Şimdi Ara

SEAT IBIZA NASIL BİR ARABA-ALINIRMI.. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
121
Cevap
3
Favori
176.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kzsan

Ben de yaklaşık 2 aydır sıfır b segmenti araba araştırıyorum ibizaya yoğunlaştım. Yakınlarda almayı düşünüyorum.
    olumlu olumsuz ne düşünüyosunuz arkadaşlar?

Alıntıları Göster
    Benim bugüne kadar 5-6 tane arabam oldu en son 2008 Seat Ibıza 1.4 tdı sty. aldım ve büyük keyif alarak kullandım inan o arabadaki donanım kalite ve tasarım rakiplerinin hiç birisinde yok performans ve yakıt tüketimi rakiplerine göre kusursuz TDI için konuşacağım 3 silindirli bir motora sahip olduğundan haddinden fazla gürültülü çalışıyor buda bazen can sıkabiliyor onun haricinde lastik sesini içeriye çok aldığından şikayetçiydim lastikleri değiştirdikten sonra o seste önemli ölçüde kayboldu uzun lafın kısası bence en büyük eksiği kötü ses yalıtımı bunların haricinde hiç bir eksi tarafını göremedim bugün 25.000 TL ye bulayım gözümü kırpmadan gene alırım

• quote:

Orijinalden alıntı: son_samuray

Benim bugüne kadar 5-6 tane arabam oldu en son 2008 Seat Ibıza 1.4 tdı sty. aldım ve büyük keyif alarak kullandım inan o arabadaki donanım kalite ve tasarım rakiplerinin hiç birisinde yok performans ve yakıt tüketimi rakiplerine göre kusursuz TDI için konuşacağım 3 silindirli bir motora sahip olduğundan haddinden fazla gürültülü çalışıyor buda bazen can sıkabiliyor onun haricinde lastik sesini içeriye çok aldığından şikayetçiydim lastikleri değiştirdikten sonra o seste önemli ölçüde kayboldu uzun lafın kısası bence en büyük eksiği kötü ses yalıtımı bunların haricinde hiç bir eksi tarafını göremedim bugün 25.000 TL ye bulayım gözümü kırpmadan gene alırım

Alıntıları Göster
    Bu arada benzinli modellerde (özellikle 1.4 ) 3 silindirmi bu araçta ?

• quote:

Orijinalden alıntı: son_samuray

Alıntıları Göster
    arkadaşlar 1997 model 2.0 öotorlu 155 beygir bir alfa 145 sahibiydim. yakıtı artınca dizel araç aradım ve bir arkadaşımdan temizliğini bildiğim bir dizel 2008 ibiza signo aldım. bilgi olsun diye yazıyorum ki eurodiselin fiyatı bugün 3,32 tl ve ben 100 km de ortalama 5 lt tüketiyorum şehir içinde. km de 0.37 kr (lpg de), 0.70 kr (benzinde) yakan bir arabadan sonra bu bedava. yanıyorum şimdi sırf alfa kullanacağım diye verdiğim lpg ve benzin parasına. dizel ibiza gerçekten harika bir araç. kesinlikle tavsiye ederim.

• arkadaşlar 93 model seat ibiza 1.3 cl kırmızı 187000km bu araç yarar mı? parçası bulunurmu?alıyım mı? siz ne diyorsunuz arkadaşlar tüplü işli 7500 pazarlık payı varmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: LARK2006

arkadaşlar 93 model seat ibiza 1.3 cl kırmızı 187000km bu araç yarar mı? parçası bulunurmu?alıyım mı? siz ne diyorsunuz arkadaşlar tüplü işli 7500 pazarlık payı varmış

2000 model altı alacaksan yerli oto al,
    parçası, servisi seni üzer.
  • ibizayı acuna soracan
  • quote:

Orijinalden alıntı: uurll

ibizayı acuna soracan
    merhabalar biz bir araba düşünüyoruz.
    bunlar arasında kaldık
    opel astra sedan 2001 1,7 DTI
    seat ibiza 2003 1,4 tdi
    vw polo 2003 1,4 tdi
    sizce hangisi daha iyi olur uzun yıllar kullanmak için
    birde eksikleri,avantajları ve dezavantajlarını vs. yazarsanız çok sevinirim
    herkese kazasız belasız sürüşler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: asakura93

merhabalar biz bir araba düşünüyoruz.
    bunlar arasında kaldık
    opel astra sedan 2001 1,7 DTI
    seat ibiza 2003 1,4 tdi
    vw polo 2003 1,4 tdi
    sizce hangisi daha iyi olur uzun yıllar kullanmak için
    birde eksikleri,avantajları ve dezavantajlarını vs. yazarsanız çok sevinirim
    herkese kazasız belasız sürüşler...

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Merhaba
    Bende araba almaya karar verdim ve ilk aracım olucak bundan dolayı kime seat ibiza alıcam desem yok turbosunda problem var içeri ses veriyor yedek parçası çok pahalı gibi şehir efsaneleri ile karşılaşıyorum.2006 Model 1.4 tdi s rider diye bir model var bütçeme uygun bu araç veya genel olarak yorumlarınıza ihtiyacım var
    şimdiden teşekkür ederim..

• quote:

Orijinalden alıntı: BunyaminC

Arkadaşlar Merhaba
    Bende araba almaya karar verdim ve ilk aracım olucak bundan dolayı kime seat ibiza alıcam desem yok turbosunda problem var içeri ses veriyor yedek parçası çok pahalı gibi şehir efsaneleri ile karşılaşıyorum.2006 Model 1.4 tdi s rider diye bir model var bütçeme uygun bu araç veya genel olarak yorumlarınıza ihtiyacım var
    şimdiden teşekkür ederim..

Alıntıları Göster
    selam arkadaşlar,

2010 ya da 2011 model dizel bir Seat Ibiza almak istiyorum ben de. Arabanın özellikleri ve fiyatını kıyaslayınca inanılmaz albenili duruyor. Yalnız kafama takılan arabayı iki sene sonra satmak istesek piyasası olur mu acaba? VW Polo ile aynı banttan çıkan bu arabanın ikinci el piyasası olmaması bana çok mantıksız geliyor. Bu arabayı takip eden, alıp satan varsa her türlü fikre ihtiyacım var. Sırf ikinci el rahat gidiyor diye takoz gibi bir araba almak istemiyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: negrandier

selam arkadaşlar,

2010 ya da 2011 model dizel bir Seat Ibiza almak istiyorum ben de. Arabanın özellikleri ve fiyatını kıyaslayınca inanılmaz albenili duruyor. Yalnız kafama takılan arabayı iki sene sonra satmak istesek piyasası olur mu acaba? VW Polo ile aynı banttan çıkan bu arabanın ikinci el piyasası olmaması bana çok mantıksız geliyor. Bu arabayı takip eden, alıp satan varsa her türlü fikre ihtiyacım var. Sırf ikinci el rahat gidiyor diye takoz gibi bir araba almak istemiyorum...

Alıntıları Göster
    2001 modelini bilmemde, şimdiki kasası o sınıftaki en yakışıklı araba hemde açık ara farkla.

• quote:

Orijinalden alıntı: BenGiDeR

2001 modelini bilmemde, şimdiki kasası o sınıftaki en yakışıklı araba hemde açık ara farkla.

Alıntıları Göster
    Yirmi gün önce 1.2 tsi dsg 7 ibiza referans aldım. Çok araştırdım. Yorumlar süperdi. Yirmi gündür kullanıyorum. 1.2 motora göre performans mükemmel. çok seri. 55 km sürette bile 7.vitese geçiyor.Yani yakıt ekonomisi açısından da iyi olacağını umuyorum. Ama dün ibiza şikayetleri ile ilgili bir araştırma yaptım .Moralim bozuldu doğrusu. dsg 7 den memnuniyet duyan kadar şikayet eden de var.bu kanuda bilgi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: murrix

Yirmi gün önce 1.2 tsi dsg 7 ibiza referans aldım. Çok araştırdım. Yorumlar süperdi. Yirmi gündür kullanıyorum. 1.2 motora göre performans mükemmel. çok seri. 55 km sürette bile 7.vitese geçiyor.Yani yakıt ekonomisi açısından da iyi olacağını umuyorum. Ama dün ibiza şikayetleri ile ilgili bir araştırma yaptım .Moralim bozuldu doğrusu. dsg 7 den memnuniyet duyan kadar şikayet eden de var.bu kanuda bilgi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim

Alıntıları Göster
    kesinlikle 93 modeline binmiştim porsche motor vardı üzerinde bi motor sesi vardı ki hasta ediyordu beni bas bas bas dehşetti :) beğenildiyse alınır.

• seat ibiza 2001 model stella sı vardı 2008 yılında cok memnundum cok diri bi araç parçaları ucuz her yerde mevcut zaten polo ile mekanik ve motor aksamı aynı poloya binecegine bu araca bin iç aksamı otontik kırmızı renkteki iç aydınlatmaları cok otantik yol bilgisaayarı otomatik klima ekranı mükemmel bi zariflik katıor bana göre bi golf ayarında bi araç . aracımı maddi sıkıntılardan sattım bugun 2012 temmuzda tekrar aynı kasa 2000 stella aldım stellalaar signodan bos fakat bi iki litre az yakıt tüketimi var tercih sizin aracımı yurt dısına cıkacagım ıcın tekrar sattım 15 gün içinde iki aracımda satılda değerinde. 2013 nisan gibi trye donusum var gene 2000 ibiza bakacaım bir kere kullanın zaten fark edeceksınız bi daha vaz gecemessın. ben vaz gecemiyorum :D

aracın sadece 2000 2001 senesinde üretimi dolayıyla arac cok bilinmior ama bilen bilir korkmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: wampaa

kesinlikle 93 modeline binmiştim porsche motor vardı üzerinde bi motor sesi vardı ki hasta ediyordu beni bas bas bas dehşetti :) beğenildiyse alınır.

Alıntıları Göster
    sorusu olan sympathy777@gmail.com a mail atsın cevaplarım. tüplü sü şehir içi 10 şehir dısı 8 litre gaz tüketir.

• quote:

Orijinalden alıntı: sympathy777

sorusu olan sympathy777@gmail.com a mail atsın cevaplarım. tüplü sü şehir içi 10 şehir dısı 8 litre gaz tüketir.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar seat ibiza almayı düşünüyorum, b segmentinde tip olarak en çok hoşuma giden araba o oldu. sıfır mı alayım yoksa ikinci el mi, ne tavsiye edersiniz?
    benzinli style donanım olcak
  • Bende 1,6 signo ibiza 2001 model almayı düşünüyorum. Yakıt tüketimi, trafik sigortası, sigorta fiyatları nelerdir. Ayrıca ortalama kaç bin eder?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lippensitive

Bende 1,6 signo ibiza 2001 model almayı düşünüyorum. Yakıt tüketimi, trafik sigortası, sigorta fiyatları nelerdir. Ayrıca ortalama kaç bin eder?
    arkadaşlar ben seat leon almaya karar verdim, b segmentinden vazgeçtim onun için c segmentinde tipi yakıtı hoşuma giden leon var fakat araba çok bulunmuyor, yeni olsun istiyorum 2011-2012 model, 1.2 tsi, max 30000km de kazasız boyasız, style paket, kafamdaki rakam 35000tl sizce iyi mi?
    bi arkadaşımın komşusu yeni almış: 2012 model 1.2 tsi 20000km 35bin tl.
    bende buldum bi tane sahibindende ama adam 38500 yazmış, aradım pahalı dedim tok satıcıyım dedi bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hector256

arkadaşlar ben seat leon almaya karar verdim, b segmentinden vazgeçtim onun için c segmentinde tipi yakıtı hoşuma giden leon var fakat araba çok bulunmuyor, yeni olsun istiyorum 2011-2012 model, 1.2 tsi, max 30000km de kazasız boyasız, style paket, kafamdaki rakam 35000tl sizce iyi mi?
    bi arkadaşımın komşusu yeni almış: 2012 model 1.2 tsi 20000km 35bin tl.
    bende buldum bi tane sahibindende ama adam 38500 yazmış, aradım pahalı dedim tok satıcıyım dedi bana.

Alıntıları Göster
    2013 Model SEAT İBİZA kullanıyorum. Araç mükemmel ötesi malzeme kalitesi içi dışı herşeyiyle süper yapılmış. Seat ve Volkswagen aynı fabrika ürünleri bugüne kadar bu markaları kullanıpta pişman olanını görmedim. Alıcak olanlara kesinlikle tavsiye ederim düz modellerinde bile bir çok özellik varr. Kullandıkça farkı anlıycaksınız zaten fiyatıda gayet uygun.

• quote:

Orijinalden alıntı: bberat21

2013 Model SEAT İBİZA kullanıyorum. Araç mükemmel ötesi malzeme kalitesi içi dışı herşeyiyle süper yapılmış. Seat ve Volkswagen aynı fabrika ürünleri bugüne kadar bu markaları kullanıpta pişman olanını görmedim. Alıcak olanlara kesinlikle tavsiye ederim düz modellerinde bile bir çok özellik varr. Kullandıkça farkı anlıycaksınız zaten fiyatıda gayet uygun.

Alıntıları Göster
    28500e almadık sıfırını şimdi o paraya 2 yıllık 40000 kmde araba veriyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: murrix

Araç hala duruyor mu?
    Kaç km yaptın?
    Dsg ile ilgili bir sıkıntı oldu mu?
    Memnuniyetin devam ediyor mu?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.