Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (2630. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.736
Cevap
368
Favori
2.584.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26282629263026312632
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Abstraction

İyi dilekleriniz ve yardımlarınız için çok Teşekkürler arkadaşlar sağolun, 2 gündür bakamamıştım foruma, fakat çözümlerin hiçbirini uygulayamadan cam kendi kendine düzeldi bir anda

2015 1.2 TSI Comf. beyaz renk 44 binde tek parça boyalı 800 tl trameri olan Poloyu 54,500e verip, 74 bin tlye 2016 110 BG 21.600 kmde, boyasız led paketli Alor Mavi 1.2 TSI Manuel Leon ile aranızdayım artık

Araç ile ilgili ilk izlenimlerim gayet olumlu, yakıtı Polo ile birebir aynı diyebilirim, performans daha iyi. Süspansiyonlar biraz daha sert, sürüş dinamikleri konusunda 3.5 yıldır kullandığımız MQB kardeşi olan babamın aracı 2014 Octaviadan daha iyi geldi bana, gerek viraj kabiliyeti gerek direksiyon tepkileri.

Son 500 kmlik yakıt tüketimi 36 ort hız ile 5.9 litre, genelde Kadıköy Çatalca arası kullanıldı, bolca Mahmutbey Gişeler trafiği dahil bu tüketime. Dizel octavia ile arasında sadece 0.7 lt gibi bir fark var, tüketimden gayet memnunum

Hoşuma gitmeyen tek durum trim sesleri oldu, ara sokaklarda dönerken kapı üzerindeki plastikler gıcırdıyor biraz, bozuk yolda da hafif çıtırtılar var, en iyisi onlara da pek kafayı takmamak
    Trim sesleriyle olabildiğince barışık olmanız lazım yoksa kafayı yersiniz.

Hayırlı olsun tekrardan.

• quote:

Orijinalden alıntı: trexin

Arac hayirli olsun. Alor mavi cok guzel bir renk. Makyajlilara bakmis miydiniz 76 77 yazanlar vardi ilanlarda. Ancak led yoktu tabi standart style donanimliydi onlar.

Benim arac 9 bin de. Bugun start/stop hatasi verdi. 2. calistirmada duzeldi. 10 gundur yikanmiyor hava da yagisli degil. Yani bir tarafina su gitmis olamaz. Akuyle alakali olabilir yazmislar forumlarda ama anlamadim.
    geçmiş olsun hocam
    aracı çok kullanmıyorsanız akü azalmasından yapıyor benimde başıma geldi birkere, başka bir arakdaşımında gelmişti ama tekrarlamadı birdaha.
    tekrarlarsa servise götürün
  • Arkadaslar merhaba isler yolunda giderse yakin zamanda araniza katilicam insallah sifir leon 1.2 tsi dsg almayi dusunuyorum varmi oneri veya tavsiyeniz araci ozurlu raporu uzerinden alicam bu arada style paket

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • josh-r J kullanıcısına yanıt
    pazhalusta P kullanıcısına yanıt
    5 ayda 9 bin km yaptim. Az kullanmiyorum bence

Aksam araci kapattim hicbir sey yoktu. Sabah marsa bastim direkt uyari cikti. Neyse bakalim bir sey cikaracaksa garanti varken cikarsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: trexin

5 ayda 9 bin km yaptim. Az kullanmiyorum bence

Aksam araci kapattim hicbir sey yoktu. Sabah marsa bastim direkt uyari cikti. Neyse bakalim bir sey cikaracaksa garanti varken cikarsin.
    azda değil dediğiniz gibi.
    benimde başıma aracı daha sık kullandığım yaz aylarında gelmişti.
    takib edin sıklaşır yada tekrarlarsa götürün servise.
    geçmiş olsun tekrardan.
  • Arkadaşlar merhaba,

2 konuda yardımınızı rica ediyorum.2 alternatif arasında kaldım.

1-Aracım 1,2 DSG 110 BG 2015 model 10500 kmde :) (Evde 2 araç olduğundan az kullanıldı). Herhangi bir kazası vs yok. Bütün Bakımları Erya Serviste yapıldı. Ekstra olarak ön kapuuta film camlarda film ve sonaxta boya koruması, doseme koruması, motor korumasıda her sene yenilendi. Evdeki diğer araç satıldığından bundan sonraki süreçte aracı aktıf olarak kullanıcam veya model yenılemeden dolayı satmayı düşünüyorum.Bir bayi ile görüştüm tahmin edeceğiniz gibi ölü fiyatında takasa aldı.Bende elden satayım diye düşünüyorum. Araçta ekstre led paket vs yok. Bu durumdaki bir araç aşağı yukarı ne kadara gider sizce? Acıkcası 80-85 arası satmayı planlıyorum.

2-Diğer alternatif olarak; aracı satmayıp ekran ve geri görüş kamerası takıp kullanabılirim.Seat'ın orjınal 8 inclik ekranı ve geri görüş kamerasını temın edecegım bir servis bulunuyor mu? Birde aracın ekstra 2 yıl garantısı var. Ekran değişikliğinde araç garanti dısı kalır mı? Servisten net bilgi alamadım maalesef.

Özetle aracı zamanında alırken led paket ve ekstraları almadıgından pismanım. Bu sebeple değiştirmek daha yakın geliyor.

Yardımlarınız için teşekkürler.

İyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Musacca82

Arkadaşlar merhaba,

2 konuda yardımınızı rica ediyorum.2 alternatif arasında kaldım.

1-Aracım 1,2 DSG 110 BG 2015 model 10500 kmde :) (Evde 2 araç olduğundan az kullanıldı). Herhangi bir kazası vs yok. Bütün Bakımları Erya Serviste yapıldı. Ekstra olarak ön kapuuta film camlarda film ve sonaxta boya koruması, doseme koruması, motor korumasıda her sene yenilendi. Evdeki diğer araç satıldığından bundan sonraki süreçte aracı aktıf olarak kullanıcam veya model yenılemeden dolayı satmayı düşünüyorum.Bir bayi ile görüştüm tahmin edeceğiniz gibi ölü fiyatında takasa aldı.Bende elden satayım diye düşünüyorum. Araçta ekstre led paket vs yok. Bu durumdaki bir araç aşağı yukarı ne kadara gider sizce? Acıkcası 80-85 arası satmayı planlıyorum.

2-Diğer alternatif olarak; aracı satmayıp ekran ve geri görüş kamerası takıp kullanabılirim.Seat'ın orjınal 8 inclik ekranı ve geri görüş kamerasını temın edecegım bir servis bulunuyor mu? Birde aracın ekstra 2 yıl garantısı var. Ekran değişikliğinde araç garanti dısı kalır mı? Servisten net bilgi alamadım maalesef.

Özetle aracı zamanında alırken led paket ve ekstraları almadıgından pismanım. Bu sebeple değiştirmek daha yakın geliyor.

Yardımlarınız için teşekkürler.

İyi forumlar.
    hocam sorunuzu kendiniz yanıtlamış gibisiniz.
    alırken yaptırmak herzaman daha az maliyetli oluyor dediğiniz. gibi
    orjinal mutimedia yı sct forumda yusuf dinçer ispanyadan getirtip takıyor yada taktırtıyor. onunla iletişime geçebilirsiniz.
    ama aracınız 5 inç ekrana sahipse baya pahalı oluyor torpidoda ünite olmadığından.
    servisler android multimedia takıyorlar istanbulda. öylede daha uygun çözüm yapabilirsiniz. garantinizi bozmadan. ama android multimedia dan çok memnun kalanda var hiç memnun olmayanda.
    sonuçta hepsi bütçe işi sıfır araç fiyatlarıda aldı başını gitti. eldekilerinde kıymetini bilmek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

hocam sorunuzu kendiniz yanıtlamış gibisiniz.
    alırken yaptırmak herzaman daha az maliyetli oluyor dediğiniz. gibi
    orjinal mutimedia yı sct forumda yusuf dinçer ispanyadan getirtip takıyor yada taktırtıyor. onunla iletişime geçebilirsiniz.
    ama aracınız 5 inç ekrana sahipse baya pahalı oluyor torpidoda ünite olmadığından.
    servisler android multimedia takıyorlar istanbulda. öylede daha uygun çözüm yapabilirsiniz. garantinizi bozmadan. ama android multimedia dan çok memnun kalanda var hiç memnun olmayanda.
    sonuçta hepsi bütçe işi sıfır araç fiyatlarıda aldı başını gitti. eldekilerinde kıymetini bilmek lazım.

Alıntıları Göster
    Açıkcası bende sımdı durduk yere aracı değiştirmek istemiyorum. Bir bayii 3000-TL'ye Networks (Yanlış anlamıs olabılırım markayı) 3000-TL'ye takarız dedi. Ama bilmediğim bir marka vs olduğundan çok sıcak bakmadım. Sanırım bu şekilde devam edeceğim.

Cevabınız için teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Musacca82

Açıkcası bende sımdı durduk yere aracı değiştirmek istemiyorum. Bir bayii 3000-TL'ye Networks (Yanlış anlamıs olabılırım markayı) 3000-TL'ye takarız dedi. Ama bilmediğim bir marka vs olduğundan çok sıcak bakmadım. Sanırım bu şekilde devam edeceğim.

Cevabınız için teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    önemli değil hocam

necvox yada navimex tir muhtemelen hocam

genede incelemek isterseniz
    orjinal ispanyadan getirten arkadaşın konusu :

http://www.seatclubturkey.com/leon-mk3-5f-2013-gunumuz-/73716-2013-2016-mk3-ler-icin-2017-makyajli-leonun-8-0-ekran-montaji-yapildi-retrofit.html

android taktıranlkarın konusu
    http://www.seatclubturkey.com/muzik-ve-goruntu-sistemleri/72474-leon-android-multimedia-sesli-arama-google-google-maps.html

• Siparis verdim ins haftaya persembe arac gelicekmis sytle pakete ek hersey var aracta 72900 tl nasil sizce

• Cinoumit C kullanıcısına yanıt
    72900 olan ney hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cinoumit

Siparis verdim ins haftaya persembe arac gelicekmis sytle pakete ek hersey var aracta 72900 tl nasil sizce
    hayırlısı olsun hocam aracınız
    kazasız belasız sürüşler öncelikle.

aracı daha öncede belirttiğiniz gibi engelli indirimi ile aldığınızı belirtin milletin kalbine indirmeyin fiyatı :)
  • 😁Ozurlu raporlu arac normal fiyat 120 000 bin indirimli 72900 a geldi bunu belirteyim kalbinize inmesin dedigin gibi

Aracta sunroof -led paket-8 inc ekran-geri gorus kamerasi-led ic aydinlatma paketi-full link-techno paket-dijital gosterge mevcut

Yani bana dediklerine gore en dolusu sadece jantlar 16 birde fr degil styl paket ama aksesuar olarak hersey var

• 1.2 dsg bu arada

• cafzafer2 C kullanıcısına yanıt
    D100 Göztepe Köprüsünden Kartal Köprüsüne gibi düşünebilirsin biraz sıkışıktı trafik üstüne :)
  • Istanbul avrupa yakasında duzgun ozel servıs arıyorum, bulan goren gıden tanıyan var mı ? :)

• Klima temizliği yaptıran var mı acaba? Bakteri oluşumunu vs engelliyormuş. Bilgisi olan var mı bu konuda?

• Arkadaşlar ufak bir kaza geçirdik , Allah beterinden saklasin , tek tarafli olan birsey sizce kasko bozdurup yetkili servistenmi yapilsin yoksa disaridami yaptirayim far ve sisi kendim alip , kaput ucu hakkindada yorumlariniza ihtiyacim var duzeltme sonrasi desire red rengine umarim lokal boya yapabilirler.

edit : yetkiliye veriyorum en güzeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derhce -- 7 Mayıs 2018; 4:11:46 >
  • Arkadaşlar 15 bin bakımı için istanbul avrupa yakası tavsiyeniz var mı?Gerçi cok alternatif yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • anadolu yakasi icinde ozel servis paylasimi alabilirim

• 
Sayfa: önceki 26282629263026312632
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.