Şimdi Ara

♦ • ♦ • ♦ • ♦ SEAT EXEO KULÜBÜ ♦ • ♦ • ♦ • ♦ (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.430
Cevap
26
Favori
177.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mightywings

Arkadaşlar hadi artık, arabalarınızın resimlerini paylaşın!

Bir gelse işlemleri devam ediyor haftaya ancak resim eklerim inşallah
  • arkadaşlar bizim araca uygun bagaj havuzu nasıl buluruz fiyat ne olur acaba
  • merhaba arkadaşlar,
    öncelikle yeni araç alan arkadaşların araçları hayırlı olsun..
    şu an stoklarda 2010 model araç var mıdır acaba? son zamanlarda bayilere uğrayan oldu mu?
    teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: corail

merhaba arkadaşlar,
    öncelikle yeni araç alan arkadaşların araçları hayırlı olsun..
    şu an stoklarda 2010 model araç var mıdır acaba? son zamanlarda bayilere uğrayan oldu mu?
    teşekkürler..

Teşekkür ederiz. Şu anda distribütörün elinde araç kalmadı ancak bazı bayiilerin ellerinde hala mevcut. Almayı düşünüyorsanız acele etmenizde fayda var.
  • ilk yakıt verilerimi paylaşayım.
    aldığımda araç içerisinde yaklaşık 2km götürecek benzin olduğu söylendi
    ama o kadar koyduklarına bile inanmıyorum. Bayiden çıkıp opetten 100-tl benzin aldım. Depo yarıya kadar bile
    dolmadı malum. E ile 1/2 arası, 1/2'ye yakın bir noktaya geldi. 135 km yol gittikten sonra benzin dütledi bir anda.
    İçerisinde 10lt benzin kaldığında uyarı verdiğini kabul edersek hesabıma göre 468kuruş/km, 12.7lt/100 km ortalama
    yakıt tüketim verisi. Yol bilgisayarı ortalaması nedir bakmadım. Sürüşün tamamı
    şehir içi sakin kullanım. Düşük devir genellikle 2000-2500 arası ağırlıkla 2000 civarı. Bana epey yüksek gibi geldi. Ancak araçla
    kaleye çıkmıştım. Orada biraz meyilli bir alanda bir süre park ettim. Araç hafif meyilde, depo aşağı bakacak şekilde 2saat kaldı.
    Sonra rampa inmeye başladıktan 1-2 dak. sonra uyarı verdi. İnşallah ya beklemekten dolayı ya da inerken şamandıranın aşağı/yukarı
    kalmasından dolayı uyarı vermiştir. Eğer böyle yakacaksa fena :)))

Araç 150km'de şu anda.Hep böyle mi yakar. Yoksa değişirse ne kadar değişiklik gösterir. Kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilir mi?

Çok da sağlıklı bir ölçüm olmadığını biliyorum arkadaşlar. Yani tam fulleyip sonra bir ara full daha en sağlıklı ölçüm.
    Ama bana yine de fazla gibi geldi yakıt.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hukukcu -- 21 Eylül 2010; 10:51:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hukukcu
    ilk yakıt verilerimi paylaşayım.
    aldığımda araç içerisinde yaklaşık 2km götürecek benzin olduğu söylendi
    ama o kadar koyduklarına bile inanmıyorum. Bayiden çıkıp opetten 100-tl benzin aldım. Depo yarıya kadar bile
    dolmadı malum. E ile 1/2 arası, 1/2'ye yakın bir noktaya geldi. 135 km yol gittikten sonra benzin dütledi bir anda.
    İçerisinde 10lt benzin kaldığında uyarı verdiğini kabul edersek hesabıma göre 468kuruş/km, 12.7lt/100 km ortalama
    yakıt tüketim verisi. Yol bilgisayarı ortalaması nedir bakmadım. Sürüşün tamamı
    şehir içi sakin kullanım. Düşük devir genellikle 2000-2500 arası ağırlıkla 2000 civarı. Bana epey yüksek gibi geldi. Ancak araçla
    kaleye çıkmıştım. Orada biraz meyilli bir alanda bir süre park ettim. Araç hafif meyilde, depo aşağı bakacak şekilde 2saat kaldı.
    Sonra rampa inmeye başladıktan 1-2 dak. sonra uyarı verdi. İnşallah ya beklemekten dolayı ya da inerken şamandıranın aşağı/yukarı
    kalmasından dolayı uyarı vermiştir. Eğer böyle yakacaksa fena :)))

Araç 150km'de şu anda.Hep böyle mi yakar. Yoksa değişirse ne kadar değişiklik gösterir. Kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilir mi?

Çok da sağlıklı bir ölçüm olmadığını biliyorum arkadaşlar. Yani tam fulleyip sonra bir ara full daha en sağlıklı ölçüm.
    Ama bana yine de fazla gibi geldi yakıt.

Merhaba hocam ,
    hayirli ugurlu olsun gule gule kullanin.
    tuketim degerleri duser merak etmeyin.
    10-11 litre civarlarinda geziniyor ilk bir kac 1000 km ama 5000'den sonra bariz dusmeye basliyor.
    ben ilk aldigimda tam fullemistim ve insafsiz tam 260 liralik benzin almis , bununlada 750 km civari sehir ici disi karisik yapmisti.
    su anda benzin ne yakar bilmiyorum ama lpg tuketimi 5000 gecince bariz dusmeye basladi.

• 26_bbz_26 arkadaşım
    benzin için yazdıklarınız umarım gerçekleşir. İlk bir kaç binden sonra ortalama 9-9,5
    yakalasam benim için süper olur ama gerçek gibi gelmiyor maalesef :((

lpg den kaynaklı bir sorun olmadığını yazmıştınız zaten ama
    lpg de yol bilgisayarı verileri nasıl ? yol bilgisayarı sağlıklı olarak çalışıyor mu?
    yoksa verilerde herhangi bir sapma vs oluyor mu?
  • quote:

26_bbz_26 arkadaşım
    benzin için yazdıklarınız umarım gerçekleşir. İlk bir kaç binden sonra ortalama 9-9,5

lpg de yol bilgisayarı verileri nasıl ? yol bilgisayarı sağlıklı olarak çalışıyor mu?

bu motor passatlardaki aynı motor rodaj sonrası ortalama 9 lt yi rahat yakalrsınız benim golf vardı aynı hitler motor başlarda çok yaktı ama sonra düzene girdi ama tavsiyem lpg ye geçmeniz yoksa yakıt çok üzer hepimizi ben hiç beklemeden taktırdım sorduğum ustalarda hemen takmada sorun yok zaten sıfırdan lpgli gelen pek çok araba varmış şu anda hyundai ford falan anlaşmalı markalarla sıfırken takıyolarmış.

• quote:

26_bbz_26 arkadaşım

hocam acikcasi lpg'den sonra yol bilgisayari degerlerine pek bakmaz oldum ama 8-9 gibi gosteriyor sanirim.ama o degerde yaktiginiz lpg degeri degil tabii ki.benzinde saniyor kendini ve o degerleri veriyor.ama sapitma yok , deger gostermeye devam ediyor.
    ikinci hafiza 6000 km nin ortalamasini tutuyor su anda.ibiza ikinci hafiza kendini 2000km'de sifirlardi.bu 6000km oldu daha sifirlamadi.9999'den sonrada sifirlamazsa 100.000 kadar tutacak demektir ki bu super olur.
    su anda aractan uzaktayim , cuma gunu aksma ist gidince bakip onu yayinlarim size:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 26_bbz_26 -- 21 Eylül 2010; 13:32:06 >

• lpg değerlerinizde son durum nedir acaba 200krs altına düşüyormu kmde
    quote:

Orijinalden alıntı: 26_bbz_26

quote:

26_bbz_26 arkadaşım

hocam acikcasi lpg'den sonra yol bilgisayari degerlerine pek bakmaz oldum ama 8-9 gibi gosteriyor sanirim.ama o degerde yaktiginiz lpg degeri degil tabii ki.benzinde saniyor kendini ve o degerleri veriyor.ama sapitma yok , deger gostermeye devam ediyor.
    ikinci hafiza 6000 km nin ortalamasini tutuyor su anda.ibiza ikinci hafiza kendini 2000km'de sifirlardi.bu 6000km oldu daha sifirlamadi.9999'den sonrada sifirlamazsa 100.000 kadar tutacak demektir ki bu super olur.
    su anda aractan uzaktayim , cuma gunu aksma ist gidince bakip onu yayinlarim size:)

• quote:

Orijinalden alıntı: tnrskr
    lpg değerlerinizde son durum nedir acaba 200krs altına düşüyormu kmde

gecen bayramda 122 liraya 720 km yaptim(100 km si sehir ici) , klima kapali 2 yetiskin 120 km/h civari hiz ile. 17 kr/km yapiyor.
    bu o seyahatin fisleri :)
    https://forum.donanimhaber.com/images/ImageThumbnail2.aspx?path=http://img43.imageshack.us/img43/1479/img017ga.jpg&size=6&bound=3&border=1&resolution=0

sehir ici 22 kr/km civari degisiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 26_bbz_26 -- 21 Eylül 2010; 16:20:59 >

• çok iyi değer benim megane 1,4 lpg ile 140 falan yakıyordu şehir içi 170 krs yakıyordu birde siz bagaj havuzu aldınızmıacaba
  • Arkadaşlar sizden ricam alıntı yaparken lütfen sadece cevap yazdığınız bölümü alıntı yapın aksi takdirde hem kirlilik oluyor hemde sayfa yüklemesi uzun sürüyor.

Tüketim ile ilgili olarak benim yol bilgisayarında genelde 9,5-10tl görüyorum. Ama geçenlerde Bursa'ya gidip geldim ortalama 8lt'ye düştü şehir içi de dahil. Düşük yakıt tüketimini yakalamanın püf noktası yüksek vites kullanmak. Mümkün olduğunca arabanın çekişi düşmediği sürece vites yükseltin. 6 ileri olduğu için mesela eskiden 5 vitesli arabada 4. vitesin uygun olduğu bir yerde bunda 5. vites de uygun oluyor. Böylelikle yakıt tüketimi azalıyor.
  • quote:

Arkadaşlar sizden ricam alıntı yaparken lütfen sadece cevap yazdığınız bölümü alıntı yapın aksi takdirde hem kirlilik oluyor hemde sayfa yüklemesi uzun sürüyor.

Tüketim ile ilgili olarak benim yol bilgisayarında genelde 9,5-10tl görüyorum. Ama geçenlerde Bursa'ya gidip geldim ortalama 8lt'ye düştü şehir içi de dahil. Düşük yakıt tüketimini yakalamanın püf noktası yüksek vites kullanmak. Mümkün olduğunca arabanın çekişi düşmediği sürece vites yükseltin. 6 ileri olduğu için mesela eskiden 5 vitesli arabada 4. vitesin uygun olduğu bir yerde bunda 5. vites de uygun oluyor. Böylelikle yakıt tüketimi azalıyor.

tnr hocam-> bagaj havuzu almadim , o ne ola ki??

mighty ustad vites olayina katiliyorum , arac alt devirlerde daha verimli.4000'den sonra ise cok verimli olmadigi hissediliyor.bazen dizel kullandigim hissine kapiliyorum.8V olmasindan kaynaklaniyor sanirim.sehir ici cogu zaman 2000 devirde kullaniyorum.
    uzun yolda direk 6.vites 3000 devir 120 km/h

• bagaj paspası kauçuk dışarda 80 tl falan diyolarda orjinal değil tabi

tnr hocam-> bagaj havuzu almadim , o ne ola ki??

mighty ustad vites olayina katiliyorum , arac alt devirlerde daha verimli.4000'den sonra ise cok verimli olmadigi hissediliyor.bazen dizel kullandigim hissine kapiliyorum.8V olmasindan kaynaklaniyor sanirim.sehir ici cogu zaman 2000 devirde kullaniyorum.
    uzun yolda direk 6.vites 3000 devir 120 km/h

• quote:

bagaj paspası kauçuk dışarda 80 tl falan diyolarda orjinal değil tabi

Audi A4 için ararsan bulursun.
  • quote:

quote:

bagaj paspası kauçuk dışarda 80 tl falan diyolarda orjinal değil tabi

Audi A4 için ararsan bulursun.

ne ise yariyor bu? hakkaten havuz gibi kenarlari kivrik mi? zemin pislenmsin diye bir sey mi?
    resm linki varmi arkadaslar? merak ettim nasil birseymis.
  • Bagaj havuzu için örneği aşağıdaki linkte görebilirsiniz ancak bu model bizim araçlara uymayabilir. Son nesil A4'e uygun.

http://www.arabamaraba.com/asp/product/12872/Automix-Audi-A4-Yeni-Kasa-Bagaj-Havuzu-Paspasi-2008-Sonrasi
    Yukarıdaki ürünü denemek lazım aslında. Tam oturmasa bile bagajın tabanını kaplayacaksa oldukça işe yarar.

Ben Bauhaus'dan (yanlış hatırlamıyorsam) 25 TL'ye orada bulunan en büyük ebatlı bagaj havuzunu aldım. Biraz küçük geldi ancak yine de kullanışlı. Kenarları çok fazla yüksek değil.
    Ayrıca şu yeni nesil bagaj çantalarından da aldım. Altı ve sırt kısmı cırtcırtlı. Böylece bagaj tabanına ve duvarına yapışıp bagaj içinde hareket etmiyor. Trafik setini onun içine koydum gayet güzel oldu. Bagaj havuzunu da hareket ettirmeyecek şekilde destekledi.

Yakıt tüketimiyle ilgili bence 3000 km'den önceki değerleri dikkate almak yanlış olur.
    Yine de ilk km'lerdeki tecrübelerimi yazarsam;
    Geçtiğimiz haftasonu uzun yol yaptım ve 120 km/s hızla ortalama 7,5 lt tüketti.

İlk depodan sonra şehir içi ve şehir dışı olmak üzere ortalama tüketimini ise 370 kuruş/km olarak hesapladım. Şu anda aracımı zorlamıyorum ancak rodaj dönemini düzgün tamamladıktan sonra da dikkatli kullanımla bu değerlerin düşebileceğine inanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi good person -- 21 Eylül 2010; 19:54:59 >

• bende 2000kmyi devirdim.uzun yolda (istanbul-ankara otoyolu) ortalama 8-9 lt yaktı...tempolu gittim denebilir. yakıt tüketimi sakin giderseniz şehir içinde 8-8.5lt civarında. uzun yolda da sakin gidebilirseniz 7-7.5 yakar gibime geliyor. sıkışık dur kalklı trafikte giderseniz 10ltleri görmeniz sözkonusu olabilir.

benim takıldığım nokta aracın son sürati. kadran 260. araç 190dan fazla gitmiyor :)oda arkadan hafif eğim almak koşulu ile. düzde 170-180. Zaten hızlı gidip napıcaksın diyeceksiniz ama ne biliyim bana düşük geldi..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.