Şimdi Ara

Seat Altea XL 2012 (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
648
Cevap
11
Favori
99.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bende bu aracı fiyat fayda aracı olarak gördüğüm için epeydir inceliyorum lakin pek yorum bulmak hele vidolu inceleme falan bulmak hayli zor. Artık aile biraz büyüdüğü için geniş bi araca geçmek istiyorum ve 2 gün önce ankarada yeni açılan seata gidip inceledim sonraki gün arkadaşın biriyle gittik fakat araç satılmış ve showrumdan çekmişler. yenilerinin bayramdan sonra geleceğini ilettiler ve indirim olayına girince %1 gibi bişey olur dediler sağolsun doğuş bu konuda çok ketun ama bana göre dizel otomatik ve bu kasa en uygun bu daha ucuzu polo 208 falan. dizel otomatik fransızlarda var onlarda hem daha kalitesiz ve daha pahalı gibi geldi bana gerçi seatın içini ve tipini tam sindiremesemde alışırm gibi geliyor. Arkadaşlar aile paketli araçlarınızın bir iki fotosunu koyabilirmisiniz zahmet olmazsa. onun dışında yorumlarınızı bekliyorum. birde ankarada epeydir seat yoktu ve 1 hafta oldu açılalı iki kere gittim ve baya kalablıktı sanırım biraz satışlarını

• Rica ederim Sayın Berik,
    Gerçekten fotoğraf ekleme imkanınız da olursa harika olur.
    Seat Altea XL ile ilgili video, fotoğraf ve kullanıcı bilgilerini eklersek herkes için iyi bir rehber oluşturmuş oluruz.

Makyaj ve hatta kasa yenileme olayına dair bilgilendirme için ayrıca teşekkürler.
    Bu benim için iyi haber =) Aldığım bir aracın 1 yıl sonra yeni kasa ile piyasaya çıkması benim moralimi bozardı.

Umarım aracınızı almışsınızdır ve en kısa zamanda ilk yorumlarınızı bizimle paylaşırsınız.
    Tekrar kazasız, belasız ve hayırlı sürüşler dilerim.

İyi günler.
  • Merhaba Savelor,
    Sizin de belirttiğiniz gibi araca dair yorum ya da inceleme videosu bulmak gerçekten zor.
    Bu sayfada paylaşımlarda bulunarak umarım bu eksikliği bir nebze de olsa azaltabiliriz ve bu sayfa bizden sonrakiler için bir yol gösterici olur.

Ben de sizin gibi Ankara Seat Showroom'da inceledim aracı.
    İstediğim aksesuarlarla beraber ne zaman ve ne kadar fiyata alabileceğime dair tarafıma dönüş yapılmasını bekliyorum.
    Doğuş Grubu gerçekten fiyat konusunda çok dediğim dedik. Ama yine de pazarlığı sıkı tutmakta, hiç olmazsa bazı aksesuarları hediye etmeleri konusunda ısrarcı olmakta fayda var bence. Bir umut =)
    Geniş bir aile aracı düşünüyorsak zaten Polo, 208 gibi araçları otomatik olarak elemek durumunda kalıyoruz.
    Fiyat açısından uygun ve aradıklarımızı bulabileceğimiz bir araç olarak ise Seat Altea XL tek seçenek.

Aracın tipini kimi insanlar çok yakışıklı ve dikkat çekici bulurken, diğer bir kesim ise yerden yere vuruyor. Göreceli bir konu.
    Mühim olan iç güzellik ve anlaşabilmek =) Bizi mutlu ediyorsa sorun yok. Gözümüze zamanla en güzeli görünecektir.

Araca dair fotoğrafları Sayın Berik'ten bekliyoruz.

Herkese İyi günler.

• Ben bayramdan sonrayı bekliyorum bakalım donanım falan nasıl araçlar gelecek aile paketli olması tercihim ama sırf onun için 4-5 ay bekleyeceksem kalsın araba istemem. Araçla genel olarak çoğu kimsenin sıkıntısı yok biraz yol sesi alıyor denmiş birde fazla yakabiliyor denmiş onun dışında ideal gibi duruyor bol bol gezilecek bir araç. inşallah paylaşımlar ve yorumlar artar da daha çok bilgi sahibi oluruz.
  • Mrb arkadaslar bende altea xl almayi düşünüyorum ancak butcemi fazla sarsmamasi icin ikinci el sifir ayarinda km si az bir arac almayi düşünüyorum. Su anda 2010 doblo kullanıyorum ama aracimdan pek memnun degilim o yuzden degistirmeyi düşünüyorum. Isim geregi genis araca ihtiyac duyuyorum. Altea xl yi tercih etmemin sebebi hem genis olması hemde ruhsatta otomobil olarak gecmesi. Doblo ticari oldugu icin vergisi bi hayli yuksek.. Benimde birkac sorum olacak. Bu aracin onceden benzinli modeli de satiliyordu ancak su anda sadece dizel satiliyor. Bunu seat bayisine sordum onlarda bilmiyorlar sadece Türkiye ye altea xl nin benzinli modelinin artik gelmedigini soylediler. Ben benzinli modelini almayi düşünüyorum yorumlarin hepsini okudum ama benzinli model ile ilgili yazi goremedim. Bu aracla ilgili internette pek yazi ve video da olmadigi icin kararsiz kaldim. Son bir soru daha soracam.. Bu araca lpg taktiran varmi seat larda hangi marka lpg daha randumanli calisiyor. Simdilik sorularim bu kadar. Herkese simdiden tesekkur ederim. Hayırlı geceler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar merhaba bende seat altea XL düşünmeye başladım skoda oktavia düşünüyordum paketlerle 75000 i bulacak vazgeçtim, seat a bakıyorum şimdi siz tecrübeli arkadaşların takipcisiyim. Bir bayi ile telefonla görüştüm 17 jantlı aile paketli 57300 fiyat verdi 10 günde teslim edecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rasimoz -- 5 Ağustos 2013; 2:46:59 >
  • @yasin42 Merhaba;
    Sizin de belirttiğiniz gibi Seat Altea XL modeli standart ve tek model; otomatik şanzımanlı ve dizel olarak piyasaya sunuldu.
    Benzinli modelini almak istiyorsanız aracın ikinci el piyasasına ve eski modellerine bakmalısınız.
    Bütçeniz el veriyorsa hem otomatik hem de dizel; vergisi düşük, geniş bir araç olan Seat Altea XL'nin sıfırını almanızı öneririm.
    Sorunuza da cevap vermeye çalışayım;
    Daha önceki TSI modellere LPG takıldığını biliyorum. Ancak kullanmadığım, test etmediğim için randumanı hakkında bir fikir beyan edemeyeceğim.

Rica ederim, hayırlı günler dilerim.
  • @rasimoz Merhaba;

Tıpkı sizin gibi ben de Skoda Octavia düşünüyordum; otomatik şanzıman ve dizel motor seçenekleri ve istediğim donanımla beraber araç 70.000 TL üzerine çıkıyordu. Sonra otomatik vites seçeneğinden vazgeçip, Seat Toledo'yu incelemeye gittim. Beğendim de. Ama gözüme Seat Altea XL çarptı. Onu incelediğim zaman hem otomatik, hem de dizel seçeneği sunduğunu öğrendim ve fiyatını duyunca daha bi alıcı gözle inceleyip, bu araçta karar kıldım. Paketimi seçtim ve bayiye iletişim bilgilerimle isteklerimi teslim ettim. Henüz bayiden geri dönüş yapılmadı, tarafıma geri dönüş yapılmasını bekliyorum.

Bayiden almış olduğunuz fiyat olması gereken fiyat. Size çok az (45 TL'lik bir indirim) indirim yapmışlar. Karar vermeden önce pazarlık yapmanızı, bu fiyattan aşağıya inmiyorlar ise bazı aksesuarları hediye etmelerini isteyiniz.

Hayırlı günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: qepqep

@rasimoz Merhaba;

Tıpkı sizin gibi ben de Skoda Octavia düşünüyordum; otomatik şanzıman ve dizel motor seçenekleri ve istediğim donanımla beraber araç 70.000 TL üzerine çıkıyordu. Sonra otomatik vites seçeneğinden vazgeçip, Seat Toledo'yu incelemeye gittim. Beğendim de. Ama gözüme Seat Altea XL çarptı. Onu incelediğim zaman hem otomatik, hem de dizel seçeneği sunduğunu öğrendim ve fiyatını duyunca daha bi alıcı gözle inceleyip, bu araçta karar kıldım. Paketimi seçtim ve bayiye iletişim bilgilerimle isteklerimi teslim ettim. Henüz bayiden geri dönüş yapılmadı, tarafıma geri dönüş yapılmasını bekliyorum.

Bayiden almış olduğunuz fiyat olması gereken fiyat. Size çok az (45 TL'lik bir indirim) indirim yapmışlar. Karar vermeden önce pazarlık yapmanızı, bu fiyattan aşağıya inmiyorlar ise bazı aksesuarları hediye etmelerini isteyiniz.

Hayırlı günler.

Merhaba, zaten o indirim filan sayılmaz ki öylesine söylenmiş fiyattır diye baktım olaya, ciddi şekilde konuya girersek daha gerçekci bir fiyat verirler sanırım yoksa söylenilen fiyat liste fiyatıdır. Hele şu ramazan bitsin mesai başlasında iyice bir dalalım konuya üzerimizde ramazan rehaveti var şimdilik :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rasimoz -- 6 Ağustos 2013; 1:18:48 >

• @rasimoz,

Sizin de belirttiğiniz gibi öyle indirim olmaz, liste fiyatını söylemiş size.. İnternette zaten söylemiş olduğu fiyat yazılı olduğu için, hani orayı arayınca telefonda farklı bir fiyat vermişlerdir belki diye düşündüm. Hadi bakalım, şimdiden kolay gele size :)
  • quote:

@yasin42 Merhaba;
    Sizin de belirttiğiniz gibi Seat Altea XL modeli standart ve tek model; otomatik şanzımanlı ve dizel olarak piyasaya sunuldu.
    Benzinli modelini almak istiyorsanız aracın ikinci el piyasasına ve eski modellerine bakmalısınız.
    Bütçeniz el veriyorsa hem otomatik hem de dizel; vergisi düşük, geniş bir araç olan Seat Altea XL'nin sıfırını almanızı öneririm.
    Sorunuza da cevap vermeye çalışayım;
    Daha önceki TSI modellere LPG takıldığını biliyorum. Ancak kullanmadığım, test etmediğim için randumanı hakkında bir fikir beyan edemeyeceğim.

Rica ederim, hayırlı günler dilerim.

Benim aklıma takilan 1.4 tsi motorlarda bi sorun olustuda ondan mi getirmiyolar!! Su anda Benzinli modelin satısi olsaydi sifir alirdim 45bin tl civarinda fiyati vardi yanlış hatirlamiyorsam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Birkaç fotoğraf ekleyeyim

Seat Altea XL 2012

Bagaj hem derin hem yüksek ayrıca koltuklar katlanarak bagaja katılabiliyor

Seat Altea XL 2012

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kilometre -- 7 Ağustos 2013; 1:34:20 >
  • @yasin42

Ben motorda bir sorun oluştuğu için getirmediklerini düşünmüyorum açıkçası. Bence arz/talep meselesinden kaynaklıdır. Zaten çok satılan bir araç değil, araştırıp denk gelen ve sonrasında seven insanların tercih ettiği bir otomobil. Dizel ve otomatik seçenekleri ile daha fazla alıcıya ulaşabileceklerini düşünmüş olabilirler. Tabii bunlar benim fikrim. Belki de dediğiniz gibidir, bilemiyorum. Tek seçenek sunmaları ilginç gerçekten. 2014 yılında daha çok modelle piyasaya girerler belki =)
  • @cross_fire teşekkürler fotoğraflar için.

@berik aracı aldı ve bizi unuttu galiba;

Detaylı bir ilk inceleme yazısı ve bolca fotoğraf ile en kısa sürede aramıza döner ve bizi mutlu eder inşallah =)
  • quote:

@cross_fire teşekkürler fotoğraflar için.

@berik aracı aldı ve bizi unuttu galiba;

Detaylı bir ilk inceleme yazısı ve bolca fotoğraf ile en kısa sürede aramıza döner ve bizi mutlu eder inşallah =)

Unutmadım hocam, yeni geldim tatilden.

Beyaz Balina'yı yıkattım ve dinlenmeye bıraktım.

Yaklaşık 1000 km yolculuk yaptık.İnanın ne

ben ne de çocuklar yolculuk boyunca arabadan inmedik.

Hatta öyle ki 1,5 saatlik feribot yolculuğunda bile araçtaydık.

O derece yani.Yakıt alırken bile arabadan inmedik.(Gerçi yakıt

almaya da gerek yok ya, zaten yakmıyor

Yakıt için biraz erken ama diğer sürüş deneyimleri ile ilgili

gözlemlerimi ve fotoları birkaç gün içinde paylaşmaya çalışacağım.

Bu arada herkese iyi bayramlar...

Kazasız,cezasız ve güvenli sürüşler...

• berik B kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, Sizede iyi bayramlar ve altea xl alıcısı olarak, deneyimlerinizi ve izlenimlerinizi bekliyoruz.
  • Merhaba arkadaşlar,

Altea ile ilgili ilk izlenimlerimi anlatmaya çalışayım:
    Öncelikle donanım/fiyat/fayda/performans olarak verdiğiniz
    paranın karşılığını size fazlasıyla veren araç.(X markanın Y model
    ve boş araçlarının 45-47binlerden satıldığını düşünürsek)
    Genişlik ve rahatlık ise aradığınız Altea bence şu anda en iyi seçim.
    Hemen ekleyeyim ben aracı eşim ve 2 çocuğumun tercihleri doğrultusunda aldım.
    Seçeneklerim arasında Altea yoktu bile.Ama kullandıkça aracı çok sevdim.
    DSG şanzıman bir harika vites geçişlerini duymaya çalışsanız bile duyamıyorsunuz.
    Araçtakiler soruyor bu araba ne zaman vites değiştiriyor diye.
    Gaza fazla yüklenmedim ama şöyle bir iki deneme yaptığımda koltuğa fazlasıyla yaslandığınızı hissediyorsunuz.
    İçeride motor sesi falan yok.Gerçekten 'yol bitmesin' dedirten bir araç bence.
    Tüketim verilerine gelince, 100km/5,3 lt, yani km'de 23 kuruş, başlangıç için hiç fena değil gibi.
    Aracın eksi yönleri var mı derseniz hangi marka ve modelde yok ki?
    Bence;
    *Kol dayama yeri biraz daha yüksek ve kapalı bir bölüm gibi bir şey olabilirdi.
    *Torpido gözü daha büyük olsa daha iyi olurdu.
    *(Yukarıda bir arkadaşın yazdığı gibi)Ön direkler sağa ve sola dönüşlerde görüşü biraz engelliyor gibi.
    *Radyo ve ses sistemi fena olmamakla beraber sanki daha kaliteli olabilirdi.
    Görebildiklerim şimdilik bunlar. Araçla ilgili sorusu olan arkadaşlar olursa yanıtlamaya çalışırım.
    Birazdan fotoları yüklemeyi deneyeceğim.

Herkese bayram trafiğine dikkat etmesini hatırlatarak kazasız, cezasız ve güvenli sürüşler...

•  Seat Altea XL 2012

Seat Altea XL 2012

Seat Altea XL 2012

Seat Altea XL 2012

Seat Altea XL 2012

• quote:

Orijinalden alıntı: berik

Merhaba arkadaşlar,

DSG şanzıman bir harika vites geçişlerini duymaya çalışsanız bile duyamıyorsunuz.
    Gaza fazla yüklenmedim ama şöyle bir iki deneme yaptığımda koltuğa fazlasıyla yaslandığınızı hissediyorsunuz.
    Tüketim verilerine gelince, 100km/5,3 lt, yani km'de 23 kuruş, başlangıç için hiç fena değil gibi.
    Bence;
    *(Yukarıda bir arkadaşın yazdığı gibi)Ön direkler sağa ve sola dönüşlerde görüşü biraz engelliyor gibi.
    Görebildiklerim şimdilik bunlar. Araçla ilgili sorusu olan arkadaşlar olursa yanıtlamaya çalışırım.

Herkese bayram trafiğine dikkat etmesini hatırlatarak kazasız, cezasız ve güvenli sürüşler...

Araç hakkında bilgilendirmeniz gayet yeterli olmuş, Fotoğraflarda güzel can alıcı yerden, Teşekkürler Araç beyazmı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: rasimoz

quote:

Orijinalden alıntı: berik

Merhaba arkadaşlar,

Bence;

Araç hakkında bilgilendirmeniz gayet yeterli olmuş, Fotoğraflarda güzel can alıcı yerden, Teşekkürler Araç beyazmı ?

Rica ederim hocam

Evet, araç beyaz renk.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.