Şimdi Ara

===>>SE Xperia™ Arc S ANA KONU (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.731
Cevap
37
Favori
261.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Maximum_Carnage

Bana mı laf çarpıtıyorsun bilmiyorum da; Xperia Arc S'in Arc'ın OC edilmiş hali iddiasında bulunmadım ben. Bana göre dedim, Arc S modeli Arc'ın OC edilmiş hali gibi bir şey, gereksiz dedim. Ilk mesajımda da bunu belirtmek istedim ama bu noktaya niye bu kadar takılındı onu anlamadım. Sonuçta bir modelin sonuna S takısı ekleyip çıkarıyorsunuz, insanların da o modelden Arc'ın işlemci olarak hızının aşırılmış halini beklemekten daha fazlasını beklemeye hakları var. Onun dışında da bir fark yok. Ben Arc'ı istesem 2'ye kadar herhangi bir hızda kullanabiliyorken, bu model bana OC edilmişi gibi geliyor. Ha SE sonuna S takısı ekleyip model çıkarıyorsa, dahili hafızayı 1 GB'a çıkarsa ( Dahili hafıza bir süre sonra cidden. sıkıntı oluyor, ah be SE X10'da bile dahili hafıza daha fazlaydı diye hatırlıyorum.) veya RAM'i 1 yapsa ona eyvallah derdik. Yanlış da anlaşılmasın, Arc'ta gözü olan adamın, almak için araştırma yapan insanların şu süreçte Arc S duyurulmusken almak için onu beklemeleri en mantıklı hareket tabii, ben olsam ben de öyle yapardım.

Hayır hayır.Senin için söylemedim...Hatta önceki mesajlarımda seni örnek gösterip , senin kendi yorumunu yaptığını , oysa bazılarının gerçek gibi bir iddiada bulunduğunu da yazmıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaan_9292

Noktayi koyalim

1) Arc s in yazilimi aynen arc ta calisiyor..
    2) Arc s oc li model degildir arc kin islemci modeli MSM8255 dir arc s in MSM8255T yani ayni islemci tipinin 1.4 ghz olanidir.. daha yuksek hizlara cikabilir arc a gore(modifiye yapanlarin %98 inde arc var arca gore oc li kerneller cikartirlar gidipte arc s gore cikartmazlar.. arc s kullanicilari arc kin dosyalarini kullanabilir..)
    3) Arc s alma size kalmistir satarken pek fark olmaz arc ile arasinda hersey ayni..
    4) Arc almak daha mantikli
    5)yeterli sanirim

Teşekkürler. İşin özü bu sanırım. Birkaç şey hariç... Bence , S in fiyat bilgisi olmadığı için elimizde , yani aşağı yukarı fiyat bilgisi var ama ürün türkiyeye geldiğinde diğer ürünün fiyatı düşecektir.Şu an için fiyattan dolayı arc yada s almak mı? Bilemiyoruz... Satarken ise kesin fiyat farkı olacaktır.Sonuçta biri 1ghz biri 1.4 ghz... İki ürünün fiyatı aynı olamaz...Sonuçta bahsettiğimiz şeyde işlemci yani.En çok para eden şey,en önemli şey... Diğer söylediklerine katılıyorum. He unutmadan,ben birde kasa farkı olacağını düşündüğüm için bekliyorum. Yani kasa kalitesi. Arc'ta olan çatlak sorunu muhtemelen çözülmüş olarak gelecektir. Teşekkürler

• quote:

Noktayi koyalim

2) Arc s oc li model degildir arc kin islemci modeli MSM8255 dir arc s in MSM8255T yani ayni islemci tipinin 1.4 ghz olanidir.. daha yuksek hizlara cikabilir arc a gore(modifiye yapanlarin %98 inde arc var arca gore oc li kerneller cikartirlar gidipte arc s gore cikartmazlar.. arc s kullanicilari arc kin dosyalarini kullanabilir..)
    3) Arc s alma size kalmistir satarken pek fark olmaz arc ile arasinda hersey ayni..
    5)yeterli sanirim

Valla ben ARC S'i ingiltereden 339£+yanında 10£lık sim kartlı olarak aldım. Yani 329£a geldi.
    Ama normal ARC oparetörsüz olarak 320£ olarak satılıyordu.

Mantığım ARC S dedi.... Herşey F/P oranına bakar.

ARC almak için yola çıktım fiyattan dolayı ARC S ile bitti

NOT: Bir de ARC S'in 3G deki indirme hızı 7.2Mbps den 14.4Mbps çıkarılmış fark olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarımsayısı -- 21 Ekim 2011; 8:38:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sarımsayısı

quote:

Noktayi koyalim

5)yeterli sanirim

Valla ben ARC S'i ingiltereden 339£+yanında 10£lık sim kartlı olarak aldım. Yani 329£a geldi.
    Ama normal ARC oparetörsüz olarak 320£ olarak satılıyordu.

Mantığım ARC S dedi.... Herşey F/P oranına bakar.

ARC almak için yola çıktım fiyattan dolayı ARC S ile bitti

NOT: Bir de ARC S'in 3G deki indirme hızı 7.2Mbps den 14.4Mbps çıkarılmış fark olarak.

İndirme hızı iki kat artmış.Süper bu.Kimbilir görünürde olmayan daha ne gibi farklar vardır.

• Gelsin artık yeter.
  • ALman sitelerinde Arc S için 3D kamera diyor ve bu kategoride diğer teller diye aşağıdaki modelleri örnekliyor
    LG Electronics P920 Optimus 3D
    HTC EVO 3D

Şimdi bu tel 3D foto/video çekiyor mu çekmiyormu?
    panaromic 3 boyutlu görntülerinizi 3D tvlerinizde seyredebilirsiniz gibi şeyler yazmış SE almanya sitesi.

Eğer gerçekten 3D çekim/kayıt yapıyorsa normas ARCtan çok önemli bir farkı var demektir,yani sadece
    işlemci hızı değilmiş farkı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: realgs

ALman sitelerinde Arc S için 3D kamera diyor ve bu kategoride diğer teller diye aşağıdaki modelleri örnekliyor
    HTC EVO 3D

panaromic 3 boyutlu görntülerinizi 3D tvlerinizde seyredebilirsiniz gibi şeyler yazmış SE almanya sitesi.

Eğer gerçekten 3D çekim/kayıt yapıyorsa normas ARCtan çok önemli bir farkı var demektir,yani sadece

3D video ve fotoğraf çekmez, onun için HTC EVO 3D gibi çift kamera olması lazım,

Fakat 3D televizyonlarda 3D gözlüklerle seyrebileceğiniz, 3DKaydırmalı panoramik (Orjinal Adı: 3D sweep panorama) resim çekebiliyor. Bir de youtube'ta bende olmayan ek bir özellik gördüm Adı: 3D panorama multi-angle umarım yeni güncellemede bu özellik olur.

http://www.youtube.com/watch?v=yj_HW1GVGzg

3:30'uncu dakikada gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarımsayısı -- 25 Ekim 2011; 9:44:19 >

• Ne zaman geleceğini tam olarak bilen birisi yokmu?
  • quote:

ALman sitelerinde Arc S için 3D kamera diyor ve bu kategoride diğer teller diye aşağıdaki modelleri örnekliyor
    HTC EVO 3D

3d panoramik fotoğraf çekebiliyor. 3 Boyutlu filmleri izleyebiliyorsunuz,televizyona bağlayabiliyorsunuz. Google a yazdım mükemmel videolar çıktı karşıma. Ben bu telefonu halen bekliyorum ama 1500 lira üzeri olursa alacağımı sanmıyorum. Olsun,diğerinin fiyatını düşürür.

• quote:

Almanyada fyatı 350 Euro
    http://www.guenstiger.de/Katalog/Handy_ohne_Vertrag.html

Yurtdışı fiyatını biliyoruzda , garanti yüzünden bekliyoruz/bekliyorum... Gerçi yurtdışından birine getirtmek aklıma gelmiyorda değil hani.
  • benim ailem Almanyada yaşıyor.4-5 sene önce daha türkiyede çıkmadan Almanyada çıkar çıkmaz W900 getirtmiştim.
    Hiç unutmam 560 Euroya almıştım. ıvırı zıvırı bana 600 Euroya patlamıştı.
    Birkaç ay sonrasında TRde çıktı piyasaya. Ufak bir sorun yüzünden SE Trkiyenin başına ekşidim ve telefonu garantiden değiştirttim burada.

Sözün özü Avrupadan alınan tellerin garantisi burada geçiyor.İsterseniz SE Türkiye'ye mail atın ve sorun.
  • 3d panoramayı tüm 3.4 xperialar çekiyor.
  • Hadi artık ya. Bari fiyatı öğrensekte aksi halde 1220 liraya gidip ARC alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sharpie

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-cep-akilli-telefon-yeni-sony-arc-s-1-4-ghz-carsi-iletisimden-60761199/detay/?source=promotion_topl

kayıtlı siyah

Kayıtlı olması demek , adam yurtdışından getirirken pasaportu ile kayıt ettiriyor. Doğubanktakilerde aynı mesela... Ama üründe garanti olmuyor ne yazık ki... Paralel ithalat işte.

• iyide biliyorum niye anlattın?
    ben isteyen bekleyen varsa diye koydum.
    bence paralel ithalat bile değil.yurtdışından gelme pasaport kayıtlı sadece.garanti dediğide dükkan garantisidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharpie -- 28 Ekim 2011; 18:18:02 >
  • bir hafta sonra arc S alacam sabırsızlıkla bekliyorum yurtdışı
  • yahu ses seda cıkmıyo bu xperia arc s'ten cıkartmıcaklarmı napcaklar,ekim dedıler ekim bitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: notpad

yahu ses seda cıkmıyo bu xperia arc s'ten cıkartmıcaklarmı napcaklar,ekim dedıler ekim bitti

Bütün heyecanımı kaybettim şu telefonda. Sebep;

http://resim.donanimhaber.com/m_54053393/mpage_1//tm.htm#54060878

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.