Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: emreyildirimgs Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı
53.292
Cevap
372
Favori
2.016.039
Tıklama
Giriş
      370 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: nenekonda49

Herkese merhaba arkadaşlar. İnşallah önümüzdeki günlerde bir tane 2018 model 1.2 tsi dsg Leon alacağım. Sizlere danışmak istediğim birkaç nokta var:

1)Büyük multimedya ekranını opsiyon olarak almaya değer mi?

2)16’’ lastik yerine 17’’ lastik taktırmalı mıyım?

3)Aracın siparişini verdiğimde tahmini olarak ne kadar sürede ulaşır?

Hepinize şimdiden teşekkürler ayrıca kardeşim şu opsiyonu da ekle gibi önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
      Eğer Hazırda İstediğiniz Araç Yoksa ve Sipariş Verecekseniz Bütçeniz Yeterliyse Bu iki Paketten Birini Tercih Edebilirsiniz

• Çavuş
      58 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: action16

Eğer Hazırda İstediğiniz Araç Yoksa ve Sipariş Verecekseniz Bütçeniz Yeterliyse Bu iki Paketten Birini Tercih Edebilirsiniz

Alıntıları Göster
      Tam olarak anlatmak istediğim buydu :D İçine sunroof ekleyip ismini değiştirmişler. Dynamic olan hala çok avantajlı. Sunroof ve led parasına bir sürü artı opsiyon alınıyor.
      |
      |

• Yüzbaşı
      922 Mesaj
      Arkadaşlar merhaba, forumu yeni takip etmeye başladım. Mevcut aracım Clio 4 1,5 75 HP. icon. Manuel vites. Eşim kullanamadığı için satıp otomatik bir araç almayı düşünüyoruz. İlk zamanlar Dizel Captur 1,5 Edc bakıyordum. Sonradan aklıma Leon yerleşmeye başladı. Yakın çevremde Leon sahibi yok. O yüzden burayı takip etmeye başladım. Ancak kafama takılan ve sizlere sormak istediğim bir kaç konu var.

1- Malum kur uçtu benzin ve dizel fiyatlarıda uçtu. Mevcut Clio 4 dizel ile İstanbul içi tüketimim 5.1 - 5.2 Lt. arası. Dizel Leon ile Benzinli arasında genelde 6.000 - 7.000 TL oynamalar oluyor. 1.2 TSI Leon alsam ilerde benzinden dolayı pişman olur muyum ? Genelde senede 10.000 - 12.000 km yapıyorum.

2- 1.2 TSI motor bu arabaya yetiyor mu ? Küçük hacimli motorlar özellikle uzun süreli kullnaımda şişiyor diyorlar. Çok hız seven biri değilim. Ama sollamalarda ve ramplarda üzmesini istemem.

3- TSI motorlarda kronik yağ eksiltme sorunu var. 1 Lt. yağ eksiltiyor sürekli kontrol edilmesi lazım deniliyor. Bu doğru mu ? Açıkcası ben benim Dci motorda bakımdan bakıma yağına baktırıyorum.

4- Çevrem hep Renault cu olduğu için Edc şanzımanı iyi biliyorum. Çok sıkışık trafikte şanzıman ısındı kronik hatası var. Oda genelde sıkışık trafikte manuele alınca yapmıyor. Çevremde 110.000 - 140.000 de daha şanzımana anahtar deymemimiş EDC kullanıcıları var. Ancak kime Dsg desem sanayide ki usta da dahil uzak dur diyorlar. 10.000 - 15.000 km de mekatroniği arıza yapan 50.000 km yi çıkartmayan çok Dsg var diyorlar. Forumdan gördüm sürekli servise bakıma gidiyorsak sanırım iyi niyetten servis 500 - 600 TL ye hallediyormuş. Bu doğru mu ? Renautta böyle birşey yok mesela. Masraf ne ise direkt alıyorlar parasını. Ustaya söylediğimde herkese yapmıyorlar onu. Sana yapmazlarsa 5.000 - 6.000 den aşağıya çıkamazsın diyor servisten.

5- Netteki çoğu ilanlarda hep küçük multimedya ekranlı. Büyük olanlar çok az. Bu ekranı büyük ekran ile değiştirmek mümkün mü ? Çünkü mevcut ekran gerçekten çok küçük.

6- Led aydınlatma makyajsız kasalarda yetersiz deniliyor. Bu doğru mu ?

şimdilik aklımdakiler bunlar. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
      |
      |

• Yarbay
      3173 Mesaj

hayırlısı olsun şimdiden hocam
      elimden geldiğince yazayım 1.2tsi manuel kullanıcısı olarak

1. bende sizin kadar kullanıyorum aracı 2016 ocakta aldım şuan aracım 19000 e gelmek üzere km si
      benzin dizel farkı iyice kapandı yakında dizel ürretimide çoğu ülkede yasaklanacak. tabi sonra sıra benzinede gelicek.
      çok yakın arkadaşımda 2013 model 1.5 dci (euro 5) 75 hp dacia sandero var sizin araçla yakış değerleri çok yakındır muhtemelen
      izmir için 1-1.5 litre farkediyor 100 km de 1.2 tsi ile siz garanti olsun diye hesabınızı yaparken 2 litre diyin.

2. 1.2 tsi ı alırken test gene bahsettiğim sandero saibi arkadaşımla yaptık. zaten 110hp ve 175nm tork var hiç bir şekilde sizi üzmez çekişte vs. 1.5dci sandero sahibi arkadaşımın yorumu benim arabadan daha iyi gidiyor olmuştu test sonucunda. gitmeseydi alma derdi zaten :)

3. genelde ilk çıkan 1.4 tsi larda var ve motoru çok sıkıştırınca oluyor diyorla ama sizin yapacağınız km ler içinde sıkıntı olacağını zannetmiyorum bende senede bir bakımda değiştiriyorum yağı.

4. dsg 2011 sonrası baya toparladı eskisi gibi sıkıntı falz duyulmuyor artık. iyi niyet garantisi için 2. el bakacaksanız garantisi uzatılmış yada uzatabileceğiniz bakımları serviste yapılmış araç bakın kafanız rahat olsun. dsg vitesli arkadaşlara tavsiyemiz bakımlarını serviste yaptırmaları kafaları rahat olsun iyi niyetten yararlanmaları için.

5. en küçük bendeki gibi 5 inç lik ekranlara orjinal sistem torpidoda ünitede olmadığından 4-5 bine e takılıyor yada android sistemler var 1.5-2 bin arası onlarla değiştirebilirsiniz ama android sistemlerden memnun olanda çok olmayanda. istediğiniz opsiyonlarla almak sonradan taktırmaktan daha uyguna geliyor.

6. makyajlı kasalarda led aydınlatma geliştirilip dahada iyi aydınlatma sağlandı. çokta yetersiz değil bence makyajlınınledleride.
      https://www.youtube.com/watch?v=pEL4ruDNOs4
      burda kıyaslama videosu mevcut.
      |
      |
      Bahsedilenler: eser_83

• Yüzbaşı
      922 Mesaj

Cevabın için teşekkür ederim dostum :) Genelde İstanbul trafiğinde kullanılacak araba. İnternette 80.000 TL ye kadar temiz dizel otomatik yok. İlanların hepsi hasar kayıtlı yada perrten çıkma. 70.000 - 80.000 arası temiz 1.2 tsi lar var. Birde 1.4 tsi lar uzun yolda az yakıyor demişler ama şehir içi tüketimi sanırım 1.2 den fazla. Senede 1 kere tatile giderim onda da yaptığım en fazla 1500 - 2000 km onun içinde 3.000 - 4.000 TL fazla para vermeye değer mi bilemedim.
      |
      |
      josh-r kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3173 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: eser_83

Cevabın için teşekkür ederim dostum :) Genelde İstanbul trafiğinde kullanılacak araba. İnternette 80.000 TL ye kadar temiz dizel otomatik yok. İlanların hepsi hasar kayıtlı yada perrten çıkma. 70.000 - 80.000 arası temiz 1.2 tsi lar var. Birde 1.4 tsi lar uzun yolda az yakıyor demişler ama şehir içi tüketimi sanırım 1.2 den fazla. Senede 1 kere tatile giderim onda da yaptığım en fazla 1500 - 2000 km onun içinde 3.000 - 4.000 TL fazla para vermeye değer mi bilemedim.
      hocam 1.2tsi la 1.4 tsi sadece motor olarak kıyaslamak yanlış olur
      1.4 tsi lar 2013-2014 modeller harici fr donanım pakedine sahip
      led farlar, sunroof, 17 jantlar, sürüş modları, şürüş moduna göre iç ambias aydınltlamlar, fr deri döşeme koltuklar standart vs gibi donanım fakları mevcut dizel ve 1.2tsi lar style donanım diye geçer ve bu donanımlar ekstra paketlerle üzerine eklenir.
      tabi 1.2 tsi nı mtv avantajı var 1.4 tsi a göre
      |
      |

• Yüzbaşı
      477 Mesaj
      2015 LEON 1,2 TSİ 110 HP 25,000 KM MANUEL VİTES 67.500 TL

Merhaba,
      Yukarıdaki aracın ederi nedir.
      Kaza,boya,değişen,tramer yok.

• Çavuş
      87 Mesaj
      Merhabalar,
      Ben mk2 leon, 2015 golf ten sonra mk3 leon a geri döndüm :)
      aracı 2. el aldım ve eksik bi parçamız var onu bulmaya çalışıyorum. Serviste var ama fiyatı pahalı. Çıkma olarak veya pert bi araçtan almak için araştırıyorum bir süredir fakat bulamadım.
      Yardımlarınızı bekliyorum.
      Aradığım parça: leon bagaj içi taban halı döşemesi.

• Çavuş
      87 Mesaj

Merhabalar,
      fikir vermesi için yazıcam. Ben de 2015 model golf comfortline 1,2tsi manuel 50binde, aracımı 70 bine 2 hafta önce attım. kazası yoktu temizdi.
      |
      |
      Moon Star Turkey kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      477 Mesaj

Pahalı mı yani hocam. Sizin dediğiniz o fiyata kazasız bı ayarda bulamıyorum

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
      |
      |
      encin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      3173 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: encin

Merhabalar,
      Ben mk2 leon, 2015 golf ten sonra mk3 leon a geri döndüm :)
      aracı 2. el aldım ve eksik bi parçamız var onu bulmaya çalışıyorum. Serviste var ama fiyatı pahalı. Çıkma olarak veya pert bi araçtan almak için araştırıyorum bir süredir fakat bulamadım.
      Yardımlarınızı bekliyorum.
      Aradığım parça: leon bagaj içi taban halı döşemesi.
      hocam
      öncelikle hayırlısı olsun aracınız kazasız belasız sürüşler.

bagaj havuzu ile işinizi görebilirsiniz bence

halı bagaj havuzu :

https://www.hepsiburada.com/oz-is-seat-leon-iii-hali-bagaj-havuzu-2013-sonrasi-p-OTOZISSEAT003

yada plastik olarak farklı markaların var onlardan bakabilirsiniz.
      dikkat etmeniz gereken şey lastik lerden sonraki yeride kapatması
      bende
      https://www.s-dizayn.com/urun/seat-leon-hb-bagaj-havuzu-2013-uzeri-a-kalite

bu var kapatmıyor.

halıda bagaj havuzuyla şeklini kıyaslarsanız tam nedemek istediğimi net anlarsınız.

• Yarbay
      3173 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: Moon Star Turkey

2015 LEON 1,2 TSİ 110 HP 25,000 KM MANUEL VİTES 67.500 TL

Merhaba,
      Yukarıdaki aracın ederi nedir.
      Kaza,boya,değişen,tramer yok.
      hocam ek pakedi varmı yokmu bunlarda fiyatı etkiler.

• Yarbay
      2335 Mesaj

Fıyat makul

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Moon Star Turkey kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      477 Mesaj

Style paket hocam. Ekstra arka park sensörü var.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
      |
      |
      josh-r kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      3173 Mesaj
      quote:

Style paket hocam. Ekstra arka park sensörü var.
      vallaha bencede iyi fiyat hatta ucuz bile son fiyat listesine göre
      |
      |

• Çavuş
      87 Mesaj
      quote:

Pahalı mı yani hocam. Sizin dediğiniz o fiyata kazasız bı ayarda bulamıyorum
      aracın kazası yoksa bence alınır. ama leon ile golf arasında iç dizayn kalite açısından çok fark var.

• Çavuş
      87 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

hocam
      öncelikle hayırlısı olsun aracınız kazasız belasız sürüşler.

bagaj havuzu ile işinizi görebilirsiniz bence

halı bagaj havuzu :

https://www.hepsiburada.com/oz-is-seat-leon-iii-hali-bagaj-havuzu-2013-sonrasi-p-OTOZISSEAT003

yada plastik olarak farklı markaların var onlardan bakabilirsiniz.
      dikkat etmeniz gereken şey lastik lerden sonraki yeride kapatması
      bende
      https://www.s-dizayn.com/urun/seat-leon-hb-bagaj-havuzu-2013-uzeri-a-kalite

bu var kapatmıyor.

halıda bagaj havuzuyla şeklini kıyaslarsanız tam nedemek istediğimi net anlarsınız.

Alıntıları Göster
      Teşekkürler,
      bugün bostancı oto sanayiye gidip çıkma bi parça orda buldum, orjinal ama biraz yıpranmıştı. üstüne de plastik bi havuz alıcam. :)
      |
      |

• Binbaşı
      1956 Mesaj

Konya da şehir içi ortalamam 6,5 civarı, şehirdışı 5,5 civarı. 2016 1.4tsi fr actsiz

|
      |
      qezgin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3850 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: encin

aracın kazası yoksa bence alınır. ama leon ile golf arasında iç dizayn kalite açısından çok fark var.

Alıntıları Göster
      alt takimlar burclardan gelen sesler deseniz katilirim ama leon iç dizayn olarak bana göre en kullanişli araç..

Quanum NOVA / Cx-20

WlToys v912 - Quanum Nova FPV GPS Waypoint QuadCopter - 1/10 Quanum Vandal 4WD Buggy
      Genesis Offshore Brushless RC Twin Hull
    • Yüzbaşı
      690 Mesaj
      0 leon fr aldım. Servisten seramik kaplama ve cam filmi hediye ettiler. Yalnız araç acayip toz tutuyor servis 3 gün içinde seramik kaplamanin kuruyacagini ondan sonra düzeleceğini söyledi. Bu bilgi doğru mu ?

Intel-6700K Asus-Rog Strix 1070 SLI Asus-Z170 Sabertooth Corsair-Lpx 3000Mhz 16Gb Corsair-760T Evga-P2 1200 Samsung-850 Evo 500Gb Samsung-CF791 Corsair-8x AF140 Corsair-H115İ Razer-Ouroboros Nzxt-2x Sentry Mix 2 Nzxt-Hue+Asus-Strix Tactic Pro Gigabyte-HB SLI Bridge Evga-P2 White Cable Kit Razer-Goliathus Control Extended Philips-Spa 5300 Corsair-Void Wireless RGB
    Hızlı Cevap

Reklamlar
paykasa
Yeni Abonelik d-smart
Paykasa
SEO
paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,906
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.