Şimdi Ara

Seagate 3TB Harddisk 2TB Görünüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Seagate st3000dm008 model 3TB harddisk aldık fakat disk yönetiminde 2TB olarak görüyor. Diski yepolama olarak kullanacağımdan bölümlendirmeyeceğim tek parça olarak kullanacağım forumda araştırdım bazı arkadaşlar işletim sistemi kurmak için bölümlendirdiğinde haricen 700küsür gb alan ayrılmış bende yok 1900 küsür gb görüyor nasıl aktif olur kasa eski sata3 felan farkeder mi?

• Windows 7 Mi kullaniyorsun?
  • Hayır 10 64bit
  • Gpt mbr bölümleme türlerine bak birisi 2tb destekliyordu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • CMD ac. Sirasiyla

Diskpart
    List disk
    3 TB olani sec. Select Disk 0
    clean
    conver to gpt
    sonra compmgmt.msc den disk bolumlemeye gel ordan yeniden olustur diskini :)
  • Sana bunun kesin çözümünü söylüyorum.

http://www.seagate.com/staticfiles/support/seatools/SeaToolsDOS223ALL.ISO

Bu linkten dosyayı indirip, bootable usb yapıyorsun. Eski bir dosya olduğu için rufus la yazılmıyordu sanırım onun yolunu bulman lazım. Daha sonra boot ediyorsun bu tool'u daha sonra boot edince licence agreement çıkacak onu kabul edeceksin. Yukarıdan harddiski seçip maksimum boyutuna ayarla seçeneğini seçeceksin. Bu sayede 3000 gb açmış oluyorsun. Reboot et ve win+r diskmgmt.msc den kontrol et. Biçimlendir.

• Bu bootdisk ile dediklerini yapınca oldu çok teşekkürler. Önce iki bölüm halinde gördü ayrı bir 768gb bölüm açtı, diski gpt yapınca bölümler birleşti biçimlendirdim okadar. Yeniden Çok Teşekkürler
  • Merhabalar bende şimdi yeni bir disk aldım bendede aynı sorun var ancak dediklerinizi yaptığımda , seatools benim ne hdd yi ne ssd yi görmüyor hiçbir şekilde seagatenin sitesinden indirip o şekilde yapmayı denedim sonuç aynı.
    windows üzerinden gpt ye çevir dedim yine aynı .
    sizce nedir sorun ?
    bide siz hangi bootable programıyla boot ettiniz
    SAYGILAR
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.