Şimdi Ara

*****---SEAT KULÜBÜ---*****(1.4 leonlar geliyor) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.179
Cevap
10
Favori
368.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostum benide ekeleyebilirsin seat severlere
  • bi imzada lazım sımdı size şöyle vahşi bişey
  • quote:

Orjinalden alıntı: trapezoid

bi imzada lazım sımdı size şöyle vahşi bişey

Evet

Logomuz şu olabilir:
     *****---SEAT KULÜBÜ---*****(1.4 leonlar geliyor)

Slogan da her zaman ki gibi----> Auto Emocion

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Loop -- 27 Haziran 2006; 12:41:52 >

• kulübünüz kısayollara eklendi
    http://forum.donanimhaber.com/m_7396342/mpage_1/key_//tm.htm#7396342

iyi forumlar...
  • Teşekkür ederiz.

Güncel.
  • baba yorgunmuş.
    kumarda kaybetmiş

imzan ıskartaya çıktı birader
    quote:

Orjinalden alıntı: GÖRKEMKAZAN

ekle cnm ekle
  • quote:

Orjinalden alıntı: CANuser
    baba yorgunmuş.
    kumarda kaybetmiş
    imzan ıskartaya çıktı birader
    quote:

Orjinalden alıntı: GÖRKEMKAZAN

ekle cnm ekle

dostum Türkçeyi düzgün kullan,bence pert olmuş

• Ben de Seatla ilgili bişiy yazdınız sanıyordum.

• Sanırım çoğumuzun başına gelen bir olay var, park ettikten sonra olur genelde;

-Aabiii!!! ışıklar açık kalmış!!!
    -Haa, kapanır onlar kendi

Beni de yazın bende de yeni leon var...

• quote:

Orjinalden alıntı: TripleSix

Sanırım çoğumuzun başına gelen bir olay var, park ettikten sonra olur genelde;

-Aabiii!!! ışıklar açık kalmış!!!
    -Haa, kapanır onlar kendi

Beni de yazın bende de yeni leon var...

Aynaların kapanış biçimi bile Audi'lerinkiyle aynı
    Güle güle kullanın Seat'ınızı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kirli -- 2 Temmuz 2006; 14:40:55 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Kirli

Aynaların kapanış biçimi bile Audi'lerinkiyle aynı
    Güle güle kullanın Seat'ınızı

Teşekkür ederim, zaten güle güle kullanıyorum, memnunum, inşallah bana sana herkese daha iyisi nasip olur. Şöyle bir maybach başlığı vardı, en azından(!) öyle bir şey mesela

• Memnun musunuz peki arabanızdan ? Kısa bir inceleme yazabilirseniz benim gibi Leon düşünenler için iyi bir yol gösterici olabilir

• Tabii ki, arabanın şekli şemali gayet güzel benim fikrime göre, ama bunu alırken şeklinden önce özelliklerine önem verdim, benim için performans ise şekilden bile daha geride idi... Özelliklerine gelince, öncelikle jetta düşündüm, o amaçla gittim, birkaç bayi gezdim, seat, vw, skoda, citroen...
    ama en çekicisi seat geldi, öncelikle beni cezbeden mp3 çalması, ESP olması - ki güvenlik önemlidir, park sensöründen fayda göreceğimi biliyordum... extralar var bir de, kararan iç dikiz aynası çok da gerekli bir şey değil ama eheh güzel bir özellik, sonra yağmur ve ışık sensörü olması ayrı bir zevk, bir köprü altından geçerken bir anda ışıklar ve iç aydınlatmalar yanıyor, sonra yağmurda karşıdan bir araç su sıçrattığında hemen siliniyor, senin hiç bir şeye dokunmana gerek yok, zaten sileceklerin siliş tarzı ve su fışkırtma tarzı bile şekil. ayrıntı bunlar hep ama güzel özellik hepsi, ne bileyim araç hızlandıkça sesi arttırıyor, silecekler açıksa daha hızlı siliyor vs vs. aynaların katlanma olayı çok hoş duruyor.

performansa gelince dediğim gibi çok da zorlamıyorum, kimseyle kalkış vs falan zaten yapmam, altımda 200+ ps bir şey olsa bile yapmam, sakin kullanırım. sadece birkaç kere çok acele etmem gereken durum oldu, oralarda yeterli bir performans alabiliyorsun, 3. 4. 5. viteslerdeki hızlanmalar falan bana yetti, bayağı çabuk geldim ulaşacağım yere. ayrıca araç dönüşlerde ve yüksek hızlarda güven verdi bana.

benzin tüketimi biraz sorunlu olabilir, tutup da 1. 2. vitesleri çok kullanırsan tüketim artar, ben ona uygun davranıyorum ve ortalama tüketimim 6.2 lt/100 km. gayet uygun çok fazla yakıyor denen bir arabaya göre...

şu anda gayet memnunum araçtan, hatta bir ara bmw 1 serisi bile alma durumu vardı, fiyat farkı vardı ama taksit olarak gayet uygundu (o zaman için tabii ki, euro'lasr şu anda abartmış durumda). ama iyi ki leon almışım, bmw alsam insanların bakışı değişecek - güzel bir şey tabii ki, sonuçta imaj bayaa bir farklı, onun dışında bmw'nin artısı nedir, driving pleasure olayı sanırım, benim için olmasa hiç bir eksiklik hissetmeyeceğim bir şey. zaten bmw almış olsaydım çok boş gelecekti, klimasından tut sensölerine vs vs... ama en önemlisi mp3 idi benim için, müziksiz yaşayamam, 500 beygirlik ama müzik dinlemeden araç kullanmaktansa 80 beygirlik ama müzik dinleyebileceğim bir aracı tercih ederim. hah şu mp3 olayı haricinde, citroen alsaydım da hiç pişman olmazdım gibime geliyor o da güzel araç çünkü, bir sürü özelliği var ancak mp3 player yok idi sanırım o zamanlar, şimdi durum nedir bilemiyorum...

şimdilik aklıma gelenler bunlar ama merak ettiğin bir şeyler varsa sor bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışırım.

amma yazdım ha, okulu da bitirdik eheh, boş zamanım var bol bol...

• Merak ettiğim şeylerden biri iç mekanda kullanılan malzemelerin kalitesi, okuduğum bazı dergi incelemelerinde bilhassa orta konsolun çok sade olduğu ve arabaya yakışmadığını okumuştum.Bunun doğruluk payı nedir ? Başka bir sorum da arabayı park ederken arabanın arkasında herhangi bir görüş sorununun olup olmadığı. Başka bir sorumda bastıpında egzoztan insanı tahrik edecek seslerin gerçekten gelip gelmediği. Çok fazla soru sorduğumun farkındayım ama cevaplarsan çok memnun olacağım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kirli

Merak ettiğim şeylerden biri iç mekanda kullanılan malzemelerin kalitesi, okuduğum bazı dergi incelemelerinde bilhassa orta konsolun çok sade olduğu ve arabaya yakışmadığını okumuştum.Bunun doğruluk payı nedir ? Başka bir sorum da arabayı park ederken arabanın arkasında herhangi bir görüş sorununun olup olmadığı. Başka bir sorumda bastıpında egzoztan insanı tahrik edecek seslerin gerçekten gelip gelmediği. Çok fazla soru sorduğumun farkındayım ama cevaplarsan çok memnun olacağım.

eh orta konsol biraz sade gibi, ben içine önem veririm arabanın ama öyle çok da memnuniyetsiz değilim, ancak karanlıkta kırmızı ağırlıklı ve biri geniş 2 tane ekranın, bir de hız göstergelerinin orada yol bilgisayarın var, ayrıca diğer ışıklandırmalar da hoş duruyor, arabada hakkında pek bir şey duymamış olanlar (özellikle karşı cins ) gayet janjanlı buldu. tabi yine de daha iyi ve üst sınıfa yakın olmasını isterdim açıkçası. malzeme kalitesine gelince çok da karşılaştırabileceğim bie raca uzun süre binmedim ancak beni hiç rahatsız etmedi, bunu kendin birkaç aracın içine binip görebilirsin ancak, çok da insanları - ben dahil - dinleme, objektif bir şey sonuçta.

görüş sorunu arabaya ilk oturduğunda hem önde hem arkada kesinlikle var, benim önceki aracım hyundai accent GT'ydi, ondan sonra biraz daha kapalı gördüm...ancak bir arkadaşımın renault broadway'i vardı ve o araçta her taraf açıkmış gibi gelirdi, sanırım araçlar zaman geçtikçe daha da az göstermeye başlıyor dışarıyı ama çok kısa süre sonra alıştım. arkası ise sıkıntılı tabii ki de, ancak park sensörü sağolsun çok yardımcı, arkadan insan geçince veya yerde ot olunca bile ötüyor. o konuda oldukça hassas ve artık ben de güvenli park etmeye alıştım.

egzos sesine gelince, ben genelde müzik dinliyorum, ancak müziği kapatsan içeriye motor sesi neredeyse hiç gelmiyor, biraz egzos sesi geliyor ama estetik bir ses bence, camı açarsan çok daha hoş bir ses alırsın, hatta ben ilk aldığım zamanlarda arabayı çalıştırdım dışarıya çıktım ve güzel bir egzos sesi olduğunu bildiğim halde şaşırdım, rölantide çalışırken bile hakkaten hoş bir sesi var. arkaya oturan babamın dediği kadarıyla - müzik yokken tabii - arkada oturanlara bir miktar egzos sesi geliyormuş, eh o da senin zevkine bağlı, git bir dinle sesi derim ben...

• Cevaplar için teşekkürler.
    Peki arabadaki stock müzik sisteminin kalitesi nasıl ?

• Benim dinlediğim müzik çok bas gerektiren tekno, pop, elektronik vs vs tarzı şeyler değil, metal tarzda dinliyorum ve yüksek seste dinliyorum, benim dinleyebileceğim max sınırda gayet güzel, bir iki eksik dışında, farkettiğim bir tane parçada tizlerde titreme gibi bir ses alıyorum sağ kapıdaki tweeter'dan. ama onun dışında memnunum. tabii tutup deli gibi bass ağırlıklı şeyler dinleyeceksen yeteceğini sanmıyorum...ancak sistemini değiştirenler duymuştum, onlar yetersiz buluyorlar... çok profesyonel şeyler için tabii ki yetersiz olsa gerek ama bana yetiyor...

ha bir de sormadan söyleyeyim aklına gelmişken, servisi nasıl falan diye bir şey sorarsan henüz 10000km civarında olduğu için gitmedim, gidenler vardır sanırım, onlar cevap verirler servisle ilgili soracağın bir şey olursa...
  • Seat.com.tr'de Donanımlar sayfasında Xenon far seçeneğini göremedim, Xenon farlar opsiyonel bile alınamıyor mu ?

• Alırken ben de dikkat etmiştim ona, yazmıyordu, o yüzden almadan önce aklıma gelmedi sormak, aracı teslim aldığım gün aklıma geldiğinde sordum, o zaman var dediler ve fiyatını da söylediler ama unuttum ne kadar olduğunu, alalı bayağı oluyor, kasım ayında almıştım çünkü... bir gidip sormak lazım...acaba onlar mı karıştırdı yoksa sitelerine mi koymamışlar sadece bilemeyeceğim.
  • Tüm leon modellerinde standart Bi-Xenon var. Sonradan takılma olayı orj aksesuarla mümkün sanırım.

http://www.seat.com.tr/model_index.asp?model_ID=5&menu_ID=8&sub_menu_id=10208
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.