (kapanma sadece parkta bahçede sahilde gezenlere...)

açıktır muhtemelen arayın sorun servise.

Anladım hocam, bayramdan sonrasını bekliyorum ben de bakalım şu an her yer kapalı. Aracın başında olmaya çalışacağım evet. Teşekkür ederim bilgilendirme için.

• josh-r J kullanıcısına yanıt

Hocam açık değiller ya sigortacımla da konustum servisle de 2 si de kapalı

Teşekkür ederim. Maalesef tüm tamirciler, yetkili servisler kapalı.

• vallaha izmirde seyyar satıcılar bile çalışıyor...

• goatronic G kullanıcısına yanıt

2.sanayide vosmet var tavsiyemdir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xyz35 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler , kapanmadan sonra artık.

İstanbulda araçlara yapılan korona denetimlerinde gümrük kuyruğu gibi kuyruklar oluşuyor. SEAT LEON MK3/5F ANA KONU 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escanor_ -- 2 Mayıs 2021; 18:6:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece ara siyah ızgara lazım bunu nasıl temin edebilirim? Bilgisi olan var mı?

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU
  • eminsen E kullanıcısına yanıt
    Sadece ızgara kısmı sanırım satılmıyor. Genelde krom çerçeve ve logo dahil olarak var. Ben en sade olarak bunu bulabildim. İndirimle 595 e geliyor.

PANJUR ÖN SEAT LEON 2013-2016 681,59 TL yerine 661,59 TL
    https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/panjur-on-seat-leon-2013-2016-P484810306

• 
Sayfa: önceki 28072808280928102811
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.